Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 314 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: EPP P51 Mustang od ŠAD-model
PříspěvekNapsal: stř 26.09.2018 22:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: ValMez
AHOJTE, KOUPIL JSEM SI PRÁVĚ TOTO LETADLO A CHTĚL JSEM SE ZEPTAT:
1) NA VHODNÉ NASTAVENÍ VYSÍLAČKY (MÁM TURNIGY 9XR). ZATÍM JSEM VŠE (S, V, K) OSEKAL NA 50% VÝCHYLKY DLE RADY V NÁVODU, ALE JDE MĚ NYNÍ O REÁLNÉ ZKUŠENOSTI. OVLÁDÁNÍ MÁM NASTAVENO NA 5 KANÁLŮ(M, S, V, K1, K2). mOTOR TAM MÁM ALE O NĚCO SILNĚJŠÍ, NEŽ DOPORUČUJE VÝROBCE, JEDNÁ SE O Turnigy D2836/8 1100KV, 336W

2) JAK MÁTE NASTAVENOU DIFERENCIACI NA KŘIDÝLKÁCH?
DÍKY, P.

_________________
GAMA 2100 + P51D-Mustang ŠAD model
Turnigy 9XR (OpenTx)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP P51 Mustang od ŠAD-model
PříspěvekNapsal: čtv 27.09.2018 13:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2017
Příspěvky: 66
Ahoj Premku,

Ja ho mam od leta a je to pohodove lietadlo, doteraz som mal len elektrovetrone, no pri druhom lete som struhol vykrut. sice sudovy, ale bol. :-)) Vychylky som dal viac od oka, ako by som ich meral a niektore zatacky na vyskovku boli fakt razantne. Diferenciaciu som nacital niekde na nete, ze vetrone maju 50 a motorove modely 20%. Mozno ma tu niekto za to ukamenuje, ale lieta mi to s tymto nastavenim pohodovo. ak sa ti to nebude pozdavat, zmenit to mozes vzdy.

_________________
Alpha 1500 Blanik 2100 (LM) Mustang P-51 (SAD) Blanik 2600 (LM) Grand Tundra (Avios), Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: čtv 27.09.2018 21:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: ValMez
ahojte,

mám jako čerstvý majitel pár dotazů:
1) pod dnešním pokusu o let synek zrušil vrtuli. Nevím, jaká tam byla, kupoval jsem to na inzerát. Každopádně motor Turnigy D2836/8 1100KV, baterka LiPol 2200mAh. Dokážete poradit vhodný rozměr pro tento motor a baterku? Váhu letadla nevím.

2) jaké doporučujete dle zkušeností vysílačky, výchylky, diferenciaci křidélek, ... (mám Turnigy 9xr, open Tx)
Díky

_________________
GAMA 2100 + P51D-Mustang ŠAD model
Turnigy 9XR (OpenTx)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: pát 28.09.2018 12:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
9x5" nebo 10x5"


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: pát 28.09.2018 12:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2017
Příspěvky: 66
9x5 mam aj ja

_________________
Alpha 1500 Blanik 2100 (LM) Mustang P-51 (SAD) Blanik 2600 (LM) Grand Tundra (Avios), Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: pát 28.09.2018 14:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: ValMez
Ok, rozměr vrtule je asi jasný.
Co to nastavení ve vysílačce , jak to máte?

_________________
GAMA 2100 + P51D-Mustang ŠAD model
Turnigy 9XR (OpenTx)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: ned 30.09.2018 14:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: ValMez
doplňuji váhu:
se vším všudy, vč. baterky (li-pol 2200mAh, 3S), s komplet elektronikou, ... má letadlo 710g, bez baterky 550g
a vrtule tam byla (asi) APC 10x5"E - na vrtuli po sundání je napsáno E 1005.

_________________
GAMA 2100 + P51D-Mustang ŠAD model
Turnigy 9XR (OpenTx)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: pát 05.10.2018 19:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: ValMez
tak dnes uzrálo počasí a ten správný čas na první let. Byli jsme se synkem, lítal on, já zajišťoval technické zázemí a dělal dozor.
Pár postřehů:
- vrtule 10x5"
- baterky 2200mAh - 2ks
- chvílemi slabší větřík, později bezvětří
- motor Turnigy D2836/8 1100KV, 336W
---------------------------------------
- letadlo letí úžasně, je stabilní, s větší rychlostí roste i citlivost na ovládání, navrchu foukalo o něco víc a bylo vidět jak se s tím letadlo pralo, ale letělo statečně dál vpřed
- doba letu cca 2x 12minut, baterky pak byly úplně na nule a dost zahřáté. Bylo vidět, že konci už motor dost vadl a ztrácel výkon. Tady jsem čekal, že to bude to s těmito baterkami létat déle.
- zatím to bylo jen první ochutnání, okruhy, žádná divočina. Zkusili jsme párkrát výkrut a letadlo šlo krásně hladce, žádný stres.
- stoupá taky hezky, ale je to na úkor baterky. Máme ještě vrtuli 9x6" tak uvidíme co ta předvede.
- výchylky jsme zatím nechali na 100%, jen jsme dotrimovali, měl jsem na páčce i výchylky nastavené na 50% (V, S, K) a i když jsme to zkusili a taky to šlo, vrátili jsme se zpět na 100%. Letadlo reaguje krásně citlivě i kolem středu
- překvapilo mě jen, že letadlo nemá nijak vyřešené chlazení baterky/ regulátoru. Dost to topí...

Tož tak.

_________________
GAMA 2100 + P51D-Mustang ŠAD model
Turnigy 9XR (OpenTx)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: stř 18.03.2020 11:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Po troše pročítání a ptaní se zde na fóru jsem se rozhodl pořídit Mustanga od ŠADu pro takového polo-začátečník (Easy Star, samokřídlo a nějaké větroně máme doma).

Mám několik dotazů:
- Rád bych aby letadlo nebyl úplný šnek a dala se s ním zvládnou základní akrobacie (neočekávám vis na vrtuli)...neočekávám, že to bude jako jiné rychlé stíhačky.
- Byl bych rád, když by stroj mol mít letovku někde kolem 10-15 min., když bych to nehonil pořád na plný výkon
- Rád bych měl řízenou i směrovku

1) Použít baterii 3S 2200mAh nebo ušetřit váhu a použít 3S 1600mAh?
2) Použít na křidélka 2 serva a nebo 1 a zase ušetřit trochu váhy? Mám vyhlídnutá tato serva (Hitec HS-53 nebo HS-55). Popřípadě stačilo by to servo i když by pohánělo obě křidélka?
2a) Jak moc ovlivní letové vlastnosti zkrácení délky křidélek, když bych nechal kousek u trupu na pevno?
3) Jaký motor s regulátorem z zvolit? Mám vyhlídnuté toto: RAY c2836 - 915 + 30A reg., RAY c3530 - 1050 + 40a reg., FOXY c2216 - 1050 + 40a reg.
4) Jak umístit regulátor, tak abych jej mohl nechat uvnitř? Přemýšlel jsem udělat nějaký otvor/průduch pod motorem a odvod zamaskovat v místě co bych nalepil výfuky na čumáku...je to řešitelné?
5) Vyztužovali jste něčím model? Uvažuji o uhlíku do křídla a možná nějakém do boků trupu.
6) Jak chráníte spodek letadla, když nemáte podvozek? Přistávat budu na trávu a tak s ním nepočítám. Díky minimální rychlosti není až tak potřeba jestli jsem se to zde dočetl správně :D

Zatím se přikláním k 1 servu na křidélka a k 3S 1600mAh baterce, ale jen nevím jaký motor k tomu, aby to splňovalo výše uvedené.
Možná poradíte něco lepšího. Nechám si poradit od zkušenějších.
Předem moc děkuji


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: sob 28.03.2020 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
1) 2200mAh letadlo to v klidu unese a na letovém projevu to nepoznáš
2) 2 serva, těch pár gramů nepoznáš a ušetříš si hromadu s nastavováním
2a) klidně si kousek nechej na pevno, obratné je to dost (ale není to akrobat co by dělal výkrut pod 1s)
3) motor bych volil ten první co jsi psal... nebude to raketa, ale to ty nepotřebuješ, klidně bych mu na začátek nechal vrtuli 10x5 až by ti to nestačilo (dál, výš, rychleji...) tak potom třeba 11x5
4) regulátor nechej klidně vevnitř, ta 30A to přežije na 3S i bez chlazení (mám to tak 8 let) dyštak vyzkoušíš a kdyby se moc hřál, uděláš mu chladící otvor, druhá varianta je nechat mu chladič koukat zespodu trupu.
5) nevyztužuj, je to zbytečné, aspoň nemá co prasknout a když to bude velká rána, tak výztuhy se hůře opravují jak samotné epp, nicméně když tam zalepíš proti sobě nahoru a dolů třeba laminátovou kulatinu, tak tomu neuškodíš, jen musíš vymyslet jak udělat to lomení, např. překližková stojina 5cm na každou stranu a k tomu pořádně uhlík/laminát přivázat, nebo do středu mosaznou trubičku (stačí 3cm) do ní zalepit kulatinu a ohnout do požadovaného lomení, před ohýbáním (a zalepením do trubičky) jde uhlík/laminát v tom místě zahřát zapalovačem, pojivo shoří a lze ohnout, pak pořádně prosytit řídkým vteřiňákem
6) je zbytečné, na trávě a při té rychlosti to přežije několik stovek přistání...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: úte 31.03.2020 12:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Tak jsem koukal na nějaká videa a líbil se mi jak Mustang lítal s motorem 220W a 1000 ot/V...tak budu koukat asi na nějaké motorové sety s regulatorem a napájet to budu asi beterkou 2200 mAh jelikož mám doma i jednu na víc :)

Koukám na motory od Hackera, Ray a i na motory s regulatory co mají přímo k dispozici u ŠADu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2020 21:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Tak mi dneska dorazil balíček s výřezy od ŠADu v EKO verzi, tak abych jsme si mohl letadlo dodělat.
Je normální, že v EKO verzi mi nesedí části křídla vůbec na sebe? Respektive mi nesedí kraní část křídla na druhou část křídla, tak aby bylo vytvořeno lomení. Část co vytváří lomení je cca o 2-3 mm užší v profilu...znamenalo by to vykytovat celou část toho lomeného dílu. Celkem mě to zarazilo jelikož všechny ostatní díly na sebe hezky sedí a bude stačit jen zabroušení. Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2020 21:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
Tak to bude nějaká výrobní chyba, napiš panu Šplíchalovi (snad jsem to jméno nespletl) a myslím že nebude mít problém vyměnit. Přístup mě vždy přišel super.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2020 21:14 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10763
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Vlož sem fotku. Pak se uvidí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: P51-Mustang od ŠADu
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2020 22:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Snad jsem to nafotil nějak přijatelně. Když jsem porovnal zrcadlově s druhým dílem, tak širší strana byla téměř ok, ale ta strana co se napojuje ke křídlu je o něco užší (jde to poznat hmatem hlavně u toho křidýlka).
Jednu fotku jsem srovnal podle přední hrany a druhou podle křidélek...v obou případech to nesedělo + je tam jiná tloušťka profilu...ukazuje to trochu částečně druhá fotka.


Přílohy:
p51 kridlo1.jpg
p51 kridlo1.jpg
[ 56 KiB | Zobrazeno 2890 krát ]

p51 kridlo2.jpg
p51 kridlo2.jpg
[ 60.94 KiB | Zobrazeno 2890 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 314 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz