Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 484 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: čtv 02.02.2012 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2010
Příspěvky: 535
Bydliště: Středočeský kraj
Dal jsem tam motor 3530/1700kV a hned první let a rozlámalo mi to motorové lože. Předtím jsem létal 2217/6 a to je pomalu to samé jako tvůj 2836. Vrtule 9x6 může být na oba motory, Možná ten 2836 by se mohl přehřívat. Osobně si myslím, že to bude létat s oběma. Teď záleží na tobě jakou máš představu o letu MaxiSwifta ty.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: čtv 02.02.2012 12:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 425
Bydliště: Bohumín
Tak já to prostě vyzkouším a uvidím :) moje představa letu: pohodové polétání, stabilní kochání se, nízké pomale i rychlé průlety a možná sem tam nějaký ten výkrut. Alespoň teda pro začátek, až uvidím jak se swift chová a trochu pokročím s jeho řízením tak budu teprve přemýšlet co dál.

_________________
http://rcfrantik.rajce.idnes.cz | www.youtube.com/user/fajnweb


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2012 15:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2010
Příspěvky: 535
Bydliště: Středočeský kraj
Tak jsem se koukal kolik stojí motrové lože na MaxiSwifta. Skoro 400 je trochu moc. Začal jsem dělat svoje a vyjde podstatně levněji :lol: :lol: :lol: Jen doufám, že bude fungovat lépe než originál.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2012 22:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 425
Bydliště: Bohumín
Hehe to je skoro polovina ceny celého swifta :lol: Jinak já už pomalu finalizuju... Zítra kdyby bylo třeba náhodou pěkně (alespoň relativně), tak bych testoval.

Dnes jsem koupil nějaké výprodejové plastové krytky na serva - celkem pasujou. Motor jsem tam na zkoušku dal ten Maytech 3530 1400 kV, uvidíme co udělá. Do držáku pasuje přesně. Němáte náhodou nějakou fotku toho roztrhaného držáku motoru? Zajímalo by mě, jak to praská. Já jsem ho pořádně napatlal epoxidem tak by snad něco málo mohl vydržet... Taky mě napadlo - co kdyby se ten držák lehce vyztužil uhlíkem? Myslíte, že to něco pomůže?

Přidal jsem 3 fotky jak to vypadá teď ... http://rcfrantik.rajce.idnes.cz/Maxi_Sw ... ni_stavba#

_________________
http://rcfrantik.rajce.idnes.cz | www.youtube.com/user/fajnweb


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2012 9:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2010
Příspěvky: 535
Bydliště: Středočeský kraj
Držák motoru se mi roztrhl ve vzduchu. Zůstala mi jedna bočnice a přilepený spodek držáku motoru. Takže mi toho moc nezbylo a ani není co fotit. Dnes pokud to čas dovolí bych chtěl zkompletovat nový držák a toho bych sem fotku mohl dát :mrgreen:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2012 15:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Čaoec, kluci doporučuju ještě před lítáním udělat motorovou přepážku z překližky - opravdu letecké 5tivrstvé - cca 2mm a přelepit tu původní. Nevím zda si rozumíme a píšu-li to srozumitelně. Držák motoru se sestává ze 4 částí. Díl, na který se šroubuje motor doporučuju udělat ještě jeden a oba slepit k sobě. Použijí se akorát delší šrouby k motoru. Vše ostatní drží, ale tahle přepážka je - logicky i prakticky - nejvíce namáhána. Když vezmete v úvahu 9 x 6 při 1400kV tak je to slušnej klacek a akce a následná reakce na dva 3mm šroubky .... :evil: tak to je pro ten kousek plastu dooost fuška :wink: .

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2012 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2010
Příspěvky: 535
Bydliště: Středočeský kraj
To je dobrý nápad bohužel pro mě pozdě. Ty výztuhy by určitě životnost lože o dost prodloužily. Taky mám podezření, že mi praskla ta přepážka co je na ni našroubovaný motor a následně se to rozlámalo celé. Teď už mám vytvořený nové lože a mělo by být na přední uchycení místo zadního tak uvidím jestli se mi to podařilo udělat dobře.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2012 18:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 425
Bydliště: Bohumín
Tak mám po záletu. Jsem z Maxíka nadšený, lítá skoro sám a to i v docela solidním větru. Dnes jsem neodolal, a i když bylo -16 stupňů tak jsem do toho šel :)

Napřed jsem zkusil swifta jen tak poslat z ruky bez motoru a bez řízení co udělá. Čekal jsem, že se pod tíhou baterky zapíchne čumákem do země hned předemnou. Kupodivu krásně klouzal možná deset metrů a pak v podstatě sám krásně dosedl na zem. Tak jsem to zkusil podruhé s tím, že jsem po odhozu přidal plyn. Trochu fouklo, ale pohoda - swift je ve vzduchu. Měl jsem dost přitáhlou výškovku, takže jsem vyšplhal s plynem do výšky a pak jsem ho (možná taky díky moc vysokým hodnotám DR) nemohl dostat dolů :) takže jsem trimoval... až jsem se dostal do nulové polohy trimů a tam to bylo vše kupodivu v pořádku. Takže výsledek - pokud se maxík položí na záda, položí se vodorovně i klapky a takto se nastavá táhla - tak je to ideální výchozí poloha.

Tím, že foukal vítr a byla pěkná zima, tak jsem zkusil jen tenhle jeden let. Bylo to maximálně na půl plynu, takže držák motoru zatím drží. Na další let ale určítě udělám výztuž (asi tu překlížku). Kvůli toho větru jsem zkoušel i plachtit, a úplně bez plynu jsem ve vzduchu prakticky stál na místě bez hnutí. Prostě paráda.

Ještě k vyztužení skelnou páskou - buď jsem měl nějaký vadný kousek, nebo se skelná páska úplně k ničemu (jak tady již bylo zmíněno). Odelpila se mi už v autě takže jsem před letem ty zbytky z ní jen sundal a letěl bez ní (zůstala jen na náběžné hraně).

Takže díky všem za tipy a rady!

zde video ze záletu: http://www.youtube.com/watch?v=tNsrtJxcoRI (lepší v HD)

(omluvte můj výraz - měl jsem fakt zmrzlý obličej a zahříval jsem se žvýkáním :D, kamera + moderátor = přítelkyně s GoPro na hlavě )

_________________
http://rcfrantik.rajce.idnes.cz | www.youtube.com/user/fajnweb


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2012 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2010
Příspěvky: 708
Bydliště: Levice
parada, to tam je 3530-1400? aka bateria a serva?
inac zaujimavy hlas ma pritelkyne :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2012 18:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 425
Bydliště: Bohumín
Jop, baterka 5000 mAh 25C a serva jsou nejlevnejší čína s kovovými převody (4$ za kus). a ten hlas no... Mikrofon trochu zkresluje :D

Motor stačí až až, ten start byl o něco málo více než na půl plynu :D nechtěl jsem hned roztrhat ten motorový držák...

_________________
http://rcfrantik.rajce.idnes.cz | www.youtube.com/user/fajnweb


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2012 18:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2010
Příspěvky: 708
Bydliště: Levice
a trebalo dovazovat? tiez by som chcel take vybavenie


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2012 19:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 425
Bydliště: Bohumín
Mrtvou váhu jsem žádnou nedal, dovážil jsem ho pomocí správné polohy baterky. Byl to trochu boj ale povedlo se, těžiště mám přesně jak je uvedeno v návodu. Stačí půl centimetru posunout baterku vedle a už je těžiště dost mimo ... Navíc jsem ji musel dát trochu doleva kvůli konektorům a taky jsme si při montáži nevšiml že je regulátor těžší než přijímač (nečekaně) a dal jsem je symetricky podle poloviny křídla. Takže se mi při vyvažování křídlo překlápělo na bok :)

_________________
http://rcfrantik.rajce.idnes.cz | www.youtube.com/user/fajnweb


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2012 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2010
Příspěvky: 535
Bydliště: Středočeský kraj
Jo, dobře tě koučuje :lol: :lol: To vyztužení motorového lože by chtělo udělat, alespoň zjistíš jestli to pomůže a jak dlouho ti lože vydrží. Já se snažím křídlo při přistání chytat do ruky. Někdy se mi to i podaří a někdy dochází ke komickým situacím, kdy před křídlem couvám a čekám až klesne na výšku, kdy ho chytím do ruky a škobrtnu a upadnu na záda.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2012 19:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 425
Bydliště: Bohumín
Je to takový "kopilot" :D To bylo samé - teď dolů, uber plyn, přidej plyn, pozor na stromy :D Chytání do ruky by se mi líbilo, akorát při tom prvním letu dost foukalo a byl jsem z toho hotový stylem "ono to fakt letí" :) byl jsem rád, že jsem ho dostal nahoru a pak hlavně dolů v celku. Když bude pěkně tak budu pilovat přistávání ...

_________________
http://rcfrantik.rajce.idnes.cz | www.youtube.com/user/fajnweb


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Maxi Swift
PříspěvekNapsal: ned 05.02.2012 10:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 425
Bydliště: Bohumín
Dnes jsem ho ze zvědavosti zvážil a dostal jsem se na 1132g. Takže za ideálních podmínek by měl osazený motor těsně zvládnout svislé stoupání (píšou tah 1180g takźe hodně těsně :) )

_________________
http://rcfrantik.rajce.idnes.cz | www.youtube.com/user/fajnweb


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 484 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz