Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: sob 18.04.2020 15:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Pokračování
Příloha:
IMG_20200418_120822.jpg
IMG_20200418_120822.jpg
[ 58.56 KiB | Zobrazeno 8046 krát ]

Příloha:
IMG_20200418_120832.jpg
IMG_20200418_120832.jpg
[ 60.39 KiB | Zobrazeno 8046 krát ]

Příloha:
IMG_20200418_151937.jpg
IMG_20200418_151937.jpg
[ 62.97 KiB | Zobrazeno 8046 krát ]

Příloha:
IMG_20200418_151951.jpg
IMG_20200418_151951.jpg
[ 55.4 KiB | Zobrazeno 8046 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 09.06.2020 21:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Pánové právě jsem na E010 přidělal kamerku Tx06 a k mému zklamání to motory (nebo baterie) vůbec neutáhnou - rovně to ještě letí, ale do zatáčky to prostě padá... Nějaký tip na upgrade? Baterie, motory? Nebo nějaká jiná chyba? Ještě mám objednanou desku F3 desku, ale v desce (originál) asi problém nebude.
Díky za nápady :wink:

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2020 16:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Jj, je to tak. E010 bez a s kamerou je rozdíl, i když by člověk řekl, že těch pár gramů na to nemůže mít vliv, ale má. Abys věděl, jestli to není baterkama, musel bys koupit nové, nebo možná motory s víc kV. Nebo jít do střídavého pohonu, třeba do URUAV UR65. Myslím, že to tady někdo měl. Já do toho chtěl taky jít. Ono to docela lítá, ale bohužel je to pořád jednočlánek a ten dostane prostě záhul. Absolutně nelituju koupi Mobuly 7. Je na výběr letět na jednočlánek, nebo 2 sériově, což lítám. Ty starší malé levné baterky, které už nezvedly E010C (E010 s kamerou) ze země, si v Mobulovi dál zafungovaly a je to fakt rozdíl. Ty dva články sériově sice neudělají kdovíjak úžasný letový čas, ale ten výkon je opravdu neporovnatelný. Křivka plynu mi končí na 60 procentech a není na doma potřeba dávat víc. Úplně jiné polítání.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 11.06.2020 21:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Zkusím koupit nové silnější baterie https://www.banggood.com/5PCS-3_7V-300mAh-25C-Lipo-Battery-Charger-Set-for-H8-H22-Eachine-H8-mini-RC-Quadcopter-p-1380233.html?rmmds=mywishlist&cur_warehouse=CN a motory https://www.banggood.com/4X-Racerstar-615-6x15mm-67000RPM-Coreless-Motor-for-Eachine-E010-E010S-Blade-Inductrix-Tiny-Whoop-p-1141773.html?rmmds=mywishlist a uvidíme. Mobula se mi fakt líbí, ale teď se mi úplně nechce tak investovat... Díky za informace :D

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2020 22:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Tak jsem nakonec pořídil motory BetaFPV 16x7 a baterie 300mAh s novými konektory na desku FC a koukám - úplně jiný stroj! Má to sílu, vydrží to o dost déle a i trn letový projev je jinde. Jsem maximálně spokojený.

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 03.11.2020 10:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Dobrý den,
mám TinyHawk a k němu malinkatý vysilač Jumper T12 a vysílacím multimodulem.
Model postupně přestával roztáčet vrtule až přestal létat. Blbě se to popisuje a nevím kde byl problém. Asi v napájení? On s přijímačem modelu asi vždy nějak komunikoval, protože i přes problémy s roztáčením motorů tak přepínačem na "pípání" vždy pípal. Ale je starý a obouchaný a asi už to nemá cenu řešit.

Měl jsem podezření i na vadný vysílač nebo vysílací modul. Zkoušel jsem dva 6ti kanálové přijímače Jumper. Jeden funguje vcelku dobře, stačí se od vysílače vzdálit tak 1,5m a chodí to. Druhý se mi i při oddálení na 2 m připojuje a odpojuje - ztrácí signál. Nevím kde je problém, ale s tím jedním se dá alespoň jezdit s autem.

Nyní se pokuším vybrat náhradu za Tinyhawk na létání do místnosti bez kamery. Ještě bych chtěl zkusit dát šanci vysílačí Jumper T12.
Vcelku se mi líbí Emax BabyHawk 87mm - dá se koupit i v Čechách. Není to ale už nějaký výprodejový kousek? Na https://emaxmodel.com/collections/babyhawk# jsem ho nenašel. Jenže on v něm asi není přijímač a já nevím co a jak k tomu můžu připojit. I ty Jumper RX mi přijdou veliké.

Chtěl bych něco k čemu půjde přes nějaký normální konektor připojit 2 až 3 článek. Využít vysílač Jumper co se válí doma, případně RoyalPro s Jeti, ale jejich přijímače jsou i bez krabky ještě větší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 03.11.2020 16:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
timi píše:
...Nyní se pokuším vybrat náhradu za Tinyhawk na létání do místnosti bez kamery...
...Chtěl bych něco k čemu půjde přes nějaký normální konektor připojit 2 až 3 článek...

Nějak nevím, co by ti vyhovovalo. Lítat doma bez FPV? Na to stačí tak E010 Mini a podobné na jednočlánek. Nebo E010S s F3 deskou. Na dvoučlánek (pokud to deska podporuje) je tato velikost živá a na tříčlánek je už raketka. Bez FPV to ale asi dlouho bavit nebude. Co se týká přijímače, tak většina těch komerčních mikro FPV strojků má přijímač pro FrSky, takže to by s tím multimodulem šlo určitě řídit.
Ten Emax BabyHawk 87mm už na trhu nějakou dobu je. Nemůžu posoudit letové vlastnosti, ale stačí se podívat na hmotnost bez baterky - 69g.
Třeba Mobula 7 má bez baterie 26 g...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 03.11.2020 18:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Tyto vrtulové hračky mě příliš neberou. K létání na brýle jsem se ještě nedostal. Mám rád letadla, ale v bytě nebo na malé zahrádce s nimi neumím létat. Rád točím směrovkou a klopím křidélky. Proto mi vyhovoval ten tinyhawk. Jen letový čas okolo 2 min mi přišel příliš krátký. A navíc je přiliš prťavej. Líbilo se mi na něm, že umí letět i vcelku rychle. I když sem se snažil létat na čas a né na polkles výkonu motorů stejně se mi vcelku rychle začaly nafukovat ty jednočlánky. Chtětl bych nějaký normální servisní konektor a k tomu třeba silový xt30. A aku, které koupím na hobbykingu nebo v normálním obchodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 0:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
timi píše:
Tyto vrtulové hračky mě příliš neberou. K létání na brýle jsem se ještě nedostal. A navíc je přiliš prťavej.
To je ten hlavni problem, bez bryli maximalne nejake to vyseni a poledovani kousek od sebe, protoze pak uz stezi poznas kam je kopterka (whoop) otocen. S brylemi je to uplne o necem jinem a z nezabavne hracky je super zabava.
Takze rada prvni, sezen si bryle, pro zacatek staci neco levneho jako treba "krabice" Eachine EV800D.
timi píše:
I když sem se snažil létat na čas a né na polkles výkonu motorů stejně se mi vcelku rychle začaly nafukovat ty jednočlánky.
V brylich se zobrazuje OSD a zde muze byt udaj o napeti clanku, vcetne varovani ze se blizis mezni hodnote. Muzes vcas pristat a nepodvybijet akumulator. A jednoclaky se diky zatezi kterou dostavaji proste nafukuji.
timi píše:
Chtětl bych nějaký normální servisní konektor a k tomu třeba silový xt30. A aku, které koupím na hobbykingu nebo v normálním obchodě.
Pro jednoclankove whoopy je vhodny BetaFPV BT 2.0, misto standardniho JST-PH. Na dvouclanek a vice uz se pouziva XT30, u vetsich stroju pak XT60. To je dnes vicemene standard.

Ten BabyHawk rozhodne neni na doma a na jak jsem psal vyse, bez kamery/bryli to nepujde. Na domaci letani si porid nejaky 65mm tiny whoop, tj. stroj ktery ma kryte vrutle - at uz zminovanou Mobulu 6, nebo obobny URUAV UR65/Eachine US65/UK65.

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 1:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=3229

tento by mohl byt na doma? Ma kryte vrtule.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 7:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Na řízení těchto vrtuláčků mě fascinuje, že aby dělal to co chceš, tak jsou oba palce neustále v pohybu. Nějaké visení mě vůbec neba. Jelikož je model také pořád v pohybu, tak je vcelku jedno že není vidět kam má natočený čumák. Jeho pohyb je vcelku předvídatelný. Ať stojím v pokojíku 4x5 metrů nebo na zahrádce. Umím létat jen v mode 1, takže do zatáček klopím pravu, točím levou rukou. I v menším pokojíku se dají točit vcelku svižné osmičky.

Koukal jsem na růžná videa z pohledu pilota. Prostě mě to vůbec nenadchlo.

Někdy bych si chtěl zkusit pořídit model Rotorama Meffie Nano. Ten už vážně není do pokojíku. Jen mě na tom odrazuje právě to, že na poletování na oči na zahradě je to asi zbytečný luxus.

Ale ten orámovaný hořejšího prťavej BabyHawk 87 mm se mi vcelku líbí, i když vypadá jako oplastovaná hračka pro děti. Je větší než to co mám teď a snad by to uneslo i větší aku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 9:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
BabyHawk uz je 85mm veklikost, to mi prijde na domaci litani velke. Ale zalezi jak moc velky mas byt/dum/vilu :-D
Mam 65, 75 a 85 whoopa a doma se mi nejlepe leta s tim nejmensim. Zalitam si s 75 ktera uz leta na dvouclanek, ale je to o poznani slozitejsi zkrotit, i vetsi vaha je znat. 65 Mam konkretne tento Eachine US65
Co se tyce FPV tak jsem mel podobny nazor, ale nedalo mi to a alespon zakladni, vyse zminovane bryele Eachine EV800D jsem koupil. Razem bylo letani o poznani zabavnejsi. Pri letani jen na "oci" je to opravdu jen o vyseni na miste a par zakladnich manevrech. Pri snaze o neco slozitejsiho nebo odletnuti dal rychle lze ztratit pojem o orientaci stroje a prastit s tim o zem (vlastni zkusenost).
S brylemi se ti oteviraji moznosti proletavat ruzne prekazky apod. Razem zjistis ze doma je to super prekazkova zavodni draha - ruzne prelety mezi mistnostmi, prulet pod kuchynskym nebo konferencnim stolem, zidli, prolezackou pro papouska, atd. Venku ruzne prulety mezi vetvemi stromu, nizko nad zemi slalom mezi vzrostlejsimi pampeliskami apod.
85 verzi na venkovni poletovani mam s tzv. split kamerou, ktera umoznuje zaznam kvalitnejsiho videa na SD kartu oproti nahravce z bryli (v tomto pripade az 1080p@60FPS)

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 9:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Díky za tip, ten Eachine vypadá také zajímavě. Co znamená prosím doružení z CZ? Netušil jsem, že banggood má po čechách nějaké sklady? Manželka mi tam brala věci vždy jen z CN.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 10:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Pořád mi vrtá hlavou ten můj starý TinyHawk. Včera mi zůslata v ruce čočka od kamery:-) Tak jsem vyndal desku a kamerku odsřihl, zbytečná zátěž.
Zase se mu neroztáčí jeden motor. To se dělo vcelku pravidelně, ale vždy se nakonec na poněkolikáté chytnul. Navíc mi přišlo, že to není vždy ten samý.

Teď pátrám, jestli by se mi v Linuxu podařilo rozjet betaflight. Dalo by se v něm zjistit v čem má vrtuláček problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 10:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
timi píše:
Díky za tip, ten Eachine vypadá také zajímavě. Co znamená prosím doružení z CZ? Netušil jsem, že banggood má po čechách nějaké sklady? Manželka mi tam brala věci vždy jen z CN.
Ano Banggood i Aliexpress maji sklady v CR, nemaji tam ale vse. Pokud ano, mas zbozi do tydne doma.

timi píše:
Pořád mi vrtá hlavou ten můj starý TinyHawk. Včera mi zůslata v ruce čočka od kamery:-) Tak jsem vyndal desku a kamerku odsřihl, zbytečná zátěž.
Zase se mu neroztáčí jeden motor. To se dělo vcelku pravidelně, ale vždy se nakonec na poněkolikáté chytnul. Navíc mi přišlo, že to není vždy ten samý.

Teď pátrám, jestli by se mi v Linuxu podařilo rozjet betaflight. Dalo by se v něm zjistit v čem má vrtuláček problém?

S zprovoznenim po Linuxem ti neporadim, ale balicky i zdrojovy kod je k dispozici.
V betaflightu je moznost zanamenavani telemetrie do Blackboxu, ale obavam se ze na F3 FC TinyHawku na to nebude vyhrazena pamet.
Problem bych videl s motorem jako takovym, je pridreny diky necistotam v kluznych loziscich. Muzes zkusit opatrne rozebrat a vycistit. Me to ale vetsinou moc nepomohlo a motor jsem vymenil.
Nemusi se taky jednat o zavadu, muzes mit jen nastaveny nizky idle up. Dale zalezi jaky mas rezim (Angle/Horizon/Acro) a jestli mas zaply Airmode... to vse se dozvis po pripojeni k BF konfiguratoru.

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz