px

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 230 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 10.01.2020 11:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
Přiznám se že zmíněný padák už mám doma taky; zatím je uskladněný na "lepší časy" (až se k tomu dostanu), ale to spaní s ním bych mohl vyzkoušet hned :lol:

PříspěvekNapsal: pon 13.01.2020 18:52 
Mazák
Mazák

Podstatná otázka - jak to řídíte? jeden knipl na všechno (křidélka do stran + brzda k sobě), anebo každou stranu jedním kniplem jen od neutrální polohy do vnější strany? Aniž bych to měl vyzkoušené, přišlo by mi jistější to druhé, snad by nehrozilo že v krizové situaci přitáhnu, jako to mám nacvičené z letadel.

A další věc - zatím jsem ani u jednoho ze způsobů nevymyslel, jak to namixovat ve FlySky i6 tak, aby se využil celý rozsah obou serv, a ne jen polovina. Díval jsem se ale, že v těch videích od Opale mají nějaké hardwarové mixovátko. Tak přemýšlím, že bych spáchal něco podobného na základě Arduina. Máte to ovládání řešené přímo vysílačem, anebo samostatným bazmekem? A využíváte u toho celý rozsah serva, nebo jen půlku?

PříspěvekNapsal: pon 13.01.2020 19:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 1
Ovládání si udělej jak chceš, co Ti vyhovuje, já jedním kniplem přidávám plyn a druhým zatáčím a přitahuju/brzdím. Pokud má vysílač dostatek mixů, tak se to dá namixovat, ale dá se použít i ten para mix, podobný jako Opale ho má i německý Hacker (https://www.hacker-motor-shop.com/BEC-a ... 045&p=8145), měl jsem ho a fungovalo mi to slušně. Tedy i když jsem přitahoval kniplem jen od středu k sobě, tak se to chovalo jako kdybych měl knipl gumičkou přitažený do plného potlačení a pro přitahování/brždění využíval celou dráhu serv. To namixování jen ve vysílači spočívá ve využití V-mixu a posunutí středů serv pomocí offsetů atd.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 13.01.2020 19:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Nějaké inspirace:

http://www.rcparagliding.cz/viewtopic.php?f=6&t=362&
http://www.rcparagliding.cz/viewtopic.p ... 279&p=2996

PříspěvekNapsal: pon 13.01.2020 20:43 
Mazák
Mazák

martin z píše:
Ovládání si udělej jak chceš, co Ti vyhovuje, já jedním kniplem přidávám plyn a druhým zatáčím a přitahuju/brzdím. Pokud má vysílač dostatek mixů, tak se to dá namixovat (...) To namixování jen ve vysílači spočívá ve využití V-mixu a posunutí středů serv pomocí offsetů atd.

Já už jsem to zkoušel, jinak bych sem nepsal. Fakt se mi to nepodařilo. FS-i6 má jen tři mixy, a posunutí středů až do jedné strany nejde pokrýt rozsah od -100 % do 100 % - pokud už posunu střed hodně extrémně, začne to trochu posunovat i ten koncový bod na opačné straně.

zdzd píše:
Nějaké inspirace:

Jo, dík za inspiraci. Já si to nejspíš naprogramuju sám - chci tam mít arduino s výškoměrem ( https://github.com/Yenya/ibus-altitude-sensor ), a přišlo by mi jako overkill mít tam ještě druhé s paramixem. Tak bych to chtěl udělat tak, že arduino bude mít digitální (S-Bus) vstup z RX, a výstup budou PWM signály pro serva.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 230 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16