Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 12.11.2021 21:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Podle mě je lepší varianta a), hmota na dvou koncích bude vytvářet efekt kyvadla.

Já se taky už pustil do stavby XL krosny, zatím mám komplet ochranný koš. Schází pouze lak, ale ten bude až dořeším celkový barevný design. Velice mile mě překvapila váha která je pouze 436g. Konstrukce je stejná jako v minulosti z trubek, průměr koše je 40cm a vleze se tam až 14" vrtule. Byla to taková pěkná zámečnická práce, svařování jsem ale nechal na profíkovy.
https://www.rajce.net/a17578824

Jinak hlavním kandidátem je opěvovaný Psychohammer.
Ale nevím který? Víc se mně líbí double skin, ale po zkušenostech s Nyosem vím že všestrannější bude ten hybrid. Navíc ta modrá barva s červenou náběžkou a bílými uši je nejhezčí ze všech variant. Možné už je také koupit létané křídlo a ušetřit nemalí peníz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 14.11.2021 22:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Sice tu bylo před pár příspěvky řečeno, že CrossAlps 2.8 hybrid je proti psychohameru doubleskin spíš autobus, ale já nemám úplně pocit, že by ten CA 2.8 byl až tak blbuvzdorný. Nalítal jsem s ním i letos dost hodin (v podstatě se mě modeláři už pár let ptají jestli ještě budu někdy lítat s nějakýma letadlama a kdy jsem naposledy vytáhl některý vrtulník) a měl jsem i zaviněné krizovky i perné chvíle v říjnovém turbulentním vzduchu (to jsou ty situace kdy sebou lehačka různě hází). Neměl jsem možnost si žádný doubleskin nikdy vyzkoušet, pravděpodobně bych s ním měl krizovek násobně víc. Už nevím jestli jsem tady popisoval letní zkušenost z termiky, kdy jsem se dostal někam okolo 400 metrů a radši unikal prudkou spirálou. Jenže už jsem jí nevybral neb vrchlík se mi zamotal a jen štěstím model skončil v kopřivách bez poškození. Jen jsem ztratil přijímačku varia za pasem, ale při posledním letu mi jí našel pán od přihlížející rodinky v trávě pár metrů ode mě, když jsem jim vyprávěl, co jsem dnes zažil a co jsem ztratil. Tím vším chci říct, že za tu určitou míru pasívní bezpečnosti toho vrchlíku jsem rád, protože je pro mě lítání tím pádem velká radost/pohoda/relaxace a ne stres jako třeba s vrtulníkem (a to lítám výhradně katolicky).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 15.11.2021 7:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj hezky jsi to napsal. Samozřejmě že hybrid není blbbu vzdorný. Co si budem povídat ani singl skin není . Mohl bych vyprávět :-). Když jdu lítat, tak pokud to jde , beru sebou CA a PH . CA očuchám ovzuduší abych viděl jak to tam vypadá. No a podle toho co zjistím tam pustím PH a nebo ne. S PH je krásné polítání , ale do nějakého bigbítu podle mě není . Pamatuji si jeden z mých prvních letů s PH, kdy termiky bylo dost a já letěl asi tak 3m nad polem a najednou z ničeho nic upadla půlka vrchlíku a než jsem se nadál zahučel do obilí. Podle mě by upadla i půlka u Hybridu PH. Je pravdou že ten hybrid bude asi trochu odolnější poti kolapsům. Ale za mě když už takhle velikej padák, tak musí vypadat jako opravdovej a to PH double skin tak opravdu vypadá .
Mě u CA třeba vadí jak se single skinových komorách třepotají ty podélné výztuhy a tím vrchlík brzdí. Ale bohužel je to daň za větší blbuvzdornost a odolnost proti klapancům :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 15.11.2021 16:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Stejně uvažuji i já když takový velký padák tak ať to vypadá, na druhou stranu s ním chci létat co nejvíce a neomezovat se počasím. Také létám na různých modelářských akcích a tam si počasí opravdu nevybereš a nepamatuji si že bych jedinkrát s Nyosem neleťel. Někdy to byl boj ale neklapl skrz počasí ani jednou a to se někdy vlní jako létající koberec. Padák budu kupovat až na jaro, ještě uvidím co bude zač a za kolik ten Rasty od Para Aviation. Teď řeším další dilema, jít do pilota a postroje Para Aviation nebo Punkair. Spíš se ale přikláním k tomu Punkair. Líbí se mi ta nová sedačky Pro ultra light. Vnitřní konstrukci si udělám sám z duralu, ale jsou tam vodící očka na speed. Jediné co udělaly blbě je kapsa na regulátor. Je na straně kde je přístup do sedačky, takže tam bude zavazet. Měl být na druhé straně jako u sedačky Emotion. Sedačku s pilotem bych rád objednal do Vánoc.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 28.11.2021 17:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Že singleskiny existují ve skutečném provedení už něco let, to vím, zaujala mě informace, že už je speciálně pro singleskiny u nás i specializovaná škola (součást zavedené školy El Speedo) https://www.single-skin.cz/ Nechávají si už vyrábět i vlastní typ Lemmy za 45k https://elspeedo.cz/vybaveni/padaky/lemmy/ ,v tom modrém provedení mi připomíná již nevyráběný pětimetrový singleskin Oxy 5.0 od Opale paramodels.

To já jen až bude zase příště někdo držkovat, že RC singleskiny nejsou na rozdíl od RC doubleskinů maketové, protože už to dávno není pravda... 8)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 01.12.2021 21:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Moc to sem nedávej, nebo se na tu xl krosnu vykašlu a vezmu rovnou dospělé křídlo. Co se však v reálu asi nedělá, tak hybridní konstrukce tipu Punkair.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 01.12.2021 22:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
MartinMartin píše:
Moc to sem nedávej, nebo se na tu xl krosnu vykašlu a vezmu rovnou dospělé křídlo. Co se však v reálu asi nedělá, tak hybridní konstrukce tipu Punkair.



No něco na způsob hybridu by tu bylo...



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 02.12.2021 10:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tuto konstrukci znám, v modelové velikosti to dělá Opale. Ale řešení jaké má Punkair, že je několik polí double skin a mezi nimi jedno pole single skin jsem u dospělých křídel neviděl. Pak jsou jedině single skiny doplněné několika poli double skin pro lepší držení profilu, které taky výrobci nazývají hybridy.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 04.12.2021 14:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
"Moc to sem nedávej, nebo se na tu xl krosnu vykašlu a vezmu rovnou dospělé křídlo"

Abych pravdu řekl, tak už chvíli si dávám stranou něco peněz, jedna nenápadná myšlenka je v hlavě nejspíš už dlouhá léta, poslední dobou mi to začíná dávat smysl. Vlivem utahování šroubů létání s modely a různými dalšími faktory se může stát, že za pár let (to je myšleno jako dva roky nebo třeba pět i víc) budu věci vidět jinak a chci být na to připraven. Líbilo by se mi nové Carancho od Drift gliders. Vše je otevřené, když nic, tak budu mít na modelařinu nebo jiné věci něco peněz... :) Taky vzpomínáte na heslo z našeho dětství či začátku mládí "dnes modelář, zítra pilot"?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 11.12.2021 15:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Tady mě zaujalo video z podobného odvětví, jen místo tištěné lehačky tady někdo experimentuje s tištěným pilotem pod "rogalem" (divným konstrukčním křídlem). Video z létání jsem už nenašel, ale nejméně jeden člověk tu problematiku řízení rogala váhou pilota zvládnul, protože před pár lety jsem nějaké video svahování rc rogala viděl a vypadalo to, že celý model i způsob řízení je maketový.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 22.01.2022 18:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
video té drahé tovární lehačky natočené původním autorem téže:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 23.01.2022 15:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
ta tovární lehačka se nějak začíná rozmáhat, zde s vrchlíkem Psychohammer Hybrid:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 12.04.2022 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
martin z píše:
ta tovární lehačka se nějak začíná rozmáhat, zde s vrchlíkem Psychohammer Hybrid:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Vypadá dobře, tak uvidíme :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2022 16:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Prej uvidíme :D. Já momentálně řeším s Ricem nákup sedacího postroje, a prodá mi jenom samotný potah sedačky a zbytek si dodělám sám. Budu na něj totiž instalovat ochranný koš, ale stále přemýšlím jestli vzít sedačku od Para Aviation a nebo Punkair která je pro instalaci ochranného koše lépe připravená. Největší dilema je přístupnost do sedačky prostě ta od Prara Aviation má trochu hůře řešení zipsy. Pilot bude Noah tak jako tak.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 02.06.2022 7:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Přepravní taška na vrtulníky Goblin velikosti 380 výborně slouží, jako přepravní taška na můj nový Rc paraglidingový komplet , který se skládá z lehačky od firmy Para Aviation RC , vrchlíku PsychoHammer , vysílače Jeti DS 12 a 3 kusů pohonných baterií. Vše se vejde do tašky akorát. Jako bonus je popruh přes rameno, tak že se i výborně nosí :-)


Přílohy:
IMG_20220601_191235.jpg
IMG_20220601_191235.jpg
[ 132.01 KiB | Zobrazeno 905 krát ]

IMG_20220601_191318.jpg
IMG_20220601_191318.jpg
[ 134.14 KiB | Zobrazeno 905 krát ]

IMG_20220601_191413.jpg
IMG_20220601_191413.jpg
[ 261.23 KiB | Zobrazeno 905 krát ]


_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz