Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 314 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: sob 04.04.2020 9:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Jen nápad... Jsou všechny části (vždy zrcadlově k sobě) stejně dlouhé?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: sob 04.04.2020 9:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 466
Bydliště: Český Těšín, ČR
Jestli jsem to dobře pochopil a moje prostorová představivost neměla zrovna nějaký výpadek, mělo by stačit ten středový díl křídla o kousek zkrátit, nebo přibrousit na tom spoji, který řešíš. To by mohlo vyřešit rozdílnou hloubku dílů křídla i menší tloušťku středového dílu u křidélka. Samozřejmě obě poloviny křídla stejně.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: sob 04.04.2020 10:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Pokud to není prodané jako ikstá jakost, tak vrátit. A výrobce by měl zpytovat svědomí, že to pustil ven.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: sob 04.04.2020 10:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
na zakrácení dílu jsem taky už dostal tip, ale díly jsou momentálně stejně dlouhé a zakrácení dílu by mohlo být klidně 1 cm :( no zkusím napsat panu Šplíchalovi a uvidím...pak budu vymýšlet alternativy. Ostatní díly všechny sedí naprosto přesně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: sob 04.04.2020 17:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Napiš mu, určitě ti rád vyhoví, hlavně pošli i fotky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: sob 04.04.2020 21:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2010
Příspěvky: 61
Bydliště: Vranová (okr. Blansko), občas Brno
Tohohle mustanga jsem už kdysi měl a protože lítal luxusně, tak jsem si ho cca dva roky zpátky pořídil znovu. Akorát k sestavování jsem se dostal až teď díky koroně. :-)

Výbavu mám většinou ještě z toho původního:
motor: Turnigy C3530-1400, vrtule asi 9x4.7, ještě mě jich i pár v šuplíku zbylo.
regl: Turnigy Plush 30A (ten jsem dokupoval, původní už stihnul shořet v jiným modelu)
serva: většina 9g co šuplík dal (HXT900 nebo TGY 90S)
baterky: 3s 2200 nebo 1600
jak vycházela hmotnost, už bohužel netuším.

U původního jsem měl regl schovaný v tunelu, co jsem vyřízl zespodu pod motorem. Vstup měl hned pod vrtulí, výstup pak těsně před křídlem, takže v něm byl celkem průvan. U toho současnýho to asi udělám podobně, i když díky jinak řešenýmu čumáku už asi tak profukovat nebude. Při testování elektroniky, ale skoro nehřál, tak to nejspíš nebude moc vadit.
Křidélka jsem dával na panty, v původním provedení šly dost ztuha a ty panty jim vyloženě pomohly. Stejně to udělám i teď. Podvozek je opět zatahovací z původního modelu, jen místo jednoho silnějšího serva má tentokrát každá noha svoje.
Vyztužovat budu pravděpodobně jen trup (pokud vůbec). Jen se zatím ještě rozhoduju, jestli udělat přístup k baterce shora skrz kabinu na magnety nebo nechat kabinu napevno a baterku dávat zespodu. Původně byla shora, ale zeslabilo to trup a i přes vyztužení se mě několikrát podařilo urazit čumák. Na druhou stranu se mě ale zase moc nechce kvůli výměně baterky sundávat křídlo.

_________________
Ve službě - FunCub, Tiger Trainer (Sp 2t), Lazy Bee (El), Mini Swift a Čmelda (Sp 4t)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 12:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Tak jsem odeslal email panu Šplíchalovi a uvidím co mi napíše...případně pak budu hledat ideální řešení.

Nemáte někdo fotky ze stavby toho nového modelu s lomeným křídlem a hlavně s tím čumákem s tím plastovým krytem motoru a jeho upevnění k trupu...ideálně, tak aby šel sundavat a zůstal přístup k motoru.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Nového nemám, ale na Z-50 mám taky plastový předek a mám ho přišroubovaný 4-mi malými vruty, pokud nepotřebuješ do motorového prostoru pokaždé, tak je to vyhovující.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 20:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
S křídly jsem se nakonec popral tak, že jsem je slepil a do zubu co mi vznikl mezi díly vlepil proužek EPP...poté vybrousím a bude. (lepím Purexem - žluté zbarvení mi nevadí jelikož to pak budu celé barvit).

Jako pohon osadím: 3530 + 45A reg...ještě zvažuji tu slabší verzi s 200W, ale spíše zůstanu u těch 250W (ze začátku přecijenom nemusímlétat na plný plyn).

Jakou baterku tedy k tomu, tak aby mě to hned nevycuclo? Původně jsem počítal s 1800mAh jako kompropis kapacity/váhy, ale teď zvažuji dokonce i 2300mAh co nabízí Hacker.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: stř 15.04.2020 8:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
1) Jak jste řešili těžiště u novějšího modelu co má lomené křídlo? Pořád se pohybovat od náběžky u trupu těch 65-80 mm i když je lomené křídlo?

2) Čím jste barvili plastové pet části? Tak abych měl stejný odstín jako část trupu...barvit budu balakrylem nebo něčím podobným.

3) Kabinu lepit normálním vteřiňákem nebo něco jiného?

4) Čím vykreslit rameček na kabině? Fix, lepici páska, šablonka a nakreslit barvou nebo máte nějaký jiný učinný fígl?

Stavím po večerech hezky pomalu...v týdnu by měla dorazit elektronika, tak me bude čekat vyřezávání, vyvažování a instalace elektroniky.


Naposledy upravil leve89 dne stř 15.04.2020 14:27, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: stř 15.04.2020 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Plastové díly barvit zevnitř - neodřeš to, ale bude to lesklé.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: pon 27.04.2020 12:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Stavba mi jde pomaličku (není tolik času)....
...co jsem se dočetl, tak radíte hnát dost elektroniku dopředu kvůli těžišti...motor mám 3530 s 250W a baterku 2300mAh oboji od Hackera...
...serva na výškovku a směrovku chci umístit na rozhraní, kde se začína zužovat trup...to by mělo být v pohodě a nebo je to už moc zbytečně vzadu?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: stř 01.07.2020 17:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Tak mám téměř dostavěno...a ano stavím děsně pomalu :D mám to jako relax po večerech
Každopádně je téměř připraveno pro zálet - přilepím jen serva, kryt motoru, táhla a drobné doladění na vysílači...+ překontrolovat těžiště, ale mělo by být snad v pohodě.
No a nakonec se rozhodnout s jakou vrtulí to zalítnout :D 9/6 nebo 9/4,7...obojí by mělo být v pohodě.
Lepeno Purexem, někde použit vteřiňák. Barveno vodou ředitelnou barvou pololesk Dulux (hezky kryje a rychle zasychá) + Modelcolor (na menší věci). Do trupu pod kabinou použity tenké uhlíkové pásky (zpevnilo to hezky trup) + na výškovce, která byla bez toho dost gumová.
Kamufláž je inspirována P51D Mustang Jasper Joker + nějaké úpravy podle sebe, tak aby se mi model líbil (nehledejte tedy historickou spojitost) :wink:

S letovou hmotností bych jsem se měl vejít těsně pod 500g :)

Vybavení
Motor - M Force 3530CA-14 KV 1000 250W
Regulátor - MC-45A
Baterie - Gens ACE TATTU LiPo - 3S 2300mAh
Serva - 4x Master Force A-1109HB 9g
Přijímač - Fly Sky iA6
Vrtule - 9x4.7 nebo 9x6

Když to bude nějak kloudně létat, tak až se budu nudit, tak možná dodělám nějaké to panelování.

Později hodím ještě informace jak dopadl zálet.


Přílohy:
p51 predzalet.jpg
p51 predzalet.jpg
[ 176.82 KiB | Zobrazeno 2740 krát ]

p51 predzalet2.jpg
p51 predzalet2.jpg
[ 186.13 KiB | Zobrazeno 2740 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: ned 19.07.2020 22:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Tak jsem se konečně dostal k záletu (po dovolené) a musím říct, že letadlo letělo hned na poprvé parádně. Jen mě trošičku zklamala směrovka, která tam je jako, když není :D prostě to na ni nějak moc nereaguje i když mám velké výchylky a bude spíše na takové to uhlazení letu.
Létal jsem s 3S 2300 mAh asi 17 min. při cca 1/2 plynu, takže naprostá paráda :)

Mám tam 250W motor a s ním to frčí téměř kolmo nahoru :D Jen mi to při 1/3 - 1/2 a více plynu stoupá nahoru, tak budu muset ještě vyosit trošku motor. :idea: tak aby to na 1/2 plynu letělo rovně a od 1/2 asi přimixovat výškovku k plynu.
Ještě popřemýšlím pro přistání namixovat křidélka jako klapky, tak aby to ještě pohodověji přistávalo :D

Myslím si, že jsem si lepší zálet nemohl vůbec přát 8)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 314 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz