Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 955 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 64  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pát 25.10.2019 9:24 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Marek_Km píše:
Protože se mi časem nahromadilo x věcí, kterých bych (ne úplně nutně hned) potřeboval vytisknout, tak se jako totální tiskařský analfabet aktuálně rozmýšlím mezi tiskárnou Průša mini a Enderem 3 vyladěným od Rimra.
Je výhodou ta veliká podpora neveřejných videí pro zákazníky Rimra důvodem k vyšší ceně (než koupi z DE) a objednávce od něj a nebo oželet podporu a jít do (co tak pozoruji) do blbuvzdorné (a dražší) Průša mini?
Očekávám, že odpověď asi jednoduchá nebude, co? :)


Záleží, jak dalece jsi technický typ. Tohle nikdo neví a musíš vědět sám. Tiskárna je v podstatě primitivní záležitost, ale s velkou kombinací možných problémů a jejich příčin. Videí, návodů a diskuzí jsou všude hromady, ale nikdo nemá křišťálovou kouli na tvůj problém. Já když začínal, tak jsem na jeden problém dostal řadu rad i s výrobcem jsem diskutoval hodinu. Problém jsem vyřešil sám až po roce.
Takže za mne - ať si koupíš cokoli, budeš se muset pochopit všechny souvislosti sám a zdrojů informací je nepřeberně všude.
Pokud Rimr je ochoten tvé problémy řešit po telefonu, je to velká výhoda. Co je na videích osobně netuším, ale pochopit jak funguje tiskárna z videí jiných lidí se dá. Řešit problémy ale musíš sám logikou a vylučováním možných příčin.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pát 25.10.2019 10:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Marek_Km píše:
Protože se mi časem nahromadilo x věcí, kterých bych (ne úplně nutně hned) potřeboval vytisknout, tak se jako totální tiskařský analfabet aktuálně rozmýšlím mezi tiskárnou Průša mini a Enderem 3 vyladěným od Rimra.
Je výhodou ta veliká podpora neveřejných videí pro zákazníky Rimra důvodem k vyšší ceně (než koupi z DE) a objednávce od něj a nebo oželet podporu a jít do (co tak pozoruji) do blbuvzdorné (a dražší) Průša mini?
Očekávám, že odpověď asi jednoduchá nebude, co? :)


Malá poznámka - já bych začal úvahu z trochu jiného konce, totiž zda ti u Průša mini bude stačit 180x180mm plocha. Tohle je totiž zásadní, třeba některé modely 3Dlaprint se ti tam nevejdou a měl jsem i některé další tisky, kde bych s tímto narazil. Na druhé straně si ale umím představit, že leckdo na problém s tímto nenarazí vůbec nikdy a pak je pravdou, že Průša mini je třeba užitou elektronikou atd proti Enderu přeci jen o kus dál, jak tu padlo dříve, on to je docela skok i proti staršímu Průšovi v plné velikosti.
Tohle bych viděl jako primární bod k volbě mezi Průša mini a Ender 3...

S tou další částí dotazu, tedy zda Ender 3 klasicky anebo od RiMra už ti neporadím, ale to stejně beru až jako druhý krok výběru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pát 25.10.2019 12:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Díky všem za rady a tipy. Co se týká technického typu - pracuji ve strojírenství, tak snad něco z toho aspoň trochu mám, ale jde mi o to, že pokud bych se měl s něčím drbat a řešit technické problémy, tak by mě to spíš odrazovalo. Rád bych si pár věcí namodeloval a nerad bych se pak zasekl kvůli horší kvalitě zpracování tiskárny, nějakým omezením a tak.
Pokud jde o menší rozměry tiskového prostoru u Průša mini, tak to by mě snad omezovat nemělo. Letadla a podobné větší věci tisknout rozhodně nehodlám. Po shlédnutí pár videí od Rimra se spíš kloním na stranu Průši, protože je vidět, že ta nízká cena Enderu je vykoupená některými "ale" a to si radši něco připlatím za menší "blbuvzdornost" a některé technické výhody a snad i kvalitu toho Mini. Po tiskárně se dívám už dlouho, popadne mě to a pak mě to zas pustí a tak dokola. Právě že ta Mini s akceptovatelnou cenou je něco, co mě zaujalo a zatím trochu váhám, protože je to vcelku novinka a zas těch moc ohlasů není, nebo aspoň od českých uživatelů (možná se pletu).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pát 25.10.2019 16:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7454
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Kdo ví co bude na trhu, až se pro nějakou 3D rozhoupu. Dnes by u mne v její prospěch byly: CZ výrobce,
cena (za stavebnici), pro mne (dle popisu) vyhovující vlastnosti, menší požadavek na obestavěný prostor

_ Original Prusa MINI (kompaktní a chytrá 3D tiskrána)
"... tisková plocha má rozměry 18×18×18 centimetrů. Tiskárna samotná má
půdorys pouhých 33×37 cm a je 38 cm vysoká.
Pro správné fungování samozřejmě vyžaduje trochu
větší prostor, zhruba 35×45 centimetrů (kvůli kabelům)..."
https://josefprusa.cz/prestavujeme-original-prusa-mini-kompaktni-3d-tiskarnu-pro-kazdeho/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pát 25.10.2019 16:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Marek_Km píše:
Díky všem za rady a tipy. Co se týká technického typu - pracuji ve strojírenství, tak snad něco z toho aspoň trochu mám, ale jde mi o to, že pokud bych se měl s něčím drbat a řešit technické problémy, tak by mě to spíš odrazovalo.


Upřímně, pokud tě odrazuje řešení technických problémů, ani tiskárnu nekupuj.
Má to dvě roviny - řešení vlastní tiskárny - tam to není tak časté.
A řešení postupu tisku a profilů pro rozumný výsledek. To v závislosti na tom co budeš tisknout může být docela často.
Představa, že zavedeš materiál, načteš .stlko a spustíš tisk a vyndáš výrobek a budeš spokojen - tak o tomhle se tě snaží přesvědčit výrobci tiskáren.
Praxe je dost odlišná. Já mám uloženejch asi 20 tiskovejch profilů, ale stejně je měním podle potřeby.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pát 25.10.2019 21:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2016
Příspěvky: 52
Bydliště: Vysočina
Já pořídil Průšu MK3S. Zavedl jsem filament, načetl stlko, spustil tisk a vyndal jsem výrobek, se kterým jsem byl nadmíru spokojen :D .

_________________
Duplex DC-16 || Edge 540 106" Demonstrator | Edge 540XL-RC Factory | Crack Laser Pro-RC Factory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pát 25.10.2019 22:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Jarda Trojan píše:
Já pořídil Průšu MK3S. Zavedl jsem filament, načetl stlko, spustil tisk a vyndal jsem výrobek, se kterým jsem byl nadmíru spokojen :D .


To já taky s Rebelem. První problémy začaly později , a důvodů bylo víc.
známý se s Průšou začal trápit až po půl roce tisku a trvalo mu dalšího půl roku, než odhalil nalomenej kablík. A abs na tom netiskne do teďka.
Ale já psal - jde o to co tiskneš,z čeho a jaké požadavky na kvalitu máš. S PLA většinou problémy nejsou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: sob 26.10.2019 3:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7454
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Extrudery na velkých mašinách (vlákna, folie, ...) jsou nastaveny (a "odladěny") na jeden materiál.
A to za konstantních podmínek. Regulaci pro dodržení konstantnosti hlídá haldy čidel a regulačních členů.
Na 3D tisku je toho hromada k nastavení. Lze čekat, že k prodávaným filamentům bude časem cosi
jako KNOW HOW, které si 3D tiskárna přečte z nějakého QR. A buď nastaví "doporučené" (default),
nebo nabídne možnost jeho úpravy, ale přitom upozorní na "nevhodné" krajní meze.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: sob 26.10.2019 10:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
guchar píše:
Extrudery na velkých mašinách (vlákna, folie, ...) jsou nastaveny (a "odladěny") na jeden materiál.
A to za konstantních podmínek. Regulaci pro dodržení konstantnosti hlídá haldy čidel a regulačních členů.
Na 3D tisku je toho hromada k nastavení. Lze čekat, že k prodávaným filamentům bude časem cosi
jako KNOW HOW, které si 3D tiskárna přečte z nějakého QR. A buď nastaví "doporučené" (default),
nebo nabídne možnost jeho úpravy, ale přitom upozorní na "nevhodné" krajní meze.
Při použití Průša filamentu a sliceru to tak funguje. U ostatních filamentů je to třeba doladit, často i cívka od cívky.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: sob 26.10.2019 12:13 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
BoŠ píše:
Při použití Průša filamentu a sliceru to tak funguje. U ostatních filamentů je to třeba doladit, často i cívka od cívky.


nejde jen o filament, tisk malého ozubení bude jinak v akceleracích, rychlostech a teplotách a množství materiálu, než dutý špic do 4 cm průměru a to bude jinak než postavička , nebo žabička. Nastavení tisku pevnostního dílu bude zase jinak a modely letadel v 1 perimetru 0,2 tryskou zase komplet jinak. Bude rozdíl v křídle, nebo směrovky, případně trupu. Pro odpovídající výsledek se budou měnit rychlosti, akcelerace perimetrů a teploty. Případné ochlazování tištěného výrobku. A to nemluvím o nastavení podpor, režimech spiral vase a dalších.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: sob 26.10.2019 13:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
dudaj píše:

nejde jen o filament, tisk malého ozubení bude jinak v akceleracích, rychlostech a teplotách a množství materiálu, než dutý špic do 4 cm průměru a to bude jinak než postavička , nebo žabička. Nastavení tisku pevnostního dílu bude zase jinak a modely letadel v 1 perimetru 0,2 tryskou zase komplet jinak. Bude rozdíl v křídle, nebo směrovky, případně trupu. Pro odpovídající výsledek se budou měnit rychlosti, akcelerace perimetrů a teploty. Případné ochlazování tištěného výrobku. A to nemluvím o nastavení podpor, režimech spiral vase a dalších.
V tom nejsme ve při, to je přece samozřejmé. Jen jsem odpovídal Gucharovi na ten QR kód.
Na druhou stranu, není třeba z 3d tisku dělat raketovou vědu, v podstatě je to hraní, nejde o životy.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: sob 26.10.2019 14:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
BoŠ píše:

Ano , jednoznačně souhlas. Je to v první řadě zábava , u které se musí přemýšlet.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: sob 26.10.2019 19:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
dudaj píše:
Je to v první řadě zábava , u které se musí přemýšlet.

A to někdy bolí. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: sob 26.10.2019 19:15 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
jojo, mám pocit že to opravdu některé lidi bolí :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 04.11.2019 10:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2008
Příspěvky: 334
Bydliště: Blansko
pokud nekomu uniklo tak sem se pokusil o 3D tistenou verzi buggy z PC hry.
export modelu ze hry, obkreslit v 3D, vymyslet mechanismy aby to fungovalo a pak to vytisknout, a nakonec to rozflakat (cekam na lepsi pocasi :) )

moc prijemna prace, jen toho casu kdyby nato bylo vic. princip zataceni kupodivu vsech funguje :D, v pneu je seriznuta penova vlozka, tak to trochu simuluje radius pneumatiky jako ma ji motorky. pro lepsi efekt by urcite pomohl diferencial - nyni jeden motor, nahony pevne spojeny - reseni: diferencial jako "v aute" nebo dva motory s rozdilnymi otackami. a druha vec co me napadla by byla naklapet cele rameno, mechanismus by byl o dost slozitejsi, protoze by se tam muselo zakomponovat samotna volnost pro tlumeni + cepy naklonu. zkusim si to cvicne nakreslit, teoreticky je to vlastne predni osa normalniho auta?? kdyz ne tak vrtulnikova hlava... :D
jeste otazka jestli to rozebrat, dat tomu postprocess a nabarvit a rozbit to az potom :)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

cele album: http://ibb.co/album/bODrbF

_________________
HPI E-Firestorm Flux , Hotwing 1000 Evo
3D tiskárna Rebel 2, Photon Mono X


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 955 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 64  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz