Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 955 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 64  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 02.02.2017 22:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
ABS by se zkroutit nemuselo. Žebra tisknutá naplocho na bedu jsou bez ohledu na velikost příliš nízký profil než aby to vyvinulo dostatečně velké síly ke zkroucení. Rozhodně to stojí za pokus. Na PLA bych v této aplikaci nevsadil ani zlámanou grešli.
Kromě toho ten výtisk bude mít na straně podložky trošku přesah (rozpláclá první vrstva), v případě ABS to velice snadno srovnáš smirkem. PLA je na takovéto obrábění potvorstvo. Ne že by to vůbec nešlo, ale zábava to taky není.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2017 0:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
... jestli to není celý zcestný a vyfrézovat trochu odlehčený žebra z balzy a překližky...

Na 100% souhlasím. :|

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2017 0:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Oprášil jsem starý projekt stojánku na Dremlíka apod. ... :|

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2017 2:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Na dremelíka jsem si vytisk vodorovnej stojan na pidicirkulku, dělící kotoučky kabon i diamant a podobný nesmysly.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2017 2:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jyrry píše:
Na 100% souhlasím. :|

Nojo, ale von je ten filament levnejší než letecká překližka. :oops:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2017 6:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Myslím, že s tím experimentoval RiMr, už jsem to tu před dlouhou dobou viděl tisk žeber.


Jde udělat i tak že se vytiskne a potáhne folii (fakt to PLA vydrží )
Připadá mi to elegantnější a hezčí než celotištěné modely 3Dlabprint


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2017 8:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
Nojo, ale von je ten filament levnejší než letecká překližka. :oops:
Jirka

No jo ale když ony se ty větší éra z letecký moc nedělají, je to samý topol... Letecká jen na fakt namáhané díly - je hlavně těžká (když pominu cenu). Nebo se žebra lepí z ohýbaných lišt v šablonách - to je ještě lepší než ta frézovaná (hmotnost, pevnost, tuhost).
Staví se to na létání, ne na mlácení o zem :mrgreen:

Jak je na tom hmotnost cca stejně tuhého žebra z plastu ve srovnání s topolovkou?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2017 8:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Něco z praxe - jak často měníte tu teflonovou trubičku v extruderu?
Včera jsem ji nabořil při čištění (zatuhlo mi to v tom když jsem měnil drát); mám jí asi metr na cestě, tak doufám že dorazí v dohlednu nebo vyškemrám kousek od místních kolegů...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2017 10:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
kroxigor píše:
Jde udělat i tak že se vytiskne a potáhne folii (fakt to PLA vydrží )
Připadá mi to elegantnější a hezčí než celotištěné modely 3Dlabprint


Cest k použití tisku na modelech je určitě spousta. Dlužno ale dodat, že zrovna ta fólií potažená Kraga vlastně tak docela 3D tisk není, nejde jen o tu fólii potahu, křídlo ale ani není samonosné, drží to na uhlíkových trubkách, s modely od Štěpána či staršími návrhy z Thingiverse od tuším Němce "wersy" se to srovnávat nedá, je to prostě něco jiného.

Jinak asi před rokem jsem zkoušel udělat pár ABS žeber trochu ve stylu starých "Modela" a už na první pokusy byl výsledek přijatelný, kdyby si s nimi člověk pohrál, tak by se to asi posunulo na výsledek vyloženě dobrý. Potvrzuji, že to z ABS jde, "placka" se vytisknout dá.
Srovnání s frézováním bude "jak kdy" - určitě nemá tisk šanci při požadavku na malou hmotnost, kdy by se frézovalo z balzy, na druhé straně třeba přepážka trupu s nároky na pevnost by se při trochu promyšlení asi dala udělat tiskem i lépe než z překližky. Mimochodem já mám v soutěžním F5J takto řešenou motorovou přepážku i desku serv tištěnou z ABS, kde právě využívám možnost "prostorového tvaru", kdy lépe zapadne do osazení v trupu. Pevnost materiálu sama o sobě by se při nejlepším vyrovnala překližce a je horší než při frézování z laminátové desky, ale tohle je natolik kompenzováno tou optimalizací tvaru, že ve výsledku je ta tištěná prostě lepší...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2017 11:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 337
tu teflon trubičku na hotendu jsem měnil po každé cívce preventivně, ani jsem to nerozdělával ale vytlačil jsem ji shora.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2017 12:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ja jsem zkousel delat a zatezovat zebirka z ABS. Vychazi to pevnostne lepe nez z preklizky/balzy ale ma to jeden problem. Pro rozumnou tvarovou stalost se musi vytisknout relativne tluste coz zveda hmotnost.

Dovedu si predstavit jednu vec ktera by mohla vychazet dobre - vytisnout okraj zebra (jakoby paskovani) a vlozit do nej balzovy vnitrek.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2017 15:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Ta stará od Modely měla právě ten zvedlý okraj a prospěje to i bez vložené balzy - to jsem právě před tím rokem zkoušel a tohle prostě funguje. Jen by to ještě chtělo udělat pár pokusů k optimalizaci poměru tloušťky základu a toho zvýšeného okraje, ale aktuálně na to prostor nemám (ani to nepotřebuji, tak není motivace).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2017 18:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Co udělat ten okraj jen jednostranej aby se žebro dobře tisklo? A pak třeba žebra střídat, sudý levej, lichá pravej okraj. V podstatě by se pri tisku dalo udělat (jako u rašplování) zešikmení u hodně se zužujícího křídla. Třeba ty mý Z-XII.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2017 18:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
No vždyť ano - to je přesně ten styl "Modela", nevím zda si pamatuješ... Prostě tenké ABS (u větších navíc s dírami), ale na okraji zvýšený rámeček.
Ani se to nedávalo cikcak, byly jedny na jednu půlku, druhé na druhou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2017 21:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 955 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 64  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz