Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: pát 21.04.2017 0:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.6.2016
Příspěvky: 17
Co víc nabízí Phantom 3 Standard? Respektive cokoliv Xiro proti němu neumí, neboj nemůže?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: pát 21.04.2017 10:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.4.2017
Příspěvky: 26
milan.krejsa píše:
Co víc nabízí Phantom 3 Standard? Respektive cokoliv Xiro proti němu neumí, neboj nemůže?


bez debat lepší kameru... a co jsem slyšel, tak u Xira je problém s náhradníma dílama a opravama. A prý je P3 živejší. Jinak je to Xiro určitě lákavá volba - dosahem P3 Standard předčí a navíc za krapet lepší cenu nabídne baterku navíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 22:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Holice
Ahoj, taky koukam po nejake vetsi kvadrokoptere na litani anataceni. Ted se prave rozhoduji, jaka je lepsi varianta, jestli Xiro nebo Phantom 3 standart. Cenove vyjde Xiro okolo 12 000 s baterkou navic (jak uz bylo psano v predchozich prispevcich). Phantom je nepatrne drazsi, ale pokud bych chtel baterii navic, ak je cenovy rozdil uz vyrazny. Jak je to s dosahem jednotlivych modelu? Nekde se pise, ze ma Xyro dosah vetsi a nekde, ze je Phantom 3.
A jak je to s tou hlucnosti, je opravdu oproti Phantomu 3 o tolik hlucnejsi diky sirsim ramenum, nebo je to podobne. Mel nekdo moznost porovnat oba modely co se tyka hluku?
Provedenim se mi Xiro libi. Podle videí ma jednoduche a rychle pripraveni pro let a prijde mi to dost promyslene a propracovane. Je to provedeni i pevne a bude mit rozumnou zivotnost?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2017 8:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.4.2017
Příspěvky: 26
Já bych řek, že Xiro je v holejch parametrech výkonnější a ta baterka navíc je hodně super. Jedinej problém tkví v kvalitě záznamu, protože v tom je DJI P3 uplně jinde. Stačí se podívat na youtube a porovnat záznamy obou dr0nů, který tam lidi prezentujou. Samozřejmě je třeba hledat videa "obyčejnejch lidí" (ne promo videa výrobců) a v plný kvalitě. Uvidíš sám. Já právě taky váhám mezi těma dvěma. Pro lítání je asi jasnou volbu Xiro, ale ten rozdíl v kvalitě videa je fakt zásadní... Mít delší dosah je pěkný, ale zase abych natáčel na dovolený děti a na záznamu nepoznal, který je který (nadsázka), to mě odrazuje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2017 11:28 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Holice
pp1976 píše:
no Xiro jsem vyměnil za Phantoma 3... proč? několik citelných rozdílů - max výška 120/500m, dolet 500/2000m, lepší servis.. i když ted i Xira citelně klesla cena, tak se vyplatí si pár tisíc přidat..
už to uchycení gimbalu, i Xira drží jen na tech gumových tlumičích, což při větším otřesu nestačí, gimbal z nich vypadne a tím se přetrhne flexi pásek... a sehnat ho je téměř nemožné.....
navíc P3 má držák na tablet, a koukat na 8 palců nebo 5 na telefonu je rozdíl...



Tak se v tom trochu ztrácím. Někdo píše, že dosah u Xira je menší a někdo, že je větší. Jak to tedy je? O jaké variantě Phantoma se případně bavíme? O verzi standart?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2017 11:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.4.2017
Příspěvky: 26
Dolet Xira by měl bejt cca 500 metrů. Viděl jsem na netu i to, že se s nim někdo dostal na 600 m. Takový hodnoty s DJI P3 Standard nedosáhneš.

S jinou verzí než se Standardem nemá smysl Xiro srovnávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2017 12:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Holice
To jsem si právěl říkal, že když někdo porovnává, tak by měl porovnávat srovnatelné modely a tím je Phantom 3 standart. Nevím, pro který model Phantomu patří údaje vzdálenost 2000m a výška 500m jak psal pp1976.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2017 12:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.4.2017
Příspěvky: 26
ta specifikace patřila verzi Advanced, což je v tuhle chvíli model v jiný cenový relaci než Xiro. Jenže pp1976 to psal před rokem a v tý době stálo Xiro daleko víc, takže bylo srovatelný s verzí Advanced, se kterou moc nemohlo soupeřit... Teď zlevnilo natolik, že se pohybuje pod cenou Standardu, takže jeho koupě smysl má...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2017 13:18 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Holice
Venca888 píše:
ta specifikace patřila verzi Advanced, což je v tuhle chvíli model v jiný cenový relaci než Xiro. Jenže pp1976 to psal před rokem a v tý době stálo Xiro daleko víc, takže bylo srovatelný s verzí Advanced, se kterou moc nemohlo soupeřit... Teď zlevnilo natolik, že se pohybuje pod cenou Standardu, takže jeho koupě smysl má...



Aha, tomu už potom rozumím. Nějak mi to nedošlo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 14:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Holice
Ma nekdo dalsi pozitivni nebo negativní zkušenost s Xirem Xplorer V?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 17:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 278
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 1
Jeden kolega má Xiro V a nedaří se mu nastavit na kameře menší úhel záběru. Pořád je tak asi 150 stupňů a záběr je s příliš zaobleným horizontem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 20:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.4.2017
Příspěvky: 26
pokud vim, tak toho rybího oka se žádnym nastavenim zbavit nedá (jedině výměnou kamery).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: stř 03.05.2017 8:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Holice
A co spolehlivost a dosah?
Vzhledem k cenam uvazuju bud o Phantom 3 standard nebo Xiro Xplorer V. U obou jsou podobne parametry co se tyka doletu.
Nevim, co je spolehlivejsi. Cetl jsem o pripadech, kdy se stroj zblaznil a uletel jak u Phantoma, tak u Xira.
Co se tyka dosahu, tak je hodne uzivatelu, kteri u Phantoma 3 standard kritizuji dosah – okolo 150 az 200m a to i v pripadech, kdy je opravdu na model dobře videt a nejsou v okoli zadne prekazky.
U Xira jsem zatím kritiku na dosah neobjevil, ale to neznamena, ze to nemůže byt podobne. Jen tech uzivatelu je asi zatím méně a ne každý se se zkusenosti podeli. U tech Phantomu je to ale dost caste (Advanced ma dosah samozrejme lepsi, ale uz se jedna o jinou cenu.
Cena okolo 12 000Kč za Xiro i s náhradní baterií je lákavá. Phantom 3 standard je okolo 13 000Kc a to jen s jednou baterii a pokud bych dokoupil druhou (jedna je málo), tak se dostanu na uplne jiné peníze.

Muzete někdo poradit?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: stř 03.05.2017 8:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.4.2017
Příspěvky: 26
já tedy nemám ani jednoho, ale uvažuju mezi nima stejně jako ty. Docela jsem se po tom pídil a došel k názoru, že P3 má oproti Xiru jednu podstatnou výhodu - daleko lepší kameru. Jinak Xiro je na tom asi o malinko víc (dosah by měl mít větší) a především, jak píšeš, ta baterka navíc je hodně zásadní argument.
Blbý u obou je to, že nemaj držák na tablet.
A ještě jedna věc - pokud bydlíš někde u letiště, tak s P3 si nezalítáš ani po zahradě. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiro Xplorer
PříspěvekNapsal: stř 03.05.2017 9:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Holice
Venca888 píše:
já tedy nemám ani jednoho, ale uvažuju mezi nima stejně jako ty. Docela jsem se po tom pídil a došel k názoru, že P3 má oproti Xiru jednu podstatnou výhodu - daleko lepší kameru. Jinak Xiro je na tom asi o malinko víc (dosah by měl mít větší) a především, jak píšeš, ta baterka navíc je hodně zásadní argument.
Blbý u obou je to, že nemaj držák na tablet.
A ještě jedna věc - pokud bydlíš někde u letiště, tak s P3 si nezalítáš ani po zahradě. :-)



A s Xirem to po zahrade jde? :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz