Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 955 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 64  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 19:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2019
Příspěvky: 277
Bydliště: Země
Obrázky: 6
:) njn a modré z nebe, ale ten kdo nezvládné 4 šroubečky, nasunout dva konektory a zmáčknout start, tomu se obávám nepomůže moc ani tá full podpora :wink:
Jinak tu z toho videjka, jak se mne to jeví z odkazu níže, zvládnou i měně technicky zdatní jedinci... :lol:
https://forum.strojirenstvi.cz/viewtopi ... 40#p335440


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Mě šlo hlavně o to, aby někteří zde diskutující vzali při posuzování láce výrobců či prodejců 3d tiskáren do úvahy i to, co za služby poskytují. Jinak bez obav, předraženou tiskárnu už nějaký pátek mám, dokonce i nějaký ten šroubek jsem zašrouboval, a konektor zasunul.
Dokonce mám mezi 3d tiskaři pár známých, ale přece jen nejraději hodnotím to, co jsem sám odzkoušel, než se oháněl zkušenostmi druhých.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 22:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
[quote="Celeron"]O tom Yambu jsem slyšel, že při tisku dál od sloupu se příliš chvěje extrudér. Nedivím se, je to prostá fyzika, i nepatrná vůle a malá tuhost v svislým pojezdu se na konci ráhna několikrát znásobí.[/quote]

Extruder se nechvěje vůbec, je pevně uchycen na profilu. Tiskárnu jsem navrhoval tak, aby byla dostatečně pevná a nedocházelo k rozhození tisku vibracemi. Už první verze tiskla velmi pěkně, ale stejně jsem díly ještě dost upravoval, a nyní jsem spokojen. Samozřejmě se na to nesmí sahat během tisku, ale to na žádnou tiskárnu.

Více fotek zde:
https://lubos71.rajce.idnes.cz/3D_tiskarna_Yamboo/

Díly ke stažení zde (stahujte verzi 2):
http://www.rebelove.org/viewtopic.php?f=24&t=2926

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: ned 20.10.2019 9:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2019
Příspěvky: 277
Bydliště: Země
Obrázky: 6
BoŠ píše:
Mě šlo hlavně o to, aby někteří zde diskutující vzali při posuzování láce výrobců či prodejců 3d tiskáren do úvahy i to, co za služby poskytují. Jinak bez obav, předraženou tiskárnu už nějaký pátek mám, dokonce i nějaký ten šroubek jsem zašrouboval, a konektor zasunul.
Dokonce mám mezi 3d tiskaři pár známých, ale přece jen nejraději hodnotím to, co jsem sám odzkoušel, než se oháněl zkušenostmi druhých.

Myslel jsem si že to tak nějak rýpavě a nadsazeně bude a proto také ty smajlíky v mém rýpnutí a jsem rád že to nebylo bráno nejak moc osobně.
Mne ty informace z odkazu naopak pomohli v rozhoupaní se, takže strojek je na cestě a pokud bude zájem o nějaké osobní zkušenosti, mohu je pak dát tady k dobru...

Jinak souhlas za služby se platí nemalé peníze všude. Když ja radši místo předplatného, platím za služby ad-hoc, tj. jenom ty které fakt potřebuji :wink:
Však také v tom popisu zkušenosti s tou tiskárnou v odkazu uvedeném v předešlém mém postu, služby uživatelské podpory odpovídají ceně produktu. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: ned 20.10.2019 11:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2010
Příspěvky: 170
Keby som sa teraz spýtal, že ktorá tlačiareň je lepšia, isto by som vyvolal flejm.

Preto spýtam takto:
Nechcem s tlačiarňou laborovať, nemám na to čas ani praktické skúsenosti.
Som v podstate úplný laik, čo to pozná iba teoreticky.
Chcem tlačiareň vybaliť (prípadne zoskrutkovať iba pár skrutiek) a tlačiť.
Najprv podľa nejakých hotových vzorov, neskôr niečo svoje.
A stačí mi naozaj iba malý priestor - napr. ten u mini prúšu - cca 18 cm.
A chcem, aby som sa mohol niekde obrátiť o pomoc - či už k výrobcovi alebo na nejakú komunitu.
A chcem dostupný servis a náhradné diely.

Rozumiem, že to chce zvládnuť nejaký soft - prinajmenšom slicer a potom niečo na kreslenie v 3D. Preto nechcem ešte laborovať s tlačiarňou.

A tak ktorý typ by ste mi doporučili?

P.S.
Existuje nejaké havto, ktoré by ma v úplných začiatkoch navádzalo, čo a ako?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: ned 20.10.2019 13:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
leone píše:
Keby som sa teraz spýtal, že ktorá tlačiareň je lepšia, isto by som vyvolal flejm.

Preto spýtam takto:
Nechcem s tlačiarňou laborovať, nemám na to čas ani praktické skúsenosti.
Som v podstate úplný laik, čo to pozná iba teoreticky.
Chcem tlačiareň vybaliť (prípadne zoskrutkovať iba pár skrutiek) a tlačiť.


P.S.
Existuje nejaké havto, ktoré by ma v úplných začiatkoch navádzalo, čo a ako?



No ale to je právě blbost. Ty v podstatě nenastavuješ tiskárnu, ta je nastavená. Ty přizpůsobuješ parametry požadavkům na tisk a materiály.
To je rozdíl. V tom si každý musí zalaborovat a nikdo neporadí. Je tam milion kombinací. To je jako bys chtěl auto, co bude jezdit samo bez tvého zásahu na daný cíl. To si taky ještě počkáš. A hlavně zaplatíš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: ned 20.10.2019 15:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
leone píše:
Keby som sa teraz spýtal, že ktorá tlačiareň je lepšia, isto by som vyvolal flejm.

Preto spýtam takto:
Nechcem s tlačiarňou laborovať, nemám na to čas ani praktické skúsenosti.
Som v podstate úplný laik, čo to pozná iba teoreticky.
Chcem tlačiareň vybaliť (prípadne zoskrutkovať iba pár skrutiek) a tlačiť.
Najprv podľa nejakých hotových vzorov, neskôr niečo svoje.
A stačí mi naozaj iba malý priestor - napr. ten u mini prúšu - cca 18 cm.
A chcem, aby som sa mohol niekde obrátiť o pomoc - či už k výrobcovi alebo na nejakú komunitu.
A chcem dostupný servis a náhradné diely.

Rozumiem, že to chce zvládnuť nejaký soft - prinajmenšom slicer a potom niečo na kreslenie v 3D. Preto nechcem ešte laborovať s tlačiarňou.

A tak ktorý typ by ste mi doporučili?

P.S.
Existuje nejaké havto, ktoré by ma v úplných začiatkoch navádzalo, čo a ako?
Odpověď částečně najdeš u mých dotazů - pokud ti nevadí Průša, tak Průša, pokud Čína, tak zkus oslovit Richarda RiMra Mrázka, buď tady na fóru, nebo přes Youtube.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: ned 20.10.2019 18:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2019
Příspěvky: 277
Bydliště: Země
Obrázky: 6
leone píše:

P.S.
Existuje nejaké havto, ktoré by ma v úplných začiatkoch navádzalo, čo a ako?

Toho tohav je mnoho...
https://futlab.cc/3d-tisk-postup/
https://www.3dhubs.com/guides/3d-printing/

Obecne bych se v dnešní době už toho nebál. Chce to nějaké základní povědomí, trochu technického cítění a mít tu hračku na které je možné si to ošahat.
Ten základ 3D tisku není složitější než vytvoření hromadné korespondence a tisk personifikovaných dopisů i s obálkami :wink:
Je to jiné, ale obojímu se dá naučit, jenom je potřeba mít na čem to zkoušet.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: ned 20.10.2019 22:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No vidíš, pro 3D tisk si vymodeluju a vytisknu téměř cokoliv, ale vytvoření hromadné korespondence a tisk personifikovaných dopisů i s obálkami je pro mě španělská vesnice. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 5:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
"hrst" tím říká: Jak pro 3D tisk tak pro hromadný dopis (Word) existují učebnice a kurzy.
Ale nejlepší postup stejně je: vzít (3D tiskárnu a zkusit tisknout) nebo (vzít Word a zkoušet psát hromadný dopis)
Podle toho co potřebuji pro: hobby / práci / práci a KONĚ (ve významu pořádně velký koníček).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 6:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Řekl bych že "problém" stojí trochu jinak.
Někdo chce vytisknout cosi na papír, přinese si z krámu lejzrofku a očekává že ji vyndá z krabice, připojí káble, pošle cosi, vyndá potištěný papír.
Jiný chce vyslintat cosi z kukuřičné hmoty, přinese si z krámu 3D plastoslint a očekává že to vyndá z krabice, připojí káble a plastodrát, pošle cosi co stáhne z netu a co mu (a podobným) kdosi ve světě předžvejkal, odloupne navršený plast z horké postele, nabarví a postaví na poličku.
Obraz doby :|

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 8:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
BoŠ píše:
Mě šlo hlavně o to, aby někteří zde diskutující vzali při posuzování láce výrobců či prodejců 3d tiskáren do úvahy i to, co za služby poskytují. Jinak bez obav, předraženou tiskárnu už nějaký pátek mám, dokonce i nějaký ten šroubek jsem zašrouboval, a konektor zasunul.


Ono by se u Průši dalo o službách dlouze diskutovat, pokud to koupíš jako stavebnici, tak na žádnou prémiovou podporu taky nemáš nárok, jen fórum atd a toto formou seženeš podporu i na cokoli jiného, v tomto bodu upřímně řečeno za tu vyšší cenu navíc nedostaneš fakticky nic. Při koupi sestavené to je jinak, ale to je malinko jiné téma.

Já Průšu užívám, nyní MK3S a argument pro něj vidím spíš v tom, že počínaje MK3 už to zas tak docela Reprap není a přibývá tam zajímavých prvků. Třeba na ty magnetické podložky a různé variace PEI u klonů tolik nenarazíš, ani nejnovější ANET ET4 tohle nemá, dost nadstandardně řešená jsou i různá čidla, typicky bed autolevel je u klonů vesměs ve stylu I3MK2 a MK3S už se posunula o kus dále atd.
Tohle zas tak bez zajímavosti není a přidaná hodnota to je, bohužel ale v čem Průša naopak zaostal jsou ty řídící desky a ovládání, tam jsou mnohé klony naopak dále a teprve u nové Mini se s tím rozhodli něco dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 9:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Lubosh píše:


Prosímtě jeden dotaz k Yamboo - ty tam nemáš vyhřívaný bed a tiskneš jen PLA na sklo bez vyhřívání? Podle kusovníku na odkazu mi přijde, že ano, ale nejsem si jistý...
Popravdě mi Yamboo začalo vrtat hlavou, mám doma krokáče, extruder a další věci z I3 MK1 (při upgradu na MK2 se měnily), zdroj by se taky našel, takže by mi pro Yamboo stačilo koupit MKS board s displejem (to je předpokládám tenhle: https://www.aliexpress.com/item/4000159723315.html ) a podobná malá tiskárna by se mi docela hodila. Přeci jen ale si nejsem jistý, nakolik by mi vadila ta absence vyhřívané podložky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 10:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
V první verzi vyhřívaná nebyla, u druhé verze již je.
Když si projdeš vlákno v odkazu, je to tam vše popsáno, jak jsem to vyvíjel.
Sklo tam není, ale duralová deska 16x16 cm potažená PEI.
S touto podložkou mám nejlepší zkušenosti, tisk PLA a PET a CPE drží jak čert, a nepatlá se na to nic.
Nesmí se ale ani sahat, mastnota z rukou způsobí nepřilnavost, ale stačí otřít papírovou utěrkou, a už to zase drží.
Mám jí na všech tiskárnách, životnost je roky.

Na tomto videu je to dobře vidět:
https://www.youtube.com/watch?v=k05CVoc9xsQ

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Naposledy upravil Lubosh dne pon 21.10.2019 10:31, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 10:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
[quote="tomashr"][/quote]
Ak je tam PINDA na autolevel - asi nebude fungovať s 3mm sklom, ak je pod ním hliníkový stôl... Zrkadlo by už fungovať mohlo...
Magnetickú podložku aj PEI môžeš dokúpiť aj samostatne k iným tlačiarňam.
EDIT
Zaujímavé porovnanie autolevel snímačov je na tomto videu
https://www.youtube.com/watch?v=il9bNWn66BY

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 955 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 64  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz