Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Z-226 LM-model
PříspěvekNapsal: úte 03.05.2011 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2009
Příspěvky: 544
máte niekto skusenosti s týmto lietadielkom??
potreboval by som vediet niečo okolo kvality stavebnice a zložitosti stavby a letových vlastností.
http://www.lm-model.cz/Z-226.htm


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 03.05.2011 16:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
čau, stavebnici jsem viděl v ově v obchodě, kvalita vyřezaných dílů je dobrá (LM to holt umí :-) ) je tam kabina, nějaké překližkové díly atd. Akorát ta cena se mi zdá docela dost.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 03.05.2011 17:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 578
Obrázky: 18
Cena odpovida kvalite prostoroveho trupu a perfektni letavosti narozdil od konkurence rezouci hranate trupy ....

Mam FW-190A a penez nelituji, na pohled to letajici kit od Alfery neni, ale v ramci moznisti EPP je to i vzhledove spickove ero.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 03.05.2011 17:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2010
Příspěvky: 344
Bydliště: toho casu Prg
kamos v kromerizi postavil obidve - aj 225 aj 525 - lietaju s tym aj s bratom skupiny a celkom si to chvalia...

[/img]

_________________
Hitec, PA Extra MX, EG PRO, RS352 RCF, ESA Combat Zero, RCF Edge 540T HotRed, Marabu XL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2011 8:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Karolinka
226 mám doma. Stavba bez problémů, pokud jsi už něco z EPP postavil, nevidím problém. Nejvíc práce a času mi zabrala povrchovka. Ale upozorňuju, že úplně hodný EPP model to není, vzhledem k poměrně malé ploše křídla je relativně rychlý, ale hlavně nemá rád nějaké dojení na minimálce při přistání. Dokáže se i nepěkně utrhnout a spadnout po křídle. Ale jinak létá hezky, ve vzduchu opravdu vypadá jako Trenér.

Jako první letadlo, ale určitě nedoporučuju, kdyby to náhodou někoho napadlo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2011 8:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2009
Příspěvky: 544
to je tvoj ten žltý na rcalbe?? lietania sa nebojím lietal som už aj s vačším kamenom a s menším rozpatím. ja si ho necham urobit rovno od nich, do stylu retroskyteamu OM-MFN. s tým si ma docela zaskočil nakolko pri 600g a rozpatí 1200 mm mi pripada že to bude blbuvzdorné, ale asi sa mýlim.

btw, možeš poskytnut nejake foto?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2011 11:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.12.2007
Příspěvky: 469
Bydliště: Praha
Zdravím, mám tu 526 :) S gwskou jsme koupili čistě jen výřezy. Éro je to parádní, ale........ za 1500 jsem očekával perfektní zpracování výřezů.... přišlo nám to jako kdyby nám poslal druhořadý díly. Není to nic co by nešlo postavit ale například dělící roviny jednotlivých dílů trupu by mohl být rovné a né, že je na nich milimetrový schod, rovina výškovy kýlua klapky na horní straně taky nesedí profily na konci křídel asi o 1 až 1,5mm ve výšce profilu nesouhlasí kounec haubny sešikmený, neodřezaná křidélka u jirkovýho dokonce neseděly díly trupu z boku muselo se to dobrušovat a spodek smerovky nešel až dolu( smerovka končila někde 5mm nad spodkem trupu. Vzhledem k tomu že tohle éro je srdcovka tak jsem to zkousl a holt modelařil víc než jsem čekal což mi nějak extra nevadilo protože modelařím rád ale za 1500,- mi to přijde celkem slabý zpracování, je to jen pár kousků epp nicméně když si s tím člověk vyhraje tak z toho vznikne na poměry epp mc pěkné éro. Nevím jak je to se zpracováním u kompletní stavebnice, to je možná lepší. Ale i přes všechny ty trable mě stavba bavila a už se těším na zálet, který proběhne tento víkend. Toť asi vše co k tomu mohu zatím říct :)

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=312_________________www.rcplanes.estranky.czvolmar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2011 13:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2009
Příspěvky: 544
to je velmi zaujímavé, ja chcem zajednať celu kompletnú stavebnicu i s nafarbením, zatial čo som počul si nikto nesťažoval, fakt to vyzerá že ti poslal diely čo neboli nejak dobre narezané. Ja by som napísal predajcovi, možno by ti diely vymenil za druhé alebo vysvetlil prečo sa tak stalo.Pokial by sa to stalo mne, tak by som to nejak riešil s predajcom. Potom napíš dojmy zo záletu. A v jakej farbe je, alebo bude??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2011 15:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.12.2007
Příspěvky: 469
Bydliště: Praha
no ja jsem si holt zamodelaril :) nejsem hrackar nybrz modelar tak jsem to poresil modelarsky :) jinak zbarveni bude takove v jakem jsem ho vidal od malicka :) bude to tahle http://www.rcalbum.com/index.php?action ... e=&id=3286 mozna to striknu jeste o vikendu :) dam vedet jak to lita :)

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=312_________________www.rcplanes.estranky.czvolmar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.05.2011 9:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2009
Příspěvky: 544
tak ako dopadol zálet ak sa konal?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.05.2011 10:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
volmar píše:
Zdravím, mám tu 526 :) S gwskou jsme koupili čistě jen výřezy. Éro je to parádní, ale........ za 1500 jsem očekával perfektní zpracování výřezů.... přišlo nám to jako kdyby nám poslal druhořadý díly. Není to nic co by nešlo postavit ale například dělící roviny jednotlivých dílů trupu by mohl být rovné a né, že je na nich milimetrový schod, rovina výškovy kýlua klapky na horní straně taky nesedí profily na konci křídel asi o 1 až 1,5mm ve výšce profilu nesouhlasí kounec haubny sešikmený, neodřezaná křidélka u jirkovýho dokonce neseděly díly trupu z boku muselo se to dobrušovat a spodek smerovky nešel až dolu( smerovka končila někde 5mm nad spodkem trupu. Vzhledem k tomu že tohle éro je srdcovka tak jsem to zkousl a holt modelařil víc než jsem čekal což mi nějak extra nevadilo protože modelařím rád ale za 1500,- mi to přijde celkem slabý zpracování, je to jen pár kousků epp nicméně když si s tím člověk vyhraje tak z toho vznikne na poměry epp mc pěkné éro. Nevím jak je to se zpracováním u kompletní stavebnice, to je možná lepší. Ale i přes všechny ty trable mě stavba bavila a už se těším na zálet, který proběhne tento víkend. Toť asi vše co k tomu mohu zatím říct :)
Tak takové i horší jsem měl v ruce hned tři,poslední Alca,mám dojem,že do ČR hrne zmetky a dobré kusy do Reichu

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2011 20:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.12.2007
Příspěvky: 469
Bydliště: Praha
pilot205: informace jsem o nem daval na rcalbum nevim jestli jsi ho videl.

http://www.rcalbum.com/index.php?action ... e=&id=5637

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=312_________________www.rcplanes.estranky.czvolmar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.05.2011 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2009
Příspěvky: 544
ano videl som, pekné.
Ja už som objednal Z-226 aj s nafarbením, dúfam že ma nesklamu kvalitou ako niektorí písali že im nesedeli diely.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 23:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Rožnov p/R
Zdravím pánové.
Nemáte někdo prosím nafocenou stavebnici před sestavením, hlavně mě zajímá trup.
Nebo ještě lépe návod ke stavbě, na stránkách LM je jen pro 526ku.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Zlin LM model
PříspěvekNapsal: úte 05.07.2011 20:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2010
Příspěvky: 188
Zdravím všechny spokojené i nespokojené majitelé stavebnic Zlínů.
Chtěl bych reagovat na některé kritické hlasy ohledně mých stavebnic.
Je fakt, že někdy nemusí úplně dokonale pasovat všechny díly stavebnice. Je to dáno poměrně velkou složitostí předlohy a mou snahou se této předloze co nejvíce přiblížit. Proto se většina mých novějších stavebnic skládá z více segmentů, které se musí slepit dohromady. A tady je kámen úrazu. I když řežu vždy ze stejného materiálu, EPP 20g/l, ale i tento má svoje odchylky. Pak se stane, že je u řezání dílů větší nebo menší prořez, než mám odzkoušeno a nastaveno. Někteří výrobci to řeší jednoduchým trupem, který předlohu připomíná jen vzdáleně...
Moje modely nejsou výrobky, které vypadnou z formy a jsou jeden jako druhý. Snažím se vše dělat co nejlépe, ale někdy se vyskytnou menší odchylky.
To co tady píše jeden majitel stavebnice, že mu nesedí konce křídel o 1 až 1,5 mm??? Vždy lze použít nůž, smirek a díly přizpůsobit.
Bohužel hodně modelářů již nejsou modeláři a jen skládači stavebnic a milimetrová odchylka je rozhodí...
Dále chci říci, že neexistují žádné stavebnice do raichu a do česka.
Zrovna taková Alca, která je zmiňována je co se týká řezání tak složitý model. řeže se ve dvou rovinách a kdo to někdy zkusil a má doma řezačku mi dá určitě zapravdu.
A co se týká ceny. Bohužel nejsem asijský výrobce, který prodává stavebnici, za kterou já mnohdy nekoupím ani materiál...

Je škoda, že se podobné problémy řeší jen tady na fóru a já se je mnohdy ani nedozvím.
Proto jsem založil svoje diskuzní forum, kde bych chtěl být v kontaktu s zákazníky a kde bychom mohli vše řešit.

PS: Před lepením dílů které přesně nesedí je možno větší díl v ruce trochu zmáčknout a "vytvarovat" na menší rozměr. Díl si podrží nějakou dobu tyto menší rozměry a takto se slepí s protikusem např. vteřinovým lepidlem a aktivátorem. A vytvrdnutí lepidla již se rozměr nezvětší, protože je spojen s protikusem.

L. Mašík
LM model
:)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz