Switch to full style
Pokrok se nedá zastavit. Nástroje řízené pomocí počítače ulehčují výrazně práci. Výroba strojů, příprava podkladů výkresů. I poptávky a nabídky mezi rcmaniaky.
Odeslat odpověď

Re: 3D tiskárny v modelařině - III

pát 05.10.2018 11:12

Jirko vyprdni se na to a radsi postav nejaky letadlo. Pochybuju ze to bude vyrazne lepsi

Re: 3D tiskárny v modelařině - III

pát 05.10.2018 16:52

Ty vůle na hřebenu by se daly vymezit dvojitým pastorkem s pružinou.Měli jsme to na rotačních
snímačích polohy na horizontce WH 10 NC.

hary13

Re: 3D tiskárny v modelařině - III

pát 05.10.2018 17:24

To odpružené dvojkolo se ale dá použít jen pro menší tlaky, ale na posuvu by ta pružina asi musela být hodně silná, aby ty rázy při reverních pohybech udržela.

Re: 3D tiskárny v modelařině - III

pát 05.10.2018 21:18

Silná pružina, velkej odpor při odvalování kola po hřebenu.

Re: 3D tiskárny v modelařině - III

úte 23.10.2018 8:39

Takový všeobecný námět - co myslíte, nepřišel už čas na to udělat samostatný thread na 3D tiskárny jiné, než klasické FDM na struny - resin atd.? A samozřejmě ve spojení s tím pak patřičně tento existující thread přejmenovat...

Chtěl jsem nadhodit nějaké dotazy kolem resinu, například SparkMaker, ale říkám si, zda by to už nestálo za trochu systematičnosti...
Co myslíte, je to už dost široce zajímavé téma, aby to stálo za podobnou snahu "o pořádek" anebo na to ještě čas nedozrál?

Re: 3D tiskárny v modelařině - III

úte 23.10.2018 10:50

tomashr píše:Takový všeobecný námět - co myslíte, nepřišel už čas na to udělat samostatný thread na 3D tiskárny jiné, než klasické FDM na struny - resin atd.? A samozřejmě ve spojení s tím pak patřičně tento existující thread přejmenovat...

Chtěl jsem nadhodit nějaké dotazy kolem resinu, například SparkMaker, ale říkám si, zda by to už nestálo za trochu systematičnosti...
Co myslíte, je to už dost široce zajímavé téma, aby to stálo za podobnou snahu "o pořádek" anebo na to ještě čas nedozrál?


Myslím si, že čas nazrál.

Re: 3D tiskárny v modelařině - III

úte 23.10.2018 10:54

No, měl by to rozdělit někdo, kdo se v tom řádně vyzná.

Re: 3D tiskárny v modelařině - III

úte 23.10.2018 10:56

jyrry píše:No, měl by to rozdělit někdo, kdo se v tom řádně vyzná.

S tímto nelze než souhlasit...

Re: 3D tiskárny v modelařině - III

úte 23.10.2018 11:07

Vlákno vytvořeno. viewtopic.php?t=84874

Kromě pár náznaků jsem nenašel nic tak dramaticky zajímavého, aby to stálo za přesun. POkud něco najdete, tak mi napište. Pppřesouvám..

Re: 3D tiskárny v modelařině - III

sob 03.11.2018 22:28

Mám asi lamadotaz: mladý chce tisknout protiskluzové "podpatky" na články tankového pásu a rád by použil nějaký ten "gumový" materiál aby to neklouzalo na hladkých površích.
Co jsem našel, tak TPE88 Mladeč by měl být nejměkčí z těch nabízených; bude to alespoň trochu fungovat jako guma = vyšší tření než "holé" PLA ze kterého jsou ty články?
Dík za informace těch kteří tím fakt tiskli (nebo s tím přišli do styku).

Re: 3D tiskárny v modelařině - III

ned 04.11.2018 7:47

TPE je sice měkké, ale jako guma přilnavé není.

Re: 3D tiskárny v modelařině - III

ned 04.11.2018 11:17

Udělej formičku z epoxidu na nálitky z kvalitního odlévacího silikonu. Nějakou konickou dirku v dílech pásu a zalej ten díl v tý formičce. Pak ten nálitek nebo špunt bude v pásu držet a odolnost těch kvalitních silikonů je značná. Těch možností jak postupovat je asi víc. Taky by se daly udělat zešikmené bloky a ty pak do pasu nacvaknout. Formu frézovat rovnou do epoxidu, třeba 20 formiček najednou.

Re: 3D tiskárny v modelařině - III

ned 04.11.2018 13:58

Asi vyřešeno, mám tady tvrdší gumu 5mm (plát, asi 55-60 Shore), frézoval jsem z toho cosi do práce. Nafrézuji kostičky a ty tam synek přišroubuje zápustnými vruty.

Re: 3D tiskárny v modelařině - III

ned 04.11.2018 15:53

Flexo do tiskárny je na věci s požadavkem chování jako guma naprosto nepoužitelný. Vytisknul jsem z toho gumy na F1, ke který tu bylo vlákno. Při ježdění se to chovalo jako kola od žebřiňáku, adheze žádná, stále hrabaly, neustálej smyk, brždění žádný. Po pár set metrech se prodřely a to měly 4 perimetry 0,4 mm tryskou. Nazul jsem Tamiya F104 a rozdíl nekonečnej.

Re: 3D tiskárny v modelařině - III

úte 06.11.2018 9:10

Dlužno tedy dodat, že celá ta formule je jak to říct slušně... No řekněme návrh, který slouží k tomu, abychom si dokázali, jak je 3Dtisk skvělý a co s ním vše jde :-(
Ale už se taktně mlčí o tom, že výsledkem je formule tak na úrovni úplných počátků RC aut někdy ze 70tých let, tedy vlastně už skoro 50 let historie.
Nejde jen o kola, tam je to úplně jasné, ale i převody, absence diferenciálu, odpružení atd. Jo, jede to, ale jelikož občas jezdím soutěžně v hale právě formule, tak bohužel názorně vidím, jak extrémní ten rozdíl je...
Odeslat odpověď