Switch to full style
Pokrok se nedá zastavit. Nástroje řízené pomocí počítače ulehčují výrazně práci. Výroba strojů, příprava podkladů výkresů. I poptávky a nabídky mezi rcmaniaky.
Téma uzamknuto

Re: 3D tisk modelů letadel

čtv 21.11.2019 18:05

MaxKin píše:Já bych tu CURu moc nepřeceňoval , zdá se mi že čím novější verze tím hůře !! A hlavně chybí podpora více materialů .


To sice možná ano, ale ty thinwall letadla jsou jak už jsem dříve psal specifikum, kde je tak nějak vše jinak. A zrovna ty lepší výsledky Cura proti Slic3r (klasickému i od Průši) jsou zkrátka častým jevem, z nějakého důvodu prostě vede Simplify3D, ale Cura je hned za ním. Přitom u hodně jiných tisků je PrusaSlicer vyloženě špička, ale zrovna u letadel to je jinak...

Upřímně řečeno mě to v počátcích s tištěnými letadly pěkně štvalo, ale nějak jsem se s tím srovnal a jsem zkrátka smířen s tím, že to občas chce použít jiný slicer, než bych měl rád normálně...

Re: 3D tisk modelů letadel

čtv 21.11.2019 18:56

To je zvláštní, že chválíš Curu. Cokoliv jsem zatím za ty 4 roky, co mám 3D tisk tisknul, tak nikdy nedala lepší výsledek než Slic3r. Ale pravda, tenkovrstvý modely netisknu.

Re: 3D tisk modelů letadel

čtv 21.11.2019 19:02

Celeron píše:Ale pravda, tenkovrstvý modely netisknu.


Ano, to je právě specifikum... Jinak mě upřímně Cura není sympatická vůbec, jen konstatuji, že pokud potřebuješ editovat něco od 3dlabprint a nemáš zrovna po ruce komerční Simplify3D, tak ti Cura dá vcelku snesitelný výsledek, zatímco slic3r právě moc ne...

Re: 3D tisk modelů letadel

sob 23.11.2019 17:55

tomashr píše:
To sice možná ano, ale ty thinwall letadla jsou jak už jsem dříve psal specifikum, kde je tak nějak vše jinak. A zrovna ty lepší výsledky Cura proti Slic3r (klasickému i od Průši) jsou zkrátka častým jevem, z nějakého důvodu prostě vede Simplify3D, ale Cura je hned za ním. Přitom u hodně jiných tisků je PrusaSlicer vyloženě špička, ale zrovna u letadel to je jinak...

Upřímně řečeno mě to v počátcích s tištěnými letadly pěkně štvalo, ale nějak jsem se s tím srovnal a jsem zkrátka smířen s tím, že to občas chce použít jiný slicer, než bych měl rád normálně...


Tak zkus poradit s CURA kde je specifikován profil "A" a at dělám co chci nelze změnit např . material Pet - PETG. Jde o profily ktere se dodávají s modely od MY_Eclipson ..

Prostě drží nastavení .. třeba teplota 210 a podložky 54....

Re: 3D tisk modelů letadel

pon 25.11.2019 14:59

Já tedy musím říct, že k mému překvapení, v řadě případů (ale zdaleka ne vždy) mi Cura dává lepší výsledek než Simplify3D. Tisknu na Anycubic Mega S.
Většinou nechám model naslicovat v obou (je to otázka vteřin) a porovnávám výsledek - dobu tisku, navržené postupy ap.
Prakticky vždy si Cura lépe poradí, pokud je nějaká drobná chyba v modelu, např v hodně složitém povrchu někde dírka. A v řadě případů je postup efektivnější (méně přesunů, rychlejší tisk, lepší výsledek). Prakticky nejhůř mi vychází Průšův Slic3r, ten jsem po pár pokusech zatím odložil. Možná funguje dobře pro originál Průša tiskárny s jejich přednastavenými hodnotami.
Já jsme si profily pro všechny slicery sestavoval a odlaďoval postupně sám, pro Curu jich mám aktuálně asi 10 (4 materiály, až 3 tloušťky vrstev), detaily jako výplň, support pak nastavuji individuálně k výrobku. Tisknu z větší části svoje návrhy, občas něco z Thingiverse, letadla jsem zatím neřešil.

Re: 3D tisk modelů letadel

úte 26.11.2019 13:23

Jiri píše:Prakticky vždy si Cura lépe poradí, pokud je nějaká drobná chyba v modelu, např v hodně složitém povrchu někde dírka. A v řadě případů je postup efektivnější (méně přesunů, rychlejší tisk, lepší výsledek).


opravit model je lepší mimo slicer, např v 3D Build ve win 10.

Re: 3D tisk modelů letadel

pon 02.12.2019 9:31

Ať je taky občas vidět, že se o tisku letadel jen nekecá, ale modely fakt létají, tak odkaz https://lightroom.adobe.com/shares/8175 ... 41901d1031 a pak několik následujících fotek...
O víkendu jsem totiž vytáhl na letiště syna, aby mi nafotil ME109H (v originále výškový speciál), který mi dosud v galérii chyběl.
Večer pak ještě hodím do fóra letovky Eclipsonu Y, ty jsme fotili stejný den, zatím nemám na webu.

Poznámka - kdyby náhodou nejel odkaz nahoře, tak určitě pojede tento na galérii jako celek: http://adobe.ly/2ed0aln

Re: 3D tisk modelů letadel

pon 02.12.2019 15:58

Mezek je parádní a i ostatní jsou super. Zajímalo by mě i tyto starší kusy reprintovaný z LW PLA jak lítaj. Teď na tom odlehčování dost ujíždím, mám novej hybrid na příští sezónu a chystám novej stroj celej z LW :)

Re: 3D tisk modelů letadel

pon 02.12.2019 16:32

Patas_ píše:Mezek je parádní a i ostatní jsou super. Zajímalo by mě i tyto starší kusy reprintovaný z LW PLA jak lítaj. Teď na tom odlehčování dost ujíždím, mám novej hybrid na příští sezónu a chystám novej stroj celej z LW :)


Jojo, taky mne to napadlo - třeba u mezka udělat z LW-PLA jen vnější konce křídla, ocasky a tak... Ale momentálně nestíhám, mám před dokončením další dva ME109 "konvenční" - jednak nové eFko (to na fotkách už bohužel není, nový kus bude zase Jochen Marseiile Trop), to už mám prakticky hotové a nabarvené, jen musím dodělat znaky. A pak mám vytištěné, ale zatím nenabarvené nové "palubní" Téčko, to, které je na fotkách sice ještě mám, ale je to můj pomalu nejstarší tištěný model a už je hodně jetý, tak bude nahrazen kus za kus.
Navíc mám k záletu nachystaného Corsaira z 3DLabgang...

Re: 3D tisk modelů letadel

úte 03.12.2019 22:51

Asi jsem něco zaspal. Co je to za materiál LW-PLA?

Re: 3D tisk modelů letadel

úte 03.12.2019 23:45

Chová se to jako kdybys tisknul Purexem. :) Při teplotě nad 225 stupňů to začne "vypěňovat" a tisk by měl být lehčí a možná i pevnější. Měl jsem tady 10 m vzorek a moc se mi s tím nedařilo dosáhnout opakovatelnej výsledek. Chce to laborovat s teplotou a průtokem.

Re: 3D tisk modelů letadel

stř 04.12.2019 8:33

https://learn.colorfabb.com/print-lw-pla/

Re: 3D tisk modelů letadel

stř 04.12.2019 10:36

Patas_ píše:https://learn.colorfabb.com/print-lw-pla/

Tohle je také dobré: https://richrap.blogspot.com/2019/04/colorfabb-lw-pla-expanding-foaming.html

Re: 3D tisk modelů letadel

stř 04.12.2019 21:29

nový model od 3DLabPrint - B25J Mitchell:

https://3dlabprint.com/shop/b25jmitchell/



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: 3D tisk modelů letadel

čtv 05.12.2019 5:44

Hm... zvukový modul... ale škoda že ho tolik přehluší rezonance od motorů.
Plastový repráky prostě nehrajou moc dobře :-)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Téma uzamknuto