Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2018 10:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
hola vsem, mam takovy dotaz. premyslel sem, ze bych si tez poridil nejake tistene letadlo. tiskarnu sam nemam, ale poridil bych to od nekoho kdo to tiskne na kseft. Premyslel sem nad Praskem Skocdopole od 3Dlabs, je to takovy sranda letadlo detem by se libilo. ale zaujalo me podle videi na youtube, ze to lepi k sobe jak plastaka a nejsou zadne vyztuhy treba v trupu nebo kridle jako jsou uhlikove pasnice nebo uhlikove tycky. znamena to ze staci fakt jen to slepit, nebo se s tim pak musi letat hodne opatrne at se to nerozlozi?
a co nejaka tvarova stalost, degradace materialu pri skladovani treba nekde doma na skrini a tak.. jak dlouho to tistene letadlo asi tak vydrzi?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2018 19:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Ver mi, ze vterinakem, to drzi velmi dobre, vetsinou ti to praskne jinde, nez v lepenem spoji, stalost je podle me v pohode, jen se to nesminechat nikdev horkem prostredi, PLA mekne a v horsim pripade se ti letadlo roztece

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2018 22:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Ano drží to velice dobře,když jsem s tím flákl o zem,tak byl na kaši,ale spoje drželi :D Jen je potřeba spoje dobře omýt od zbytku lepidla z tiskárny,stačí vodou. Jen to není nic na začátek. Tvrdá přistání tomu nesvědčí. Ale předpokládám,že nalítáno máš dost,tak se není čeho bát.

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 6:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
a mel nekdo toho Praska? teda piper pawnee spravne. prijde mi ze ten podvozek je takovy dost chatrny, nevim jak to bude pristavat na trave.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 6:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
lidi na Facu u Pipera hodne resi motorovou prepazku. Nekdo ji dokonce frezoval a pouzil klasickou, drevenou. A nejsem si jisty zda nahodou neni nejaka druha verze prepazky s vetsi pevnosti

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 7:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Amper píše:
lidi na Facu u Pipera hodne resi motorovou prepazku. Nekdo ji dokonce frezoval a pouzil klasickou, drevenou. A nejsem si jisty zda nahodou neni nejaka druha verze prepazky s vetsi pevnosti


Co jsem registroval v mailech, tak Pawnee už má asi třetí upgrade, který mimo jiné řeší právě přepážku.
Mám ho koupeného, ale aktuálně na to naprosto nemám čas, tak jsem detailně nezkoumal, nicméně ty notifikace změn mi chodí, tak asi bude určitý rozdíl mezi Pawnee-Dusty tištěným hned jak to byla "žhavá novinka a situací dnes...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 7:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Jinak obecně k těm tištěným podvozkům - u nás na place jeden člověk se Stearmanem na trávě létá a evidentně to jde. Sám jsem tiskl podvozek ke Q-Traineru a přijde mi to také použitelné (s ním nicméně létám většinou z ruky, tam není házení ani přistání na břicho problém).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 9:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
ok. a doporuceni nekoho, kdo to dokaze rozumne a kvalitne vytisknout? na modelbazaru nekdo inzeruje ale tezko dohledat nejake zkusenosti..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 9:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Kuba78 píše:
ok. a doporuceni nekoho, kdo to dokaze rozumne a kvalitne vytisknout? na modelbazaru nekdo inzeruje ale tezko dohledat nejake zkusenosti..



smysl vytištěnejch modelů je v tom, že si vytiskneš sám .
Pokud nemáš tiskárnu nebo kámoše co ti to vytiskne za hubičku , tak je ptákovina něco takovýho kupovat . Dostaneš drahej model diskutabilní pevnosti a kvality .
Dej ty prachy radši za stavebnici nebo hotovku klasickýho modelu, nebo z epp .
Věř mi - tohle kupovat je ptákovina . 1g tisku tě vyjde na cca 6- 8 kč hodně levně . Při váze modelu třeba 300 g to máš 1800 Kč těžkýho, křehkýho letadla !


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 10:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Problem s tema, co to tisknou za penize je ten, ze pokud se jim sejde vic zakazniku, musi tisknout nejak, aby to stihli vsechny, v tom tisku je to dost osemetne, letadlo muze byt vytisknute opavdu pekne na pohled, zadne blopy, zadne tahani filamentu apod, jenze to muze byt daň za pevnost, klidne se muze stat, ze tisknou na mensi teplotu, aby to bylo hezky, vysokou rychlost tisknu a pak kdyz to vezmes do ruky, nehtem dokazes bez problemu oddelovat vrstvy, ale taky to nekdo muze delat opravdu kvalitne, tim nechci hazet vsechny do jednoho pytle :) a jestli nekdo prodava vytisk letadla za 1000,- tak asi neco nebude v poradku, kdyz jen material je treba za 500-600,- a kde je potom elektrina, opotrebeni tiskarny, celkova doba tisku...jako v kazdem odvetvi, u kazdeho zbozi, NECO za NECO :) tod v kostce

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 10:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
no, takze si to koukam radsi jeste promyslim. tiskarnu kupovat nebudu protoze bych ji nevyuzil. libil sem ji ten pawnee z toho duvodu ze by se to urcite libilo detem a chtel bych si vyzkouset jak se lita s tistenim..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 11:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Blacksite píše:
a jestli nekdo prodava vytisk letadla za 1000,- tak asi neco nebude v poradku, kdyz jen material je treba za 500-600,- a kde je potom elektrina, opotrebeni tiskarny, celkova doba tisku...jako v kazdem odvetvi, u kazdeho zbozi, NECO za NECO :) tod v kostce


Ono je to spíš o naivitě lidí a neschopnosti si říct o peníze, hlavně "od kamaráda"... S reálnou pracností, amortizací, atd. se prostě nepočítá, štve mě ale to, že podobní lidé jsou pak schopni začít široce pomlouvat někoho, kdo chce zcela reálnů cenu :-(

Naopak tu kvalitu bych zas tolik nedramatizoval, zrovna u thinprint letadel šizením moc neušetříš - pokud je tiskárna dobře nastavená, tak to funguje, pokud ne, tak to stojí za prd i při pomalejším tisku. A osobní zkušenost mám spíš opačnou, totiž že se šroubování rychlosti na doraz nevyplatí, protože narůstá riziko totálně zkaženého výtisku (což pak náklady a čas naopak zvedne).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 11:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Kuba78 píše:
no, takze si to koukam radsi jeste promyslim. tiskarnu kupovat nebudu protoze bych ji nevyuzil. libil sem ji ten pawnee z toho duvodu ze by se to urcite libilo detem a chtel bych si vyzkouset jak se lita s tistenim..

hlavne pocitej s tim, ze jsou to pomerne tezka letadla, ale letat to leta moc dobre :)

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 12:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Blacksite píše:
hlavne pocitej s tim, ze jsou to pomerne tezka letadla, ale letat to leta moc dobre :)


tak s tim pocitam, u Praska sem si stahl navod, prosel videa a i videa se zaletavanim. baterky mam dvoje 3ah takze z nich muzu udelat 6s setup, to snad bude stacit :-) ono tomu asi neskodi kdyby to nebude uplny slowflyer.
jak sem rekl, zatim jen promyslim a jen toto letadlo, protoze kluk ma tu pohadku rad, tak by byl urcite nadseny mit doma takhle velkyho praska. nekdo nabizi na modelbazaru v inzerci tisk tohoto modelu za necely 2k ( adam.palka@seznam.cz ) coz mi neprijde tak hrozny.. ale jak tu pisete, tezko rict jak je to s kvalitou a zda je to posledni verze. a taky je nekde z moravy to bude velky balik na poslani a posta by to mohla dojebat. jestli spis by se treba tomashr neurval a nevytiskl mi to, soude dle jeho pripominek o tom neco vi.. :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 12:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Já jsem momentálně totálně zahlcen jinými věcmi, takže bohužel :-( V tomto případě to není o ceně, prostě se k tomu nedostanu...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz