Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 127, 128, 129, 130, 131  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 31.03.2022 9:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Není zač. Jo jo ty dolní oka jsou stejný jako od Hackera akorát ta kvalita je trochu jinde :-). Vůbec bych se nebál. Podle mě to těma popruhama od Dudka proleze .

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pát 01.04.2022 9:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
MartinMartin píše:
Krásná práce, vše vypadá velice dobře. Až provoz ukáže jak budou plasty odolné a o tom to je vyzkoušet nové technologie v praxi.


Nedalo mi to a ještě jsem to překopal. Ne že by to původní řešení bylo špatně, ale byl jsem pod váhovým limitem a místo olova by bylo lepší vozit něco užitečného.

Tak jsem se nechal inspirovat přímo u PunkAir a předělal Mikeho na jejich pohon.

Konkrétně O.S. Motor OMA 5010-810 s E-PROP 14x8 a čtyřčlánek.

Ten motor je tedy pěkný balvan a hmotí o více než polovinu více než původní AXI. Nicméně ta 14" vrtule je pěkně macatý klacek od kterého si slibuji vyšší účinnost a mnohem tišší chod na nižších otáčkách.

Musel jsem kvůli tomu překopat klec vrtule. Vnitřní průměr jsem zvětšil z 330 na 375 mm. To samozřejmě nevleze do tiskárny ve třech dílech a musí se tisknou na čtyřikrát. Protože ale střed má uchycení na tři šrouby tak je každý z těch dílů trochu jiný (třidílná klec je z identických).

Příloha:
Poznámka: Klec 375, čtyři segmenty
klec_4.jpg
klec_4.jpg
[ 78.65 KiB | Zobrazeno 3301 krát ]



Hmotnostně jsem si krapet pohoršil, vyhodil jsem zátěž a accu 4x3700 je lehčí než 3x5800, ovšem klec je o něco těžší a hlavní nálož je ten motor.

V každém případě jsem se dostal na celkových 2545g, což je podle mne celkem OK. Mohl bych být i na 2515g při accu 4x3300, který používá PunkAir. Ale raději jsem zvolil větší nádrž.

Vyzkoušeno zatím není, ale tah je značný a už na půl plynu se zdá být větší než hmotnost krosny. Při plném snad začne krosna létat kolem vrchlíku. Holt jsem dal na plyn expo a očekávám pokojné vrčení kolem sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pát 01.04.2022 11:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
A tady fotky pro představu.

Srovnání velikosti:

Hacker Robin, FLAIR
RC Parasky krosna, Infinity
Opale Mike L v.zdzd, Psycho Hammer

Příloha:
Poznámka: Hacker Robin, RC para SKY, Opale Mike L v. zdzd
IMG_4437.JPG
IMG_4437.JPG
[ 89.02 KiB | Zobrazeno 3189 krát ]



Příloha:
Poznámka: Hacker Robin, RC para SKY, Opale Mike L v. zdzd
IMG_4441.JPG
IMG_4441.JPG
[ 78.18 KiB | Zobrazeno 3189 krát ]



Příloha:
Poznámka: Klec a pohon Opale Mike L v. zdzd
IMG_4443.JPG
IMG_4443.JPG
[ 58.9 KiB | Zobrazeno 3189 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2022 21:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Dnes jsem si vzpomněl na svoje někdejší úvahy o modelovém provedení vlečené kamery jako na skutečných, ale nevím jestli se to už někomu podařilo zrealizovat. U mě to skončilo na tom, že uvažovaná malá lehoučká kamerka (původně boční součást slunečních brýlí z číny) se ukázala jako brak s mizerným rozlišením záznamu. Dále si pamatuju, že jsem nevymyslel jak to pak celé bezpečně startovat v jednom člověku (aby potřebným prudkým švihem při startu nevlítla kamerka vzápětí do roztočené vrtule atd.). Ale bylo by to fajn mít takový zadní záběry z lítání...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 09.04.2022 21:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Já jsem to chtěl také vysoušet, už dávno jsem pořídil mini kameru SQ číslo už ani nevím. Ale nějak mě to natáčení nechytlo, natočil jsem pár videí s uchycenou kamerou na krosně a tím to skončilo. Takže na realizaci kamery v závěsu ani nedošlo. Zvažoval jsem použít benbinktonového míčku, ale nevím jestli by byl dostatečně velký aby dobře kameru nadnášel.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 09.04.2022 21:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
V týdnu mi dorazil nový vrchlík Dudek S-lite 1.5 koupený ne ebay. Jaké bylo pro mě velké překvapení že se jedná o úplně nový nepoužitý padák. Dotyčný ho neměl ani rozložený, jelikož tak pěkně jej poskládají jedině u výrobce. V inzerátu bylo uvedeno pouze v perfektním stavu, a tedy s cenou 125EUR jsem rád že jsem ho vzal. Padák vypadá velice dobře, je perfektně ušitý a volné konce vypadají o dost lépe zpracované než na padáku Nyos. Co mě hodně překvapilo tak hmotnost a velikost zabaleného padáku je to poloviční než u Nyose. Už se těším až ho provětrám v luftě a vyzkouším ty posunovací volné konce. Už teď ale vím, že ty krajní polohy jsou hodně velký extrém v nastavení úhlu náběhu celého křídla.
https://pacmartin.rajce.idnes.cz/RC_Paraglide_Dudek_S-lite_1.5/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2022 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Gratuluji k dobrému kupu :-). A co ty karabiny 4-ky vejdou se do popruhů ?
Na čarodějnice mám narozky, tak jsem si také něco lítacího nadělil :lol:

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: úte 12.04.2022 7:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj, včera odpoledne jsem byl s Rosťou(Netopýr) "zalétnout" jeho nové křídlo Sira Edmunda 1,5 od firmy Cefics . Zalétnout jsem dal do úvozovek záměrně, protože, jak jsem předpokládal poletí to na první dobrou. A letělo . Jen bych rád upozornil na značky na řidičkách. Ty jsou 40 cm od posledního rozvětvení. Na německém webu je však uvedeno 37 cm. Zkusili jsem tedy nejdříve 40 cm a odtotokovka nešla na brnknutí, ale byl tam dost mrtvý chod. Teprve na 37 cm to bylo to správné . Jinak jak bych to řekl. Prostě jedním slovem singlskinový luxus. Jak se na foréch venku píše je to zatím nejlepší singleskin. Zpracování rovněž prvotřídní, ač jsem hodně hledal chybu tak jsem ji nenašel. Až na tu značku na řidičkách. Ale to je v pohodě . I s těma 40 cm by to letělo , ale křídlo by bylo takové tupější. S čistým svědomím mohu toto křídlo doporučit jako první RC paraglidingový kluzák. Jediný problém bude asi jeho vyšší pořizovací cena. Ale také v tomto případě platí za hodně peněz hoooodně muziky :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: úte 12.04.2022 10:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Ahoj,

sakra zase mě předběhl. No jo dřív vstává. Velké díky DUBovi, bez něj by to bylo hodně těžké, až skoro nemožné. Padák letěl nááádherně, vše funogovalo, tak jsem zkusil vývrtku, full stall a přistát. Vše v pohodě, díky Jirko. Odhoz budu muset ještě potrénovat, tak mi to snad půjde. Školení jsem dostal důkladné, díky Jirko. Tak mohu říct, že už sú ten paraglajdista.


Přílohy:
20220411_182927.jpg
20220411_182927.jpg
[ 82.61 KiB | Zobrazeno 2853 krát ]

20220411_191241.jpg
20220411_191241.jpg
[ 150.12 KiB | Zobrazeno 2853 krát ]

20220411_191311.jpg
20220411_191311.jpg
[ 134.37 KiB | Zobrazeno 2853 krát ]


_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Naposledy upravil Netopyr dne úte 12.04.2022 10:32, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: úte 12.04.2022 10:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Tak vítej v tom našem klubu. Jen pro upřesnění ty piruety byly vývrtky a to hodně strmé. Vrchlík byl kolmo k zemi . Klesání tuším bylo kolem -9m/s. Tak jako unik z termiky to bude dostačující. Přeci jen to nemá výškovku a ve stoupácích se tomu hadru dolu moc nechce. Jo a termiku to čmuchá také dobře včera se to potvrdilo :-). Tak ať Ti dělá jen radost :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: úte 12.04.2022 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Paráda, gratuluji a vítej v klubu. Dej si jenom bacha je to velmi nakažlivé. Sám jsem moc zvědaví na další letový projev vrchlíku Sir Edmund Racer, sám jsem o něm uvažoval ale peníze budou potřeba na to větší křídlo. Ten vrchlík S-lite 1.5 byla prostě haluz tak jsem neodolal. Jinak včera při západu slunce jsem provedl také zálet a létá křídlo velmi dobře. Chování je naprosto jiné než u Nyose, startuje úplně sám, padák jsem ani nevyzkoušel vytáhnout nad hlavu a rovnou jsem startoval. Zabral jsem jak jsem zvyklí a padák totálně předstřelil dopředu ale zvládl to. Létání naprostý relax, včera bylo úplné bezvětří a popruh jsem dal na středovou polohu. Překvapilo mě že to létá hodně rychle na to že to je singel skin a určitě by mu za bezvětří slušela i ta první poloha z větším úhlem náběhu. Co mě však naprosto zklamalo tak je speed, je totiž minimálně účinný a padák začne lehce klapat na třetině speedu Nyose. V podstatě není nutný ho vůbec používat, což mi dělalo hodně problém, jelikož spééd používám velmi aktivně. Takže posunutí popruhu do malého úhlu je nemyslitelné jelikož by to hned klaplo. První poloha na popruhu je víc, než je zkoušený spééd který už klapal a na té druhé to nemůže jít dostat ani do luftu. Posunutí je v podstatě to samé jako speed, ale až vyroste obilí tak to stejně zkusím. Spirála je také hodně ostrá a vário ukázalo také -9m/s. Co mě ještě překvapilo tak malá účinnost při stažení obou řidiček, zatáčí naprosto ostře ale při brždění je to málo. Při pokusu o full stall se padák jen prosedal a nic víc. Řidičky nemám volné jsou úplně akorát, navíc co jsem přešel na Duplex tak mám výchylky fakt obrovské, takže pomůže jedině kladka. Pro začátečníka je to perfektní křídlo a už se těším až jej vyzkouším za větrného počasí. Dub a ty karabiny M4 tam na těsno vlezou.
Do alba jsem přidal pár méně kvalitních fotek z prvního letu, když jsem přistál byla už v podstatě tma.
https://pacmartin.rajce.idnes.cz/RC_Paraglide_Dudek_S-lite_1.5


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 13.04.2022 7:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Sir Edmund 1,5 se jeví jako hodně dobrý vrchlík :-) Toho klapání náběžky při startu jsem si u Sira také všiml. Ale bylo to jen v případě, že byl prvotní impulz příliš silný a vrchlík vyběhl nad hlavu dost velkou rychlostí a jakmile více předběhl hlavu startujícího pilota tak měl tendenci ke klapání, ale jen v prostřední části náběžky. Když se startovalo s menší razancí bylo vše ok . Rosťa měl na krosně připravený speed, ale ten nebyl vyvázaný, tek jsem ho nezkoušeli. Podle mého nebude při startu potřebný a za letu se uvidí.
Ale jen pro zajímavost jsou třeba vrchlíky jako je FOX 1,5 od Opale je to double skin, tak ten bez použitého speedu nejde vůbec odstartovat. Ale zase za letu , když je speed vypuštěný, tak je to opravdový termický čmuchač :-)
Jinak jsem moc zvědavý jak se bude speed u Sira chovat. Z mých vlastních zkušeností jsem je na singlech Free od Hackera a Power1,1 od Opale úplně zrušil. Účinnost byla hodně malá. Jediné k čemu byl dobrý na Free bylo, že po stažení na plnou mez mu klaply uši a zvýšilo se opadání :-).
Cefics uvádí, že na Siru je speed účinný, tak se uvidí .
Rosťa má na krosně GPS tak zjistíme jaký je nárůst rychlosti při plně staženém speedu před hranicí klapání náběžky. Jinak popruhy na sped už jsou vyvázány na A-čka a B-čka, tak by mělo být naklonění vrchlíku jakoby hladší než je tomu jen když se stáhnou pouze Á-čka
Stále tvrdím , že s takovým kouskem hadru ve vzduchu se dá užít hodně zábavy :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 13.04.2022 9:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Ahoj,

nebojte speed určitě bude, ale nejdřív se musím trochu naučit lítat a hlavně startovat. Hned potom to vyvážu a uvidí se co to dělá.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 13.04.2022 10:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Netopyr píše:
Ahoj,

nebojte speed určitě bude, ale nejdřív se musím trochu naučit lítat a hlavně startovat. Hned potom to vyvážu a uvidí se co to dělá.

My se nebojíme, my čekáme :lol: :lol: :lol:

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2022 17:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Přesně tak, sám jsem zvědavý. Ve středu jsem byl hodit dva starty a nemůžu si S-lite vynachválit. Pofukovalo, ale padáku to bylo jedno. Krásně letěl proti větru bez přídavné zátěže s váhou cca 2150g. Co jsem se dočetl u Němců tak ideální poloha popruhu je ta lehce natažená. Tím se sice padák zpomalí ale vznikne tím prostor pro účinek speedu. Jinak ten Speedo stahuje v poměru i tu B řadu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 127, 128, 129, 130, 131  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz