Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Parrot Ar.Drone 2
PříspěvekNapsal: sob 30.03.2013 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2011
Příspěvky: 942
Bydliště: Trnava SK
Obrázky: 6
Nakolko sa tu objavili 2 rovnake temy, poprosim bud zlucit dokopy alebo zmazat!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Parrot Ar.Drone 2
PříspěvekNapsal: úte 02.04.2013 15:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Troll píše:
Drondys píše:
...O to větší riziko může být v tom, že se to postupem času může zvrhnout v politiku uplatňování správních řízení za neoficiálním účelem tj. pro výběr úplatků. Stručně řečeno každá záminka pak může být dobrá k vedení správního řízení s tím, že ten kdo patřičným úředníkům "namastí kapsu" dostane jen napomenutí a ten kdo "nenamastí" tak vyfásne pokutu, která ho vyjde nakonec mnohem víc než by vydal za úplatek...

Prosím nech takových hypotetických úvah, nevíš co to plácáš. Ti mají zcela jiné starosti a mají jich dost. Není třeba vyjadřovat se hned ke všemu. Zvláště pokud s tím nemáš vlastní zkušenost.

Vím velmi dobře co píšu. Doplněk X je výplodem lidí, kterým jde především o peníze což v minulosti zmiňoval i jeden ze spoluautorů onoho paskvilu i když to bylo na jiném serveru.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Parrot Ar.Drone 2
PříspěvekNapsal: úte 02.04.2013 15:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
K tématu Parrot Ar. Drone. Obecně se o něm zde již několikrát psalo.

Parrot AR.Drone je specificky zaměřený multikopter, který není vhodné srovnávat s běžnými multikoptery. AR.Drone není primárně určen jako multikopter nosič řízený bežnou RC soupravou i když existují různé amatérské úpravy zaměřené tímto směrem.

Primární účel AR.Drone je v tom, že byl vyvinut především jako platforma pro videohry řízená přes wifi v kombinaci s mobilními zařízeními jako iPhone, iPod Touch, iPad a existuje i podpora pro Android a možnost řízení z PC nebo notebooku.

Parrot AR.Drone má na palubě výkonný mikropočítač s operačním systémem embeded Linux a umožňuje mimo jiné v rámci tzv. rozšířené reality vkládat do reálného obrazu snímaného palubní kamerou virtuální objekty a provádět operace i s určitými fyzickými odezvami v chování AR.Drone ve vztahu k těmto virtuálním objektům. Rozšířená realita AR.Drone umožňuje třeba i spolupráci nebo boj dvou či více AR.Dronů, při kterém jednotlivé stroje mohou létat v reálném prostoru a třeba po sobě jakoby střílet virtuálními zbraněmi vidět a provádět jakoby letové či jiné operace vůči různým virtuálním objektům a může to být v kombinaci s hrou běžící v ovládacím zařízení, které bude komunikovat přes WIFI a bude obsahovat SW spolupracující s AR.Drone.

Takže hlavní zaměření AR.Drone je jiné než u běžných multikopterů, a to jsou i důvody toho proč je dodáván bez vysílačky a proč nemá nijak vysokou nosnost. I když existují různé amatérské úpravy AR.Drone tak to nic nemění na faktu, že primární účel tohoto specifického multikopteru je zaměřen zcela jinde než u běžných multikopterů jak jsem již zmínil.

Video ukázka tzv. rozšířené reality Ar.Drone


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Video ukázky herních soubojů dvou Dronů s využitím rozšířené reality


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Parrot Ar.Drone 2
PříspěvekNapsal: úte 02.04.2013 16:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
johny107 píše:
Nakolko sa tu objavili 2 rovnake temy, poprosim bud zlucit dokopy alebo zmazat!

Obě témata jsem sloučil do jednoho.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Parrot Ar.Drone 2
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2013 9:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Jedovatá poznámka k doplňku X - podle mě by pokus o správní řízení právě v souvislosti s Parrot Ar.Drone byl pro modeláře to nejlepší, co by se mohlo stát a pro ÚCL (přesněji příznivce doplňku X, to není přesně totéž) prakticky sebevražedný. Tohle by se totiž naprosto fantasticky medializovalo ve smyslu "úřad chce uložit pokutu za celosvětově rozšířenou hračku" atd.

Klidně se vsadím, že by tohle úřad neustál, ovšem jelikož si zároveň nemyslím, že tam pracují úplní pitomci, tak bych se klidně vsadil i o to, že jim tohle moc dobře dochází a riziko nějakého správního řízení v této souvislosti je proto ryze teoretické.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Parrot Ar.Drone 2
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2013 12:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
tomashr píše:
Jedovatá poznámka k doplňku X - podle mě by pokus o správní řízení právě v souvislosti s Parrot Ar.Drone byl pro modeláře to nejlepší, co by se mohlo stát a pro ÚCL (přesněji příznivce doplňku X, to není přesně totéž) prakticky sebevražedný. Tohle by se totiž naprosto fantasticky medializovalo ve smyslu "úřad chce uložit pokutu za celosvětově rozšířenou hračku" atd.

Klidně se vsadím, že by tohle úřad neustál, ovšem jelikož si zároveň nemyslím, že tam pracují úplní pitomci, tak bych se klidně vsadil i o to, že jim tohle moc dobře dochází a riziko nějakého správního řízení v této souvislosti je proto ryze teoretické.

Obávám se, že si děláš až příliš kladné iluze o justici v této zemi. Nejsem příznivcem ÚCL ani doplňku X a přesto bych se vůbec nedivil tomu pokud by ÚCL zrealizoval takové správní řízení bez problému, udělil případný postih a v pohodě to ustál. Na nějaké to poukazování ohledně absurdnosti toho či onoho jsou úředníci v této zemí zvyklí a pranic jim to nebrání v tom vymýšlet i praktikovat další a další absurdnosti.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Parrot Ar.Drone 2
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2013 15:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.4.2013
Příspěvky: 1
Jsem relativne novym uzivatelem AR Parrot Drone 2.0 a pracuju v soucasne dobe na modifikacich. Jiz jsem byl taktez nekolikrat upozornen, ze jsem sel spise do hracky nez do poradny kvadrikoptery, nicmene zatim si jdu svou cestou, ruzne testuju a snazim se vytahnout maximum, co tahleta francouzska potvora da. Snad uz brzy budu moct nahazovat nejaka nova videa, alespon prozatim tady ukazka, jak to nataci v noci obycejnou kamerou, v soucasne dobe jiz testuju GoProcko..

http://www.youtube.com/watch?v=W2SEKa_cU7o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Parrot Ar.Drone 2
PříspěvekNapsal: stř 10.04.2013 0:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.4.2012
Příspěvky: 29
Drondys píše:
K tématu Parrot Ar. Drone. Obecně se o něm zde již několikrát psalo.

Parrot AR.Drone je specificky zaměřený multikopter, který není vhodné srovnávat s běžnými multikoptery. AR.Drone není primárně určen jako multikopter nosič řízený bežnou RC soupravou i když existují různé amatérské úpravy zaměřené tímto směrem.

Primární účel AR.Drone je v tom, že byl vyvinut především jako platforma pro videohry řízená přes wifi v kombinaci s mobilními zařízeními jako iPhone, iPod Touch, iPad a existuje i podpora pro Android a možnost řízení z PC nebo notebooku.

Takže hlavní zaměření AR.Drone je jiné než u běžných multikopterů, a to jsou i důvody toho proč je dodáván bez vysílačky a proč nemá nijak vysokou nosnost. I když existují různé amatérské úpravy AR.Drone tak to nic nemění na faktu, že primární účel tohoto specifického multikopteru je zaměřen zcela jinde než u běžných multikopterů jak jsem již zmínil.

Mohu se tedy zeptat, ktery ze soucastnych multikopteru by byl - pri stejne cene! - vhodnejsi jako nosic Go Pro nebo nejakeho (cca 200gr) kompaktiku ? Ovladani wi-fi mi take prislo prakticke, clovek s sebou nenosil zbytecne spousty zarizeni. Ale toto je nazor bezneho uzivatele - ne modelarskeho nadsence ! :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Parrot Ar.Drone 2
PříspěvekNapsal: stř 10.04.2013 1:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
azni píše:
Mohu se tedy zeptat, ktery ze soucastnych multikopteru by byl - pri stejne cene! - vhodnejsi jako nosic Go Pro nebo nejakeho (cca 200gr) kompaktiku ? Ovladani wi-fi mi take prislo prakticke...

Pro ty co chtějí už hotový sériově vyráběný set, odladěný a vhodný pro natáčení s GoPro apod. to vyjde o něco dráž jako třeba viz tento odkaz. Wifi je pro daný účel spíš problémová záležitost, a proto se nepoužívá pro multikoptery nosiče. Multikoptery nosiče pro natáčení byť třeba s GoPro obvykle používají klasické RC soupravy.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Ar.Drone 2- problém s dosahem WiFi ?
PříspěvekNapsal: pon 19.08.2013 11:21 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 10
Bydliště: Syrovice (Brno-venkov)
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahojte, mám 2 týdny nový Ar.Drone 2 a ovládám jej pomocí tabletu Samsung Tab 2. Ukázalo se, že spojení se ztrácí již při vzdálenosti kolem 15m, takže dosah ani zdaleka není deklarovaných 50m. Při vzdálenosti nad 15 m zůstane Drone levitovat na místě zcela bez ovládání a co hůř, když se k němu opět přiblížím, spojení se znovu neobnoví a to ani pokud stojím přímo vedle něj. Ani pokusy o manuální znovu spojení nebyly úspěšné, takže pak nezbývá než počkat na úplné vybití baterie nebo Drona opatrně chytit a otočit, aby se zastavil. To ale není zrovna bezpečný způsob zastavení. Volbu párování mám nastavenou na ON.

Dosah jsem zkoušel i mimo obydlenou oblast s nulovou koncentrací ostatních WiFi sítí a dosah byl naprosto stejně mizerný.

Proto než jej budu reklamovat, bych se chtěl zeptat, jestli je to normální a popř. poprosit o radu, v čem by mohl být problém nebo zda něco dělám špatně.

Předem děkuji za všechny tipy a zdravím,

Martin

_________________
T-rex 250
Miniprotos
Protos 500 (nově)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ar.Drone 2 - RC kit Mirumod ?
PříspěvekNapsal: pon 19.08.2013 11:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 10
Bydliště: Syrovice (Brno-venkov)
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahojte, ještě bych se chtěl zeptat, jestli má někdo zkušenost s tímto RC kitem Mirumod?:

http://www.ebay.ca/itm/NEW-Mirumod-AR-D ... 2c6c798767

Pokud ano, jaká je spokojenost?

Předem díky,

Martin

_________________
T-rex 250
Miniprotos
Protos 500 (nově)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.08.2013 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
Buď rád že zavisí. mě uletěl pul kilometru a další dvě hodiny trvalo než sem ho našel. 15m je normoš.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.08.2013 13:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 294
Bydliště: Senec, SK
Mne sa to sprava podobne, signal vypadne aj ked je relativne blizko. Zvycajne sa ale o chvilu obnovi, na ovladanie pouzivam iPad Mini alebo iPhone, rozdiely vo vypadkoch som ale nenasiel, s oboma je to zle.

_________________
Goblin 700, Protos 500, Strider 250 FPV Racer, Futaba T14SG
www.rcklubsenec.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Parrot Ar.Drone 2
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 12:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 10
Bydliště: Syrovice (Brno-venkov)
Blog: Zobrazit blog (1)
... včera jsem napsal do českého servisního zastoupení Parrotu a tam mi odpověděli, že to slyší poprvé, že by měl Drone tak malý dosah, že prý 50m je garantovaných a dle jejich zkušenosti to obvykle bývá i víc než 50m.
Pokud by to bylo takhle, tak bych ho asi reklamoval, ať se na to podívají, jestli je všechno ok. Protože při dosahu 15-20m se ani z části nedají využít všechny možnosti, které na stránkách výrobce deklaruje a podle mě to celé pak postrádá smysl.

Další věc, které nerozumím, je GPS Flight recorder, který nabízejí jako příslušenství. V propagačních materiálech ukazují plánování letové trasy přes stovky metrů vzdálené hory a doly s tím, že se Drone následně sám automaticky vrátí na místo vzletu, ale zároveň všude upozorňují na to, že systém funguje pouze v rámci dosahu WiFi signálu. A pokud by to bylo 15 nebo 20 nebo klidně i 50m, nerozumím tomu, na co bych pak potřeboval plánovat trasu přes GPS...???

Takže jsem z toho nějaký rozpačitý a trochu zmatený... třeba mě tady někdo vyvede z omylu

_________________
T-rex 250
Miniprotos
Protos 500 (nově)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ar.Drone 2 - RC kit Mirumod ?
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 13:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2012
Příspěvky: 955
Bydliště: Holešov
Obrázky: 5
martin4 píše:
Ahojte, ještě bych se chtěl zeptat, jestli má někdo zkušenost s tímto RC kitem Mirumod?:...

Já jsem toto ovládání na RC kdysi měl. Ale nebylo to z ebay, stavěl jsem si to sám (Arduino). Samozřejmě to byl jiný level než ovládaní pomocí Androidu, ale i tak jsem to celé komplet prodal, protože jsem začal se stavbou copteru a popravdě k ArDrone bych se už ani nevracel. To řízení rádiem pomocí Mirumod ale bylo naprosto bezproblémové. Nevím jak je vyrobené to z ebay, ale pokud to nedělal nějaký fakt "fušer", tak s tím problém nebude....

_________________
Phantom 4 + Nvidia Shield K1
http://www.youtube.com/user/zskalfpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz