Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 02.05.2019 10:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
V neděli 28.4. 2019 proběhla na teplickém letišti malá heliakce, tak jsem tam provětral i mého Powera od firmy Opale :-)
Příloha:
power.jpg
power.jpg
[ 36.62 KiB | Zobrazeno 3410 krát ]


_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2019 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Včera jsem byl navečer proletět padák, a zalétal jsem si v pěkné skupině ještě s dalšíma dvěma padáky. Na obzoru se objevily dva skutečné motorové padáky, tak jsem jim letěl na proti a snažil se na sebe upozornit. Povedlo se, vydali se směrem k mému padáku, myslím si že až hodně blízko jim došlo že to nebude skutečný padák.
Chtěl jsem si to natočit nebo aspoň vyfotit, ale když jsem vyděl co začali předvádět, tak jsem neměl odvahu řídit jenom jednou rukou. Točily kolem mého padáku ostré zatáčky a pak i kolem mě, létaly hodně nízko, jeden pomalu tahal nohy v obilí. Bylo to super, ale chvilkami jsem myslel že mě ten vrtulový proud vzduchu shodí na zem. Jak odletěli, tak něco zásadního mi u toho modelu chybělo a to je ten pěkný zvuk motorových krosen.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 08.06.2019 16:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
16. června, tedy příští neděli startuje další obročník závodu Red Bull X-ALPS https://www.redbullxalps.com/

a zaujalo mě, že:

- startuje slovenský borec Juraj Koreň

- mezi závodníky jsou i dvě hezké holky - novozélanďanka a polka

- ale úplně nejvíc mě překvapilo, že český borec Stanislav Mayer, který byl minule desátý, letos nestartuje. Na facebooku uvedl důvod vynechání jedinou fotkou
https://www.facebook.com/stanislavmayer ... =3&theater :)

Takže se už těším na live přenos přes GPS jednotlivých závodníků jako minule 8)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 16.06.2019 10:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Tak závod X-Alps 2019 před chvílí odstartoval, založil jsem do smetiště o tomto závodu vlastní vlákno - třeba to zaujme i některé ostatní modeláře, kteří do vláken o RC paraglidingu nikdy ani nezabrousili...

viewtopic.php?t=86351&ad=204&side=left&view=unread#unread


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 24.06.2019 8:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Včera v podvečer jsem byl provětrat mého CrossAlpa. Vítr 3m/s vál skoro na svah. Baterky 2x 6 čl. 500mAh jsem měl nabité z domova . Po příchodu na letiště nic nebránilo tomu , abych vybalil vysílač rozložil vrchlík zastrčil konektory od baterek a CA vrhl do luftu. Krátké cuknutí krosnou CA nad hlavou a už letí . Při startu jsem měl málo plynu a jak jsem chtěl přidat tak jsem si vypnul vypínačem motor. CA doplachtil a znova na start. Rozložit vrchlík zahýbat pákami pro kontrolu a ozvalo se hlášení z vysílače nízké napětí baterie. Mám nastaveno, že když BEC klesne pod 4,5V, tak mi to jetina oznámí . Páky rukou se normálně hýbaly. Za chvilku jetina zapípala a ztratil se signál z přijímače. Rozpojil jsem konektory znova zapojil a asi za 5 vteřin zase nízké napětí baterie. Položil jsem krosnu na zem a zkusil ještě přepnout speed a ejhle jedno servo se nehýbalo. Když jsem ne něj šáhnul bylo pěkně rozpálený. Páka byla zaplokovaná a nešlo s ní po vypnutí hnout. Po odpojení serv speedu z přijímače bylo vše OK. Zátež jsem sebou neměl , tak z lítání nebylo nic.
Ještě, že se první start nepovedl , nedovedu si představit, že by třeba ve 150m vypadlo řízení a CA by byl unášen větrem, kam by chtěl on sám. Ai to tak všechno mělo být a zase byla štěstí jednou při mě.
Proč servo odešlo nevím bylo to Power HD 1501 MG. Nikdy žádnou ránu nedostalo prostě nevím . Jestli jsou serva speedu slabá to nevím mají tah 15kg na 1cm . Páky mám 3cm dlouhé tak to vychází tah 5kg teoreticky:-). Krosna váží 3,3kg co se v luftu děje nevím. pro jistotu jsem na speed objednal 27 kg JXy. Tak se uvidí :-)
I to se může stát je to jen elektronika, tak ať vám to chlapi lítá :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 24.06.2019 18:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Nemyslím si, že by 15 kg serva na speed byla slabá. Mě se dnes dopoledne taky moc nedařilo. Byl jsem s CA2.8 a gondolou lítat po třech týdnech od prvních dvou letů a rozhodně jsem se nenudil. Nějaké ještě větší potlačení motoru v čumáku a nasazení listů s menším stoupáním není moc platné, při prvním letu jsem dokonce skončil v rákosí, protože jsem houpání motorového letu kompenzoval speedem a přehnal to. Když jsem se vynořil z roští s modelem a vrchlíkem v náručí (naštěstí bez poškození), tak vidím, jak u místa startu se zastavuje cyklista a zvedá z trávy za popruh můj foťák ve futrálu. Kříčím na něj že je to moje, ukrást to asi nechtěl, prý myslel, že to ztratil nějaký cyklista. Vylízt z roští o 5 minut později, tak je foťák asi už na cestě do ztrát a nálezů, ale tam bych ho nehledal a měl bych o jednu nevyřešenou záhadu víc.

Už umím přistávat hezky měkce, snížil jsem si výchylky VOP a nejde to až do fullstallu. Je fakt, že foukal silný protivítr. Jde mi u tohodle modelu primárně o bezmotorový kluz, ale co budu dělat s tím houpáním motorového letu fakt nevím. Další dva lety jsem zkoušel motorově lítat s polovičním speedem, to něco platné je. Taky pomáhá uvést houpající model do zatáčky, to je ale taková znouzectnost. Aspoň jsem vyzkoušel sklápění vrtule k trupu pomocí O-kroužku, to docela funguje a tak o jednu starost při přistání míň, hrozilo to lámáním a napichováním dolů visícího listu o zem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 24.06.2019 21:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tak to já se teď hraji doma, ne že bych nechodil létat, ale od čtvrtka mám doma Duplex DS-12. Zatím však nejsou dostupné rozšíření, takže padák jsem ještě nezačal programovat.
6839684168406846


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2019 5:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
MartinMartin píše:
Tak to já se teď hraji doma, ne že bych nechodil létat, ale od čtvrtka mám doma Duplex DS-12. Zatím však nejsou dostupné rozšíření, takže padák jsem ještě nezačal programovat.
6839684168406846

Tak velká gratulace, ať slouží k plné spokojenosti :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2019 10:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Díky, zatím to vypadá velice dobře. Navíc velikost a váha je ideální do batohu pro pěší výšlapy s RC paraglidem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2019 10:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
MartinMartin píše:
Díky, zatím to vypadá velice dobře. Navíc velikost a váha je ideální do batohu pro pěší výšlapy s RC paraglidem.

Taky to tak vidím , a moc se mi líbí . Pultovka je dobrá na takové to lítání kolem sebe . Ta 12-ka je prostě outdorová :-). Taky bych ji viděl jako druhé rádio pro výuku lítání :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 26.06.2019 6:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Tak a záhada se servem speedu je odhalena. Včera přišly nová serva JX DC6426MG , tak jsem je namontoval a je vše ok. Pak jsem rozebral to zaseknuté servo HD-1501MG. nevím proč ale na hlavním mosazném kole byl vylomený 1 zub, který servo zablokoval. Nejsem si vědom, že by servo někde dostalo nějakou obr ránu. Ale stalo se . Naštěstí jsem měl doma převody na servo 1201, které jsou stejné. Po výměně kola se zdálo, že bude vše OK . Po připojení na servo tester se servo hýbalo plynule, ale pomalu. Za chvilku se z krabičky vyvalil dým neskutečný. Podle mě již byl motor načatý. Shořely výkonové tranzistory na desce serva. V nějakém tušení jsem spolu s novýmy servy objednal ještě jedno náhradní, za to so se zaseklo. Tak mám 2 do páru a věřím, že se budou někdy hodit. A to servo co shořelo z toho mám náhradní převody a krabičku :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 23.07.2019 22:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Konečně jsem se dostal k prověření DS-12 při létání s RC Paraglidem. Mám tam čidla telemetrie: MGPS, MUI 75, MVario 2.
Vše funguje perfektně jak má, nastavení je úplně jednoduché a intuitivní, jediná věc která mě zatím zklamala je dosah systému DUPLEX. Bohužel musím prohlásit že SPEKTRUM má lepší dosah než DUPLEX. Přijímač jsem nainstaloval úplně stejně jako Spektrum a bohužel Duplexu vadí více kovové části krosny paraglidu. Během dvou testovacích letů došlo k několika úplným výpadkům Q a ztrátě ovladatelnosti, naštěstí se to vždy zbrchalo. V podstatě k výpadkům došlo ve vzdálenosti 400-500m ve výšce kolem 200m. Spektrum spolehlivě fungoval a měl pokles na anténách jen o třetinu ve vzdálenosti 958m ve výšce 287m.
Budu muset vymyslet lepší umístění antén, od prvopočátku jsem byl zvědavý na toto porovnání. V normálních modelech mi Duplex nečiní problém, ale tady jsou úbytky na anténách i v relativně malé vzdálenosti více jak o třetinu.
Dotaz tedy na tebe Dub kde máš jak dané antény, štve mně že budou muset trčet někde s krosny. U Spektrumu jsem je měl pěkně schované pod potahem sedačky po stranách. Já vím že ty moje vzdálenosti jsou extrém, ale mě to baví se někdy vydat na pořádný výlet po okolí a s padákem to opravdu jde moc dobře :D . Navíc jsem podle MGPS zjistil že padák uletí vzdálenost až 12,8km.
Jinak toto léto to vyloženě šidím, moc práce na baráku a to mi nový vysílač ležel doma. Minulí týden rodinná dovolaná a příští týden odlétám pracovně na Floridu bůh ví na jak dlouho, takže toto léto toho moc nenalétám.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 24.07.2019 7:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj paráda . Co se týče DS 12, tak po ní taky pošilhávám. No chlape ty vzálenosti co lítáš , tak tam se skoro nikdy nedostávám. I když možná zdání klame, kdybych tam dal GPS, tak by jsem se třeba divil. Jinak na krosnách s plastovým košem mám antény přidělané isolepou na ramena koše a to takže jedna je svisle a druhá vodorovně . Obě jsou v úhlu 90 st. Výpadek signálu a to jak telemetrie a ovládání jsem zatím nezaznamenal. Jinak na těch mojich duralových samodomo krosnách mám antény vyvedený u držáku baterie a a před ochraným košem viz foto :-). Mám to vyzkoušené a funguje to :-)
Příloha:
ant.jpg
ant.jpg
[ 69.17 KiB | Zobrazeno 2375 krát ]


Příloha:
ant1.jpg
ant1.jpg
[ 72.57 KiB | Zobrazeno 2375 krát ]


Příloha:
ant2.jpg
ant2.jpg
[ 67 KiB | Zobrazeno 2375 krát ]


_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 24.07.2019 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Díky, mě ty antény v podstatě leží na duralu, ale zastíněné jsou v podstatě z vnitřní strany krosny takže ven musí vysílat naprosto v pohodě. Podobně jsou antény řešeny i ve vysílači přidělané k tišťáku který je z jedné strany vlastně trochu stíní. Nechám je trčet ven s krosny a udělám testovací let. Jenom já tam mám příjímač R10 který má na anténách takové válečky, které slouží jako protiváha antény a měli by zvyšovat dosah. Akorát ty antény nejdou nechat jenom tak plandat, tak uvidím.
Co se týká těch vzdáleností, tak by jsi se také divil a to já mám jenom 3m vrchlík, co takový 4m. Je ale pravda že ty moje max vzdálenosti jsou už na hraně viditelnosti.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 25.07.2019 8:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Jo jo jedno už jsem zjistil. Je krásné lítat vysoko a daleko. Je krásné vytáčet stoupák až k povoleným 300m. Ale pak přijde chvíle, kdy musím dostat padák na zem a pokud možno skoro k noze. Co budu povídat už jsem se hooodně zapotil:-) Prodo když vário řve , jak o život, tak se snažím padák ustředit. Pak se pochválím a rychle pryč. 150 až 200m bohatě stačí. No a když to nosí v té výšce skoro všude pak to začně být hodně zajímavé :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz