Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 955 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 64  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2020 19:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Na hlučnost je lék, kola s vyššíma otáčkama, co jsou v konstantním záběru vytisknout šikmý a kde by vadil axiální tlak tak šípáky. Ale u modelů je axiální tlak malej a klasický ložisko to zvládne bez problémů.
Jo a pastorky z ABS mi na hřídelce motoru po čase podélně praskaly a ani to nemuselo být za chodu, stačí pnutí od hřídelky. Radši jsem pak dával mosaznej.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2020 20:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Celeron píše:
Na hlučnost je lék, kola s vyššíma otáčkama, co jsou v konstantním záběru vytisknout šikmý a kde by vadil axiální tlak tak šípáky. Ale u modelů je axiální tlak malej a klasický ložisko to zvládne bez problémů.
Jo a pastorky z ABS mi na hřídelce motoru po čase podélně praskaly a ani to nemuselo být za chodu, stačí pnutí od hřídelky. Radši jsem pak dával mosaznej.


To tam už je - zuby šikmé jsou. Pastorek bude OK, už u Ranchera byl dost masivní, u Landy je dál na straně osy rozšířen, s tím problém nebude.
On je spíš problém v tom, že tohle je fakt ortodoxní expedice/crawler, která jezdí pomalu a převod má cca 40:1, tam je kol fakt spoustu. Pomůže nylon a za druhé díky ne až tak velkým otáčkám a zároveň uzavřenosti převodovky se tam dá naplácat fakt hodně vazelíny. Aktuálně mám stav řekněme "přijatelný", lepší mazání a první kola z nylonu pomohla. Ale fakt je, že proti CC01 a Axialu je to pořád "rachták", ono to třeba nepůsobí až tak zle bez srovnání, ale když máš ta dvě auta vedle sebe, tak je to prostě zásadní rozdíl.
U druhého modelu budu mít převodovka dále doladěnou, z nylonu už všechna kola a další detaily, uvidíme, ale očekávám pouze mírné zlepšení, ne zásadní průlom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 8:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Přidávám ještě fotku tištěného Ranchera, právě ve společnosti zmíněného Isuzu MU na CC01 podvozku...
Příloha:
IMG_1907.jpeg
IMG_1907.jpeg
[ 201.67 KiB | Zobrazeno 4367 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 13:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
tomashr píše:
Přidávám ještě fotku tištěného Ranchera, právě ve společnosti zmíněného Isuzu MU na CC01 podvozku...
Příloha:
IMG_1907.jpeg

Tome to jsi dělal ty?

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 15:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Nějak nechápu dotaz - pokud je míněn na návrh, tak ne, je to z https://www.3dsets.com/eshop/ , tuším tu už ten odkaz byl...
Realizace moje je, to ano, není to zas tak složité.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 15:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Jasně, já jenom, že to vypadá docela veliké.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 17:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Golfista píše:
Jasně, já jenom, že to vypadá docela veliké.

Malý stromy. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2020 7:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Tak bez legrácek - on Rancher opravdu není právě malý, je to měřítko cca 1:8 (to Isuzu vedle něj je 1:10 a rozdíl je hodně vidět).
Hmotnost přes tři kila (samotný tisk víc než 2kg), délka 51cm, to opravdu není úplný drobeček...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: sob 01.02.2020 15:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
Tak už je úplně hotovo.
První jízda po obýváku byla super, těším se na venkovní test.


Přílohy:
IMG_8493.jpg
IMG_8493.jpg
[ 83.92 KiB | Zobrazeno 3900 krát ]

IMG_8491.jpg
IMG_8491.jpg
[ 79.39 KiB | Zobrazeno 3900 krát ]

IMG_8490.jpg
IMG_8490.jpg
[ 60.49 KiB | Zobrazeno 3900 krát ]

IMG_8496.jpg
IMG_8496.jpg
[ 92.16 KiB | Zobrazeno 3900 krát ]


_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: ned 16.02.2020 20:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2008
Příspěvky: 334
Bydliště: Blansko
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

_________________
HPI E-Firestorm Flux , Hotwing 1000 Evo
3D tiskárna Rebel 2, Photon Mono X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: ned 16.02.2020 21:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Dam sem neco jineho nez model dopravniho prostredku. Slovy klasika - je to dobry napada, nebo je to blby napad nebo jaky je to napad? :D

Je to na 5.4g servo a myslenka je paka ala servorahmen (v kridle neni moc mista a vydlicka dre stred paky serva :/


Přílohy:
Screenshot 2020-02-16 at 21.17.46.png
Screenshot 2020-02-16 at 21.17.46.png
[ 783.2 KiB | Zobrazeno 3563 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2020 6:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
nápad dobrý, chybí tam ještě zapuštění pro ložisko z druhé strany páky serva. Jinak je to dost namáhané místo, možná to nevydrží a nebo jo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2020 8:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Mám k tomu takovou kacířskou poznámku - připadá mi, že alespoň ve spojení s F5J jsou ty "ložiskové rámečky" od Servorahmen spíš móda než opravdový přínos.
Jo, vypadá to krásně, na pohled to působí logicky (hřídel není "ohýbána"), ale v reálu jsem fakt nikdy neregistroval u klasických rámečků ani náznak problému a naopak výhoda je, že když ti při soutěži chcípne servo, tak je jednodušší výměna.
Trochu jiná věc jsou ty kompletní sety servorahmen i s "tlustým táhlem" (určitě víš, co myslím), případně v kombinaci s LDS, to už zajímavé je, ale samotný rámeček s ložiskem mne úplně nepřesvědčil. V F3B/F to možná bude významnější, to ale už neposoudím.

EDIT - jinam mi došlo, že tobě jde asi primárně o páku a ne ložisko - tady bych byl s 3D tiskem opatrný, nevytiskneš dost dobře zoubkování hřídele a páka se pak je schopná protočit (už jsem něco takového zažil. Jinak asi reálné, mimochodem na tohle se docela hodí použít nějaký carbon filament - CF20 a tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2020 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Presne Tome - servorahmen jedine s LDS (a jejich tahlem) - jinak ty podpurny loziska je spis placebo :) To co jsem daval jako fotku je jen neco jako pred-prototyp :) Patrilo by k tomu jeste obdobne tahlo, jako od servorahmen - pravdepodobne i s tim protikusem (asi ne uplne s loziskem, ale aspon s "domeckem") - jen by se nasroubovavalo na M2 zavitovku obdobne jako klasicka vidlicka. Na problem tisicihranu jsem narazil (zatim jsem to "odladil" dostatecne tesnou dirou pro nej). Preci jen je to jen 5g servo se silo nejakych 1.5kg. Moznosti by bylo paku na tisicihran necim zalepit, pripadne tisicihran do vytisku vmacknout za tepla.

Jde mi uplne nejvice o to, jeslti uz t nekdo obdobne zkousel a provozuje - nechci to davat do velkeho F5J, ale jen do stopalcovky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2020 10:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
jj myslel jsem LDS, protože ta páka takhle vypadá. Mám to na 5kg servu, ten domeček s ložiskem zajišťuje co nejmenší vůli v sestavě. Pokud jsi to nechtěl udělat jako LDS, potom určitě stačí originál páka k servu a trošku vypilovat vidličku, aby se neopírala o tisícihran neboli páku serva v ose otáčení, se to blbě popisuje :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 955 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 64  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz