Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 15.06.2019 15:13 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
jirka525 píše:

Honzo děkuji za informace. Při nejbližší příležitosti ASA vyzkouším. Příjemně mě překvapilo, že není až tak drahý. Jak s lepením? také na něho funguje vteřiňák?
ten Easy Max byl můj první nedmělý pokus s 3D letadlem. Udělal jsem pilotážní chybu při přistání a spadnul z cca 3 m pod úhlem asi


Jirko používám řídkej z HK. Drží skvěle a je pomalej, což mi vyhovuje. Jinak pokud půjdeš do tý ASA , tak teploty používám 265°C.
Jinak to nedrží ve spáře. A sklo potřu navlhčeným hadrem s koresem - velmi tenoučkou vrstvu. Pro uvolnění potřu okraje vodou. Po chvilce se to krásně uvolní. Velká vrstva koresu už nedrží. Džusík jsem opustil. A chce to odladit teplotu bedu.

ASA používám od DD . S Filamentum se mi moc nedařilo. Používám přírodní.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2019 11:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2003
Příspěvky: 51
Obrázky: 1
Viete prosím niekto doporučiť vodeodolné lepidlo na PETG (zlepenie trupu lode z PETG) ?
Ďakujem


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2019 12:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Já mám motorovou přepážku z PET-G nalepenou na XPS trupu UHU-Porem. Drží to, voděodolné to téměř určitě je (nezkoušel jsem ale), akorát nevím jak moc dobře by to vyplnilo nějaké nerovnosti/netěsnosti. Každopádně Uhu-Por na PET-G drží docela dobře.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2019 8:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2016
Příspěvky: 52
Bydliště: Vysočina
3dLab ohlásil na FB další novinku a to: B-25 o rozpětí 1.72m

_________________
Duplex DC-16 || Edge 540 106" Demonstrator | Edge 540XL-RC Factory | Crack Laser Pro-RC Factory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2019 9:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
pberki píše:
Viete prosím niekto doporučiť vodeodolné lepidlo na PETG (zlepenie trupu lode z PETG) ?
Ďakujem


Na zdrsněném PETG drží spolehlivě vteřiňák. Lze i spoj vyplnit tak, že se nanese vteřiňák a do něj zabrousí petko. Na dvakrát takto zaplním i docela slušný trhliny.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2019 10:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
dudaj píše:
Zrovna EasyMax bych si postavil balsovej. Byl bys mnohem spokojenější .


Tak na okraj, sice částečně s výhradami proti Easymaxu souhlasím, nicméně nepotkali jste někdo na netu nějakou "Easymax alternativu"? Tedy model cca 1500mm rozpětí ve stylu "warmlineru", tedy svižnější elektrovětroň... Nabídka od 3Dlabprint i jiných zdrojů je docela široká, ale zrovna tohle nějak nenalézám (pokud nechám stranou tisky potažené fólií, tam vím hned o dvou).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2019 10:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2016
Příspěvky: 52
Bydliště: Vysočina
Tome, hoď prosím link na ty tištěné modely potažené fólií. Díky

_________________
Duplex DC-16 || Edge 540 106" Demonstrator | Edge 540XL-RC Factory | Crack Laser Pro-RC Factory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2019 11:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Jarda Trojan píše:
Tome, hoď prosím link na ty tištěné modely potažené fólií. Díky


Jeden máš přímo na 3DLabprint - je to v sekci 3DLab GANG.
Druhý teď nemám po ruce, ale jmenuje se to Kraga, to najdeš (ale princip stejný jako u 3Dlab Gang).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 10:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Poznámka na okraj k tisku letadel z PLA - mám takový postřeh, že u modelů 3DLABPRINT nemusí zdaleka platit, že "lepší a dražší" filament je doopravdy lepší. Třeba u dobře dostupného PLA Gembirdu byl výsledek z "obyčejného" PLA zcela v pohodě, naproti tomu jejich dražší a teoreticky lepší a pevnější "PLA plus" je pro thinwall dost naprd, vrstvy se prostě od sebe trhají, zkoušel jsem asi tři varianty teplot a dalších parametrů a prostě nanic. Netvrdím, že nějakým delším hraním s teplotou a dalšími věcmi přeci jen nepůjde kvalita nahoru, ale...

Pro běžný tisk je přitom Gembird PLA plus naprosto v pohodě a nejspíš skutečně má mechanické vlastnosti lepší, ale u letadel je to jinak. Je to jen další bod v řadě, který potvrzuje můj názor, že thinwall print je zkrátka samostatná kategorie a neplatí na něj úplně stejná pravidla a zkušenosti jako na "normální tisky" :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 23:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
dudaj píše:
Na zdrsněném PETG drží spolehlivě vteřiňák.

Dlouhodobě ve vodě asi nevydrží. Když vteřiňáky začínaly, četl jsem k ním pokec že byly původně vymyšlený na použití ve zdravotnictví a tam se počítalo, že vlhký prostředí těla si s ním časem poradí a vstřebá ho. Pak se přišlo na nějaký vedlejší vlivy a tak se moc ve zdravotnictví kyanoakryláty neujaly. Ale už párkrát jsem se po říznutí slepil a on opravdu časem zmizí. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: úte 22.10.2019 9:52 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Celeron píše:
Dlouhodobě ve vodě asi nevydrží. Když vteřiňáky začínaly, četl jsem k ním pokec že byly původně vymyšlený na použití ve zdravotnictví a tam se počítalo, že vlhký prostředí těla si s ním časem poradí a vstřebá ho. Pak se přišlo na nějaký vedlejší vlivy a tak se moc ve zdravotnictví kyanoakryláty neujaly. Ale už párkrát jsem se po říznutí slepil a on opravdu časem zmizí. :)


Možná dlouhodobě ne, nevím. S tělem bych to nesrovnával, je to něco jiného.
Ale žádná RC loď není dlouhodobě ve vodě. Prostě je tam hodinu a pak jde ven. A je mnohem výhodnější loď slepit vteřiňákem a případně stříknout lakem, než komplikovaně lepit vodovzdornýma lepidlama. Já osobně mám slepený člun a několikrát ve vodě byl bez lakování a problémy jsem nepozoroval. Ale pokud se netiskne spiral vase, do lodi bez laku stejně poteče.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: stř 20.11.2019 17:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Tak pro zajímavost - dostal jsem chuť zkusit nějaký tištěný model, který zaprvé nebude ta klasická "geodetická" konstrukce od 3Dlabprint a vedlejší požadavek spíš něco na poklidnou rekreaci, ne "stíhačkový styl".
Zkusil jsem Eclipson Y - viz https://www.eclipson-airplanes.com/model-y a musím říct, že to je pro srovnání docela poučné. Křídlo má v podstatě jen stojiny, vytvářející jakýsi krabicový nosník, přední a zadní díl jen vnější vrstva bez výztuh (něco jako se dělá u modelů tištěných v režimu vase, ale tady je to klasika). Odolnost v ohybu až nečekaně velká, způsob spojení také OK, ale přeci jen povrch trochu gumovější a zvlněný. Nicméně zálet zatím bez podvozku v pohodě, docela příjemný model na blbnutí, jen možná nepatrně záludný při "tahání" - pro mne snadné, ale úplný začátečník by mohl být zaskočen.
Model nevypadá vůbec špatně, ač jde o první kus, kde jsem přeci jen pár chybiček udělal jak při tisku, tak pak kompletaci, případný druhý by byl zcela jistě ještě lepší. Co je docela zajímavé a příjemné je, že se díly dají v pohodě slicovat PrusaSlicerem, tady nenastává problém jako u modelů 3Dlabprint, kterým tento slicer moc nesedí a žádoucí je komerční Simplify3D či v nouzi Cura.
Za mne skutečně pro Eclipson celkem chvála a minimum výhrad...
Příloha:
IMG_1789.jpeg
IMG_1789.jpeg
[ 299.99 KiB | Zobrazeno 1385 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2019 12:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 434
Bydliště: Praha 9
tomashr píše:
Eclipson Y



Konečně někdo kdo výtvořil letedlo které lze slicovat normálním programem !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2019 13:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
MaxKin píše:
Konečně někdo kdo výtvořil letedlo které lze slicovat normálním programem !


A tak zase reálně - Cura není o nic nenormálnější než Slic3r/PrusaSlicer a je také free. A když jsme u PrusaSliceru, tak to také není jediné letadlo, které v něm jde, třeba u ACES Corsaira tištěného vase mode (na 3DlabGANG) jsou dokonce výsledky z PrusaSlicer nejspíš přímo nejlepší.

Jinak Eclipson preferuje Cura, součást dodávky jsou profily pro Cura a gcodes pro ANET V8. Má ale v manuálu přehledně popsané nastavení a když jsem to zkusil přepsat do PrusaSliceru, tak se vše povedlo víceméně napoprvé. Tuším se nějak nekamarádila s tímto slicerem pouze kýlovka (jediný díl ze všech), tu jsem udělal v Simplify, ale poctivě se přiznávám k lenosti to zkoumat, předpokládám, že by se i tohle dalo vyřešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2019 17:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 434
Bydliště: Praha 9
Já bych tu CURu moc nepřeceňoval , zdá se mi že čím novější verze tím hůře !! A hlavně chybí podpora více materialů .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz