Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: stř 12.05.2021 7:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2008
Příspěvky: 158
Bydliště: Hořovice, CZ
Mám Anet ET4 Pro a zatím pro mé účely naprostá spokojenost. Tato tiskárna má mimo jiné stabilní celokovovou konstrukci. Tištěny např. oba jeřáby

Příloha:
IMG_20210502_091709.jpg
IMG_20210502_091709.jpg
[ 59.2 KiB | Zobrazeno 8661 krát ]


_________________
Letadla, lodě a taky vlaky :-)
www.http://hank61.rajce.idnes.cz/
https://hankovystranky.eu


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: pon 17.05.2021 9:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2011
Příspěvky: 176
Bydliště: Havířov
Schejta píše:
Ma niekto skusenosti s Anet et4? pozeram po nejakej prvej tlaciarni hlavne na tlac doplnkov pripadne sablony na profili a podobne, mozno v buducnosti skusit aj nejaky model. Skusenosti z tlaciarnami nemam ziadne a v okoli nepoznam nikoho kto by nejaku mal pripadne z niecim pomohol. Tato mi pride aj docela kompaktna v poskladanom stave co by v byte nezabrala nejak vela miesta


Základní ET4 už mám dva roky. Ale udělal jsem tam několik úprav, aby byla pro mě použitelná:
extruder => výměna za dual
FW => tragédie co neumí měnit flow, kroky motorů a číst složky. Vyřešil to MARLIN
drivery => u základní verze jsou hlučné drivery, vyřešeno koupí SKR 1.4 + TMC 2209 (lze vyřešit koupí celé ET4 s tichou deskou nebo dokoupení tiché desky)

v 8/2020 jsem známým koupil Kingroon KP3S. Teď se prodává s vylepšeným extruderem - titan
Můžu vřele doporučit. Je složená za 5 minut. Dneska jsem si ji objednal i pro sebe, verze 3.0 v CZ skladu za akčních 159$
https://www.aliexpress.com/item/4001279 ... rOntE&mp=1

Dle mě hlavní výhody:
lineární vedení
direct drive TITAN
32b deska s vyměnitelnými drivery
tiché TMC 2225 drivery
malé rozměry
jednoduše nahratelný MARLIN (oproti ET4, které potřebují programátor)

Mínusy:
menší tisknutelná plocha 18*18*18cm
konstrukce ramene (zatím jsem to ale jako mínus nepocítil)

_________________
Taranis SE, Optic 6 Assan, Toro900, MAXI SWIFT, FW-190, PZ BF-109


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: úte 14.09.2021 21:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Zdravím,
nemel by tu nekdo tip na mini 3d tiskárnu? Jde mi o tisk doplňků/bižuterie jako ramečky na serva, držák antény, různá očka na kabely, atd... Nic velkého, takže tisková plocha 10x10 by měla být dostatečná, kvalita tisku taková aby byl výrobek funkční, ale vše bude schované, takže dokonale hladké plochy ůplně nepotřebuji.

Díval jsem se třeba na Easythreed Nano , cena i velikost by byla super. Jen jestli ta kvalita tisku bude k tomu?

Myslíte že by tato tiskárna mohla být takto použitelná? Nebo tip na něco obdobného?

S 3d tiskarnou jsem zatím nepracoval, takže moc nevím co bych si měl pohlídat, na co dát pozor. Žádné vylepšování a upgrady tiskarny nechci, jen bych chtěl funkční tisk těchto drobností.

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: stř 15.09.2021 6:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Mám zkušenosti s touto:
https://www.banggood.com/KINGROON-KP3S- ... mds=search

Je velmi dobře použitelná - akorát má malý displej, a seřizovací šroub osy Z chci nahradit nějakým jiným.
Kvalita tisku mne příjemně překvapila.
Je trošku větší, než požaduješ, ale moc místa nezabere. Cívku se strunou dáš na nějakou poličku.
Pokud mi pošleš nějaká data, tak ti vzorek vytisknu a pošlu na zásilkovnu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: stř 15.09.2021 9:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Díky za nabídku, ale data zatím nemám žádná, i to kreslení mne zatím čeká.

Ale zvětšovat ji nechci, ten Easythreed Nano dám na poličku mezi knížky, a je uklizeno :-).

No, asi ji risknu a uvidím. Žádný zázrak nečekám, na případný tisk větších a kvalitnějších výrobků mám v okolí dost kolegů kteří pomohou. Ale chtěl bych mít něco takového "nouzového" doma, ať kolegy neotravuju s každou drobností.

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 8:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Zdravím,

tak nakonec jsem objednal Longer Cube2. No, od pátku jí "trápím" a zde tedy pár laických postřehů.

Problémy:
1. Tisková podložka má na sobě nalepene 4 magnety a těmi je přichycena k základně. V rozích má otvory, kterými prochází štelovcí šrouby. Ale ty otvory jsou příliš těsné, drhnou o hlavičky těch šroubů, takže když podložku sundám a zase vrátím, tak ty rohy nesedí v rovnině. Jehlový pilník a zvětšení průměru otrvorů to vyřešil.
2. Samotná tisková podložka je pružná, ale už jsem si všiml, že se trochu kroutí. Takže tisk větších věcí je trochu problém, občas se na krajích filament nechytne k podložce. Kolem středu (cca 7x7 cm) je to v pořádku, tam to vyrovnávají a drží ty magnety.
3. Ložiska. Asi nejsou.... Vše je v plastových pouzdrech, mám z toho takový "gumový" pocit. Ale když pustím tisk, vše si nějak sedne, vystředí a vše je v pořádku. Ale jakou to bude mít životnost, to netuším....

Spokojenost:
1. Kvalita tisku. Za mne paráda. Čekal jsem to mnohem horší, a viděl jsem už pár mnohem horších tisků z mnohem dražších tiskáren.
2. Velikost. O tu mi šlo hodně, a jsem spokojen. Je to slušně vypadající krabice, kterou můžu strčit kamkoliv (ani v obýváku nedělá velkou ostudu :-) )
3. Cena. Za 2700,- je to prostě paráda :-)

Zkoušel jsem tisknout Žraloka, délka 10 cm a naprosto v pohodě, všechny klouby funkční, povrch hladký, bez chyb.
Můj první výtvor ve SketchUp je servorámeček na mini servo Xact HV5701, a nevidím na tom problém.

Slicuju v CURA, je tam profil přímo pro tuto tiskarnu.

Přemýšlím že výhledově se vrhnu na upravu té tiskové podložky - pevná štelovací deska a na ni pružnou magnetickou. Ale to má ještě čas.
Tak snad bude dobře sloužit.


Přílohy:
xacthv5701.jpg
xacthv5701.jpg
[ 47.87 KiB | Zobrazeno 7216 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: pon 22.11.2021 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Koukali jste už někdo na tu velkou tiskárnu od Průši?
https://www.prusa3d.com/product/original-prusa-xl-2/

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: pon 22.11.2021 23:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Je to hovadina. Čím větší tisk, tím větší problémy se stabilitou materiálu a tisky přímo nekonečný. Už jen u blbýho Rebela II je vytištění maximálního tisknutelnýho tělesa 200 x 200 x 200 mm tryskou 0,4 mm a vrstvou 0,25 mm a infillem 30% přes 90 hodin tisku. Tak si spočítej, jak dlouho bude trvat objekt 360 x 360 x 360 mm. Ten čas bude kolizní s mechanickou životností tiskárny. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2021 5:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Golfista píše:
Koukali jste už někdo na tu velkou tiskárnu od Průši?
https://www.prusa3d.com/product/original-prusa-xl-2/


Tohle už míří úplně jinam ne na hobby použití ... je to konkurence pro průmyslové 3D tiskárny.

Osobně radši farmu malých tiskáren než jednu velkou ... rozdělit model a tisknout na díly na několika tiskárnách.
Vzhledem k technologii 3D tisku lepený spoj nepředstavuje pevnostní ani estetický problém.
Sníží se tím i riziko selhání celého tisku.

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2021 16:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
No já mám 30 centimetrovou a 20 už bych fakt nechtěl. Právě proto, že už nemusím některé součástky dělit na menší a slepovat. Využívám to občas a je to daleko větší pohoda. I když většina tisků je fakt malých. Zato jich naskládám na plochu o řád víc než na 20x20.
Pravdou a nevýhodou je, že je to obluda a to je ještě větší i proto, že je v boxu.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2021 22:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Celeron píše:
Je to hovadina. Čím větší tisk, tím větší problémy se stabilitou materiálu a tisky přímo nekonečný.


Záleží co tiskneš. Já z LWPLA bych na trupy uvítal 40/40/60.
Tisknu spiral vase 0,9 tryskou výška vrstvy 0,4 mm a tam to docela odsejpá. A je sakra rozdíl lepit 12 dílů, nebo nic :lol: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2022 0:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2004
Příspěvky: 21
Takze nez som sa dostal ku kupe Anet ET4 tak som uz zvazoval aj Ender no nakoniec som objednal z Banggoodu https://www.banggood.com/sk/Anycubic-Mega-X-3D-Printer-Kit-300x300x305mm-Printing-Size-Modular-Design-with-Dual-Z-Axis-Filament-Detect-Ultrabase-Platform-p-1701622.html este za cenu 218€ a z Madridu som to mal do 4 dni doma od objednavky. Co prekvapilo pri rozbaleni, ze v sacku s naradim bol prilozeny nahradny exturder a 1kg PLA filamentu. Je to doslova skladacka aj pre ludi co sa do toho velmi nerozumeju, kedze staci podotahovat iba zopar imbusovych skrutiek a vsetky konektory su farebne rozlisene a teda cela doba kopletizacie nezaberie viac ako 1/2hodiny. Trochu dlhsie trvalo vylevelovat podlozku, no na vrchu je sklo z nejakou upravou takze po zrovnani rohov uz bola vsade rovnaka vyska. Vyrobca odporuca na slicovanie Curu, je tam uz nejaky predpripraveny profil a teda tlac podla neho je dost slusna, no ale bude to chciet este par pokusov k uplnemu vyladeniu. Ovladanie tlaciarne je dost intuitivne a prehladne takze nieje problem sa v nom behom chvile zorientovat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 9:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Mám o něco menší Anycubic MegaS přes dva roky, a celkem spokojenost, byť pár úprav jsem dělal. Ale to je výhoda, že je to celkem otevřená platforma, tak to není problém. Líbí se mi, že všechna elektronika je ve fundamentu, kde ještě zbývá spoustu místa, takže jsem tam bez problémů doplnit třeba zdroj pro Raspberry s Octopi, kterým to nyní řídím a monitoruji přes Raspi kameru. To je o pohodlnosti, ale velmi praktické. Stejně tak oceňuji grafický dotykový displej.
Určitě bych doporučil řešit vedení k desce, to není navržené moc dobře, a hrozí, že se uklepe. Já jsem si sám kreslil řetěz, co používám, a na Thingiverse je celkem oblíbený. Předpokládám, že by nemělo být složité ho modifikovat na verzi X. https://www.thingiverse.com/thing:4236014
Taky např. zateplení desky odspodu pomáhá rychlejšímu náběhu a umožňuje vyšší teploty desky (u MegaS běžně používám 115 stupňů pro ASA).
Na Ultrabase většina materiálů drží dobře, stačí jen čistit isopropylalkoholem, a jednou za dva měsíce vzít čističem na gril. Nedoporučuji používání jakýchkoliv lepidel 3dLac apod.), hrozí přilepení materiálu do té míry, že by nešel nedestruktivně sejmout. LW-PLA pro tisk letadel na tom drží fantasticky bez čehokoliv, deska pro LW-PLA 60 stupňů.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 19:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
dudaj píše:

Záleží co tiskneš. Já z LWPLA bych na trupy uvítal 40/40/60.
Tisknu spiral vase 0,9 tryskou výška vrstvy 0,4 mm a tam to docela odsejpá. A je sakra rozdíl lepit 12 dílů, nebo nic :lol: .



Mám v přestavbě Zero G - Mercury One (Ender5plus) tiskový prostor zvednutý na 350x350x700, Rebel2 už je malej :) přesně jak píšeš, na tisk trupů. Plánuji použít Mosquito high flow hotend klon, takže jsme zvědav zda to bude stíhat trysku 0,6/0,8.

Co prosím používáš za hotend pro tu 0,9?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr 3D tiskárny
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2022 14:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Dlouho sleduji vývoj velké tiskárny od Průši. Včera jsem byl na strojírenském veletrhu a měli ji tam. Těšil jsem že to okouknu. A taky jo.
První (pohledový) dojem: zklamání :(
Čekal jsem asi za tu (předpokládanou) cenu o dost víc. Zásobník s výměnnými hlavami nikde. Tiskla, teda myslel jsem si. Ale ve vedlejším stánku mě řekli, že netiskne, ale jenom jezdí. Nezjistil jsem proč.
Zpracování mě až zarazilo. Takové, divné až chvílemi odfláknuté, vzhledem k tomu že byla na výstavě.
Sám používám v DDM 3 tiskárny od Průši a není problém s tiskem i když nijak oslnivé výsledky nedávají.
Ale měl jsem možnost vidět několik vcelku zajímavých řešení tiskáren v průmyslovém provedení. Bohužel není rozdíl v kvalitě tisku běžně používaných materiálů těch astronomicky drahých a těch levných. Obzvlášť mě zajímaly ukázky toho co na těch tiskárnách skutečně tiskly. Stejné jako z Anet A8 a někdy i horší. Aničku už dlouho nemám, ale to co jsem s její pomocí vytiskl jo.
Asi jsem čekal převratně něco lepšího. Zklamaný nejsem. Viděl jsem a mám malé srovnání. Někteří vystavovatelé když viděli že se zajímám, byli ochotni mě nechat se kouknout i dovnitř několika těch skříňových průmyslových tiskáren.
Můj záměr byl se někam posunout v tom plastoslintavém zařízení výš. To ale nepůjde. Budu teda těžit co se dá z toho, co už mám doma.
Možná časem... :wink:

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz