Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Piper Pawnee - od H9
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2009 22:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Ahoj všichni, dostal jsem od kluků z práce k narozkám tenhle kousek i s Thunder Tigrem 75 4 T. Máte s tím někdo zkušenost? Vše ze stavby i lítání. Díky za poznatky :lol:

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.04.2009 7:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2008
Příspěvky: 1659
Bydliště: Lanškroun
tý volééé,nechtěj mi něco přinýst k narozkám taky? :D máš fakt štědrý kolegy :wink: jinak zkušenosti s tim nemám,tak,další už snad bude mít :arrow: :D

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=307&amode=


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper Pawnee - od H9
PříspěvekNapsal: čtv 09.04.2009 8:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2006
Příspěvky: 905
geo píše:
Ahoj všichni, dostal jsem od kluků z práce k narozkám tenhle kousek i s Thunder Tigrem 75 4 T. Máte s tím někdo zkušenost? Vše ze stavby i lítání. Díky za poznatky :lol:
Jeden modelář má tohle letadlo a má tam 2T MVVS (kubatůru nevím). Viděl jsem první zalétávací let a létalo to velmi dobře. Se staženým plynem se to ploužilo krásně pomalu vzduchem, na přistání to šlo taky pěkně pomalu a hlavně - ve vzduchu to vypadá nádherně !!!!!!

_________________
Logo 500 VBar, nano CPX


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.04.2009 8:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
To : Zero - týý brďo měl jsem minulý týden "50", tak se na mne složili kluci jedny mladý. Jsem tady skoro nejstarší.... :( Vyčuchali po čem toužím a dohnali mne skoro k slzám. ( no byl jsem naměkko - nebudu si hrát na tvrďase) To je jasný že mám radost. Koukal jsem na You Tube tam to lítá krásně. ta recenze v RC revue je taky dobrá, jen ještě bych rád nějaké postřehy od majitelů tohodle zemědělce... :lol:

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 14:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2010
Příspěvky: 67
Bydliště: Trutnov
To Geo: ....mám dotaz, neptám se za sebe ale za kámoše.....má taky tohle letadlo...teď ho dostavěl a hodlá do něj dát 4T motor...10 ccm.....takže se ptám....bude to vhodnej motor??....pokud ano, jakou vrtuli??......12x6??.......bude to ok??
Pokud má někdo jinou zkušenost nebo radu, budu vděčný...díky.... :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 20:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
ahoj, nemám tenhle model, ale dokud ho loni neměli na astramodel skladem a celý ten půlrok čekání měli uvedenou cenu okolo 5 tisíc, tak jsem ten model chtěl a zjišťoval o něm vše možné. pak ho někdy na podzim konečně naskladnili a cena vyskočila na osm, tak jsem to vzdal. myslím si ale že 4t 10 ccm je slabý nebo na hraně, dal bych 4t 15 ccm.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.12.2010 17:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Ahoj, právě mne propustili ze špitálu, kde jsem utíkal před zubatou :wink: , tak se rozkoukávám. Hele ta desítka bude asi málo, já jsem k tomu dostal od klukú fungl nágl TT 75 S (4T) - tj asi 13ccm a je to na hraně. Přece jen to něco váží a má to dva a něco. Kdybych k tomu neměl tenhle motor tak bych šel do 15 :!: . Sice to nemá lítat jako akrobat a viset :evil: , ale troška výkonu navíc není na škodu. A 4T prostě do těchto eroplánů patří - ten zvuk na volnoběh, žádný ječení, ....

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.12.2010 19:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2010
Příspěvky: 6
Bydliště: Trutnov
Ahoj,tak jsem se zaregistroval a už budu vystupovat za sebe.To já mám toho pipera a je pravda,že nemam z té 10 dobrý pocit a raději dám na rady a pořídím tu 15.Ještě ale nevím,zda koupit motor ASP nebo PH.Moc děkuji za odpovědi. Martin


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.12.2010 21:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2010
Příspěvky: 67
Bydliště: Trutnov
Kluci...díkes za rady a názory....a koukám, kámoš už je tady zalogovanej.... :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 0:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.4.2007
Příspěvky: 600
Zdar
Mám taky Pawneeho, klasickou stavbu : 220cm, váha 5,5 kg.
http://valino.rajce.idnes.cz/PIPER_PAWN ... 5_ccm_4T/#
mám tam ASP 15 4takt, lítám 5 procent nitro a je to paráda. Ten od H9, je trošku menší a myslím, že i o dost lehčí. 10tka 4takt bude stačit. Je to traktor, tak od něj nečekejte zázraky, ale i ten muj se dovede rozohnit a dovede i pěkně utaženej přemet. Výkruty se s ním kvůli vzepětí nedají dělat moc plynulý, ale taky se to od něj vůbec nečeká :-) Polétáníčko krásný.
Mám ho teď na prodej, tak , kdyby měl někdo zájem.... ( mám daleko letiště a víc mě to táhne k divočejším strojům)
V.
EDIT
to GEO : blahopřeju k tomu útěku od "zubatý" Snad se letos potkáme někde na letišti. Dej vědět.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 18:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2010
Příspěvky: 6
Bydliště: Trutnov
Ahoj,moc děkuju za rady.Počkám na jaro a vyskouším tu desítku a uvidím.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper Pawnee - od H9
PříspěvekNapsal: pát 31.08.2012 15:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
...no.... roky se s roky sešli, Jirkovi je už třiapadesát (Pawneeho dostal k padesátinám) a po třech letech usilovné stavby a vyhánění červotočů, Pawneeho konečně zalítnul :)
Já jsem u toho bohužel nebyl, ale kluci něco přece jen natočili, tak jsem to střihnul a tady to je:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper Pawnee - od H9
PříspěvekNapsal: pát 31.08.2012 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2006
Příspěvky: 845
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Zdarec
Pěkný éro, jen ti Jirko přeju ať dopadne líp než dárek k mým "40". Dostal jsem od kluků F4 Corsair od Hangaru 9 . Bohužel při 4. letu praskla spojka křídla a Corsair je napadrť. Ani jsem jim ho nestihl predvést. Říkali že příště mi dají flašku, ta mi vydrží dýl (jsem 99% abstinent).
Pajax 007


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper Pawnee - od H9
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2012 9:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Krásny model :!: Chlapi, pri tom štarte to nechávajte dlhšie rozbehnúť na zemi a jemnejšie s výškovkou, potom to nebude po vzlietnutí tak mávať na pádovke. Alebo bolo viac v zadu ľažisko?

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper Pawnee - od H9
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2012 12:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
To TERAZKY - ten první start byl úplně PRVNÍ :!: Těžiště jsem měl nastaveno dle výrobce, ale asi trošku špatně :roll: . Na druhý start jsem ubral na výchylkách křidélek a dal tam trošku expa, sundal polovinu ( cca 40g ) závaží z ocasu a indián začal být hodnější. Ta 15 4T PH od Lindigiera resp od ASP jde naprosto senzačně, Pawnee jde za plynem.Maketovější start jde už udělat snad a pouze startováním s pomalým přidáváním plynu a asi tak do poloviny, pak stejně jde do luftu sám. Průlet na brzdících ( :!: :!: :!: ) klapkách ve výši očí na 1/3 plynu bohužel Cermi vzhledem k omezeným možnostem jeho foťáku nezaznamenal. Asi by se dalo bězet vedle něj, naprosto stabilní let, bez tendencí někam padat. Lítá jako po kolejích, výkon motoru dostatečný. Ještě doladím to těžiště a budu se snažit ho dostat "do ruky" abych využil celou letovou obálku.
To Cermi - díky za zachycení prvních startů a přistání
To RiMr - díky za videjko
To DAF - díky za tip na motor za dobrou cenu

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz