Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2022 6:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
O tom že má GoPro 10 v sobě GPS jsem věděl, ale že se to dá využít třeba k zobrazování rychlosti letu při natáčení jsem fakt nevěděl. Je to jen taková zajímavost :-)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 25.10.2022 21:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Poslední dobou nemám moc času něco sem napsat, ale modelařinu se snažím neflákat. Prvně musím pochválit perfektní videa, kluci paráda. Zpětně se tedy pochlubím novou krosnou Emotion L. Celí projekt vznikl tak že jsem objednával potah sedačky Pro Ultralight XL a k tomu jsem tedy objednal i komponenty na menší krosnu velikosti L, když je to za jedno poštovné :) . Krosna je už dávno v kompletu a někdy koncem srpna byla zalétána. Veškeré komponenty, kromě serv jsem přehodil z původní krosny EVO, ale ani tu jsem nevyřadil z provozu ale osadil šuplíkoým pohonem od Turnigy.
Nová krosna Emotion létá naprosto perfektně, její chovaní pod padákem je jednoznačně lepší než u té původní EVO a navíc vypadá mnohem lépe.
Zde je odkaz na fotky: https://pacmartin.rajce.idnes.cz/RC_Paraglide_krosna_velikosti_L/
Více fotek pravidelně dávám na Facebook Modelklub Ostrožská Lhota https://www.facebook.com/Modelklub
Tam je krosna i v letu.
Samozřejmě nezahálím ani na krosně velikosti XL, tam už mám nalakovaný ochranný koš a kompletně hotovou vnitřní výztuhu sedačky.
Také jsem upravil svoji DS-12 a nainstaloval na ni bez pultu háky. Vysílač teď mám pohodlně na křížovém popruhu a je to perfektní věc. Vysílač drží pěkně na svém místě a nikde se nemá tendenci houpat. Což se ocení právě při startu RC paraglidu. Jednou se mi stalo že jsem držel krosnu v ruce již s odjištěným motorem a vysílač se zhoupl a přidal plyn. Vše naštěstí dopadlo dobře a jehla a nit nebyla potřeba na padák a ani ruce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 26.10.2022 8:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Martine paráda. Včera se udělalo trochu hezky a tak jsem v podvečer po práci přidělal na lehačku pod PsychHammera kameru a vyzkoušel to celé za letu. Výsledek mile překvapil Už se šeřilo, ale i tak je to dobré.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 26.10.2022 20:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 147
Bydliště: Prievidza, SK
MartinMartin píše:
Poslední dobou nemám moc času něco sem napsat, ale modelařinu se snažím neflákat. Prvně musím pochválit perfektní videa, kluci paráda. Zpětně se tedy pochlubím novou krosnou Emotion L. Celí projekt vznikl tak že jsem objednával potah sedačky Pro Ultralight XL a k tomu jsem tedy objednal i komponenty na menší krosnu velikosti L, když je to za jedno poštovné :) . Krosna je už dávno v kompletu a někdy koncem srpna byla zalétána. Veškeré komponenty, kromě serv jsem přehodil z původní krosny EVO, ale ani tu jsem nevyřadil z provozu ale osadil šuplíkoým pohonem od Turnigy.
Nová krosna Emotion létá naprosto perfektně, její chovaní pod padákem je jednoznačně lepší než u té původní EVO a navíc vypadá mnohem lépe.
Zde je odkaz na fotky: https://pacmartin.rajce.idnes.cz/RC_Paraglide_krosna_velikosti_L/
Více fotek pravidelně dávám na Facebook Modelklub Ostrožská Lhota https://www.facebook.com/Modelklub
Tam je krosna i v letu.
Samozřejmě nezahálím ani na krosně velikosti XL, tam už mám nalakovaný ochranný koš a kompletně hotovou vnitřní výztuhu sedačky.
Také jsem upravil svoji DS-12 a nainstaloval na ni bez pultu háky. Vysílač teď mám pohodlně na křížovém popruhu a je to perfektní věc. Vysílač drží pěkně na svém místě a nikde se nemá tendenci houpat. Což se ocení právě při startu RC paraglidu. Jednou se mi stalo že jsem držel krosnu v ruce již s odjištěným motorem a vysílač se zhoupl a přidal plyn. Vše naštěstí dopadlo dobře a jehla a nit nebyla potřeba na padák a ani ruce.

Ahoj Martin.
Na fotkách som videl, že používaš servá JX. Aké máš s nimi skúsenosti?
Milan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 03.11.2022 21:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Se servi JX jsem maximálně spokojený, zatím žádný problém a nejsem jediný kdo je na krosnách pro RC paragliding používá.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 19.02.2023 11:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Myslím, že někdy v létě jsem tady někde dal odkaz na novou lehačku od S. Rentela, který se zřejmě od Hacker RC-para a pak od Punkair posunul dál a teď pod hlavičkou DFF nabízí tu svou lehačku i ke koupi. Poctivě jsem shlédnul celé video kde lehačku a její přednosti představuje. Osobně to na mě působí tak, že pokud staveb němodelářsky totálně líný pilot chce něco extra odolného na dovolenou, tak tohle je to pravé co přežije a kde se dají extra rychle vyměnit serva atd. Motor přidělaný dozadu gumičkou je taky dobrá vychytávka na téma odolnost. Osobně to vidím jinak a když s tím někdy prásknu víc, tak jdu opravovat domů, ale mám to pěšky cca 1,5km a nejsem s tím na dovolené někde v Alpách. Úplně na konec jsem se podíval na stránky firmy kolik ta lehačka stojí. Po všech těch cenách nových modelů v oblasti RC Para mě to už nemůže překvapit. Jestli je lepší lehačka od DFF nebo Para Aviation moc neposoudím, je to podobně zaměřené, tedy zřejmě hlavně na odolnost.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Cena lehačky zde:
https://www.design-follows-function.com/produkte

p.s. jo a u Punkair chystají jako novinku pěkné třímetrové motorové rogalo!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 03.03.2023 7:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj, také jse se na ní díval. Kupovat ji rozhodně nebudu, ale pokusím se o vyrobení napodobeníny. Velikostní mustr mám . Jako spojky bočnic z houževnatého plastu bych chtěl použít distanční sloupky do jejichž obou konců budou našroubovány silentbloky . T tím se to celé stane gumovější. Přidělání serv udělám stejné jako to mají oni, tam není co řešit. To samé se týká motoru. Hlavu pilota použiju od Para aviationu. Ruce pilota přidělám pomocí silentbloků na řídící páky serv, tak jak to mám vyzkoušené. No a nějaký ten fusak, jako obal si snad dokážu doma ušít. Pořád nevím co s hrazdou, ale na tu je času dost . Tak asi tak.:-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 08.03.2023 17:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Taky zajímavost

Paramotor gondola with speedbrakes
https://www.printables.com/cs/model/416 ... akes/files


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 18.03.2023 19:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Tak jsem dneska po ukončení prací na zahrádce za barákem nabil 3 baterky a ty ani nevylítal:-). Po upgradu krosny s 6-ti článkovou baterií 5000mAh s motorem Axi 4120/20 a sklopnou vrtulí 18/8 se krosna s padákem Fox 2,6 od firmy Opale ve vzduchu vrtěla přes hodinu. Na rovný motorový let, let stačilo v pohodě 3A proudu . Na 10 A to stoupalo kolem 2m/s. je fakt , že s takto velkou vrtulí se musí s plynem hodně opatrně . Nikdy jsem nedal víc, jak půlku plynu. Vítr byl kolem 1m/s, ale spíše bez větru. Vário občas ohlásilo slabou termiku. Jsem maximálně spokojený . Fotky z lítání nemám. No a pak jsem dal jeden let se Sirem Edmundem , ale tam jsem jen dělal blbiny okolo hlavy. Jo jedna spirála s hodně velké výšky byla :-). Prostě jsem si to naplno užíval . Kolem 18 hod. mě vyhnalo vlhko a chlad :-).

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 18.03.2023 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
Já se ploužil minulý víkend, ale počasí moc nepřálo, bylo to nárazovité až na hranici letovky křídla. Jinak je to ten padák z HK, ještě je doma nepoužitý VegusRS, ale nevím jestli to někdy vůbec vytáhnu...


Přílohy:
IMG_20230312_150629.jpg
IMG_20230312_150629.jpg
[ 36.06 KiB | Zobrazeno 1103 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 20.03.2023 7:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Minulý rok jsem zaletával kamarádovi také Clouda od Hackera. Když se řidičky vyvázaly podle značek co na nich jsou, tak byly moc dlouhé a padák skoro neragoval. Po jejich zkrácení myslím, že to bylo caa 5cm už to bylo o mnoho lepší. Ještě bych rád zmínil jednu důležitou věc, padák nemá výškovku a když bys náhodou chtěl klesat a potlačit, tak to prostě nefunguje. Musíš buď padák uvést do strmé sestupné spirály a nebo ho přetáhnout. To znamená zabrzdit současně obě ruce, aby se padák ve vzduchu jakoby zastavil utrhly se proudnice a on začne padat dozadu, couvat a přitom klesá. To jsou jediné manévrovací prvky, jak opustit silný termický proud a nebo dostat padák na zem. No a když jsou dlouhé řidičky a padák je ve stoupáku, tak tam múžeš pouze točit a dívat se, jak ti padák postupně mizí z dohledu. Pokud máš štěstí a náhodou z termiky nevypadne sám. Tak, že když to shrnu, tak ochota přecházet do sestupně spirály je první věc co zkouším. Přeci jenom co si budem povídat je to sice jen kus hadru , ale visí pod ním někdy docela drahé závaží smajl. Jo a ještě padák na povely nereaguje okamžitě, ale s určitým spožděním a s tím je nutno také počitat.
Seřizování trimování řidiček provádím tak, že letím bokem blízko sebe a jemně Brnknu do páky výškovky a dívám se co dělá odtoková hrana padáku. Když je na řidičkách vidět, že se pouze napínají a odtokovku nestahují, tak přibližně podle pohybu páky na krosně odhadnu o kolik by to chtělo zkrátit. Přistanu, zkrátím a pokus opakuji. Podle mých zkušeností je lepší, aby tam nějaký malý mrtvý chod byl caa1 cm. Pak mám jistotu, že nelétám se stále přibržděným padákem.
Při letu je patrné, že řidičky nikdy nebudou napnuté jako struny, ale vždy tam nějaký průhyb vlivem jejich odporu v prodícím vzduchu bude . Tak se pohledem na jejich napnutí a nebo jejich rovnost neřídit. Vždy je potřebné sledovat odtokovou hranu padáku.
Vetší mrtvý chod také není dobrý. Zjistil jsem, že při prudké sestupné spirále přechází odtoková hrana padáku do fluteru(flatru) nebo nevím, jak se to píše :-).

Není to žádná alchymie, když se řidičky seřídí je dobré si změřit kolik cm od posledního rozvětvení šňůr na řidičce je ke kroužku kterým řidíčka prochází . A v tomto místě si na řidičce udělat značku. Měří se to tak, že páky na krosně jsou v neutrální poloze, tzn. nahoře a krosna visí na napnutych popruzích. Také je dobré si udaj někam poznamenat. Velice to usnadní práci pro případné znovu navázání padáku na krosnu . Seřizování délky řidiček je stále stejné a je úplně jedno o jaký typ vrchlíku se jedná.
Nechci aby to vyznělo, že jsem nejchytřejší, ale dávám sem poznatky a zkušenosti, které jsem nabyl v průběhu asi 10 létání s RC paraglidingovým křídlem a vím, že kdybych tyto věci tenkrát věděl, tak mi můj modelářský život v této zajímavé a krásné kategorii hodně moc usnadní :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2023 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Pro zajímavost . Koukám , jak se nám ta "hybridizace" RC paraglidingových vrchlíků vyvíjí kupředu. Dávám odkaz na vrchlík od Opale Ultra 3,5:
https://www.opale-paramodels.com/gb/rc- ... ra-35.html
Zajímavé na tom je, že celá náběžná část zhruba do první třetiny hloubky je typu doubleskin a ta zbylá část směrem k odtokové hraně je směsice singl a double skinu, tak že hybrid.
Tady ještě odkaz na video ve kterém pilot zhruba ve druhé minutě videa srovnává na zemi Psycho Hammera hybrida od Ceficsu a Ultra 3,5 od Opale

[Youtube]https://www.youtube.com/watch?v=loVXFCl-0cQ&t[/Youtube]

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2023 7:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Práce na nové lehačce úspěšně pokračují. Inspirovalo mě video od DFF. Délka bude zhruba stejná jako mám lehačku od Para Aviationu. Těžiště vychází krásně na hrazdu. S 4 čl. baterkou 4,5 Ah vychází váha přibližne na 2700 gr. Ke konstrukci bude ve předu ještě přidělána malým gumicukem pěnová špička. Potom bude následovat zálet a když to bude dobré, tak přijde 2 fáze a to ušití nějakého fusaku na celou lehačku :-) Letová váha vychází optimálně na 5-ti metrový padák o ploše zhruba 3,5m2 :wink: . S se sklopnou vrtulí 18/8 a motorem Axi 4120/20 počítám s motorovým letem přibližně 45 min.


Přílohy:
IMG_20230329_192358.jpg
IMG_20230329_192358.jpg
[ 127.44 KiB | Zobrazeno 818 krát ]

IMG_20230329_192636.jpg
IMG_20230329_192636.jpg
[ 76.29 KiB | Zobrazeno 818 krát ]

IMG_20230329_193509.jpg
IMG_20230329_193509.jpg
[ 145.29 KiB | Zobrazeno 815 krát ]

IMG_20230326_172652.jpg
IMG_20230326_172652.jpg
[ 52.17 KiB | Zobrazeno 814 krát ]

IMG_20230330_100923.jpg
IMG_20230330_100923.jpg
[ 59.17 KiB | Zobrazeno 800 krát ]

IMG_20230330_133451.jpg
IMG_20230330_133451.jpg
[ 95.08 KiB | Zobrazeno 793 krát ]


_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2023 20:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Dnes to byla spíše piplačka. Osadil jsem 20 kusů závitovych vložek M2 pro šrouby serv a držák regulátoru a dodělal držák na regulátor


Přílohy:
vl1.jpg
vl1.jpg
[ 28.36 KiB | Zobrazeno 769 krát ]

vl2.jpg
vl2.jpg
[ 101.18 KiB | Zobrazeno 769 krát ]

vl3.jpg
vl3.jpg
[ 89.92 KiB | Zobrazeno 769 krát ]

vl4.jpg
vl4.jpg
[ 86.08 KiB | Zobrazeno 769 krát ]

vl5.jpg
vl5.jpg
[ 65.04 KiB | Zobrazeno 769 krát ]

vl6.jpg
vl6.jpg
[ 51.93 KiB | Zobrazeno 769 krát ]


_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 02.04.2023 14:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Nestíhám to tady v diskuzi sledovat, mraky příspěvků, ale pochopil jsem to z fotek dobře, že jsi si ten vrchlík Ultra 3,5 pořídil? Podle mě v konstrukci vrchlíků je už jen jedna zásadní výzva a to sice další zvýšení rychlosti na speedu aby dávalo smysl s tím lítat i za větru. Všechno ostatní je podle mě už vychytaný a není tam co zásadního vylepšovat a další prachy z mý kapsy tahat.

Jsem zvědavý a tak se zeptám co tě vlastně přivedlo k tomu stavět další lehačku, když sis nedávno pořídil tu od Para Aviation. Taky je mi divný jak dlouhej motorovej chod uvádíš, já mám sestavu axi 4130/16 s vrtulí 16/8 a na aku 6s 5000 mi to lítá tak 15 minut? Pravda je, že baterky jsou předcovidový (a díky konci evropskýho Hobbykingu už asi ani nový kupovat nebudu), ale ani jako nový podle mě nedaly víc jak 20 minut motorovýho chodu přiměřeného vodorovnému letu. To se nechci přít, to konstatuju, že mám kde hledat u sebe rezervy nebo nevím co, asi úplně rozdílnou váhu krosny okolo 5 kg a úplně jiný druh vrchlíku singl skin, který nezatížený neletí ale plápolá ušima (leda že by bylo totální bezvětří).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz