Switch to full style
Pokrok se nedá zastavit. Nástroje řízené pomocí počítače ulehčují výrazně práci. Výroba strojů, příprava podkladů výkresů. I poptávky a nabídky mezi rcmaniaky.
Odeslat odpověď

Simplify 3D- přejezdy nad tělesem

pát 13.09.2019 12:26

Nevíte někdo, jestli jde v Simplify 3D nastavit přejezdy jen nad tiskem, aby se vyhýbaly dutinám? Chci vytisknout formu na pneumatiky a při přejezdech se lepí zevnitř na vzorek kousky plastu, které pak musím ručně odstraňovat.

Re: Simplify 3D- přejezdy nad tělesem

pát 13.09.2019 19:00

Skús v záložke "Advanced" zapnúť vo volbe "Movement behavior" položku "Avoid crossing outline for travel movements". Myslím, že by to mohlo byť to čo potrebuješ.

Re: Simplify 3D- přejezdy nad tělesem

ned 15.09.2019 10:24

Díky zkusím. Zatím jsem to vyřešil zvýšením retrakce na 2mm, čímž těch nalepených čudlíků hodně ubylo a už to není až tak potřeba. Ale občas se ještě udělá, když zůstane kousek plastu zvenku na trysce.

Re: Simplify 3D- přejezdy nad tělesem

stř 25.09.2019 22:36

Vyzkoušel jsem s flexem, tam retrakce moc nejdou a funguje to. Prakticky žádná natahaná vlákna, což jinakflex dělá.

Re: Simplify 3D- přejezdy nad tělesem

stř 14.07.2021 22:25

Nevíte jak se zbavím tohohle? Označeno červenou. Děkuji.

simplify.png

Re: Simplify 3D- přejezdy nad tělesem

stř 14.07.2021 22:51

Nižší vrstvou? Ale špatně se to z takto mála podkladů odhaduje. Můžeš vložit model a tvoje nastavení?

Re: Simplify 3D- přejezdy nad tělesem

stř 14.07.2021 22:56

Vrstvu mám 0,15 mm. Model vložím a nastavení taky, ale nejde o ojedinělou situaci. Stává se mi to často a někde to prostě vadí.

Re: Simplify 3D- přejezdy nad tělesem

stř 14.07.2021 23:04

Nepovedlo se mi to vložit.

Re: Simplify 3D- přejezdy nad tělesem

čtv 15.07.2021 9:50

Golfista píše:Nevíte jak se zbavím tohohle? Označeno červenou. Děkuji.

simplify.png

použít jinou technologii.

Re: Simplify 3D- přejezdy nad tělesem

čtv 15.07.2021 9:51

Tady tohle to dělá:
https://cults3d.com/en/3d-model/home/ma ... -vase-mode
Nastavení:
xxx.zip
(2.58 KiB) 86 krát

Re: Simplify 3D- přejezdy nad tělesem

čtv 15.07.2021 9:54

romi59 píše:použít jinou technologii.

To je trochu problém. Neumím anglicky a jsem rád, že jsem se částečně naučil se Simplify. Zkoušel jsem to víckrát a nezvládl. Proto hledám řešení v programu, který trochu znám.

Re: Simplify 3D- přejezdy nad tělesem

čtv 15.07.2021 10:03

A Prusa slicer jsi zkoušel? Je free a česky. Za pokus nic nedáš.

Jen jestli umí tvou tiskárnu…

Re: Simplify 3D- přejezdy nad tělesem

čtv 15.07.2021 16:23

Zkoušel jsem to STL na svoje nastavení. I jsem importoval "xxx", ale to co ty ukazuješ mi zatím nenaskočilo. Jen se pro jistoto ptám. Opravdu tryska 0,3mm??

To co ukazuješ jsem v mïnulosti řešil, ale myslím u Průša Sliceru, kde je volba na počet spodních nebo horních vrstev. A když byla moc šikmá plocha, tak se tam něco podobného objevovalo. Řešil jsem to nižší vrstvou a více perimetry.

Re: Simplify 3D- přejezdy nad tělesem

čtv 15.07.2021 16:43

ÁÁÁÁÁÁÁ už to mám :-). Je to totiž pohled dovnitř nádoby. A je to přesně jak jsem říkal, slicer drží počet vrstev.

Máš nastavené, že na spodku bude 9 vrstev. Proto Simplify poslechne a vloží 9 vrstev na všech spodních stranách předmětu. Ale tiskneš jen na 2 perimetry, tak je zbytek výplň.


Za mě je asi nejlepší řešení udělat dva tiskové procesy: jeden od výšky 0mm do vrchu dna a druhý od dna nahoru.
V prvním nastavíš potřebný počet spodních vrstev a v druhém nastavíš počet spodních vrstev na 0.

Na mém obrázku je schválně více než je dno, aby to bylo dobře vidět. Chtělo by to snížit o 6 vrstev. Tedy ze mnou nastavených 2mm na 1,1mm.

Napsal jsem to pochopitelně?
Přílohy
Bez názvu.png

Re: Simplify 3D- přejezdy nad tělesem

čtv 15.07.2021 16:54

Golfista píše:To je trochu problém. Neumím anglicky a jsem rád, že jsem se částečně naučil se Simplify. Zkoušel jsem to víckrát a nezvládl. Proto hledám řešení v programu, který trochu znám.

Simplify tě naučí na youtube Richard Mrázek , stačí si to najít.
Odeslat odpověď