Switch to full style
Pokrok se nedá zastavit. Nástroje řízené pomocí počítače ulehčují výrazně práci. Výroba strojů, příprava podkladů výkresů. I poptávky a nabídky mezi rcmaniaky.
Odeslat odpověď

Re: 3D tiskárna Anet A8

úte 19.02.2019 22:55

Tak mi něco kleklo na tiskárně. Nahrál jsem do ní Merlina, tiskárna normálně naběhla, poslal jsem osy na koncáky, všechno proběhlo OK, ale když jsem chtěl s osama odjet, tak mi najednou zhasnul displej a od tý doby jen slabě problikává celá plocha displeje (jakoby podsvícení celé plochy) žádné znaky, nic, jen slabé problikávání. Když ji připojím k PC, tak v Repetieru manuální ovládání normálně funguje, všechny osy, extruder i ohřev podložky i zapínání ventilátoru, prostě všechno jde. Tak nevím, jestli odešel jen displej, nebo něco na desce. Nesetkal se s tím někdo?

stř 20.02.2019 19:43

Nikdo nic? Různými kroky se mi podařilo dostat do stádia, kdy na displeji svítí dvě řady obdélníků, ale to je taky vše, žádná jiná změna :cry:
Ale všiml jsem si, že na desce vůbec nesvítí (ani neblikne) led kontrolka, co je hned vedle reset tlačítka a na reset tlačítko deska taky nereaguje. Takže to vypadá, že je deska KO :twisted:

stř 20.02.2019 19:45

Není u toho displeje nějaký trimr na regulaci kontrastu?

stř 20.02.2019 20:09

Curtiss píše:Nikdo nic? Různými kroky se mi podařilo dostat do stádia, kdy na displeji svítí dvě řady obdélníků, ale to je taky vše, žádná jiná změna :cry:
Ale všiml jsem si, že na desce vůbec nesvítí (ani neblikne) led kontrolka, co je hned vedle reset tlačítka a na reset tlačítko deska taky nereaguje. Takže to vypadá, že je deska KO :twisted:

Zapojení té desky neznám, ale zkus přeměřit napětí napájení desky, případně strabilizátoru (pokud na ní je) a napětí na procesoru. Může být kaput třeba jen nějaký elektrolit nebo ten stabilizátor.

stř 20.02.2019 21:16

Solim Namez píše:Není u toho displeje nějaký trimr na regulaci kontrastu?

Nic tam nevidím, navíc mi to přijde nelogický, skoro dva měsíce displej fungoval, tak to asi nebude tím.

stř 20.02.2019 21:17

Lark píše:Zapojení té desky neznám, ale zkus přeměřit napětí napájení desky, případně strabilizátoru (pokud na ní je) a napětí na procesoru. Může být kaput třeba jen nějaký elektrolit nebo ten stabilizátor.

Napájení desky je OK a na stabilizátoru je 5V.

stř 20.02.2019 21:21

Curtiss píše:..., skoro dva měsíce displej fungoval, tak to asi nebude tím.

No, člověče, přesně tak argumentuje moje manželka, když se něco doma pokazí. :D
good luck

stř 20.02.2019 21:26

Podle popisu zde to vypadá, že je deska asi KO.
https://www.gearbest.com/blog/how-to/so ... blems-2140

stř 20.02.2019 23:28

Ještě můžeš zkusit pořádnou lupou prohlédnout všechny pájené spoje, jestli není některý prasklý, nebo špatně zapájený. Jinak to vypadá na vadnou desku.

P.S. Solim Namez, ty tvoje "rady" a komentáře mu určitě pomůžou. :(

stř 20.02.2019 23:34

To už jsem taky udělal. Bohužel to zatím vypadá na vadnou desku. Zítra to vezmu do práce našemu diagnostikovi, jestli něco nevykoumá a když ne, tak holt budu muset pořídit novou desku.

čtv 21.02.2019 8:42

Curtiss píše:To už jsem taky udělal. Bohužel to zatím vypadá na vadnou desku. Zítra to vezmu do práce našemu diagnostikovi, jestli něco nevykoumá a když ne, tak holt budu muset pořídit novou desku.

nepomůže to flashnou ještě jednou?
https://tomasvecera.cz/anet-a8-provoz-t ... kusenosti/
mj. kluk měl cca před týdnem (možná jí doma ještě má) taky tuhle nefunkční tiskárnu - od kamaráda, co jí dostal za pár piv v hospodě - aby jí zprovoznil - jednak je u ní odešlý ten zdroj a taky bootuje (respektive nebootuje) do kravin - přesně jako v tom linku.

čtv 21.02.2019 10:14

Bohužel nepomůže. Zkoušel jsem to už dvakrát, vypálení zavaděče i flashnutí Marlinu proběhne v pořádku bez chybové hlášky, ale furt je to stejný, beze změny. No, už to má diadnostik, schémata k desce i k displeji jsme taky našli, tak uvidím, jestli na něco přijde.

čtv 21.02.2019 19:03

Jestli to z Repetieru všechno chodí, tak spíš chcípl displej, aby na desce odešel jen I2C výstup mi přijde jako velmi nepravděpodobné. A výměna displeje problém není, jen asi blbě seženeš nějaký na rychlé vyzkoušení, zda to je opravdu tím. Zas ale není tak drahý, aby to nestálo za pokus.

čtv 21.02.2019 19:31

No je to právě divný. Zase na druhou stranu proč to nereaguje na reset - kontrolka by měla alespoň bliknout, ale tady ani ťuk.

čtv 21.02.2019 21:53

Zkusil bych vše odpojit jestli někde není zkrat na kabeláži ... pak to většinou nebootuje
Odeslat odpověď