Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hiesbok Samurai
PříspěvekNapsal: úte 01.01.2019 13:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 230
Bydliště: Zlaté Hory
Na křidélka to reaguje dobře,ale mám nevím jak to nazvat, 100% diferenciaci? Dolů nejdou vůbec a nahoru asi 8-10mm. Jen na zádech se mu moc nelíbí. :)

_________________
bylo Pluto,Admirál,Mars II,T9X, Toro...MX-20Hott,FuncubXL,Solius,Twinstar,L-13Blaník 2700mm,Samurai


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiesbok Samurai
PříspěvekNapsal: úte 01.01.2019 19:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
HONZIK 22 píše:
Opravdu nevim jak se na Jedelskeho kvazi profilu....


Co pořád máte s tím, že Jedelsky je nějaký divný "kvaziprofil"??
On docela dává smysl a mimochodem není úplně bez podobnosti s moderními klenutými profily, které v poslední sezóně začínají přicházet do módy i u špičkových F5J.
Reálně jsou jeho vlastnosti velice dobré, tohle je příklad něčeho, co v jisté době vyšlo z módy spíš kvůli problematické výrobě a výběru balsy, ale s velkým rozmachem 3D CNC to prožívá jistý comeback. Nejde jen o Hiesboka, ale třeba v DE a AT je pro kroužky hodně populární Lilienthal od Aeronautu - https://zeller-modellbau.com/flugzeuge/ ... onaut.html ...

Podle mne je naopak Jedelsky pro rekreační modely do cca dvou metrů velmi zajímavá volba (a uměl bych si ho představit i ve vážně míněném soutěžním F3-RES2M)...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiesbok Samurai
PříspěvekNapsal: úte 01.01.2019 19:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Protože proto:
posting.php?mode=quote&f=118&p=1435476
Hiesbok píše:
Dobré ráno přeji,
křídlo Samuraie v podstatě nemá Jedelského profil. Vycházel jsem z Jedelského, ale profil křídla je úplně jiný :) , a v podstatě i konstrukce. Dobré vlastnosti křídla jsou dány přesně vybroušenou profilovou lištou. Zkráceně.
Samurai vznikl při testech dvoumotorového Easyho. Přijel jsem na letiště a byl takový vítr že všichni seděli a nelétali. Říkám si co , maximálně s tím "plácnu". Posunul jsem těžiště (baterky) dopředu co to šlo a šel jsem na to. Křídlo naprosto perfektně pronikalo tím vychrem jako samurajský meč slepicí. (proto Samurai)


ALE JINAK SOUHLAS.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiesbok Samurai
PříspěvekNapsal: úte 01.01.2019 19:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 230
Bydliště: Zlaté Hory
Tak tohle můžu potvrdit. Na to, že mi Samurai hmotí okolo 430g, tak s větrem nemá problém.

_________________
bylo Pluto,Admirál,Mars II,T9X, Toro...MX-20Hott,FuncubXL,Solius,Twinstar,L-13Blaník 2700mm,Samurai


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiesbok Samurai
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 7:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2007
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 10
Může prosím někdo z majitelů změřit rozpětí verze z křidélky? Předpokládám, že uvedené rozpětí je pro verzi s ušima. Napadá mě, jestli neudělat Easyho (https://www.letadel-modely.cz/Easy-d321.htm) s křidélky nebo ideálně poprosit o díly na křídlo ze Samuraie. Ten má rozpětí 840 mm. Mám tu něco velmi podobného Easymu z depronu. (http://clap54b.free.fr/RCavion/Izicraft/izicraft.htm). Přes vánoce jsem postavil nové křídlo s křidélky a nejsem velký fanda depronu ...
Díky,
Radovan


Naposledy upravil rbiciste dne stř 02.01.2019 9:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiesbok Samurai
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 8:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 230
Bydliště: Zlaté Hory
Bez uší 1035mm,s ušima 1260mm. Je jenom na tobě jakou verzi si uděláš, můžeš kombinovat všechno jak chceš,a věřím tomu ,že s p. Hiesbokem se domluvíš jenom na křídle.

_________________
bylo Pluto,Admirál,Mars II,T9X, Toro...MX-20Hott,FuncubXL,Solius,Twinstar,L-13Blaník 2700mm,Samurai


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiesbok Samurai
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 17:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
kajman11, holahola,tak uz ji mam, koukal jsem na ty pytliky pekne tematicky rozhozene.Uz chapu ten tvuj orgazmus ze staveni. No parada. Takto ma vypadat stavebnice se vsim vsudy i s brousitkama a smirglikem,tahly atd atd. Zitra to rozlozim a nafotim. Vse je paradne vyrezane a vyfrezovane i ten hacek z duralu. Ty klapky osadim bylo bylo by skoda je tam nedat.
Budu se snazit to udelat čisté a jen prelakovat az vynikne ta balzova konstrukce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiesbok Samurai
PříspěvekNapsal: stř 09.01.2019 19:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
No a já už vím co budou moji kluci stavět až dolepí EASYho. Abych je taky naučil potahovat . A vůbec stavebnice od Hiesboků jsou bezva, normálně jsem měl chuť po rozbalení krabic s EASY (musel jsem pro ten můj modelářskej potěr koupit 4) si jednoho jen tak pro radost postavit... Asi už u mě hrozí ten návrat do dětských let :lol: :twisted:

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiesbok Samurai
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 17:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Toz to je uplna seriovka.Nechapu jak se udrzis neco si taky nepostavet. Vzdyt to je uplna lahoda.
A ktery, ze ten model budes mit k potahovani? Me uz dlouho drazdi Hiesbokuv reinternovany Saper. To by byla vratka do detstvi, tam bych potahoval az bych brecel,potahoval ne nazehloval. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiesbok Samurai
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2019 8:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Dobrý den , již jste někdo dostavěli Samuraje ? Rád bych dal serva křidélek na spodní stranu křídel jak je obvyklé a ne nahoru jak je v plánku, tam mi to přijde přirozené. Neprubnul jste někdo již tuto variantu?
Ono to bude lítat i bez nich ,ale když už je ta možnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiesbok Samurai
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2019 10:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Udělat to můžeš, nic zásadního se nestane.
Umístění serv nahoře má ale dvě výhody:
- menší možnost poškození při přistání v terénu
- křídla jdou skladovat (převážet) přiložená spodní plochou k sobě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiesbok Samurai
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2019 10:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ano , jen ať to nevypadá jako Antonov AN-225 Mrija . :lol:
Jinak ten záměr pana Hiesboka s umístěním serv nahoře jsi celkem jasně popsal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiesbok Samurai
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2019 19:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Myslím, že zde máme zase krásný světaborný problém, u kterého bychom se mohli nádherně pohádat :wink: . Podle mého názoru je na plánu pouze zakreslena poloha pouzder se servy, ale nikde není uvedeno, že mají být nahoře. Můžeme diskutovat, jestli to je z hlediska technického kreslení správně či špatně. Mám sice Samuraie vyfoceného na výstavě Modely, teď v únoru, a také z podzimního Model Hobby Veletrhu. Vždy shora, takže není vidět, zda jsou serva dole, či namontovaná nejsou. Shora nejsou zcela určitě. Já je budu dávat dolů. Mimochodem, ty krytky jsou na stykové ploše rovné a pokud by byly montované shora, musela by plocha být upravena podle profilu. Na obroušení tam moc místa není.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiesbok Samurai
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2019 21:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Spravne by to melo byt prerusovane. A mrkni na predchozi stranku na uz postaveny model a na popis jak se ty kridelka pri teto montazi chovaji.
A na logicke uvahy, proc by ta serva mela byt opravdu nahore.
Ja je davam dolu a basta. :mrgreen:
Konec koncu, kdyby to byl klasicky profil nikoho by to ani nenapadlo delat hrby na kridle,kdyz to nenosi Burana viz ta Mria, ktera me napadla jako primer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hiesbok Samurai
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2019 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
O technickém kreslení jsem kdysi také něco věděl, proto i moje poznámka. Předpokládám, že na obou akcích měl jeden a tentýž model. Možnost poškození při spodní montáži je mi také jasná, hlavně když tam trčí páky od serv. Osobně je budu dávat také dolů. Tím jsem na sebe prasknul, že to už mám také doma 8) .
Teď si matně vybavuju, že tam asi serva měl a měl je dole. To proto, že jsem si všimnul, že tam má E maxy, které jsem koupil hned vedle u Pecky. A měl na spodní ploše křídla také udělanou drážku pro kablík od serva, aby to nebylo skřípnuté mezi ně a bočnici. Fotku ale nemám. Budu mít až svou, a se servem dole :wink: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz