Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 22.03.2021 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tisknu tady pár baterkových nabíjecích držáků co potřebuju. Zdroj je Thingiverse. Protože s některejma jsou trochu problémy, tak tady jsou mý zjištění.
Dobře prošly:
flexbatter2xAA.stl - dvě AA za sebou
flexbatter1xAAAx2.stl - dvě AAA vedle sebe

Tahle je taky celkem v pohodě ale mohla by být o cca 1-2 mm kratší:
flexbatter2xC.stl - dvě C za sebou

Naprostej průšvih je následující, šířka pro článek je v pohodě, ale dýlka je tak malá, že ani jedna 18650 od tří typů se na dýlku nevejde. Ten držák by měl být minimálně o 2 mm delší.
flexbatter1x18650.stl - jedna 18650

Chvíli jsem laboroval z čeho a jak kontakty. Nakonec jsem vzal lícno 0,35 mm a nad teplovzduškou jsem stáhl izolaci asi 12 cm. Zdrhovačkama to nedělejte, naseknou se vlákna a pak se s tím blbě dělá. Drát z UPC kabelu se při motání láme, musí být opravdu lanko. Těch 12 cm jsem zkroutil, na konci 3 mm propájel aby se lícno netřepilo. No a pak jsem do proříznutí namotal 8-9 závitů lanka. Plus se dělá dobře, mínus je celkem pakárna. Tisk byl z PET-G a tak jsem na plošky vzniklé namotáním kápnul kalafunlak a propájel PbSn. Musí se krátce aby se neroztavilo PET-G. Mínus lanko jsem táhnul spodem v drážce držáku nahoru k plusu a tam připájel a přilepil destičku s kontakty 9V baterky 6F22.
Někdo tady určitě napíše, že ty držáky koupím za pár kaček, ale na zasmrštěnej váleček třeba tří batérek za sebou nikdo pokud vím nabíjecí rámečky nedělá.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 22.03.2021 18:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Celeron píše:
Naprostej průšvih je následující, šířka pro článek je v pohodě, ale dýlka je tak malá, že ani jedna 18650 od tří typů se na dýlku nevejde. Ten držák by měl být minimálně o 2 mm delší.
flexbatter1x18650.stl - jedna 18650


Tak si ho natáhni - přihoď nějaké % v dané ose ve sliceru a je to. Holt budou krapet silnější i postižené stěny.

Nebo to dvakrát natáhni do https://www.tinkercad.com/, jednomu uřež konec, druhému druhý a pak ty dva kusy sesaď do jednoho s potřebnou délkou...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.03.2021 19:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ale samozřejmě, že si poradím. Jen jsem chtěl upozornit na chybný rozměry, na který přijdeš až když to vytiskneš a chceš do toho strčit baterku.

edit: Ta úprava rozměru byla v Průšoj v pohodě. Dá se nastavit zvětšení a zmenšení v procentech nebo ještě lépe v milimetrech (palcích). To je naprosto v pohodě, když umí změřit vybraný objekt ve všech osách. Starý originální Slic3r uměly jen násobek a měřit objekt už vůbec ne.
Držák je prodlouženej o 2,5 mm, 18650 tam zapadne jak prd.l na hrnec.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz