Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Escape - rychlík za babku
PříspěvekNapsal: pát 29.03.2019 14:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2006
Příspěvky: 471
Řešil jsem s Tomášem vyosení motoru u pyloňáka, tak sem vkládám danou naší komunikaci, aby to bylo prospěšné všem :wink:

Miglosch píše:
Ahoj Tomáši, jako nejzkušenějšího v této kategorii modelů bych měl prosbu o radu. Dávám dohromady Escape2 od Bačinskýcho a v návodu má uvedené vyosení motoru pouze dolů o 1° ale stranové vyosení neudává žádné, tedy bych se tě chtěl zeptat, zda opravdu u těchto vysokootáčkových pohonů s malou vrtulkou není stranové vyosení třeba? Budu tam mít cca 32000 otáček na vrtuli 4,7x4,7 (HET 2W-20 + 3s 2200mAh při cca 60A)
https://f3x.mypage.cz/menu/pylon-escape-verze-2
Děkuju za pomoc
Miloš

Ahoj,
ve skutečném pyloňáku, který chci, aby létal po závodním okruhu v nožovém letu nastavuji vše v nule. Mám na to přípravek dlouhý 20cm s přesným usazením do trupu.

Ale Escape je něco jiného. Tam se nepředpokládá, že bude moc létat v noži. Tam patří stupeň dolu. Usnadňuje to starty.
Stranově do nuly, vrtule běží s malým skluzem a tak na směrovku nefouká jinak dramaticky.

TomasC

Miglosch píše:
Díky moc Tomáši za tvůj čas mi pomoci, křídlo i VOP mají být dle výrobce v 0°, Ted jsem to usadil na stůl a změřil pomocí pravítek a tak nějak ten nulovej úhel vychází, možná je to "mikrometr" do mínusu. Tedy dám motor do -1° a bude to vyřešené.
Ještě jednou ti děkuju a přeju pohodovej den.
Miloš

Ono je to do mínusu správně. Nesouměrný profil má i při nulovém úhlu nějaký vztlak. Na závodním pyloňáku je křídlo v -1,6stupně.
Při vysoké rychlosti nepotřebuješ vztlak, tedy alespoň ne mnoho.

Rád jsem pomohl.

TomasC


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Escape - rychlík za babku
PříspěvekNapsal: sob 02.11.2019 12:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Příloha:
P1150738-01.jpeg
P1150738-01.jpeg
[ 113.03 KiB | Zobrazeno 1755 krát ]


Příloha:
P1160161.JPG
P1160161.JPG
[ 285.93 KiB | Zobrazeno 1755 krát ]



Tak je tu opět zima kamarádi. Čekají mě dva další projekty, pro které nutně potřebuji udělat místo. Proto chtě nechtě musím poslat pár hraček do světa.

Tady je osazení včetně cen. Nabízím jej za 65% původní ceny.
Příloha:
nabidka2.JPG
nabidka2.JPG
[ 16.66 KiB | Zobrazeno 1755 krát ]



K letadlu je samozřejmě 30mm kužel Graupner a několik 4,7x4,7 vrtulí. Na regulátoru jsou konektory XT30 a XT60. Není to úplně nejrychlejší Escape, ale s hmotností pod 500 gramů je s 3s900mAh baterí velmi nezáludný a lítá i hezky pomalu, což se hodí na přistání. Model má za sebou cca 30-40 startů, je ve skvělém stavu!

Křídlo je poškozené, ale opravitelné za večer, je bouraná náběžka. + je k modelu úplně nové náhradní křídlo, také ve verzi carbon!
Podrobnější popis modelu:
Příloha:
popis.JPG
popis.JPG
[ 75.48 KiB | Zobrazeno 1755 krát ]



Budu rád, když se ho někdo ujme.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Escape - rychlík za babku
PříspěvekNapsal: sob 02.11.2019 23:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Tak... a je to. Snad bude mít z Escape nový majitel takovou radost, jako já!

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz