Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 24.09.2018 16:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
No tak jsem obednal URUAV UR65 nakonec. Rozhodli mensi KV, to ze je skladem a overena vydrz prilozenych baterek. Je sice skaredsi, ale je to jen ram, ktery muzu vymenit za nejakych cca 150,-.
Verze frsky, tak snad se s tim moje lbt eu X7 nejak popere...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2018 5:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
u verze US65 etc se musi bindovat v rezimu D8, je to tam vylozene napsane, ze LBT EU nemaka v D16

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2018 6:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Blacksite píše:
u verze US65 etc se musi bindovat v rezimu D8, je to tam vylozene napsane, ze LBT EU nemaka v D16

Jeste se ve frsky uplne nevyznam, mam ho cca 3/4 roku a co jde ohledne radia, tak kupuju v cesku. V rezimu D8 mam myslim i Lizarda95 a tam taky vse slape vcetne RSSI a pri ztrate signalu se vrtule prestanou tocit. Na takovou blechu staci bohate tech 8 kanalu co to ma. Dik za radu...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: konverze brushed na brushless
PříspěvekNapsal: pon 08.10.2018 12:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.10.2018
Příspěvky: 1
Ahoj, má tu někdo prosím zkušenost s předěláním droní hračky z brushed motorů na brushless? Mám doma Visuo XS809s a líbí se mi jak je malá, ale s těma motůrkama co tam jsou neunese ani Runcam 2 pořádně. Začala se mi v hlavě rodit myšlěnka ji předělat na nějaké malé brushless motůrky, ale přesmýšlím jak signál z brushed motorů předělat na brushless? Konvertory existují více méně jen jedny a na ně moc dobrých reakcí není. Našel jsem, že by to měly umět BLheli ESC, ale nikde žádnou reálnou zkušenost s tímto použitím, jen že to PWM signál bere.. Rozhodně tomu nijak detailně nerozumím, takže hledám rady a zkušenosti. Díky moc!
btw nechci stavět nic nového, mám už Tarot 680pro, ta xs809 se mi líbí bo je skládací a maličká a má malinký ovladač a altitude hold.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2018 8:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
Ahoj,
nerobil by som to... lepsia, lahsia a asi jednoduchsia moznost je postavit si kopterku s brushless motorcekmi od "piky". Tiez som uvazoval nad podobnou vecou pri Eachine H8 3D mini, ale zavrhol som to.
Ta tvoja kopterka ma dosah - co pisu na stranke cca. 50m (H8 3D mini ma cca.30m) nakoniec som si postavil kopterku "od piky" s teoretickym dosahom riadenia cez 2km samozrejme aj FPV (600mW vysielac), samozrejmost pri strate signalu - failsafe - RTH a podobne vychytavky...
Na vzdialenost 600m s nou lietam uplne v pohode...
Kopterka ma roztec motorov 13cm a hmotnost 156.06g bez baterky (to som tam uz vlozil druhy redundantny prijimac), taka mala lietajuca tehla ako jeden kolega z fora vtipne poznamenal :D ...samozrejme cena je o nieco vyssia... ale na druhej strane nemam problem a mam to aj otestovane lietat vo vetre s rychlostou 12m/s t.j. 43km/h...

R

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2018 15:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Tak uz mam UR65 a je paradne malej a poslusnej, ale prisel mi s jednou vadou a to ze ukazuje spatne volty na baterce a tak nemuzu letat, abych je neznicil. Nastesti na BG byli hodni a poslou zdarma novou desku a tak nemuzu napsat nic podrobnejsiho o te koptere...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 18.10.2018 12:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Jak ukazuje blbe volty? Tobe to nejde zkalibrovat v bf? Mas na mysli v osd zejo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 18.10.2018 14:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
No pripojim baterku a ukazuje 36,3V v defaultu a naladit se to jako da, ale nechova se to adekvatne. Kdyz klesne v realu o 0,4V podle desky je tam porad to cislo co jsem tam nastavil. Proste ten senzor je dojebanej a musi se vymenit deska.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 18.10.2018 16:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Aha takhle, tak to je blby no, mas stesti ze ti poslou novou jen to cekani no, leda litat na cas, do 3 min max bych tak typl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Nemate nekdo nejakej ram na US65,UK, URUAV? ja ho rozlamal a nejak se mi s tim nechce kreslit, ikdyz mam tiskarnu :D

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 15:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Asi cina a nebo kresli to bude nejrychlejsi...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 30.10.2018 12:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Fofan píše:
Aha takhle, tak to je blby no, mas stesti ze ti poslou novou jen to cekani no, leda litat na cas, do 3 min max bych tak typl


Prostě létáš a až to neletí, tak konec :-) Problém s tím je spíš kdyby ti to na zahradě někam zapadlo, o zničení baterek se tolik bát není třeba. To je totiž výhoda toho, že jsou ty malé baterky dost týrané, ono to spadne už před skutečně hlubokým vybitím a po vypnutí motorů napětí hned skočí na rozumnou hodnotu, vysát LiPOL opravdu do nuly v nadupanějším TinyWhoopu snad ani nejde :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 30.10.2018 15:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Pravda nedalo mi to a zacal jsem litat, protoze jsem si precetl, ze deska potrebuje 3.5V nejmin. Baterka kdyz klesne moc, tak se deska restartuje a kopter padne. Co jsem ale koukal, tak cca 10 vterin pred tim me v osd varuje, ze je malo voltu a to i presto, ze neumi zmerit kolik tam jeste je. Defakto nic nebrani plnohodnotnemu letani a po doma ur65 s origo baterkama vydrzi v pohode 3min. Nabijecka je super, ale musim na ni pripojit svoje 4s baterky a nastavit tam 0,6A a pak jsou baterky nabite do 20-25 min. Zkousel jsem nejake trafo co jsem doma vyhrabal a nebylo to dobre. Jinak za me je ur65 presne to co jsem hledal a jsem z nej opravdu nadseny, bude to bozi spolecnik na zimu. Az ho testnu ve vetsich prostorech na air, tak napisu dalsi zkusenosti doma letam jen angle. Jo a abych nezapomel turtle mod se uplne nabizi u tohoto drobka a funguje to perfektne :D

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 30.10.2018 16:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Me po aktualizaci turtle mod nejde aktivovat, vubec tam nemam tu moznost ja litam prevazne acro a to doma v uzkych prostorech, trenuju tak abych si zvykal a uz je to docela fofr rekl bych


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 30.10.2018 23:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
No ono se to jmenuje nejak jinak ted ale porad to tam je :)

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 51  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz