Switch to full style
Pokrok se nedá zastavit. Nástroje řízené pomocí počítače ulehčují výrazně práci. Výroba strojů, příprava podkladů výkresů. I poptávky a nabídky mezi rcmaniaky.
Téma uzamknuto

Re: 3D tisk modelů letadel

čtv 11.05.2017 18:03

To mi na MK2 dělalo taky, pomohlo mi když jsem zvednul teplotu podložky na 65 až 67stupňů.

Re: 3D tisk modelů letadel

čtv 11.05.2017 20:21

Zatim jsem poradne odmastil podlozku isopropylem a zapnul ofuk od 2. vrstvy na 40% ... nechci to zakriknout, ale uz mam vytisteno skoro 70% a zatim se nikde nic nezveda a vypada to dobre ... takze uvidime :)

Re: 3D tisk modelů letadel

čtv 11.05.2017 22:15

Ofuk snizuje pevnost..., normalne by to melo fungovat bez ofuku, myslim, ze na warping nema vliv...

Re: 3D tisk modelů letadel

pát 12.05.2017 9:02

Ofuk má celkem smysl právě na konce křídla, čumák Ligtninga atd - pustit cíleně na ty koncové vrstvy. Pokud se tyto díly tisknou samostatně, tak pak to je OK - pevnost jiných dílů to neovlivní, kvalitu těchto specifických to zvedne...

Ale lepší kvalitou myslím to uzavření dílu na konci atd., zvedání od podložky by to ovlivnit nemělo!

Re: 3D tisk modelů letadel

pát 12.05.2017 12:18

jo, to je pravda...

Re: 3D tisk modelů letadel

ned 28.05.2017 19:55

jake jsou uhly nastaveni u Stearmana ? Dostal jsem informaci ze je komplet v 0 vcetne obou kridel. Je to tak ?

Re: 3D tisk modelů letadel

pát 09.06.2017 12:50

pokud si pamatuji : horní křídlo 0, spodní křídlo+2, stabilizátor +2

Re: 3D tisk modelů letadel

pát 09.06.2017 13:01

dik moc, premerim to

Re: 3D tisk modelů letadel

pon 19.06.2017 13:43

Poslední tři novinky 3Dlabprint mě moc nezaujaly - Stearman hezký, ale už z mého pohledu překombinovaný, Cessna naopak dost hnusná, Mig15 jde mimo mne, takže bez názoru.
O to víc mne teď nadchl poslední přírůstek - Qtrainer. Nápad udělat v 3Dprint verzi klasiku mého dětství QB20 prostě nemá chybu a docela se mi líbí i konkrétní řešení. Viz https://3dlabprint.com/shop/qtrainer/ - už se tiskne :-)

Re: 3D tisk modelů letadel

pon 19.06.2017 15:59

tomashr píše:Poslední tři novinky 3Dlabprint mě moc nezaujaly - Stearman hezký, ale už z mého pohledu překombinovaný, Cessna naopak dost hnusná, Mig15 jde mimo mne, takže bez názoru.
O to víc mne teď nadchl poslední přírůstek - Qtrainer. Nápad udělat v 3Dprint verzi klasiku mého dětství QB20 prostě nemá chybu a docela se mi líbí i konkrétní řešení. Viz https://3dlabprint.com/shop/qtrainer/ - už se tiskne :-)

tak pak postni fotku qtrainera, jsem zvědavej na barevný kreace který tam díky probarveným plastům budou :)

Re: 3D tisk modelů letadel

pon 19.06.2017 16:19

Dělám něco podobného, jako je na webu ten žlutomodrý na obrázku (ne fotce). Žádná extrémní divočina...

Re: 3D tisk modelů letadel

pon 19.06.2017 16:37

Taky jsem neodolal a koupil ho, zalítám si nejdříve s ním, než pustím do vzduchu P51. Já budu dělat tu oranžovo-zelenou variantu.

Re: 3D tisk modelů letadel

pon 19.06.2017 17:05

Jinak ještě k barvám - dodatečně mě ještě napadlo, že když už si hraju v retrostylu, tak by se dalo křídlo a ocasky udělat nějakou transparentní, ať hezky září "žebra". Je to sice geodetické, zatímco originál měl žebra normální, ale aspoň něco :-)
Tohle si ještě rozmyslím, zatím tisknu trup, kde mi klasická zlutá a modrá naprosto vyhovuje. Na křídle možná na nějakou "ulítlost" přeci jen dojde...

Re: 3D tisk modelů letadel

pon 19.06.2017 22:04

Hloupý dotaz trochu mimo téma, proč se dělají civčná éra s příďovým podvozkem?
Nebyl by lepší pro začátečníka Qtrainer s ostruhou?

Re: 3D tisk modelů letadel

pon 19.06.2017 22:18

bahora píše:Hloupý dotaz trochu mimo téma, proč se dělají civčná éra s příďovým podvozkem?
Nebyl by lepší pro začátečníka Qtrainer s ostruhou?


Nebyl, pokud máš dobrou dráhu (asfalt anebo i dobře sekaný trávník), tak se s příďovým podvozkem létá daleko lépe (to není na diskusi, je to jednoznačné).
S dvoukolým podvozkem se létá trochu složitěji, výhodou je snad o něco lepší chování na horším povrchu (s většími koly).
Mimochodem, Qtrainer nabízí obě varianty, mrkni se do návodu, je to tam nakresleno.
Téma uzamknuto