Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2017 20:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Pipak ti to zahlasi protoze ti to na tech 3.3 v zatezi klesne a po zastaveni nebo ubrani plynu se zas napeti o neco zvedne,pouzivam tenhle hlidac u heli a kdyz dam plnou forsaz tak se taky ke konci letu rozpipa ale jeste chvilinku litam a az pipa pri stabilnich otackach ve vysu tak pristavam.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 01.03.2017 17:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
pro vase info - hrube nedoporucuju zkoset rozdelat kameru a vysilac na dva kusy pripadne vymenit antenu. Jsou tam velke plochy tistaku takze se to blbe prohrejva aby povolil cin a sebemensi sila hned trha tistak z desky.

Mam digitalne rizenou pajeci stanici a mohutne jsem sundaval cin odsavackou (teda jen mechanickou) aj licnou a uspesnost je dost tragicka (spoje na kamere uplne luxusne, spoje na vTX ani prd, vsechno spatne - draty do kamery i antenna). Asi to zresuscituju (aspon doufam, zacal me navic nejak blbat digitalni mikroskop) ale stejn jsem radsi objednal nahradni kdybych to nedal.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 02.03.2017 20:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2009
Příspěvky: 84
Bydliště: Praha 8
Obrázky: 3
pár "lama" dotazů k Tiny Whoop:

1) mají existovat 4 režimy
Arm - blokované motory
Angle - nejvyšší stabilizace
Horizon - stabilizace
Acro
měli by jít přepínat přepínačem na 5. kanálu-mám pouze 2polohy, ale jde mi o to, poloha přepínače 0=Arm, poloha přepínače 1=Angle (když bude v sw nastaven), kdybych chtěl nastavit HORIZON, musím v sw režim Angle odstranit a naopak Horizon přidat=přepínač 1. Kdybych chtěl Acro, tak bych musel odstranit oba režimy Angle i Horizon a použít ho=přepínač 1

2) omezení výchylek a exponenciály je lepší nastavit v sw, na vysílači, nebo je to naprosto totožný?

_________________
DX6i+Taranis X9D+ Blade MSR, GAUI 200CrackWing, CrackCamel, MagnumAcro, MPX FunrayTiny Whoop


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 06.03.2017 10:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2016
Příspěvky: 61
Bydliště: Kroměříž
Ahoj. Kolik cyklů vám vydržely akumulátorky např. na TinyWhoop?. Ty moje mají cca 30 a vypadají mrtvě. Používám TYHLE. Možná je to nabíječkami (TYTO), ale to se mi nezdá. Teď sundám aku z nabíječky, dám do Tiny a pokud vůbec vzlétnu, tak cca na 5-10sec. Což není mnoho!, jak říkal velikán JC.

Odpovím si sám. Přidřel se jeden motorek takže se mu nechtělo točit. No a automatika držela Tiny vodorovně a proto to neletělo a klesalo. Takže vadný motorek. Aku mají i po těch cyklech 240mAh místo deklarovaných 210ti takže paráda.

_________________
MC-20hott, MC-22s, Taranis X9E


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 09.03.2017 12:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2009
Příspěvky: 84
Bydliště: Praha 8
Obrázky: 3
Čau,

údajně jde deska Beecore F3 z kalibrovat pomocí ovladačů vysílačky, nevíte někdo jak se to dělá (plný plyn+ směrovka doleva...)

_________________
DX6i+Taranis X9D+ Blade MSR, GAUI 200CrackWing, CrackCamel, MagnumAcro, MPX FunrayTiny Whoop


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 09.03.2017 15:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Zalezi na FW, ktery pouzivas. To co pises je obvykle pro trimovani akcelerometru

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 09.03.2017 16:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2009
Příspěvky: 84
Bydliště: Praha 8
Obrázky: 3
a je to závislé na modu vysílače? nebo je to vždy podle obrázku?

_________________
DX6i+Taranis X9D+ Blade MSR, GAUI 200CrackWing, CrackCamel, MagnumAcro, MPX FunrayTiny Whoop


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 09.03.2017 17:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
na obrazku je mod2. Takze si to preloz do sveho modu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 09.03.2017 19:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Nemáte někdo tenhle letový kontroler:


Naposledy upravil Seba dne pát 05.05.2017 16:36, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 09.03.2017 22:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Z DC motoru tam bude v napajeni takovy bordel, ze to proste ten max (chip vykreslujici znaky) nedava. Je na to citlivy. Takze zkouset pridava kondenzator na vstup napajeni z baterky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2017 6:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
ondrascz píše:
Z DC motoru tam bude v napajeni takovy bordel, ze to proste ten max (chip vykreslujici znaky) nedava. Je na to citlivy. Takze zkouset pridava kondenzator na vstup napajeni z baterky.

Jakou hodnotu kondíku zkusit?? Když to nepomůže, vyměním motory za méně výkone mám tam tyhle a je to brutus.
http://www.


Naposledy upravil Seba dne pát 05.05.2017 16:36, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2017 8:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Vykon motoru na to nema vliv. Kapacitu bohuzel nevim, na mem DC stroji je jakysi maly SMD hajzl a z nej nic nevyctu. Na 2xx 4S stroje se daval 1000uF 35V low ESR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2017 10:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2016
Příspěvky: 61
Bydliště: Kroměříž
A nemáš třeba nastaveno, že plynem přepneš na další zobrazení OSD? A to další je nenastavené = čisté?

_________________
MC-20hott, MC-22s, Taranis X9E


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2017 11:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
zz2012 píše:
A nemáš třeba nastaveno, že plynem přepneš na další zobrazení OSD? A to další je nenastavené = čisté?

To nejde ani u tohoto OSD ani tak nastavit přepínání je to integrované a nastavuje se to v BF. Navíc se to přepne až podle odběru,když dám minimální plyn tak to drží asi tak 10 vteřin.
Udělal jsem několik změn, dal jsem kondík 470 ale to moc nepomohlo,tak jsem dal o jednu starší verzi BF a hlavně jsem změnil video systém z AUTO na PAL , nevím co pomohlo ale jedny baterky v obyváku to drželo ,let 5 minut klidně, Vypl jsem to při napětí 2,7 V a drželo to,napětí okamžitě stoupne na 3,6V,tak budu jedny baterky testovat, jestli to zacházení snesou. Ty motory mají až moc výkonu,při 3V to pořád vystřelí jak raketa. Baterky mám 50-65C.
Budu testovat venku, ale prší.
Ještě mně u BF zajímá jak nastavujete tyhle parametry u motoru:
Píšou základní nastavení set motor_pwm_rate = 1000
Někdo ale doporučuje pwm 16000,nebo 32000,na co to má vliv,prý to prodlužuje letový čas.
Ještě jedna otázka,co nastavit u kontroléru Mikro 32bits F3 v položce Gyro update freguency 4 nebo 8 kHz ,co to snese???
To samé u položky Pid loop freguency. Co tyhle F3 snesou za nastavení. Dík za případné vysvětlení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2017 12:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Odpovedi jsou na pomerne rozshalou disputaci. Doporucuji prostudovat BF wiki.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 51  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz