Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 13.01.2020 20:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Famózní experiment, ten RC paragliding 1:1!!! :D

Použití té reverzní sklopky vidím ve větším bezpečí pilota a šňůr.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2020 17:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Doplněk k bezmotorovému pilotovi od Punkair - deska s motorem a reglem se mu posadí na záda a zapnou popruhy. Dobrá inspirace - dá se to samozřejmě udělat svépomocí doma.

https://shop.cefics.com/detail/index/sA ... tegory/117


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2020 18:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Ten systém PWS od Punkairu vypadá dobře, dokonce i ten větší pilot vypadá u 3m padáků víc realisticky.
https://youtu.be/9iY6J96bkuk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 03.02.2020 17:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tak nevím jestli mám koupit RC CrossAlps nebo radši rovnou velký?
https://www.ebay.de/itm/303463360188?ssPageName=STRK%3AMESELX%3AIT&_trksid=p3984.m1555.l2649&fbclid=IwAR2cY9m2XrMtPUVgdJzhkKhcp7A-m07aR2rGMBC1zbGdl20I-IExRpNs_Cw


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 14.02.2020 21:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Nevím jak moc je to použitelné jako záplata na naše RC vrchlíky, ale když jsem si nedávno objednával knížku o termice, tak jsem neodolal a jednu A4 samolepícího Skytexu za stovku jsem si tam taky přihodil, mají na výběr několik barev: https://www.aviatik.cz/doplnky-4/skytex/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 15.02.2020 10:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Ahojte. Ten Skytex je v pohode. Odskusane v praxi.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2020 13:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Vyzkoušel jsem tento on-line paragliding simulator, je to docela zábava, ovládá se to např. myší. Pak jsem se ještě zaregistroval (zdarma) a nabídlo mi to výrazně větší množství lokalit, je tam i např. Všechov u Tábora, kde se startuje na odvijáku za autem. Zkusím odsud někdy doletět až k nám do Pelhřimova :)

https://paraglidinglogbook.com/simulator/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 21.02.2020 10:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Zajímavé, už jsem polétal v rakouských alpách a tureckém pobřeží.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 21.02.2020 12:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Možná někoho bude zajímat český e-shop, kde se dá objednat RC paragliding Cloud 0,5.
https://www.topwingsrc.com/para-rc


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2020 10:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tak včera mi podvečer poprvé ulétl padák. Byl jsem 450m daleko od sebe, ne vysoko, ale měřeno dle GPS od místa startu. Úplně vysadil Duplex signál Q 0%. S dosahem jsem bojoval celou dobu co jsem přešel na Duplex, ale od jara tam mám dva přijímače v režimu double patch a stejně se dosah nezvětšil naopak to vypadlo tentokrát ještě dříve. I když byl podvečer tak nějaká termika sem tam ťukla a padák to v podstatě sebralo po větru a prudce stoupal, ale v tu dobu už jsem neřídil a i nastavený fail safe s tím nic neudělal. Se záznamů z vysílače je vidět že se to ještě sem tam chytlo a mám útržkovitě i telemetrické data. Nejvyšší dosažená výška od místa vzletu 1136m a údaje GPS končily 4,5km daleko od místa vzletu a ve výšce 600m. Po tomto zjištění nastala pátrací akce s baterkami v přibližném místě dopadu. V modelu mám buzzer a i osvětlení nastaveno pro sepnutí při výpadku signálu. Šlo v podstatě o čas než dojde baterka, bohužel nenalezeno. Ráno pokračovalo pátrání i ze vzduchu z modelu s FPV a kamerou a v záloze bylo i dospělé letadlo. Padák se nakonec našel díky Facebooku a ještě když jsme hledali mi manželka volala že jedna paní psala že se našel. V podstatě jsme pátrali hodně blízko místa dopadu, ale pán jel brzo ráno do lesa na klestí a našel ho ležet vedle polní cesty. Padák nakonec uletěl skoro 6km. Na palubě byla i zapnutá kamera a přímo s GPS vytáhnu celou trajektorii letu. Tak se jdu na to mrknout.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2020 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Teda na to video z letu a GPS záznam trajektorie bych byl hodně zvědavej.
Když tak pošli link na stažení do SZ.
Díky Dalibor


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2020 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
MartinMartin píše:
Tak včera mi podvečer poprvé ulétl padák. Byl jsem 450m daleko od sebe, ne vysoko, ale měřeno dle GPS od místa startu. Úplně vysadil Duplex signál Q 0%. S dosahem jsem bojoval celou dobu co jsem přešel na Duplex, ale od jara tam mám dva přijímače v režimu double patch a stejně se dosah nezvětšil naopak to vypadlo tentokrát ještě dříve. I když byl podvečer tak nějaká termika sem tam ťukla a padák to v podstatě sebralo po větru a prudce stoupal, ale v tu dobu už jsem neřídil a i nastavený fail safe s tím nic neudělal. Se záznamů z vysílače je vidět že se to ještě sem tam chytlo a mám útržkovitě i telemetrické data. Nejvyšší dosažená výška od místa vzletu 1136m a údaje GPS končily 4,5km daleko od místa vzletu a ve výšce 600m. Po tomto zjištění nastala pátrací akce s baterkami v přibližném místě dopadu. V modelu mám buzzer a i osvětlení nastaveno pro sepnutí při výpadku signálu. Šlo v podstatě o čas než dojde baterka, bohužel nenalezeno. Ráno pokračovalo pátrání i ze vzduchu z modelu s FPV a kamerou a v záloze bylo i dospělé letadlo. Padák se nakonec našel díky Facebooku a ještě když jsme hledali mi manželka volala že jedna paní psala že se našel. V podstatě jsme pátrali hodně blízko místa dopadu, ale pán jel brzo ráno do lesa na klestí a našel ho ležet vedle polní cesty. Padák nakonec uletěl skoro 6km. Na palubě byla i zapnutá kamera a přímo s GPS vytáhnu celou trajektorii letu. Tak se jdu na to mrknout.

Jak mas stary ty prijimace? Ja jsem mel taky problem se signalem, ale byli to starsi prijimace. Mohli za to predzesilovace na antenach. Ted bezne letam 600-700m od sebe a vzdy mam Qcka prakticky na 100%.
Zkontroluj anteny jestli je nemas zakryty necim.

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2020 19:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
michalv píše:
Jak mas stary ty prijimace? Ja jsem mel taky problem se signalem, ale byli to starsi prijimace. Mohli za to predzesilovace na antenach. Ted bezne letam 600-700m od sebe a vzdy mam Qcka prakticky na 100%.
Zkontroluj anteny jestli je nemas zakryty necim.


Nebo zda nejsou vyhořelé anténní vstupy, oblíbená to akce starších JETI přijímačů. Nezvládaly statický náboj vznikající na helinách. Že by jim nešmakovala ani statika na vrchlíku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2020 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Záznam videa je tam kompletní celí let včetně pěkného přistání na louku hned vedle polní cesty až po úplnou tmu. Jak to trochu zpracuji hodím to na youtube. Co se týká té celé trajektorie letu, tak mi tu poslední fázi podstatě odpověděl záznam videa, ale i log s GPS bude. Musím však vypárat panďuláka jelikož v něm mám MVario a do něj je zastrčený MGPS senzor, takže trochu hůře přístupné. Dnes už jsem se musel věnovat rodině když jsou ty velikonoce tak snad to zítra kuchnu.
Přijímač je tam v podstatě nový (kupován zároveň z vysílačem) Duplex REX7 a teď na jaro jsem tam přidal starší přijímač koupený na JMM ve výprodeji Duplex R8 ale už ten EX jelikož mi ležel doma. Jinak už mám za sebou let který byl na GPS vzdálenost přes 1100m a v pohodě, ale nemám s tohoto letu záznam jelikož se mi nespustil. Pokud by měl někdo zájem o data z vysílače o tomto letu, není problém rád je pošlu, pište SZ s e-mailem. Pro zobrazení je nutné mít nainstalované Jeti Studio.
Antény mi trčí po celém obvodu krosny takže vždy jsou minimálně dvě vidět. Podle videa je ale vidět, že řízení šlo i když jsem byl už hodně daleko a do tvrdého fail safe to v podstatě přešlo až po těch 4,5 km a to ještě přerušovaně. Pak to teprve v kruzích unášené větrem přistálo. Té vzdálenosti jsem trochu pomohl i já jelikož jak to začalo klesat a byl jsem podle vysílače na cca 600m a pořád to padalo a já to nevyděl tak ve snaze to stále najít na obloze jsem přidal motor aby to víc neklesalo. Možná i tak dobře, jelikož to přeletělo jeden hodně velký les, tam by šance na nalezení byla hodně malá.
Máte někdo tip na odzkoušený GPS GSM lokátor?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2020 1:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
U dronů se kdysi doporučoval lokátor Marco Polo.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz