Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Walkera MX 400S - zkušenosti
PříspěvekNapsal: úte 02.04.2013 17:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
Měl jsme možnost přijít za (snad) rozumný peníz k Walkeře 400S (to je ta novější verze - silnější motory, dvoulisté vrtule) a protože se mi tu válela vysílačka DEVO 7, tak jsme do toho šel. Jojo, je to Walkera, tak jsme zvědavý, jak dlouho to vydrží, ale jako první "vážnější" copter to snad bude chvilku fungovat.
Pověsil jsem pod to Prestigio RoadRunner 700 http://www.alza.cz/prestigio-roadrunner-700x-d351469.htm a po prvních pár letech to vypadá na moje potřeby hodně dobře, video je super, fotky slušný a výdrž s orig. baterkou cca 10 minut letu bezpečně.
Tak zakládám tohle vlákno, pokud by se chtěl někdo podělit, jak mu tahle věc lítá.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera MX 400S - zkušenosti
PříspěvekNapsal: sob 27.04.2013 8:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
No teda, to s tím fakt nikdo nelítá?
Tak dobře - první zkušenosti od mne :-) mám sice dost nalítáno s vrtulníkama, ale jinak jsem multikoptérový začátečník. Mám za sebou tak cca 50 letů včetně jedné havárie, která byla zaviněná tím, že jsem se tak zabral do lítání, až jsem přeslechl signál budíku (DEVO 7 - ono to jen tak nevýrazně zasignalizuje a konec). Dašly baterky, ale naštěstí to "spadlo" do stromu, tak se nic moc nestalo - lehce jsem ohnl trubky pod uchycením motoru, což jsem po sundání motoru hravě narovnal sikovkama a stroj je jak nový.
No a teda první zkušenosti:
- naprosto nezbytná věc je hlídač napětí baterky, ale takový, kde je možné nastavit napětí na článek! Mám nastavené 3,5V na článek. Běžně používaných 3,3V je málo - to už to dávno neletí!
- Připadá mi, že s třílistými vrtulemi z původní verze je to o trochu tišší - nebo možná má zvuk jen subjektivně příjemnější frekvenci.
- Stabilizace mi přijde velmi dobrá - řízení se dá pustit a pokud nefouká vítr, tak to prostě visí na místě.
- Přestože jsem si nijak nehrál s vyvažováním originálních vrtulí a motorů, obrázek z kamery je naprosto klidný, žádné vlnění.
- Z hlediska lítání je pro mě největší nezvyk (vůči vrtulníku) je způsob klesání - metodou pokusu a omylu jsem se poučil, že klesat je potřeba hodně opatrně a pokud možno jako s letadlem (klesavým dopředným letem), ne jak s vrtulníkem. Je to logické - na rozdíl od vrtulníku se pro klesání vrtule zpomalují a celý aparát ztrácí stabilitu (vrtule jinak fungují jako gyroskopy a stabilizují let). Samozřejmostí je nepřetržité sledování, jinak hrozí ztráta orientace. Jako "emergency" postup při ztrátě orientace se mi osvědčilo všechno pustit, přidat plyn, stabilizovat výšku (klonění a kopení se stabilizuje samo) a pak opatrně zjistit, co a jak :-)

Tak uvidíme, jak to půjde dál, ale zatím jsem s tím spokojený :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera MX 400S - zkušenosti
PříspěvekNapsal: stř 11.12.2013 8:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 27.2.2013
Příspěvky: 486
Bydliště: okr. Olomouc
Obrázky: 0
ahoj, založil jsem tady nové vlákno, s tím kdo má jaké zkušenosti s bladem a walkerou 400S a devo 8S...Kluci mají pouze zkušenosti s bladem 350 ...... Létám heli i letadla a chtěl bych právě vyzkoušet ...asi pravěpodobně walkeru , jestli můžu poprosit, můžeš mě do zprávy poslat číslo a přeptat se na pár věcí....díky a příjemný den...Z

_________________
...polepším se, beru toho už jen půlku :):):)

www.vzduchoplavci.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: walkera MX 400 - kalibrácia
PříspěvekNapsal: čtv 22.01.2015 22:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2015
Příspěvky: 18
Môže mi niekto poradiť ako skalibrovať walkeru mx 400? NA doske nevidím nikde vstup na pripojenie k PC.

Po vzlietnutí mi nakláňa koptéru do zadu, a tak musím mierne vyrovnávať klonením vpred. Zdá sa mi ako keby bola rozladená elektronika.
ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: walkera MX 400 - kalibrácia
PříspěvekNapsal: čtv 22.01.2015 23:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2015
Příspěvky: 12
Zkus dát Walkeru MX400 na rovnou plochu, na vysílačce vynuluj stranové korekce (u těch pák) a pak teprve na kopteře zapoj aku a zkus opatrně vzlétnout, co to bude dělat. Pokud koptera jde někam do stran, zkalibruj to na vysílačce. Jsou vedle řídících pák. Jinak to jde ještě přes UP02 adapter a k tomu je krabička, která se zapojí na desku k Walkeře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera MX 400S - zkušenosti
PříspěvekNapsal: čtv 05.02.2015 14:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2015
Příspěvky: 18
Stranové korekcie na ovládači nie sú aktívne, a neviem kde sa zapínajú. Mám DEVO7. Jednoducho nereagujú :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: UFO-MX400-Z-24 - hodnoty kondenzátora
PříspěvekNapsal: sob 14.02.2015 16:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2015
Příspěvky: 18
Dnes som mal menšiu nehodu, a odlomil sa mi pravý kondenzátor z plošáka Z24. Kto má walkeru mx 400, dajte mi prosím vedieť hodnoty pravého väčšieho kondenzátora . Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2015 2:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Jestli vidím správně, na obrázcích je jeden 220uF/25V(vyšší/větší) a druhý 220uF/16V :wink:

Otázka zní, který je pro tebe pravý a který levý. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2015 8:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2015
Příspěvky: 18
Ďakujem, písal som, že potrebujem honoty väčšieo kondnzátora :wink: Veľmi mi to pomohlo


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2015 14:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Jo promiň, všiml jsem si toho až potom, komentář upravil, ale poslední větu omylem nechal. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera MX 400S - zkušenosti
PříspěvekNapsal: čtv 02.04.2015 14:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2015
Příspěvky: 18
má niekto skúsenosti s nastavením flight control board na walkere mx 400 s ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera MX 400S - zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 18:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2010
Příspěvky: 34
Zdravím Vás pánové.

O víkendu jsem dostal porušeného drona, pravděpodobně Walkera MX 400 vysílačka Scorpio SDE7.
Dron je po havárii(tyče motoru jsou křivé,prasklý hlavní spodní rám + nějaké úpravy předchozího majitele)
Rád bych se pustil do omlazení.
Vysílačka po zapnutí reaguje(pokouší se připojit)
Samotný dron po připojení na zdroj nereaguje(baterii nemám)
Lze nějak otestovat funkčnost bez baterie s připojeným zdrojem

Příloha:
IMG_20190211_173917.jpg
IMG_20190211_173917.jpg
[ 204.98 KiB | Zobrazeno 9704 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera MX 400S - zkušenosti
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2019 16:06 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2010
Příspěvky: 34
Zdravím Vás.

Sehnal jsem si lipol baterii, která je předepsaná k tomuto dronu.
Baterie je plně nabitá.

Zapnul jsem vysílačku a poté dron. Provedl jsem spárování kdy led na dronu přestala blikat.Při pohybu levou pákou na pohyb start se spustí 4xmotory na dobu cca 2 s a poté začne blikat ledka na dronu a je konec.

Mohu požádat o pomoc

Děkuji
.................................................................................................................
Tak se mi povedlo párování.
Motory reaguji na pohyb páky ovládání jak levé tak pravé.
To mi dalo impulz k pokračování, omlazení.

Objednal jsem poničené díly, které nejsem schopen sám dát do kupy z důvodu momentální nepřítomnosti domácího 3D tisku
Výsledek obnovení zde samozřejmě poskytnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera MX 400S - zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 22.02.2019 19:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2010
Příspěvky: 34
Zdravím Vás.

Dnes jsem provedl montáž dodaných dílů.
Bohužel prodej některých dílů jako třeba přídržné tyče motoru jsou off, bylo nutné původní vyrovnat.
Náhrada je možná za Al slabostěnnou trubku s ø 7 mm, ale není zde možnost navedení v ose.tzn(originál má prolis, který zajišťuje rovinu)
Podařilo se mi vše vyrovnat na originálních tyčích.
Doufám, že nebude totální karambol a nutnost 3D tisku.

Při testu s baterii je vše OK.
Počkám na OK počasí a provedu test.


Přílohy:
IMG_20190222_184625.jpg
IMG_20190222_184625.jpg
[ 77.13 KiB | Zobrazeno 9496 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera MX 400S - zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 20.12.2020 10:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2010
Příspěvky: 34
CHtěl bych se zeptat, jestli je možnost použít motory a elektroniku z drona Walkera MX 400, na poskládání nového drona.
Tento typ je neohrabany, špatně ovladatelný, zbytečně velký.
Chtěl bych si poskládat nového drona za použití nových šasi a menších vrtulí, nevím jestli k původní elektronice půjde připojit i stabilizace.

Jaký máte prosím názor.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz