Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Homemade 3D tiskárna
PříspěvekNapsal: čtv 11.07.2019 20:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ehm, dovolil jsem si tady ukradnout tu třetí fotku a k ní jsem sesmolil text
"Stavěl jste někdo tiskárnu v tomto stylu?
Vedení MGN s vozíčky. Vzbuzuje to ve mně více důvěry než to usadit na 8mm tyčinky nebo ložiska jezdící po Al profilu. Tisková deska se nehýbe, to je myslím další plus..."

A to byl hukot pár minut po zveřejnění na facebůku... jak Fáčkaři když se jim šlápne na bábovičku :lol:

Ale pár odvážlivců se našlo, výjimečně mají i podobné řešení s těmi MGNxx kolejemi, přece jen osmičky tyčky každého neuchvátily.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade 3D tiskárna
PříspěvekNapsal: čtv 11.07.2019 20:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Zaujal mě tenhle odkaz, co byl v diskuzi asi o týden nazpět
https://www.thingiverse.com/thing:2567757

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade 3D tiskárna
PříspěvekNapsal: čtv 11.07.2019 21:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2008
Příspěvky: 208
Bydliště: Trutnov
jyrry píše:
Ehm, dovolil jsem si tady ukradnout tu třetí fotku a k ní jsem sesmolil text
"Stavěl jste někdo tiskárnu v tomto stylu?
Vedení MGN s vozíčky. Vzbuzuje to ve mně více důvěry než to usadit na 8mm tyčinky nebo ložiska jezdící po Al profilu. Tisková deska se nehýbe, to je myslím další plus..."

A to byl hukot pár minut po zveřejnění na facebůku... jak Fáčkaři když se jim šlápne na bábovičku :lol:

Ale pár odvážlivců se našlo, výjimečně mají i podobné řešení s těmi MGNxx kolejemi, přece jen osmičky tyčky každého neuchvátily.


Ahoj,

tak jsem krátce proběhl ten FB.
Předně musím vyslovit poděkování za opakované vysvětlování sršních přispěvatelů, kteří o tom nic nevědí, fotku si pořádně neprohlédnou a hned do toho šijou, jako kdyby sami něco vytvořili.

Dalo by se reagovat na prakticky každou připomínku - hned na tu první - extrudér. Tiskne to i flex. Takovýto extrudér mám již druhý a na tom prvním, stejné konstrukce, s flexem nebyl problém. Z fotky to není poznat, ale je na konci extrudéru ještě závitová trubička pro nastavení pevného vedení filamentu od motoru. Zatím jsem to nepotřeboval, tak to tam není.

atd, atd. ale nad každou se zamyslím … pro mne je konstruktivní kritika motorem ke zlepšení

Nikdo si třeba ani nevšiml, že to má docela "kompaktní" rozměry. Je to o něco málo větší než A4 a to vč. elektroniky. Na kostku už potřebuju docela prostor. Já to mám na pracovním stole.

Díky

Michal

_________________
Futaba T10 2,4 gHz; T-REX 600 E FBL BeastX; Protos FBL BeastX
X-quadrocopter APM2.5.2 vlastní rám


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade 3D tiskárna
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 5:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
lipanek píše:
...
atd, atd. ale nad každou se zamyslím … pro mne je konstruktivní kritika motorem ke zlepšení..

Tak tak, vyvolat brainstorming a pak si vybrat řešení :-D
Taky jsem to tak myslel. Zatím tiskárnu nestavím a v dohledné době asi nebudu, nová frézka má přednost. Ale napadlo mě to když přišlo MGN9 vedení na Z osu frézky, použít to i na tiskárnu, možná by stačilo i MGN7?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade 3D tiskárna
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 5:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1171
jyrry píše:
Tak tak, vyvolat brainstorming a pak si vybrat řešení :-D
Taky jsem to tak myslel. Zatím tiskárnu nestavím a v dohledné době asi nebudu, nová frézka má přednost. Ale napadlo mě to když přišlo MGN9 vedení na Z osu frézky, použít to i na tiskárnu, možná by stačilo i MGN7?

Nějakou dobu jsem měl půjčenou na testování http://www.felixprinters.cz/produkt/3d- ... sestavena/
Byla to čirá tragedie - včetně toho svislého pojezdu (v ose "Z" - to jenom aby sis mohl udělat představu, jak ty valivé vedení taky můžou fungovat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade 3D tiskárna
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 7:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
MPml píše:
... aby sis mohl udělat představu, jak ty valivé vedení taky můžou fungovat

Že to je trochu loterie, s tím počítám; jinak bych šel vykrást banku a objednal origo HIWIN nebo tak nějak :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade 3D tiskárna
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 7:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1171
jyrry píše:
Že to je trochu loterie, s tím počítám; jinak bych šel vykrást banku a objednal origo HIWIN nebo tak nějak :mrgreen:

řekl bych, že jsi to špatně pochopil - byl na tom originál Hiwin.
Problém u toho pojezdu byl v tom, že ta zetová závitová tyč byla jako tyč na rajčata 8O a to vedení vůbec nebylo schopné (!) to udrřžet tak, aby to jezdilo skutečně rovně - takže stůl s každou otáčkou šroubu se podle té tyče vlnil cca 0.2 - 0.3 v vzdálených rozích.
Prostě tuhost pojezdu, stolu (celé koncepce pojezdu stolu) , naprosto nepoužitelná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade 3D tiskárna
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 7:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jo ták, že se to pralo navzájem... závitofka bude u krokáče na pružné spojce a na druhé straně jí taky umožním vrtění do boku - tedy na tiskárně.
Na frézku jsem objednal kuličkové šrouby, to ještě uvidím co přijde...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz