Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 11:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Mají sklady prý i ve španělsku. Maželka objednávala dětem lego a za 3 dny bylo doma. Byl jsem velmi překvapen jak to přišlo rychle.

Tak já ho složil a už na několikáté se mi rozběhly všechny motory hned po zapnutí, jeden je pomalejší, ale po posunutí plynové páky taky jede.

Režim nevím. Mám všech 11 aku nafouklých jako balonky, nemůžu s tím do vzduchu. Skoro se ani nevejdou do modelu. Nenapadá mě čím bych to napájel. Nejmenší mám 500mAh dvoučlánek. Je zatím nový a nechce se mi ho dělit, když nevím jestli by to model unesl.

edit:
tuším, že tento:
https://www.rc-factory.cz/baterie/volta-600mah-2s-30c-2
škoda že to neumí látat rovnou na nějakou normální baterku


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 12:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 370
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Ano, dalsi evropsky sklad je ve Spanelsku, pripadne i ve Franci ci Polsku. Sortiment je ale omezeny oproti Cinskym skladum. Naopak doba dodani nesrovnatelne kratsi ;-)

Mel jsem na mysli uplnou rozborku motoru... coz je v techto rozmerech mravenci prace, ale jde to. Me to ceka prave u jedne 65, zatim jsem to vyresil vymenou motoru za obdobny (trosku vetsi s nizsim kV ale lita to i tak).
TinyHawk zvladne pouze 1S akumulatory, nove nejsnaze sezenes treba v Rotorame nebo N4Q

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 12:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Díky za tip, rotorama mě vůbec nenapadlo, že by mohl mít i použitelný pro tento model. Já jsem původně nic neplánoval rozebírat. Kdyby mi nezůstala v ruce půlka kamerky. Tím, že mi přijde, že se občas neroztáčí motor, ale není to vždy ten samý tak se mi do toho nechtělo. Já má tuším i dva nové, které jsem kdysi preventivně s tím koupil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 12:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 370
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Muze byt i z duvodu nizkeho idle up nebo nastaveneho letoveho rezimu. Vychozi nastaveni byva roztoceni motoru jakmile kopetu aktivujes (ARM). To je ale potreba se podivat v BetaFlight konfigurator jak je vse nastavene. V rotorame jednoclanky ted bohuzel nemaji, jedine N4Q, nebo si pockat na balicek z Ciny.

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 12:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Na článcích pro TinyHawk je 450mAh 80/160c, na těch rotorama 450mAh 30/60c. Teoreticky by měly ty originální dodat výrazně vyšší proud. Dá se těm vysokým číslům emaxu věřit? Nebo můžou být články ve skutečnosti podobné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 12:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Vše by mělo být původní viz návod:
https://horejsi.cz/DataFiles/emax/Tiny_Manual_CZ.pdf
Do změny nastavení ani upgrade fw jsem se zatím nepouštěl, zas tak moc tomu nerozumím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 12:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 370
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
No tem C-ratings bych uplne neveril, limitem bude co zvladne regulator a prenese konektor.

Zmeny nastaveni ani flashovani, na tom nic sloziteho neni. Pri prvnim pripojeni je dobre si udelat zalohu (je tam na to funkce) a pro jistotu pomoci prikazu "diff all" pripadne "dump" vylistovat konfiguraci v textove podobe a tu ulozist a v pripade problemu nahrat zpet. Jelikoz neflashujes bootloader, neni problem i v pripade spatne zvoleneho firmware nahrat opet ten spravny.

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 13:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Zkusím to připojit na nějaký článek jesli doma něco vyhrabu a pokud to bude chodit asi se v tom vrtat nebudu. Nenapadá mě v čem by to mohlo pomoci nebo co bych si vylepšil. Když kromě ovládání pákovými ovladačí žádné další fce nevyužívám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 14:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 370
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
No moznosti ladeni jsou tam docela velke, hlavne takzvany "PID tuning", nastavovani rates atd. ale pokud ti vyhovuje soucasny stav, tak je dobre se v tom nestourat.
Me spis zarazi ze jsi bez bryli a bez konfuigurace v BF nenarazil na problem. V podstate ani nevis na jaky rezim litas (horizon/angle/acro) :D

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 14:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Co má prosím za model pan Tomáš C. na 45. stránce tohoto vlákna? Takové aku k modelu bych si také přál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 14:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
chorche píše:
Me spis zarazi ze jsi bez bryli a bez konfuigurace v BF nenarazil na problem. V podstate ani nevis na jaky rezim litas (horizon/angle/acro) :D


Učil jsem se na režim, který po puštění kniplů nezůstal viset, ale pořád někam utíkal. Připadal jsem si úplně neschopný, ale na zahradě se s tím takto naučil létat. V místnosti 4x4 metry mi to šlo velmi špatně.
Pak zjistil, že když přepnu na jiný režim, najednou to v případě problému umí samo viset, když dám kromě motoru páky do neutrálu a tak jsem začal létat pěkně i doma.
Poslední režim tuším byl, že to bylo taky vcelku stabilní, ale když se za to více vzalo tak to bylo živé.
V podstatě v tom nejjednodužším režimu můžu doma klopit a točit až nadoraz a i v bytě mi to "vykresluje" pěkné zatáčky jako model letadla s křídélky točený směrovkou. A to je to co mě baví. Ale už jsem mnoho měsíců neletěl, domníval jsem se, že je porouchaný buď vysílač nebo spíš model.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 14:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 370
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
timi píše:
Co má prosím za model pan Tomáš C. na 45. stránce tohoto vlákna? Takové aku k modelu bych si také přál.

BetaFPV 65X viz predchozi prispevky
tomashr píše:
Připojuji pár prvních fotek Beta65X... Provedení velmi slušné, funkce také. Dojmy z letu jsou takové, že výkonu to má brutálně hodně, ale už to moc není do bytu, spíš zahrada hala. Velký výkon by v bytě tolik nevadil, to by šlo krotit křivkou plynu a při menším výběru byla asi hodně zajímavá doba letu, problémem je ale i kamera s hodně velkým sklonem 35st, což je zase fajn na rychlé létání venku a v hale, do bytu je ale cca 20st lepších, těch 35st je pro mnena pokraji nepoužitelnosti. Měl by ale jít vytisknout držák se sklonem 25st, což by toto asi vylepšilo, v dohledné době zkusím a pak komentář aktualizuji, uvidíme...

timi píše:
Coz mohu potrvrdit, mam vetsi BetaFPV 75 - 2S na doma uz je vykonove moc.

Učil jsem se na režim, který po puštění kniplů nezůstal viset, ale pořád někam utíkal. Připadal jsem si úplně neschopný, ale na zahradě se s tím takto naučil létat. V místnosti 4x4 metry mi to šlo velmi špatně.
Pak zjistil, že když přepnu na jiný režim, najednou to v případě problému umí samo viset, když dám kromě motoru páky do neutrálu a tak jsem začal létat pěkně i doma.
Poslední režim tuším byl, že to bylo taky vcelku stabilní, ale když se za to více vzalo tak to bylo živé.
V podstatě v tom nejjednodužším režimu můžu doma klopit a točit až nadoraz a i v bytě mi to "vykresluje" pěkné zatáčky jako model letadla s křídélky točený směrovkou. A to je to co mě baví. Ale už jsem mnoho měsíců neletěl, domníval jsem se, že je porouchaný buď vysílač nebo spíš model.
Takze prvni rezim je Acro, druhy je Angle a treti popisovany Horizon ten stroj stabilizuje ale je mozne zaletnout i nejaky ten flip a vykrut.
S vysilacem pravdepodobne problem nebude, zamer se na model, proste motory pouzivanim odchazi, at uz na ukliky (DC motory) nebo obecne na necistoty a zadreni (BLDC motory). Myslim ze kontrolou nastaveni v BF nic nezkazis, naopak.

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 15:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
chorche píše:
BetaFPV 65X viz predchozi prispevky


Ani nevím proč jsem si myslel, že ta Beta 65 je také jen na jednočlánek? Vlastně na banggodu se prodává se třemi jednočkánky, jak si mi posílal ten odkaz.
Musím si to pročíst více zpět.

Tak já si doma zkusím vlést k nějakému windows a stáhnu betaflight a uvidím, jestli něco vykoukám.

Motory mi přijdou, že se pocitové otáčí volně. Jsou to nějaké malé střídavé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 15:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
chorche píše:
[Takze prvni rezim je Acro, druhy je Angle a treti popisovany Horizon ten stroj stabilizuje ale je mozne zaletnout i nejaky ten flip a vykrut.


Flip ani výkrut jsem se nikdy bohužel nenaučil. V malé výšce jsem byl vždy hned na zemi:-) A doma to raději nezkoušel. A vysoko na to zase nevidím, navíc je pak velká šance, že skončí u sousedů.

Je mi tak nějak jasný že v letu na zádech se musí stáhnout plyn aby neletěl k zemi, jen mám asi nějaké pomalé reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 15:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 370
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Toto je Beta 65X ktera lita na 2S, jinak 65 whoopy, vcetne Bety 65, letaji vetsinou na 1S, akoliv ta baterka jak sam popisujes dostava za usi.
Pokud budes potrebovat nejak poradit, klidne napis, nejlepe jako soukromou zpravu, at tu neplevelime vlakno.

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz