Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019 8:03 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
spousta lidí podceňuje vyvážení hnacích jednotek. Jak u dmychadel tak u vrtulí. Přitom se šidí o zvuk, výkon a likvidují si ložiska.
Jejich škoda :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019 9:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
přidám foto...


Přílohy:
_DSC1162web_cut.jpg
_DSC1162web_cut.jpg
[ 48.01 KiB | Zobrazeno 1719 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019 11:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
dudaj píše:
spousta lidí podceňuje vyvážení hnacích jednotek....

Ale to já taky. Ani jsem na to nesáh... :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019 14:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
jyrry píše:
Ale to já taky. Ani jsem na to nesáh... :-)


pokud to nemá vibrace, není důvod to řešit. Pokud to člověk neřeší, když vibrace jsou, jeho chyba.

Pochopitelně, že balsa utlumí zvuk od vibrace mnohem lépe než tisk. To neznamená že ji budu ignorovat. A především v případě tisku, kdy materiály jsou křehké a po čase to může za určitých okolností i rozebrat model :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 06.12.2019 6:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2005
Příspěvky: 335
Zenair píše:

tak to mne tedy moc nezaujalo, je tam sice popsaná tuna jeho pokusů, ale výkumník nepřišel na to základní a to zcela vypnout retrakce ... místo toho napsal že se Vám holt tisk bude občas zasekávat. Když to má takto blbě nastavený tak je jasný že záseky budou :) protože vypěňovat se musí venku a né v trysce ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 06.12.2019 9:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Ono je to asi i o tiskárně a dalších věcech, já při prvních testech LW-PLA retrakci spíš zvyšoval a přesto se mi první dva testovací kusy vytiskly v pohodě (a šlo vždy o cca 2,5h, kdy už by se problém projevil, ne o krátkou simulaci).
K zaseknutí jsem se dostal až napotřetí, ale to jsem hýbal více věcmi, asi tuším, kde byl problém.
Sice aktuálně počítám spíš s tím, že pro další testy půjdu podobně jako ty směrem jejího ubrání či dokonce vypnutí, ale neřekl bych, že důvodem pro toto je vyloženě problém se zasekáváním.
Bohužel jsem musel LW-PLA odložit, nahromadila se mi takové fronta věcí, že zkrátka nedávám (jsem pomalu zralý na druhou tiskárnu), obávám se, že se k tomu vrátím až po Novém roce, ale o zajímavosti tohoto materiálu skutečně není debata, na to už jsem natestoval dost :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2019 10:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Tady je ještě slíbená letovka Eclipson model Y, je tam i dobře vidět řešení křídla...
Příloha:
_MG_1123.jpg
_MG_1123.jpg
[ 26.3 KiB | Zobrazeno 1334 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2019 13:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Pěkné, ale nevím proč mě napadlo hlavně to, že "čím víc barev, tím víc adidas". :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2019 19:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Ahoj,Jaké máte zkušenosti s tiskem letadel z PETG. Doposud používám PLA,ale přemýšlím to zkusit z PETG ,údajně by to měl být vhodnější materiál na letadla. Budu rád,když se podělíte o své zkušenosti.
Děkuji

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2019 21:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
jio píše:
Pěkné, ale nevím proč mě napadlo hlavně to, že "čím víc barev, tím víc adidas". :-)


No nevím co se ti nezdá - klasická trikolóra... Vrtuli neřeším, ta je co dům dal, kdybych vybíral, tak dám samozřejmě nějakou decentní :-)
Třeba v reálně doloženém "maketovém" zbarvení, co mám na P-51D je ještě o barvu více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2019 22:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Já nepsal, že se mi na tom něco nezdá. Já psal jen co mi to připomíná. Že tam je trikolóra, jsem si po pravdě ani nevšiml. Dík za doplnění. :-D
Ale proč ne, alespoň je to dobře vidět za každého počasí. No a pro nás hůř vidící, to může být i inspirace. ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2019 23:22 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
patamatix píše:
Ahoj,Jaké máte zkušenosti s tiskem letadel z PETG. Doposud používám PLA,ale přemýšlím to zkusit z PETG ,údajně by to měl být vhodnější materiál na letadla. Budu rád,když se podělíte o své zkušenosti.
Děkuji


dřív jsem doporučoval, ale PETG má jednu záludnou vlastnost. V jednom perimetru je velmi křehké při nárazu. Popraská jako sklo. Drží ve spáře líp jak PLA.
Ale pokud s tím nešikovně přistaneš, PLA se rozpadne ve spáře a lze opravit. Petko se rozpadne na kousky, které dohromady už nedáš.
Takže u modelu s podvozkem a přistáváním na asfalt bych upřednostnil petko. U modelu bez podvozku a s přistáváním do trávy bych asi zůstal u PLA a tahal sebou na letiště vteřiňák.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 08.12.2019 15:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Já s tebou souhlasím v popisu problémů s PETG, ale upřímně moc nechápu, co máš pořád s tou malou pevností PLA ve spoji vrstev :?
To se děje občas u nějakého určitého PLA, naposledy jsem to potkal pro konkrétní příklad u černého Gembird PLA plus, ale to je problém daného materiálu, který se zkrátka po zjištění tohoto na thinwall používat nebude... Pokud se ale PLA pro letadla hodí a je vše dobře nastaveno, tak prostě vrstvy u sebe drží a při zkoušení to také spíš praskne kdekoli jinde, než že by se oddělily vrstvy od sebe.
Jak píšu - musí se to zkusit a pokud u nějakého PLA při jediném perimetru povoluje spoj vrstev, tak to chce jiný materiál, nejde o obecný problém... Pokud bych měl zobecnit, tak jsou obvykle problémy s materiály papírově lepšími - různé PLA plus, ST-PLA a tak, jsou obvykle tvrdší, ale křehčí a často právě s problémem ve spoji vrstev, naopak obyčejné PLA bývá v pořádku. Roli někdy hraje i barva, pokud člověk má v plánu letadlo barvit, tak se mu situace zjednodušší, protože materiály čiré či "natural" bývají vesměs nejlepší, ale jinak je v pohodě i řada barevných.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 08.12.2019 17:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
No já právě nemám k dispozici asfalt,létám na travnatém letišti,takže tam ty nerovnosti jsou. Tak to asi zůstanu u PLA.
Děkuji za pro mne dost důležitou informaci.
Ještě jeden dotaz,jakými barvami nejlépe barvit tento materiál.(pro začátek štětec)

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 08.12.2019 17:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
patamatix píše:
Ještě jeden dotaz,jakými barvami nejlépe barvit tento materiál.(pro začátek štětec)


Barvy na plastikové modely, třeba Revell, v bytě spíš akrylové, máš-li dílnu a neřešíš smrad, tak jsou o něco lepší syntetické.
Není to nijak drahé, na metrový ME109 víceméně stačí jedna "plechovka" za necelých 70 korun, viz https://www.peckamodel.cz/barva-revell- ... seda-18-ml (samozřejmě v reálu je na modelu víc barev, ale zase se nespotřebují celé)... Třeba to ME109H, odkazované ode mne o kus výše v tomto vlákně je barvené přesně těmito akrylovými Revelly s natíráním štětcem. Jo, ještě to chce koupit na ty akryly ředidlo - https://www.peckamodel.cz/4039621-aqua-color-mix , i při použití štětce mi přijde lepší to naředit minimálně 1:1 a případně raději dát dvě vrstvy...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz