Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cap 232 roz.1620mm přistávání
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2014 19:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 12
No kolmo dolů jsem to nezkoušel spíš asi jak píše vyzkoušet přistávat strouchou plynu a truchu klapky nastavit.. je pravda že jsem létal jen hornoplošníky i spalováky a stímto jsem neměl nikdy problém.. musím opravit podvozek a zas vyzkouším něco s tím podniknout nic jiného mi nezbývá než zkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Cap 232 roz.1620mm přistávání
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2014 21:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Honza myslel test na správnou polohu těžiště, pošleš ho na volnoběh rovně k zemi, pokud sám vybírá, je těžkej na předek, pokud jde za podvozkem, je těžkej na zadek. Ještě to zkouším tak, že ho pošleš zhruna na půl plynu 45 stupňů nahoru a otočíš na záda. Letadlo by mělo poračovat samo, popřípadě s velmi lehkým tlačením. Obecně to dobře poznáš při letu na zádech v přímém letu, měl by jsi opravdu lehoučce tlačit, pokud moc klesá, opět těžkej na předek, pokud letí sám rovně, je to tak tak a pokud stoupá, je těžkej na zadek.
A navíc, měl jsem tu čest se dvěma Capy 232 od různých firem a byly to oba hajzlové, co velmi lehce padaly do vrtáku.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cap 232 roz.1620mm přistávání
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2014 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Petr S... píše:
Hodně záleží na profilu křídla-žebra, jestli je špatně zvolený, tak letadlo neubrzdíš ani padákem, např. asi před patnácti lety se u nás na letišti vyrojily capy od jisté firmy, stejné problémy, všichni to rozbili i staří "mazáci"

Nebyl ten název českého výrobce od H ? Ale pak pro "velice kladné hodnocení" snad změnil profil a lítalo to.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cap 232 roz.1620mm přistávání
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2014 23:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
FilipV píše:
Honza myslel test na správnou polohu těžiště, pošleš ho na volnoběh rovně k zemi, pokud sám vybírá, je těžkej na předek, pokud jde za podvozkem, je těžkej na zadek..

Ti nevím, ale takhle se snad nezkouší těžiště ale svisle zezhora bez motoru neutrál výškovky a bočení na směrovku a potom zespoda na plnej zase vyosení motoru. Potom teprve těžiště a to ve vodorovným letu srovnat do roviny a otočit na záda. Pokud padá na čumák, model je těžkej na hlavu pokud stoupá, tak je těžkej na zadek.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cap 232 roz.1620mm přistávání
PříspěvekNapsal: pon 13.10.2014 7:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 12
já to mám od firmy Phoenix .Kluci zatím díky za rady pokusím se vyzkoušet tu kontrolu težište tím jak radíte kolmo dolů a letem na zádech skusím asi ty klapky nastavit a přistíná s kouskem plynu když už budu navrchu :D. První dovažování které jsem dělal tak po dokončení modelu i s plnou nádrží byl extrémě lehkej na předek musel jsem přidat 120g ..a to jsem tam dal místo 10tky tak 15ctku.Neznáte někoho kdo stím lítá ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cap 232 roz.1620mm přistávání
PříspěvekNapsal: pon 13.10.2014 9:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2009
Příspěvky: 993
Rozhodne se nedovazuje s plnou nadrzi, pozor na to.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cap 232 roz.1620mm přistávání
PříspěvekNapsal: pon 13.10.2014 9:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
Máš prostor na vylepšení. Jestli vozíš vpředu takovou váhu, můžeš se pokusit ubrat na ocase. Přesunout serva dopředu, udělat náhon kormidel lanky, to stoprocentně dovolí zátěž vyhodit a to se na tak malém modelu musí razantně projevit na plošném zatížení.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cap 232 roz.1620mm přistávání
PříspěvekNapsal: pon 13.10.2014 22:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 8.2.2013
Příspěvky: 173
Jasně, že byl název výrobce od H. Také se říkalo pomsta modelářům :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cap 232 roz.1620mm přistávání
PříspěvekNapsal: pon 13.10.2014 23:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Celeron píše:
"FilipV":Honza myslel test na správnou polohu těžiště, pošleš ho na volnoběh rovně k zemi, pokud sám vybírá, je těžkej na předek, pokud jde za podvozkem, je těžkej na zadek..
Ti nevím, ale takhle se snad nezkouší těžiště ale svisle zezhora bez motoru neutrál výškovky a bočení na směrovku a potom zespoda na plnej zase vyosení motoru. Potom teprve těžiště a to ve vodorovným letu srovnat do roviny a otočit na záda. Pokud padá na čumák, model je těžkej na hlavu pokud stoupá, tak je těžkej na zadek.
Jirka


Přesně tak Jirko. Hádám, že letadlo bude někam uhýbat, takže je to celý zle a podkládat křídlo ani měnit těžiště pro zatím nemá smysl - bude to chtít vzít od začátku.

FilipV: Kdepak, pokud model sám vybírá, může mít třeba jen moc potlačený motor (a kompenzuje se to přitaženou výškovkou). Když letí kolmo dolů s motorem na volnoběh, neprojevuje se ani vyosení motoru, ani těžiště. Letadlo v klidu vytrimuješ, a pak v letu kolmo nahoru (s vytrimovaným letadlem - roztrimovaný by mělo vliv na výsledek) ověříš vyosení - těžiště se opět neuplatňuje. Nakonec s vytrimovanýma kormidlama a správně vyoseným motorem můžeš řešit těžiště ve vodorovném letu.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cap 232 roz.1620mm přistávání
PříspěvekNapsal: pon 13.10.2014 23:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
FilipV píše:
Honza myslel test na správnou polohu těžiště, pošleš ho na volnoběh rovně k zemi, pokud sám vybírá, je těžkej na předek, pokud jde za podvozkem, je těžkej na zadek. Ještě to zkouším tak, že ho pošleš zhruna na půl plynu 45 stupňů nahoru a otočíš na záda. Letadlo by mělo poračovat samo, popřípadě s velmi lehkým tlačením. Obecně to dobře poznáš při letu na zádech v přímém letu, měl by jsi opravdu lehoučce tlačit, pokud moc klesá, opět těžkej na předek, pokud letí sám rovně, je to tak tak a pokud stoupá, je těžkej na zadek.
A navíc, měl jsem tu čest se dvěma Capy 232 od různých firem a byly to oba hajzlové, co velmi lehce padaly do vrtáku.


tam se ti ale uplatňuje jak vyosení, tak těžiště, tak trim. Takže na půl plynu to může být ok, ale na volnoběh a na plný to někam uhne.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cap 232 roz.1620mm přistávání
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 9:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Člověk se pořád učí, bylo mi to podáno takto :wink:
každopádně je to CAP 232 a toho jsem nikdy neviděl lítat
dobře. Vždycky to byl boj o přežití, při přistání.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cap 232 roz.1620mm přistávání
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 9:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Já myslím, že v předloze problém nebude ;-)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cap 232 roz.1620mm přistávání
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 9:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Mám za to že alespoň u té "H" byl docela ... nešikovný profil... co jsem to tak viděl...
Co tu čtu, 78g/dm2 asi taky není na akro zrovna málo?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cap 232 roz.1620mm přistávání
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 12:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 12
Pomohou při přistávání klapky a strochou plynu abych je ofukoval to by mohlo jít ne ? budu to muset vyzkoušet co to udělá :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cap 232 roz.1620mm přistávání
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 12:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2717
Bydliště: Ústí nad Labem
sakulk píše:
Pomohou při přistávání klapky

Kdyby měl klapky, pak ano. Pokud ale vím, má jen křidélka. Když se je pokusíš coby klapky použít, možná se nebudeš stačit divit. Jestli to budeš zkoušet, tak opatrně a začni dost vysoko.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz