Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 7:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Koupil jsem taky motory 67k ale zkoušky nechávám až na zimu,59K jsou v pohodě,testoval jsem je na 3 i 4 listy a nějaký větší rozdíl v letovém čase jsem nepostřehl,jeví se mi lepší let na 4 listy, má to lepší zátah.
vyzkoušel jsem hodně baterek a jednoznačně nejlepší pro E10 jsou tyhle
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nan ... tible.html
Vlezou tam v pohodě a lítám 5 minut.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 7:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Kluci nemá někdo z Vás typ na náhradu baterek pro Eachine H8 originály s BG k nám nechcou postal :(

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 31.08.2017 20:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
Na Eachine H8 mini pouzivam (nedavno mi prisli z BG) origo baterie Eachine 260mAh 30C... doba letu 7min,
s kamerkou 25mW cca.5minut

To:tsisters: nad tymito baterkami som uvazoval: (do H8 mini tiez vojdu)
https://www.banggood.com/1-To-5-3_7V-26 ... mds=search

Tieto baterky mam uz nejaky ten piatok:
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nan ... tore=en_us
a po cca. 20 cykloch zacali stracat kapacitu (zmakli)...teraz mi na H8 mini vydrzia cca. 3:30 (bez kamerky).

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 1:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Seba píše:
Koupil jsem taky motory 67k ale zkoušky nechávám až na zimu,59K jsou v pohodě,testoval jsem je na 3 i 4 listy a nějaký větší rozdíl v letovém čase jsem nepostřehl,jeví se mi lepší let na 4 listy, má to lepší zátah.
vyzkoušel jsem hodně baterek a jednoznačně nejlepší pro E10 jsou tyhle
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nan ... tible.html
Vlezou tam v pohodě a lítám 5 minut.


A to lítáš tyhle baterky i s kamerou? Jakou máš hmotnost setupu?

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 7:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
dracekvo píše:
A to lítáš tyhle baterky i s kamerou? Jakou máš hmotnost setupu?

Připojuji se k dotazu, taky by mne finální hmotnost zajímala... Já totiž z vlastní zkušenosti musím říct, že rozdíl hmotnosti cca 2,8g mezi svýma dvěma Whoopy docela poznám (ono se to zdá číselně málo, ale je to 10%), rozdíl při použití větší baterky je ještě o chlup větší. Asi bych spíš oželel kousek letového času, než abych si zhoršoval vlastnosti...
Jinak mě plně vyhovují tyto 210mAh - https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nan ... s-45c.html .
Naopak zklamaly mě Acehe s odděleným konektorem na kablíku z Rotoramy, ty jsou podstatně měkčí (už je tam nemají, takže možná na to přišlo více lidí).

Jinak výše uvedené se týká obvyklých motorů 59k, s 67k jsem zatím udělal testů jen minimum a je možné, že kombinace o něco vyššího výkonu a zároveň i odběru ve výsledku povede k preference o něco větší baterky i za cenu hmotnosti. To se ale musí teprve otestovat :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 9:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Psal jsem o tom tady viewtopic.php?f=148&t=78655&start=240
Teď mám ještě ten průhledný rám, který je o 2gr lehčí,tak uvidíme co to udělá časem,a baterky teda neměknou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 12:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Tak jsem taky trénoval s mikro koptérkou FPV doma přes několik místností a do cesty se mi při otočce připletla vlastní manželka :roll: . Chvíli trvalo, než jsem vymotal vlasy z vrtulek. :)


Přílohy:
P1050627.JPG
P1050627.JPG
[ 79.85 KiB | Zobrazeno 1938 krát ]


_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 13:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Jáhahahahá :lol: Ta musela být ráda. Měls jí říct, že mohla být ráda za ty chrániče, jinak jsi jí taky mohl upravit ofinu :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 14:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Seba píše:
Koupil jsem taky motory 67k ale zkoušky nechávám až na zimu,59K jsou v pohodě,testoval jsem je na 3 i 4 listy a nějaký větší rozdíl v letovém čase jsem nepostřehl,jeví se mi lepší let na 4 listy, má to lepší zátah.


Dnes jsem se konečně dostal k trochu solidnějšímu testu s motory 67k v kombinace s 3 listy vrtulí.
A musím říct, že jsem spokojen, o poznání se změnil zvuk - narostly otáčky a přijde mi, že motory reagují rychleji, právě tím, že se s vrtulí 3l tolik nepřetěžují a jedou "výše". Uvidím po více startech, ale první dojem je, že kombinace motorů 67k a třílisté vrtule má smysl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 14:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Já to tak mám, už sem 2x vylítal 5 baterek a je to moc pěkný polítáníčko. Motory 67k a 3 listé vrtule. Ještě čekám na ten průhlednej rám. Jestli se dobře pamatuju, tak s baterou to váží 27g.
Ty 250mAh 30/60C to pěkně dokážou nakrmit i ke konci letu. S těma 150mAh 45C na orig E010 to bylo živé jen po začátku, pak už bylo znát, že to ty baterky prostě nedokážou odpíchnout.
Kombinaci 67k motory s 150mAh 45C baterokou sem nezkoušel, musel bych spáchat nějakou redukci.
A kamerka je v pohodě. Lítal sem po zahradě při západu slunce a i proti slunci v ní pořád bylo něco vidět. Vzhledem k tomu kolik váží, tak sem spokojenej. Bral sem jí na zkoušku hlavně kvůli té váze.

Jen by mě zajímalo, jak dlouho ty motory vydrží. Přece jen 4 stovky není zas tak málo za takové pidi motory. Na originál E010 mám stále původní a to už sem odlítal dost baterek.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 15:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ty 45C 210mAh Nanotech jsou v pohodě i s 67k motory. Ale víc to asi žere, slabší Nanotech 200mAh 35C je po letu s nimi opravdu hodně horký (daleko víc než se staršími 59k), takže ten přínos 67k nebude jen v té větší dynamice s vyššími otáčkami s třílistem, ale i v "hrubé síle".
Malá baterka 150mAh už je na to asi opravdu málo.

Jinak vzletovka s 200mAh baterkou je u mne 26,85g - černý rám, řídící deska je malá F3, na které leží samostatný oddělený FlySky RX (ve výsledku se to ale od klasické kosočtvercové Beecore s integrovaným RX moc neliší).
A poznámka na okraj - k Tiny Whoopu prostě jako rádio nesedí nic lépe než Evolution (popis na http://modelweb.fotozona.cz/2017/09/tur ... ution.html ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 7:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Tak jste oprášil svou letku a začnu se tomu věnovat. Jen na okraj,všechny baterky 2S z BG jsou po roce na kontejner,1S budu testovat o víkendu. 1S a 2S nanotechy pořád dobré. pro E10 si kupte Nanotechy 300mAh, získáte oproti 260mAh tak 40 vteřin, velikost je přesná, jsou o chlup menší než 260mAh.
Ten rám z hliniku,obrázek vpravo dole je nejlepší co mám,žádné vibrace,koupil jsem v akci ještě dva ,teď byla akce za 4 dolary,jsou už ale vyprodané, já dal za první 28 dolarů. Je to ideální do parku, snese i trošku větru a výkon neskutečný,zkusím do něho ještě koupit jednotku s OSD a baterky Acehe 650mAh 2S 75C, odstraním ty dráty a zvážím. Po zkušenostech s Acehe, které jsou opravdu super by to mohlo dát 10 minut.
na fotce moje letka, oprášená ze skříně,budu muset trošku opravit a přehrát soft, přece jenom za rok se to trošku pohlo jinam.


Přílohy:
Má letka.jpg
Má letka.jpg
[ 157.32 KiB | Zobrazeno 1659 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 11:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Tak jsem se pustil do předělání E10, nejprve jsem po 4 měsících nepoužívání baterek zkoušel jak se změnila kapacita, k mému potěšení se nic nezhoršilo, čas pořád stejný 5,08,se základní deskou,ta při určitém poklesu napětí baterku odpojí, tak se dá na to celkem spolehnout, napětí po odpojení se vrátí stabilně na 3,6V.
Teď k pokusům, přehodil jsem všechno z černého rámu na průhledný, ušetřená váha 2gr, těšil jsem se na delší let, ale houby,čas byl o nějakých 5- 10 vteřin delší, asi se projevila špatná tuhost rámu a tím asi i větší vybrace, jinak si to neumím vysvětlit, rám se fakt kroutí, už bych ho nekupoval.
Další průhledný rám jsem osadil motory Racerstar 615 6x15mm 67000RPM a jednotkou F3 s OSD. Někdy ještě udělám porovnání stejného vybavení v černém rámu.
K motorům, je to fakt ohromný nárust výkonu,ale čas šel dolů asi o 50 vteřin,je ale fakt , že to lítá parádně, perfektní reakce na plyn,no to hold něco spapá.Motory jsou po letu dost horké, musím ještě změřit, nejhůř jsou na tom mé baterky, po letu jsou trošku nafouklé,což s motory 59000RPM nejsou, Jsem zvědaví jak se to na nich projeví.
S F3 jednotkou to taky jinak lítá,než se základní deskou,to se nedá srovnat,váha díky průhlednému rámu je stejná jak základní vybavená E10 s černým rámem, 20gr.Perfektní je také OSD.Přijímač mám FrSky XM, tak dosah bude o hodně lepší než u základní desky s modulem ve vysílačce.
Uvidíme jaká bude životnost motorů a baterek.
Přikládám fotky všech E10.


Přílohy:
Černý rám.jpg
Černý rám.jpg
[ 56.7 KiB | Zobrazeno 1573 krát ]

Průhledný rám.jpg
Průhledný rám.jpg
[ 51.91 KiB | Zobrazeno 1573 krát ]

Realacc F3.jpg
Realacc F3.jpg
[ 56.64 KiB | Zobrazeno 1573 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 8:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Panove ja sem asi blbej,ale ja stejne porad nechapu jak muzete mit tak presne zmerenej cas letu :-D prece nelitam porad stejne, nekdy litam lalapupu a neldy tomu davam karate tak to snad vyzere baterii rychleji,jak to merite na setiny presne? To me hlava nebere


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 8:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ve smyslu přesného měření to také beru jako pohádku. S rozumnou tolerancí ale můžeš udělat POROVNÁNÍ celkem reálně - stačí vymezit nějakou trať , kterou prostě budeš létat pořád stejně, třeba obyčejná přímka - dvě rovinky a dvě ostré zatáčky zpět pořád dokola...
Tím získáš reálné porovnání "více-méně". Že pak při jiném režimu letu dojde ke změně absolutní hodnoty je jasné, na druhé straně by se ale nemusel příliš lišit ten poměr "více-méně".


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 51  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz