Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 436 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: pon 08.09.2014 6:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Slepil jsem to kompletně vtěřiňákem, to UHu jsem použil jsem do odtokovky (nebo náběžky?). Koupíš kdekoli.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: pon 29.09.2014 17:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2014
Příspěvky: 3
Prosím Vás, jak máte nastavené výchylky ? SOP/VOP/KRIDELKA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 20:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.10.2014
Příspěvky: 11
Dcera zrovna Marabu staví. Právě dokončila trup. Souhlasím s ní, že tyhle díly z překližky sesazené na zámky, se nejlépe lepí vteřiňákem. Prostě to nasucho sesadí, sešpendlí a pak stačí spoje zakápnout řídkým vteřiňákem a fouknout aktivátorem. Lepila tak všechny přepážky na bočnici. Vteřiňák krásně zavzlínal mezi přepážku a bočnici. Větší plochy, kdy se lepí naplocho jeden díl na druhý, lepí disperzním Pattexem Wood.
Křídlo asi bude lepit stejně. Žebra napíchá na nosníky, našpendlí na podložku a pak jenom zakápne vteřiňákem. Křídlo tak zůstane perfektně rovné, protože vteřiňák netáhne jako acetonová lepidla.

Zatím jí to jde moc pěkně, všechno dobře pasuje. Zbývá jí pouze nalepit balsový kryt motoru. Ten ale asi bude muset vyříznout nový. Díl ve stavebnici je rozměrově tak najust, že je až skoro malý. Bylo by dobré ho dělat o pár milimetrů širší. Lepší to po přilepení dobrousit, než honit hranu na hranu.

Dcera staví už druhé éro od R. Hiesboka a jestli Marabu bude létat tak dobře jako Luci 3, tak to bude určitě motivace k další práci.
Zde můžete kouknout jak létá Luci 3 po dodatečné motorizaci.
https://www.youtube.com/watch?v=S0RJp4mveJo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2015 13:38 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 318
Martin, Switzerland - mi napsal velice hezký - mail , ktarý by mohl být i pro Vás hezkou inspirací.


Here my experience with the RC El Marabu (1085 mm wing span; from 2014)
The flying behaviour is very nice and very tolerant even at low speeds during landing.
The plane is easy to start and fly, no expensive driver or battery needed, just relaxing and enjoyable.

The reaction to the elevator is excellent to aggressive, the reaction to the aileron and side ruder soft to week.
Even flying on the back is no problem despite the asymmetric wing profile.

As a driver we chose the Multiplex - Permax BL-O 2206-1050Kv and the slightly weaker Park 300 1380Kv motors.
The Permax with Lipo 3s-1000 mAh and propeller 8X6" is perfect and allows powerful climbing.
With this, my model has 498 g take-off weight including landing gear, which we do not use for flying.

To provide access to all parts of the fuselage, we modified the front part:
Solid bottom plate to protect the lower part of the fuselage during landing without landing gear and to fix the accumulator onto. And a removable cowling on the top side. For a minimum overall weight, the motor was positioned in front of the fuselage. So the accumulator and the controller (Robbe Roxxy 712) can be positioned at the very front. The rear part of the plane is rather heavy. For this reason, I moved the servos in the fuselage to the front part of the cabin. All this saves weight and reduces the possible landing speed, important for the rough landings of beginners. However, the plane is not meant for beginners as for them, it can be a little too fast and mobile. To access the servos, I mounted them with the connection upwards (4x Hitec HS- 55).

Another modification I made to the rear part: The elevator and side rudder are fixed with a nylon screw to the fuselage and can be removed for transport now. A nylon nut was glued into the side rudder. This works fine. Carbon rods used to drive the rudder and elevator further reducing the weight of the rear part.

In any case we have a lot of fun to fly with our three El Marabus.

Příloha:
Poznámka: http://www.rcmania.cz/download/file.php?mode=view&id=51643&sid=f432ffb8b07d3421435f5238acd2f333
01.JPG
01.JPG
[ 122.46 KiB | Zobrazeno 4991 krát ]

Příloha:
02.JPG
02.JPG
[ 231.94 KiB | Zobrazeno 4991 krát ]

Příloha:
03.JPG
03.JPG
[ 147.33 KiB | Zobrazeno 4991 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2015 13:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2014
Příspěvky: 3
Chválím...zajímavé řešení prostoru pro baterii!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2015 14:09 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 318
Jenom bych chtěl ještě doplnit, že Martin, jestli jsem to době pochopil, modely postavil s dětmi kolem 12 let a jedno z nich bylo děvče.
Jak mi psal hádejte, který model na fotografii patří děvčeti.
Přeji hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 15:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2014
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Obrázky: 6
Kolegové,
jakou folii, výrobce, označení či typ jste použili pro potažení El Marabu?
Díky za radu :)

_________________
Především F3Káčka, ale i něco omotorované se v hangáru najde
Jeti DS-12 Carbon


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 15:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.10.2015
Příspěvky: 4
Bydliště: Jihlava
Použil jsem Oracover, a asi bych příště volil kombinaci s transparentní verzí.


Přílohy:
DSC_0004_5.JPG
DSC_0004_5.JPG
[ 63.85 KiB | Zobrazeno 4678 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: stř 17.02.2016 10:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Panove stacil by mi na male Marabu tenhle motor z tohoto letadla? Mam ho doma
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2016 9:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.9.2016
Příspěvky: 1
Ahoj, jsem začátečník, jak jste prosím řešili drát v ocasní ploše. Nevím jak tam ten drát přidělat. Zadní díly výškovky mám již polepené, přední část ještě ne. Asi by bylo dobré tam ten drát dát již při lepení, ale nevšiml jsem si ho. Jak ho tam přiděláváte? Vrtáte dovnitř, nebo nějak jenom podlepíte (to se asi urve).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2016 9:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Ja taky zapomnel, tak jsem navrtal dirky, vsadil, zalepil a pohoda :)

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2017 14:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.11.2014
Příspěvky: 40
Dlouho jsem uvažoval jakou zvolit první stavbu rc modelu, a EL Marabu zvítězil. Se stavbou problém nemám, nemluvě o skvěle zpracovaném návodu pana Hiesboka, ale s osazením pohonu a napájení už zkušenost nemám. Budu rád, když mi někdo poradí, případně nafotí své řešení. Moje vize je předělat uchycení motoru, chci tam uchytit outrunner zadní stranou, takže motorovou přepážku posunu až za motor, jak se to (myslím) u většiny letadel dělá, a baterii bych ideálně chtěl mít před koly, regl nad ní za motorem. Taky mi není jasný přístup k servům kormidel, to se nechává trup zespodu nepotažen? Předem díky za rady a tipy, sice si jako správný Ferda Mravenec (nebo spíš brouk Pytlík) poradím se vším, ale časy, kdy jsem se snažil vymyslet vymyšlené už jsou dávno pryč... :D
Ještě doplňující dotaz, mám nějaký čínský noname motorek 2212/13T 1000 KV, plánuji ho použít, i když to bude asi na hraně, bude stačit? Jakou k tomu vrtuli?
Ještě jednou dík.
Další oprava, sice jsem tady hodiny a hodiny projížděl vlákna, ale až teď jsem vyjel o pár příspěvků výše a řešení je tam na fotce. Tak nějak jsem si to představoval, jen jsem chtěl mít motor schovaný.


Naposledy upravil A.I.F dne pát 24.03.2017 14:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2017 14:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2007
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 10
A.I.F píše:
Moje vize je předělat uchycení motoru, chci tam uchytit outrunner zadní stranou, takže motorovou přepážku posunu až za motor, jak se to (myslím) u většiny letadel dělá ...

Nebo se povolí červík a proťukne osička motoru na druhou stranu, dá se tam stavěcí kroužek na ložisko (http://www.mpjet.info/market/index.php? ... cts_id=393) místo segerovky a nechá se to, jak to je. :)

A.I.F píše:
Ještě doplňující dotaz, mám nějaký čínský noname motorek 2212/13T 1000 KV, plánuji ho použít, i když to bude asi na hraně, bude stačit? Jakou k tomu vrtuli?
Ještě jednou dík.

Z následujícího měření vychází na tříčlánek asi nejlépe GWS HD 9x5.
http://www.flybrushless.com/motor/view/206

Radovan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2017 15:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.11.2014
Příspěvky: 40
Radovane díky, předběhls můj další dotaz s možností přehození osy. Poté co jsem vzal lupu musím konstatovat, ten červík tam fakt je! Super, ještě jednou díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: čtv 06.04.2017 22:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2008
Příspěvky: 257
Bydliště: Pezinok
Chlapi, staviam verziu xl, robili ste aj negativ na kridle ? V navode to nepisu, nepada to potom v zatackach po kridle ?

_________________
PKsoo (Peter) - Pezinok e-mail.: pksoo@azet.sk


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 436 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz