Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 314 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2009 10:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2008
Příspěvky: 72
Bydliště: Praha
[quote="JirkaA"]SOP je dost velka na to, abys ho urval do vyvrtky..
Muj setup: Turnigy 3530SK-1100, zatahovaci podvozek (podvozkovy servo bluebird z HC), baterky 2250mAh, vrtule 9x7,5 APC. Letovka 945g, oproti vyrobci to chtelo vic vyosit dolu. Ta vaha tomu docela slusi, poradi si to i ze solidnim vetrem a lita pekne realisticky.

Letu zdar,
taky jsem majitelem jednoho podobně osazeného s váhou 900g , ale mám tam motor Turnigy 2830 - 1050kv s vrtulí 9x6E.
lítá to bezvadně, ale myslím že motor pracuje ve svém maximu, tedy bez rezervy.
nicméně potřebuji vyřešit dva problémy:
1) už jsem koupil 3 různé vrtulové kužele, ale ani jeden se mi tam nepodařilo vecpat, neboť osa unašeče je krátká -
jak jste to vyřešili ?
2) servo zatahovacího podvozku se mi ne a ne podařit vyštilovat tak, aby bezpečně zatahoval a vytahoval,
servo furt bručí, jednou v té , pak v druhé poloze
poraďte mi nějaký fígl na doladění

Jinak chválím ŠADa protože to lítá opravdu bezvadně a přesně.
Díky za rady a přeji dobré větry

tady je můj drobeček http://www.rcalbum.com/index.php?action ... e=&id=2461


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2009 10:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Fredy píše:
taky jsem majitelem jednoho podobně osazeného s váhou 900g , ale mám tam motor Turnigy 2830 - 1050kv s vrtulí 9x6E.
lítá to bezvadně, ale myslím že motor pracuje ve svém maximu, tedy bez rezervy.

Tak to si moc neumim predstavit. Velice podobny pohon mam v 85cm 450g Mustangovi od LM a s vrtuli 9x7 to bere 17A z triclanku a lita na stihacku prijatelne (ale mohlo by rychleji). V tom velkym a tezkym eru to musi byt tragedie :(

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2009 10:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Fredy píše:
Letu zdar,
taky jsem majitelem jednoho podobně osazeného s váhou 900g , ale mám tam motor Turnigy 2830 - 1050kv s vrtulí 9x6E.
lítá to bezvadně, ale myslím že motor pracuje ve svém maximu, tedy bez rezervy.
nicméně potřebuji vyřešit dva problémy:
1) už jsem koupil 3 různé vrtulové kužele, ale ani jeden se mi tam nepodařilo vecpat, neboť osa unašeče je krátká -
jak jste to vyřešili ?


Mám stejnej motor a k němu APC 8x6E hřídel unašeče má ještě tak 10mm po nasazení vrtule. Použil jsem tenhle kužel. Jen s váhou jsem na tom líp, nemám podvozek.
Lítá to velice hezky viz předchozí stránka kde mám videa.

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2009 10:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Abu píše:
Fredy píše:
taky jsem majitelem jednoho podobně osazeného s váhou 900g , ale mám tam motor Turnigy 2830 - 1050kv s vrtulí 9x6E.
lítá to bezvadně, ale myslím že motor pracuje ve svém maximu, tedy bez rezervy.

Tak to si moc neumim predstavit. Velice podobny pohon mam v 85cm 450g Mustangovi od LM a s vrtuli 9x7 to bere 17A z triclanku a lita na stihacku prijatelne (ale mohlo by rychleji). V tom velkym a tezkym eru to musi byt tragedie :(


Stačí se kouknout o stránku zpět lítá to i na půl plynu.

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2009 10:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
kroxigor píše:
Stačí se kouknout o stránku zpět lítá to i na půl plynu.

To jsem samozrejmem udelal. A uz mockrat jsem videl tyhle Splichalovy Mustangy litat ve skutecnosti. Temer vzdy tragicky podmotorovany. SlowFlyer zbarveny jako WWII stihacka. :wink:

Me je to celkem jedno, kdyz to majiteli dela radost... ale proboha netvrdte, ze to lita maketove rychle, predloha litala 700km/h !!!

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2009 10:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Abu píše:
kroxigor píše:
Stačí se kouknout o stránku zpět lítá to i na půl plynu.

To jsem samozrejmem udelal. A uz mockrat jsem videl tyhle Splichalovy Mustangy litat ve skutecnosti. Temer vzdy tragicky podmotorovany. SlowFlyer zbarveny jako WWII stihacka. :wink:


Hmm zajímavé ... ale jestliže chci realistický let dle originálu tak musím adekvátně měřítku zmenšit i rychlost jestliže je model cca 1:10 pak i rychlost musí klesnout 10x aby to vypadalo reálně a pokud znáš rychlosti P-51 tak max je cca 700km/h cestovka 580km/h
a světe div se můj lítá max. 81km/h cestovka kolem 45-50km/h (měřeno čidlem EagleTree bohužel zatím bez loggeru)

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2009 10:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
kroxigor píše:
Hmm zajímavé ... ale jestliže chci realistický let dle originálu tak musím adekvátně měřítku zmenšit i rychlost jestliže je model cca 1:10 pak i rychlost musí klesnout 10x aby to vypadalo reálně

:D CHYBA !
Schvalne si o tehle problematice neco najdi. Pokud pocitas "maketovou rychlost" tak se pouziva vzorecek s odmocnimou z meritka... :wink:
10x min je opravdu dost mimo.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2009 10:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Hádat se nebudu
ale logicky jestliže skutečné letadlo uletí délku svého trupu za Xs
tak pokud mám model 1:10 musím snížit rychlost tak abych délku trupu ulítnul taky za Xs
Protože, aby to vypadalo reálně musím si představit že i okolní prostor se 10x zmenšil

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2009 10:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
A co cas ?
Heldej, hledej....

EDIT - http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=435855
(vzorecek s odmocninou se pouziva treba pri hodnoceni polomaket, viz pravidla FAI)

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2009 11:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Abu píše:
A co cas ?
Heldej, hledej....

EDIT - http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=435855
(vzorecek s odmocninou se pouziva treba pri hodnoceni polomaket, viz pravidla FAI)


Tak to bych chtěl vidět jak by ten model letěl maximálku 220km/h a cestovku 160km/h to už je piloňák :lol:

Mimochodem viděl jsem několikrát skutečného mustanga a podle oka když ho mám ve vzduchu ve stejné velikosti tak se cestovkou pohybuje cca stejně. Jen ten zvuk Merlina ničím nenahradíš :cry:
Uzavřel bych to stím že lítáme aby nás to bavilo a lahodilo to i oku :wink:

PS: http://modelar.quip.cz/scale-computer.php

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2009 12:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
kroxigor píše:
Uzavřel bych to stím že lítáme aby nás to bavilo a lahodilo to i oku :wink:

Presne tak. A ja to mam rad holt trochu rychlejsi.
Asi pred tydnem jsem vytahnul toho sveho Mustanga po delsi dobe a pripadal mi nejak pomalej, lital jsem skoro porad na plnej plyn :(
Asi to bude chtit fakt nejakyho plnokrevnyho pylonaka :D

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18.08.2009 13:35 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.8.2006
Příspěvky: 58
Bydliště: Lovosice / Praha 4
Co se tejce tech rychlosti, podle me to nebude az tak kriticke, pokud clovek nechce mermomoci hodnotit podle pravidel pro makety. Pro pozorovatele ze zeme je rychlost letadla dost relativni. U era s jecicim motorem kvuli lehky vrtuli si skoro kazdej bude myslet ze leti desne rychle atp.. Problem je spis v dynamice, je to malej lehkej houbolet s ukrutnym celnim odporem a presne tak se chova. Pri rozumnym packovani muze vypadat relativne realisticky.

to Fredy> S tim servem a podvozkem mam taky problem. Budto bruci a nebo mi jedna noha nezamyka. Uz me prestalo bavit to resit. Po stratu ho zavru, tzn. aspon tak nejak zavru, nastoupam, otocim na zada a otevru a zavru znova. Pak uz se zamkne. Chtelo by to asi dve serva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2009 10:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.8.2006
Příspěvky: 58
Bydliště: Lovosice / Praha 4
tak diky tomu podvozku (trochu) a vlastni blbosti (hlavne) jsem vyzkousel co se stane kdyz Mustang taranuje zemekouli. Neni radno hrat si s podvozkem v male vysce na zadech, clovek se lekne, podvedome pritahne .... 8) Kupodivu se nestalo skoro nic co by nespravilo par kapek Purexu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Mustang
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2009 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2009
Příspěvky: 1584
Bydliště: Louny
Ahoj,mustanga mám asi dva měsíce a jsem velmi spokojen.Sleduji toto vlákno abych se přiučil ale nechápu proč nekteří chtějí aby to létalo jako pylonák a cpou tam motory 300 a více watů.Já mám motor Mig 2836 Turbo,podle měření má asi 220 watů,setovou baterku 3s 1500mA z cessny 480.Minimálky jsou úžasné a na plný plyn/9 minut/je rychlý až dost a jde i kolmo vzhůru.Ale model s takhle tlustým profilem křídla nikdy nebude létat rychle.Se stylem létáni jak se mi libí mi baterky/mám 3 ks/ vydrží každá 12-13 minut létáni.Mé video-http://www.stream.cz/?search_text=sigi123&a=search&type=report&type2=all&x=16&y=12


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2009 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
sigi123 takhle http://www.stream.cz/?search_text=sigi123&a=search&type=report&type2=all&x=16&y=12 :wink:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 314 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz