Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2019 9:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
samozřejmě jsem pečlivě četl, všechno - i tak by mě zajímalo jak to vidí třeba ještě někdo další


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.08.2019 14:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Losna píše:
Doufám že tu nejsem s křížekem po funuse - MX2 mám doma, zatím v krabici - tak mě čekají zásadní rozhodnutí.

1) 6s nebo 8s? Kde a jakou koupit baterku s dobrým poměrem cena-výkon?
2) jaká serva?
3) jaký motor?
4) jak to odlehčit? Koukám že PT podvozek a PT vrtule jsou asi dobrý nápad.
5) co dalšího mi k tomu řeknete?

díky

Váš Losna :)


já bych šel určitě do 6s.

+ seženeš to jako jeden pack, neskládáš 2x 4s
+ 6s umí většina nabíječek, nemusíš nabíjet 4s2p nebo na dvou kanálech
+ váha
+ motory na 6s většinou mají tlustější drát, nemusí mít tolik závitů a nižší KV, tak se vejde.
- vyšší proudy - dostaneš se snadno kolem 80-110A na plnej.

Motor Axi nebo Hacker, ale lítal jsem s několika axikama a neviděl jsem v tom jedinej problém. Spíš zauvažuj jestli vrtuli PT v uhlíku - jaký rozměr by ti řekl Jirka šotola, na nějakým axi jí myslím lítal v 1,8m yaku od GB. Oproti vrtulím APC nebo fiala e3 ale může víc žrát, má hodně hluboký list. 20/10 asi nic nepokazíš.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.08.2019 22:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.10.2014
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha - Liboc/Lipence
Ani toho jediného mínusu od Honzy ohledně proudu bych se nebál. Castle a MGM dělají kvalitní regulátory na 6s/120A. Vyzkoušeny obě značky. V Edge 540 (1.92 m, 4.3 kg) od Petra Doubravy ještě Castle Lite 6s/100A chybu - na rozdíl od mých rukou - neudělal. Točí motorem Hyperion ZS 4035-12 s vrtulí 20"/8" JAS nebo Fiala. Aku 6s/4.5 Ah.
Zbynek
No gyro, no mix.
Only two sticks.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.08.2019 16:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.9.2018
Příspěvky: 90
Ahoj
Létám v tomto letadle Axi 5325/16 s vrtulí PT 22x10E a baterky 6s.
Proudy jsou ve špičce 114-118A (i 125A) - (létám regulátor Castle ICE 100A a funguje dost dobře)
Letadlo mam od podzimu a podle počitadla času na vysílačce jsem s nim nalétal cca 110hod (počítá čas zapnutí vysílačky s tímto aktivním modelem)
Létal jsem podvozek PT uhlík, ale vrátil jsem se k původnímu. Uhlíkový je lehčí, ale extrémně tvrdý, prakticky vůbec nepruží. Letadlo má, ale uzel uchycení podvozku velmi pevný a ani tvrdý podvozek není problém při běžném přistání, ale stejně uveze i trošku těžší původní… prostě je to na zvážení jestli poznáš 75g nebo si raději pracně opravíš trup až někdy nedoletíš na baterky a sedneš mimo dráhu do pole :D

Pokud budeš létat na 6S stačí baterky do 30-40C.

Ale je třeba mít na paměti , že pohon 6s je pohon na 3D, tzn nízko, pomalu a blízko u sebe a plný plyn jen chviličku (visí na 1/2 plynu, nožák cca 1/3)..pro dobrého a lepšího pilota je to dobrý pohon, ale musí umět pracovat s plynem –PODMÍNKA. Potom z nej budeš nadšen. Plně využiješ všech jeho VELKÝCH výhod.

Pohon na 6s bude slabý, pokud budeš létat stylem F3A po celé obloze a budeš vyžadovat dynamiku letu delší dobu. Pokud se neuhlídáš a necháš vice plynu delší dobu tak letový čas bude velmi krátký.

U této velikosti letadla dokážeš mít spotřebu při akrobacii a baterkách 6s (spotřeba závislá od množství plynu) za 6minut klidně 2500mAh při 3D, ale taky klidně v 5-té minutě ti regulátor vypne motor kvůli baterce při stylu F3A (rychlé dlouhé obraty po celé obloze).
Klidně můžeš celou dobu letu vyset na vrtuli, nebo se točit v harrierech kolem sebe a po přistání bude baterka skoro z ½ plná, ale dáš třeba po startu párkrát za sebou hezký dlouhý vertikální let s nožovou vývrtkou a znova a znova (protože je to hezké a moc se to nelétá a na běžných letištích u tohoto obratu modeláři přestanou mluvit a kouknou se na oblohu, protože ten zvuk letadla při tom obratu je cool :roll: ) regulátor ti baterku vypne dřív, než bys čekal :D


Za mě ber 6s!

Ale obecně 6s je málo (na hraně) pro běžné piloty. Čím jsi horší pilot, tím budeš tuto vlastnost 6s vnímat více negativně a nižší hmotnost ti to nevykompenzuje. Stejně tak dobremu pilotovi stačí 5-6minut na let (ruzné naročné obraty), začatečník chce 10min a vice aby si užil letani ve velké vyšce kolem sebe po celé obloze ... :roll:

PS. na RC Groups (forum :D , kde převladá nazor , že to s 6s pohonem prostě nemuže fungovat :D u letadel cca 1,9-2m a 5kg ). Do těchto letadel dávají cca 8, lépe 10s (12s)
6s je spíše evropský výmysl (který funguje nad očekavaní dobře) a celosvětově není moc používaný v této velikosti , spíše výjimečně jako pultová vysílačka ve světě, i když tady je jich hodně a taky fungují


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.08.2019 22:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Díky, díky. Pořád váhám, pořád. 10s by pro mě mělo výhodu že bych ty baterky mohl používat i v F3Ačku (které zrovna teď nemám ale jednou zase možná budu mít, už se mi po něm stýská). 6s má ovšem taky svoje výhody, to musím uznat - jsou levné, snadno se nabíjejí atd. Otázka taky je, zda mi spin 99 který mám a rád bych ho použil, pobere ty špičky 120A třeba. Dilema jako hrom!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.08.2019 13:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 311
Bydliště: Tišnov
[quote="AlešM"]Ahoj
Létám v tomto letadle Axi 5325/16 s vrtulí PT 22x10E a baterky 6s.
LÉTÁM STEJNÝ POHON, POUZE VRTULE JE 22X10 MEJZLIK LIGHT
podle počitadla času na vysílačce jsem s nim nalétal cca 110hod (počítá čas zapnutí vysílačky s tímto aktivním modelem)
JEDEN START JE ODHADEM 6MINUT, TJ 1100LETŮ? KOLIK MÁM ZHRUBA ODEČÍST, ABY MĚ VYŠEL ČISTÝ LETOVÝ ČAS, I KDYBY POLOVINA, TAK JÁ TEDY 550 LETŮ ROZHODNĚ NEMÁM
Létal jsem podvozek PT uhlík, ale vrátil jsem se k původnímu. Uhlíkový je lehčí, ale extrémně tvrdý, prakticky vůbec nepruží. Letadlo má, ale uzel uchycení podvozku velmi pevný a ani tvrdý podvozek není problém při běžném přistání, ale stejně uveze i trošku těžší původní… prostě je to na zvážení jestli poznáš 75g
JÁ MÁM TAKY UHLÍKOVÝ, EXTRÉMNĚ TVRDÝ ROZHODNĚ NENÍ, S LETADLEM HLADCE PŘISTÁVÁM, NETŘÍSKÁM O PODVOZEK, NEMÁM TEDY DŮVOD SE VRACET K PŮVODNÍMU

Pokud budeš létat na 6S stačí baterky do 30-40C. ČÍM KVALITNĚJŠÍ BATERKY, TÍM LÉPE, ODBĚR 100A JE 20C, JSOU TO JENOM ŠPIČKY, ALE POZNÁM, KDYŽ DÁM JIŽ HODNĚ STAROU BATERKU, KTERÁ JE MĚKKÁ

Ale je třeba mít na paměti , že pohon 6s je pohon na 3D, tzn nízko, pomalu a blízko u sebe a plný plyn jen chviličku (visí na 1/2 plynu, nožák cca 1/3)..pro dobrého a lepšího pilota je to dobrý pohon, ale musí umět pracovat s plynem –PODMÍNKA. Potom z nej budeš nadšen. Plně využiješ všech jeho VELKÝCH výhod.
Pohon na 6s bude slabý, pokud budeš létat stylem F3A po celé obloze a budeš vyžadovat dynamiku letu delší dobu. Pokud se neuhlídáš a necháš vice plynu delší dobu tak letový čas bude velmi krátký.
ANO, SOUHLASÍM, ŽE SE MUSÍ PRACOVAT S PLYNEM, ALE I OBRATY PŘES CELOU OBLOHU S TOUTO VRTULÍ JDOU, ROVNĚ TO LETÍ NA 1/3 PLYNU, KOLEGA MÁ VRTULI TUŠÍM FIALA 21/10, ODBĚR ODHADEM DO 90A, PRO LÉTÁNÍ POUZE POUZE PŘES CELOU OBLOHU DYNAMICKY JDE PŘECE POUŽÍT JINÁ VRTULE
JÁ NEJSEM 3D PILOT, NOŽOVOU VÝVRTU TAKÉ ZALETÍM, OBČAS ZAVISÍM, NYNÍ SNAŽÍM SE LÉTAT HLAVNĚ ROVNĚ, ALE I TAK MĚ VRTULE 22/10 NA MX2 VYHOVUJE

U této velikosti letadla dokážeš mít spotřebu při akrobacii a baterkách 6s (spotřeba závislá od množství plynu) za 6minut klidně 2500mAh při 3D, ale taky klidně v 5-té minutě ti regulátor vypne motor kvůli baterce při stylu F3A (rychlé dlouhé obraty po celé obloze).
NESOUHLASÍM, LÉTAM NA KAPACITU, VYLÉTÁVÁM 3700mAh z 5000mAh (A TO I DLOUHÉ OBRATY PŘES CELOU OBLOHU)KOLEGA MÁ JEŠTĚ NAVÍC ČIDLO NAPĚTÍ NA BALANČNÍM KONEKTORU
BATERIE ŠETŘÍM A NEVYBÍJÍM ZBYTEČNĚ MOC, PO DOLÉTÁNÍ MAJÍ ODHADEM 3,75-3,80V NA ČLÁNEK

Za mě ber 6s! SOUHLASÍM

Ale obecně 6s je málo (na hraně) pro běžné piloty. Čím jsi horší pilot, tím budeš tuto vlastnost 6s vnímat více negativně a nižší hmotnost ti to nevykompenzuje.
V ČEM JE NA HRADNĚ? Stejně tak dobremu pilotovi stačí 5-6minut na let (ruzné naročné obraty), začatečník chce 10min a vice aby si užil letani ve velké vyšce kolem sebe po celé obloze ... :roll:
5-6 MINUT LETU JE PRO MNE A JEDEN LET AKROBATICKÉHO LETADLA DOSTATEČNÝ


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.08.2019 15:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.9.2018
Příspěvky: 90
ahoj
Co pilot to názor, ale rozhodnout se musíš sám.
800+ startů muže byt reálných (něco je programovaní a korekce mixu atd, ale hlavně tam bude i čas kdy zapneš RC a davaš baterky a čekaš než odstartuješ :oops: )… 1start 6 minut (létám s tímto letadlem hodně a proto dobře vím, co píši)
S vice články bude snaze dosažitelný delší letový čas… na RC – Groups (americké fórum měli požadavek na univerzální stroj (přesná akro. a 3D) co poletí i ve větru (dostatečná rychlost) a letový čas bezpečných 8min. 6S prostě tohle nedají ani náhodou v téhle velikosti. 6S se lítají v letadlech třeba od EF, PA v rozpětí 1,5-1,6m (s menší kapacitou)
Letadlo mi váží cca 4200g bez baterek. Létám baterky s hmotností 640g (3ks) a 830g(2ks) a letový projev se s hmotnosti letadla nemění tak zásadně, že to bylo poznat. Letový projev letadla je takový, že působí velmi lehce a trvám na tom, že 80g jej zásadně nezmění což je úspora hmotnosti na uhlíkovém podvozku :D . (pokud nedáš kužel, botičky a nenalepíš nálepky tak taky ušetříš váhu… a jsou i jiné a lehčí motory než AXI 5325/16 :roll: )
Uhlíkový podvozek od PT co mam je tvrdý absolutně nepruží (tedy propruží, ale pod takovou zátěží, že je úsměvné o tomto hovořit ),ale souhlasím, že letadlem se nepere o zem, tak jaký si tam kdo nechá podvozek je na jeho úvaze. PT jsou dobré a kvalitní podvozky, ale já osobně jsem se vrátil k původnímu.
Baterie co má reálně 30C stačí, ale neříkám, že větší C jsou spatně.
Ano špatnou a dobrou baterku od sebe poznáš a dobra 30C muže byt výrazně lepší jak stara nafoukla 60C.
S letadlem o váze 5kg na 6S si zalétáš obraty přes celé nebe, jak píše rozčíleně Honz74 :D (jasně že to jde), ale nebude to ideální (porovnej si pohon F3A a tam moc lidí na 6S nelita)
Honz74 vrtule 22x10 je obecně spíše pomalá vrtule a nejde to to, kolik produkuje tahu, ale o to jak dokáže rychle rozpohybovat model. Při jednom letu, kdy chci na začatku letět rychle, přesně a dynamicky a na konci pomalu a nizoučko nepřichází změna vrtule v úvahu (jedině mezipřistání a rychle přešroubovat :oops: ) …ale jsem rad, že jsi připustil (Honz74), že 22x10 není na dimanické létaní to nejlepší
Ohledně pohonu je to opravdu těžké, i tady to vidíš, jeden bude tvrdit že 6S a nic jiného…ja bych byl na tento názor opatrnější a na foru RC-Groups pohon 6S vyzkoušely a vice měně zavrhli jako slabý pohon (a že tam je vice modelařu…)
Letadlo je ale navržené na 6S a s tímto pohonem mi to přijde jako nejvýhodnější kompromis všech různorodých požadavků a i finančně dobré řešení…. ,ale netvrdím, že nejlepší a pro tebe to nejvhodnější

PS. Honz74 půše, že mu bohatě stačí 6 minut letu. ja také letam 6min (přesně 5,30min chodu motoru - při staženém plynu čas nebeží), ale jestli to bude stačit tobě si tvrdit já netroufnu
PPS. pro Honz74 ...nemam telemetrii, letam tedy na čas (souhlasim , že vedět kapacitu je fajn), ale ne každý zna spotřebovanou kapacitu za letu a pokud ji nezná bude padat na baterky protože odběr se velmi různí podle letaných obratů Mám hodně startu a proto se mi už podařilo i přistát bez motoru. Nikdy bych si netroufal tvrdit, že se mi to už nestane, přesto, že si na to, davam pozor. Honz74 přeji ti, aby ti tvoje víra, že se ti to nestane, vydržela co nejdéle...
PPPS pro Honz74 ano leti v horizontu na 1/3 plynu :D , ale docela pomalu, a ne každy chce pomalu a vždy jen pomalu 8O (a pokud fouka vitr tak taky chceš letět proti němu a ne stát na místě...) :D (trochu nadsazeno pro pochopení)


Naposledy upravil AlešM dne úte 06.08.2019 8:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2019 23:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Tak to bude 6s, přesvědčili jste mě. Ještě teda, kterej z těch PT podvozků to přesně je? Co si mám objednat? Taky lehčí kužel, můžete mě nasměrovat na nějaký produkt? A vrtule teda PT 22x10? Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.08.2019 6:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 311
Bydliště: Tišnov
Losna píše:
Tak to bude 6s, přesvědčili jste mě. Ještě teda, kterej z těch PT podvozků to přesně je? Co si mám objednat? Taky lehčí kužel, můžete mě nasměrovat na nějaký produkt? A vrtule teda PT 22x10? Díky.


Podvozek 8kg, šíře 32mm, není na stránkách, to musíš vykomunikovat přímo, můžu ti poslat emailem komunikaci s Tošovským.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.08.2019 6:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 311
Bydliště: Tišnov
Losna píše:
Tak to bude 6s, přesvědčili jste mě. Ještě teda, kterej z těch PT podvozků to přesně je? Co si mám objednat? Taky lehčí kužel, můžete mě nasměrovat na nějaký produkt? A vrtule teda PT 22x10? Díky.


Kužel mám tento typ, z hlavy nevím průměr, ale cena je hrozná raketa
https://www.voltmaster.de/FALCON-sp-80m ... arbon-80mm


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.08.2019 8:10 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.9.2018
Příspěvky: 90
Ahoj
Létal jsem vrtuli APC 22x10 … není špatná, ale někdy se mi při rychlém přidaní plynu zdálo že motor jakoby omezil otáčky (nejspíš regulátor omezil proudovou špičku při prudkém roztočení těžké vrtule, toto se u hmotnostně lehoučké PT již neděje)
Teď létám vrtuli PT 22x10E je hmotnostně výrazně lehčí než APC. Letadlo je výrazně tišší v letu a při prudkých autorotačních obratech nevydává takové divné ))) zvuky. PT vrtule má, ale již od pohledu dost široký list a pocitově mi přijde že i vice brzdí jak APC. Harrier a visení je s PT klidnější, stabilnější (snaze se přesně dávkuje plyn - možná rychleji reaguje roztočením na drobné změny na plynu) zrychlení z visu oproti APC je výraznější, dynamika (max. rychlost a celkový tah), ale bude nejspíš stejný (velmi podobný) jen s rozdílným průběhem v závislosti na otáčkách. Spotřeba proudu bude nejspíš srovnatelná (nevybavuji si jistě), ale APC jsem používal zpočátku a letový čas jsem měl nastavený o 30s. delší než teď (ale teď asi nechávám vetší rezervu kapacity v baterce)

Mejzlík 22x10 neznám (nelétal jsem s tímto motorem), ale pokud má štíhlejší list než PT, bude to si univerzálnější (možná vhodnější) vrtule (můj názor) - nemám porovnaní. Tuto vrtuli léta Honz74 a třeba napíše jak se mu jeví a třeba ji i srovná s jinou kterou používal a proč zvolil právě tuhle jako tu, co je pro něj nejvhodnější - taky by mě to zajímalo )))

Hodně se létají s AXI motorem i dřevěné Fiala vrtule (nejspíš většina) a ti co je mají na ně nedají dopustit. Mají trošičku menší tah (ale dostatečný) a jsou šetrnější k baterce (menší odběr) a cena je také někde jinde.

APC taky není špatná … naprosto v pohodě (s ni chybu neuděláš)

Kužel co je ve stavebnici taky nepoužívám (hrozný a těžký), ale mam obyčejný plastový s duralovou základnou od Pelikána … nic moc, ale lepší jak původní a taky trošku levnější jak ten z odkazu nahoře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.08.2019 11:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.10.2016
Příspěvky: 66
Obrázky: 0
Pánové díky za tohle vlákno a informace které sdílíte :-)
MX2 je na cestě a pomohli jsme mě trošíčku se orientovat v neznámém.
Díky :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.08.2019 9:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
rivi píše:
Pánové díky za tohle vlákno a informace které sdílíte :-)
MX2 je na cestě a pomohli jsme mě trošíčku se orientovat v neznámém.
Díky :-)


Tak ať slouží!

H.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz