Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: OctoPrint 7" Pi Original Display
PříspěvekNapsal: ned 28.02.2021 13:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
OctoPrint 7" Pi Original Display

Ahoj modeláři-tiskaři,
už přes dva roky mám 3D tiskárny prusa i3 MK3 a i3 MK3S Fullbear.
Skoro stejnou dobu mám na jedné (Bear) raspberry pi zero jako tiskový server.
Běhá to jak má ale mouchy tam nějaké jsou...
Asi největší necnost OctoPrint je nemožnost pozastavení tisku u stroje ale jen u PC kde běží webové rozhraní.
Taky mě začal OctoPrint hlásit že je mu raspberry pi zero už malý a že jej přestávají oficiálně podporovat.

Takže jsem koupil raspberry pi 4 2GB RAM (mám i 4GB a 8GB ale pro tiskový server to už je asi přehnaně mnoho) a dále jsem koupil 7" displej 800x480 s touch ten official...

Slibuji si od toho dvě věci! Lepší výkon a možnost na displayi ovládat tiskárnu a hlavně možnost přerušit-pozastavit tisk přímo u stroje.

Nahrát os OctoPrint na kartu raspberry pi zero a celé raspberry vložit do slotu v tiskárně je velmi jednoduchá věc.
Nahrát os OctoPrint na kartu raspberry pi 4 a celé raspberry pi 4 připojit k tiskárně přes USB ale i přes IO taky lehce zvládnu i ten display chodí (zobrazuje i dotýká) ale jen v zkušebně nahraném KODI media centeru.

Os OctoPrint mě chodí i na raspberry pi 4 s displejem ale na displeji je po bootu jen poslední stránka výpisů bootu a žádost o login.

Už sem to před rokem dělal ale nedotáhl sem to do konce.
Dotáhl sem to k tomu že to bootovalo do OctoPrint gui ale samo se to nenalogovalo musel sem se přihlásit a to nešlo bez klávesnice což je na prd ta klávesnice to si tam můžu postavit pc.

V linuxové commandlajně sem velmi moc slabej co neudělám krok po kroku z nějakého návodu nejde a i tak ně de rozchodit tak půlka věcí.

Má někdo tohle už rozchozené?
Běhá někomu OctoPrint na touch display a je zběhlí v jeho konfiguraci?

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: OctoPrint 7" Pi Original Display
PříspěvekNapsal: ned 28.02.2021 13:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Ano octopritn a touch LCD mám rozchozeno (OctoScreen) a v Linuxu se orientuji :)

Akorát pro tvůj problém cituji "Asi největší necnost OctoPrint je nemožnost pozastavení tisku u stroje ale jen u PC kde běží webové rozhraní." bude levné řešení někde jinde .....

Zastavit tisk bez PC kde běží webové rozhraní ..... to rozhraní běží přímo na Rasperry !!! nikoliv na PC :)
Takže jej můžeš zastavit jak se ti zamane, z Webového prohlížeče libovolné platformy, z Android aplikace, nebo přímo hardwarovým tlačítkem

Nejde o žádnou necnost OctoPrintu, ale o technickou zdatnost majitele.
Prostě si přímo na tiskárně dej na IO piny maliny tlačítko a klidně i žlutočervený "emergency stop" jak na profi stroji.

Jedna z možností pro inspiraci co hledat za plugin pro OctoPrint je zde
http://tnorbert.com/blog/2016/10/24/sim ... octoprint/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: OctoPrint 7" Pi Original Display
PříspěvekNapsal: ned 28.02.2021 14:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Díky.
No já vím že OctoPrint běží na raspberry pi a řídí tiskárku a webové prostředí je jen GUI. HW tlačítko nemám a uměl bych dodělat jsem slaboproudý elektrikář (tedy vyučen, jinak dělám na CNC EDM mašinách). Když rozchodím Touch UI (to OctoScreen je něco jiného nebo je to stejny jak Tuoch UI?) tak nebudu HW tlačítko potřebovat.
Jinak ty používáš stejný display?

Bylo by ode mě moc smělé chtít po tobě image tvé SDkarty jestli použípáš stejný display tak by to mělo asi chodit co? :D :D

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], pert a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz