Switch to full style
Pokrok se nedá zastavit. Nástroje řízené pomocí počítače ulehčují výrazně práci. Výroba strojů, příprava podkladů výkresů. I poptávky a nabídky mezi rcmaniaky.
Odeslat odpověď

Re: Draftsight Pro za hubku

pát 05.04.2019 23:14

Neumí to samý VoloView? Kdysi jsem ho používal na prohlížení Autokadích souborů. Má to asi 20 mega a je free. Ale malovat v tom nejde jen nějaký poznámky a pod.

Re: Draftsight Pro za hubku

sob 06.04.2019 10:19

O malování mi nejde, ale někdy se hodí možnost převydání DWG, nebo DXF do jiné verze (2004-2006, nebo starší), abych to moh načíst do jiného CADu a tam s tím pracovat. Ten VoloView něco takového umí?

Re: Draftsight Pro za hubku

sob 06.04.2019 16:45

Na ty konverze jsem měl něco free bez zobrazení. Volo to nebylo. Ale vzpomenout si. :oops: Bulo to před cca 10 lety, konverze 2008 do 2002LT.
Jinak alternativa Autocadu je ProgeCad, časově neomezená jednolicence za 7500 bez DPH. Ale Draftsight má snad být s DPH levnější.
Ale taky je jen 64 bit. V 32 bitech už skoro nic není.

Re: Draftsight Pro za hubku

sob 06.04.2019 17:52

Ten DraftSight úplně levnější není, protože těch 99$ je jen na rok, takže za tři, čtyři roky jsi na tom stejně. Osobně to tolik nepotřebuju, abych za to platil. Třeba se najde jen nějaký konvertor. Je to ale dnes klasika. Dřív jsi si koupil SW, a pokud ti stačila stávající verze, tak ti fungovala trvale. Mám to takhle třeba i u Zoneru, kde mi bohatě stačí v 14 a funguje doživotně. Pořád mě ale lámou na verzi X, kde už je taky roční poplatek. Děkuji, nechci, ale chápu, že programátoři z něčeho musí být taky živi. Bohužel každoroční přínos už tomu tolik neodpovídá. :D

Re: Draftsight Pro za hubku

sob 06.04.2019 23:23

V tý nabídce nebyla náhodou i neomezená jednolicence za asi 300 doláčů? Mám to na jiným PC.

Re: Draftsight Pro za hubku

úte 09.04.2019 12:22

Celeron píše:Na ty konverze jsem měl něco free bez zobrazení. Volo to nebylo. Ale vzpomenout si. :oops: Bulo to před cca 10 lety, konverze 2008 do 2002LT.
Jinak alternativa Autocadu je ProgeCad, časově neomezená jednolicence za 7500 bez DPH. Ale Draftsight má snad být s DPH levnější.
Ale taky je jen 64 bit. V 32 bitech už skoro nic není.



Tak si stáhni verzi ProgeCad Smart 2009, ta je zadarmo, a úplně mě stačí, já už používám ty ProgeCad snad od verze 2004, 2008.

Re: Draftsight Pro za hubku

úte 09.04.2019 13:07

Stáhnul jsem poslední verzi a vyzkouším.
Díky za tip.

Re: Draftsight Pro za hubku

úte 09.04.2019 16:01

Pak dej vědět jak to maká a zda je to podobný Draftu. Ale ty asi nemáš moc velký návyky na Draftsight nebo Autocad, co? :) Já jen že to přeonačování na jinej systém práce je někdy drbárna za uchem. :roll:

Re: Draftsight Pro za hubku

čtv 11.04.2019 10:53

Lark píše:Stáhnul jsem poslední verzi a vyzkouším.
Díky za tip.

Tak ta "poslední verze" je jen downloader a poslední verze 2019 je jen placená.
Zkoušel jsem tu verzi 2009, ale na stahuj.cz po spuštění instalace Avast okamžitě zahodí soubor do truhly, že je v něm malware.

Z jiných stránek to zase nadává že není kompatibilní OS, i když v popisu Jsou uvedené XP/Vista/W7 64b a já mám W7 64b, tak nechápu.
Výstřižek.PNG

Na jiných je zase jen ten dowloader, který vypíše že verze je stará a skočí na poslední nabídku. Takže zatím to vzdávám.

Re: Draftsight Pro za hubku

čtv 11.04.2019 13:01

Pro zobrazení, tisk a konverze DWG/DXF, případně 3D STEP/STL lze zdarma použít dobrý český VariCAD Viewer, výstupní verze lze volit pro DWG i DXF od AutoCAD R12 až po 2018. Má jen 40MB a s rychlostí na rozdíl od TrueView není problém ani na slabším hw.

Re: Draftsight Pro za hubku

čtv 11.04.2019 15:09

Lark píše:Tak ta "poslední verze" je jen downloader a poslední verze 2019 je jen placená.
Zkoušel jsem tu verzi 2009, ale na stahuj.cz po spuštění instalace Avast okamžitě zahodí soubor do truhly, že je v něm malware.

Z jiných stránek to zase nadává že není kompatibilní OS, i když v popisu Jsou uvedené XP/Vista/W7 64b a já mám W7 64b, tak nechápu.
Výstřižek.PNG

Na jiných je zase jen ten dowloader, který vypíše že verze je stará a skočí na poslední nabídku. Takže zatím to vzdávám.



Nemáš pravdu, nastav režim kompatibility a máš to funkční, instalace se provede.
Jen to není free ale "30-ti denní demo" které se stane free až po online registraci, což jsem už nezkoušel protože pokud by fungovala dnes, tak při další reinstalaci PC už fungovat nemusí .....

Re: Draftsight Pro za hubku

čtv 11.04.2019 19:41

Lark píše:Tak ta "poslední verze" je jen downloader a poslední verze 2019 je jen placená.
Zkoušel jsem tu verzi 2009, ale na stahuj.cz po spuštění instalace Avast okamžitě zahodí soubor do truhly, že je v něm malware.

Z jiných stránek to zase nadává že není kompatibilní OS, i když v popisu Jsou uvedené XP/Vista/W7 64b a já mám W7 64b, tak nechápu.
Výstřižek.PNG

Na jiných je zase jen ten dowloader, který vypíše že verze je stará a skočí na poslední nabídku. Takže zatím to vzdávám.



A tady na stránkách výrobce jsi to zkoušel? http://www.progesoft.com/en/products/progecad-smart/

Re: Draftsight Pro za hubku

čtv 11.04.2019 19:57

PetrD díky za tip. Ten VariCAD Viewer je pro moje potřeby naprosto vyhovující, včetně STEPu dokonce i snadná konverze do STL s volitelnou přesností. U výstupu DWG i DXF je spousta verzí a je i volitelné jestli má používat křivky, nebo polyline. Pro mě zatím skvělá náhrada a doufám, že to tak vydrží. Jen jsem jako první musel přepnout to příšerné bílé pozadí. :lol:
Díky

Bahora, tobě taky díky za info, ale takové "berličky" nemám rád.

Rosta2, pozdě, ale taky díky. Už je rozhodnuto. Já v tom nepotřebuji kreslit, jen se někdy potřebuji na něco podívat a případně zkonvertovat z novější verze do starší a tím že VariCAD Viewer je zatím pořád aktualizován, tak ta podpora nejnovějších verzí asi bude i lepší. Na kreslení používám něco jiného.

Edit: Koukám že tam taky píšou Vista, takže kdo ví jak to je.

Re: Draftsight Pro za hubku

stř 01.05.2019 14:13

Dnes jsem si trochu hrál s posouvání datumu a spouštěním Draftsightu 2018 při odpojený i připojený mašině k netu. Jak dám datum větší než 1.9.2019 tak chce novou registraci. Asi jsem vloni koncem prázdnin dělal minulou roční registraci. Zpátky jde coufnout až do 1.1.2014 a chodí. Na NTB, co mám od listopadu tak v prosinci 2019 chce taky novou registraci. No když takhle reaguje, tak se podle toho zařídím. :wink:

Re: Draftsight Pro za hubku

pát 10.05.2019 7:36

Celeron píše:Dnes jsem si trochu hrál s posouvání datumu a spouštěním Draftsightu 2018 při odpojený i připojený mašině k netu. Jak dám datum větší než 1.9.2019 tak chce novou registraci. Asi jsem vloni koncem prázdnin dělal minulou roční registraci. Zpátky jde coufnout až do 1.1.2014 a chodí. Na NTB, co mám od listopadu tak v prosinci 2019 chce taky novou registraci. No když takhle reaguje, tak se podle toho zařídím. :wink:


Taky sem to zkoušel a zatím to funguje, jenom aby nevydali nějakej patch kterej toto zablokuje, takže zakázat aktualizace aby si to neco nestahlo :D
Odeslat odpověď