Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: stř 06.11.2019 6:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 188
Bydliště: Veltruby u Kolína
Jak dopadl zálet? O modelu také uvažuji...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: stř 06.11.2019 15:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2005
Příspěvky: 288
Bydliště: Polička
peta1 píše:
Jak dopadl zálet? O modelu také uvažuji...

Zatím to ještě neletělo, dám vědět, s těžištěm na tento konkrétní model se taky zatím nikdo neozval. Stavebnici mohu doporučit pouze jako výchozí polotovar a je třeba udělat dost zásadních úprav, aby z toho Sopwith vůbec byl alespoň jako polomaketa. Od uvedené firmy bych asi již stavebnici nekoupil.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: stř 06.11.2019 15:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 188
Bydliště: Veltruby u Kolína
Už jsem ho chtěl objednat. V záloze jsem měl Storcha, co aktuálně také nabízejí, ale jak to vidím, nepůjdu ani do toho. Radši sáhnu po některém z domácích výrobců výřezů. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: stř 06.11.2019 16:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2005
Příspěvky: 288
Bydliště: Polička
peta1 píše:
Už jsem ho chtěl objednat. V záloze jsem měl Storcha, co aktuálně také nabízejí, ale jak to vidím, nepůjdu ani do toho. Radši sáhnu po některém z domácích výrobců výřezů. Díky

Myslím, že to je rozumné řešení.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2021 19:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 188
Bydliště: Veltruby u Kolína
Rád bych navázal na téma. Camela jsme pořídil, a k němu i Dr. 1 od stejného výrobce. Stavebnice působí celkem kvalitně. Až mne to překvapilo, jen ten manuál je k smíchu. Najdou se tady další stavěči, co s ním už létají? Nemáte v něm někdo benzín? Uvažuju o Rcgr 15 nebo 20, které mám oba doma nevyužity...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: sob 30.10.2021 20:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 188
Bydliště: Veltruby u Kolína
Nikdo další velblouda zjevně nestaví, tak přidám svůj pohled. Prvotní nadšení ze stavebnice docela rychle vystřídalo vystřízlivění. Za ten návod by někdo fakt zasloužil, zbytečná komplikace jinak slušné stavebnice. Přepážky neseděly v jedné bočnici, kterou jsem musel dost upravovat. Balsové díly jsou zásadně nedopálené, takže se poškozují při vylamováni bez ohledu na dořezavani skalpelem nebo přebrouseni prkynka ze zadní strany. Mimochodem kvalita balsy je spíš špatná, zatímco překližka je slušná. Nejslabším místem jsou kola jako z lokomotivy. Postupuju celkem pomalu a rovnou dávám úpravy osvědčené stavitelům na RCGroups https://www.rcgroups.com/forums/thumbga ... =no&page=2 zejména upevnění podvozku je ve stavebnici hodně podcenené. Plánoval jsem protahovat dražší folii s imitaci platná, ale jak vidím rostoucí výsledek, použiji klidně levnou folii z Hobbykingu. Životnost levného velblouda (na HK aktuálně vychází na nějakých 2300 Kč) nevidím příliš dlouhou...


Přílohy:
IMG_20211025_080736.jpg
IMG_20211025_080736.jpg
[ 129.7 KiB | Zobrazeno 3227 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sopwith Camel 1520 mm v rozsypu
PříspěvekNapsal: ned 31.10.2021 6:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Tak abych tě navnadil, v létě jsem ho viděl lítat...no lítat byly to cca 3 vteřiny, vzhledově moc pěkně udělaný model, jenže se urval ze země na třech metrech a skončilo otočkou přes křídlo na pádovce ,na to jaké to byla řacha tak jen zlomená vrtule .....ale potenciál to jistě má

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz