Pravidla fóra


Pro modely do 250g.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: ned 14.11.2021 16:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
tak dnes zase nekolik letu. zatim jsem byl liny dat MUI sensor do letadla, tak jsem zkusil jen na stopky a pak dobit baterku, 2 minuty 10 vterin na plny kotel sezralo cca 1ah. takze i ta 800mah v jednom kuse by sla, ale pocitej ze je to na par okruhu, tak minutu a pul.. pokud se naucis priblizeni na pristani a nechas si jen malinkou rezervu.

PS a objednal jsem si nahradniho.. sichr je sichr :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: ned 14.11.2021 17:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Když to tady tak čtu, nezasloužila by si Diana samostatné vlákno? Už se to svým způsobem odklonilo od původního tématu ;)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: ned 21.11.2021 18:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Kuba78 píše:
pouzivam tyto baterie https://www.rotorama.cz/baterie/tattu-f ... ah-3s-100c realna hmotnost je ale 123g. a po asi roce a pul pouzivani uz zacinaji byt mekke a vyzdimu z nich tak 1-1,1mah. to je neco pres 2 minuty na plny plyn. ale chovam se k baterkam dost macessky, stoucham do nich 4A a nepouzivam storage rezim a pres zimu jsou v kufru na balkone :-)
musim je mit strcene uplne vzadu, predni hrana baterky je predni hranou cerneho sucheho zipu - nicmene ja mam jeste uplne vpredu v cumaku strcenou MGPS od Jeti, to je 24g uplne vpredu, takze bez ni bych videl nejake tezsi baterky v pohode - kolegove tam litaj 1800mah. takze dve 850ky (pokud daji ty ampery, pri startu je to tak 35A) by se tam asi vesly.


Opravdu Diana žere až 35A? Ptám se s ohledem na ten 30A regulátor, jak to psychicky snáší.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: ned 21.11.2021 19:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
ano, maximum co jsem docilil pri mereni na zemi bylo 35,5A na zacatku. Byl to staticky test, pustit na plny plyn a vyzdimat baterku, meril jsem si cas za jak dlouho ji vyzdimam abych si zkalibrovat stopky.. po chvili to samozrejme klesa, ale je to spis baterkou a bez problemu nad 30A po desitky vterin. Ale spotreba za letu bude urcite o neco mensi, akorat jsem byl zatim jen liny hodit do toho MUI a merit za letu (musel bych vykuchat mgps a prehodit to).
Regl to dava, alespon zatim.. od toho mereni jsou to desitky letu. je tam dobre chlazen celkem - je ve vyrezu ktery je otevreny do obou nasavacich kanalu takze kolem proudi vzduch.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: ned 02.01.2022 18:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Hlásím že Lippisch dneska poprvé letěl a kdybych si nedal moc velké výchylky, tak by to bylo úplně pohodové....jen jsem do toho prostě nesměl tolik hrabat, jinak se nic nedělo. Start na gumě, na jistotu a na pohodu, překvapilo mě rozsahem rychlostí, nezáludné, na přistání trochu rychlejší, ale nic strašného, mám jednoho Kometa který přistává cca dvojnásobnou rychlostí, takže tohle je v podstatě těžká pohoda :) Hodnotím jako velmi povedené letadélko a už proběhla hlavou myšlenka jestli nemám koupit dalšího do zásoby, pro jistotu.... ;)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: ned 02.01.2022 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
vitam te do klubu a preji hodne povedenych startu a zabavy. Rozsah rychlosti - na cerstvou baterku 3S vodorovny let cca 150kmph, kdyz to roztlacim z kopce tak pres 170. ale zaroven na pul plynu kolem 100kmph a pri pristani se da dostat na 40-50kmph. ta pristavaci rychlost se da naucit - pokud si nechas vetsi vychylky nahoru a litas s expo, tak jde pred pristanim "vydojit" a pristavat skoro stylem "high alpha" takze kdyz mas dobry rozpocet, staci ti pak par metru drahy. Dobry je to, ze pri pretazeni nepada po kridle, ale jen se zhoupne po cumaku, takze je chovani predvidatelne.

Komet od Durafly mam tez, ne ze by lital spatne, ale proti Lippischi je to zaludna mrcha, jak jde o snizovani rychlosti a pristani. Ten nema problem pri ztrate rychlosti jit do vyvrtky.

PS: taky mam doma jednu nerozdelanou krabici. do zasoby. kdybych si nahodou svoje aktualni rozbil. mam druhyho, Jednoho uz jsem zrakvil, pri 120kmph jsem pristal celne primo do stromu ve vysce asi 6m na brzdici draze dlouhe asi 6cm (tolik byl zarizly kridlem do vetve), ale kolega na letisti jej behem nekolika minut a kreativni prace s vterinakem zprovoznil a vesele letal jeste dlouho.


Naposledy upravil Kuba78 dne ned 02.01.2022 18:58, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: ned 02.01.2022 18:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
Gratulace, já ještě čekám na přijímač a pak jde hned do vzduchu také!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: ned 02.01.2022 19:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Děkuji vám :)
Kubo, Kometa od Durafly nemám, mám toho co vyráběl myslím že HET a prodával Hořejší, ale ne originálního, ale s novým laminátovým trupem, který je asi o dalších cca 200 gramů těžší než originál a rychlejší na přistání, ale zase snese víc než tenký originál... Není to moje práce, tak jsem koupil na bazaru...

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: pát 27.05.2022 10:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Čistě náhodou jsem zase natrefil na tohle téma: Samokřídlo na raketový pohon
A při tom mě napadlo že mám vlastně další kus, který vznikl úplně náhodou!
To jsem takhle šel do dílny, že si tam trochu poklidím, což jsem udělal, ale pak jsem si všiml depronové Variante75 která se nakonec nedočkala malinkého elektromotoru a RC řízení, tak jsem si řekl že ji představím na raketový pohon.
Udělal jsem tedy kontejner na TSP L-1 a byl jsem vyzkoušet. Létá bez RC úplně dokonale, krásný klidný let, nastoupala v široké zatáčce pár metrů a po vyhoření motoru přešla do kluzu a přistála a kus dál v trávě :) letové video zatím nemám....
Ale L-1 je slabý, sice se nekonaly žádné záludnosti ohledně letu ani pohonu, ale sneslo by to větší L-2 nebo L-2 HP, alespoň mám s čím laborovat až bude čas ;)


Přílohy:
IMG_20220523_092213.jpg
IMG_20220523_092213.jpg
[ 167.4 KiB | Zobrazeno 2559 krát ]

IMG_20220523_092343.jpg
IMG_20220523_092343.jpg
[ 60.43 KiB | Zobrazeno 2559 krát ]


_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: pát 27.05.2022 13:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Kuba78 píše:
od tisku mne porad odrazuje krehkost materialu


Křehkost už dávno není problém.

https://3dlabprint.com/product-category/3d-filament/

viewtopic.php?f=146&t=89841


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: sob 04.06.2022 21:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Můj poznatek k Dianě.... Jelikož konečně narostla pořádně vysoká tráva a je z ní skoro dokonalý airbag pro případný nepovedený start, tak jsem se konečně odhodlal hodit.... No a úplně v pohodě :) stačí hodit mírně nahoru, výkonu má kupodivu dost, ani se neprosedne a už frčí, paráda! S gumicukem už se tahat příště nebudu :)
Prostě pohodový, nenáročný, zábavný letadýlko ;)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: ned 05.06.2022 11:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
dneska jsem nacpal do Diany MGPS + MUI zaroven a zmeril jsem data. vitr na letisti byl celkem slusny, vanouci nastesti jednim smerem, rychlost vetru 9kts.
co se tyce rychlosti, tak kdyz to clovek rozjede po vetru z kopecka, tak GPS ukazala pri pruletu pres 180kmph. co se tyce odberu, na baterii cnhl 3S 1300mah 100C https://chinahobbyline.com/products/cnh ... -xt60-plug pri startu pres 42A, behem letu na plny plyn postupne klesa az k nekam 31A po 2 minutach motoroveho letu a 1,1mah vycerpane kapacity. toliko k tomu, co vydrzi ten 30A regl v Diane.. litam timto zpusobem (2:30 casovac, pristavam po cca 2 minutach motoroveho letu, vetsinou litam plny plyn po celou dobu) od doby co jsem jej koupil, mam hodne pres 100 letu a stale ok.


Přílohy:
Lippish_speed_current_05_06_2022.jpg
Lippish_speed_current_05_06_2022.jpg
[ 79.12 KiB | Zobrazeno 2338 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2022 6:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
REX píše:
... úplně v pohodě :) stačí hodit mírně nahoru, výkonu má kupodivu dost, ani se neprosedne a už frčí, paráda! S gumicukem už se tahat příště nebudu...

Výhoda silného pohonu :-)
Já se učím házet dmychadlové křídlo za slabého větru nebo bezvětří, už jsem začal vymýšet jak někam vetknout háček na gumu :D
Musím to hodit mírně dolů a vzápětí tahat; dost prosedne, líže trávu, ale pak nabere rychlost a začne stoupat. Hod mírně nahoru = ztráta rychlosti, půlvýkrut a pád - 3x odzkoušeno :-D
Mám to EDF 64mm sice na 4s 1500mAh, ale poměrně nízkotočkový motor; ovšem výdrž na plný plyn je víc než 4 minuty, dobíjím něco málo přes 1000mAh - proud tedy nejde přes 15A.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2022 13:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
Je to sice offtopic, ale včera jsem schválně zkoušel kolik potřebuje Viper s 70mm dmychadlem na let a na to že to hmotí cca 1900g tak na bezpečný vodorovný let, kdy se dají lítat zatáčky a osmičky mi stačí 8A (ze 6S Li-Pol) takže něco kolem 180-200W což je na dmychadlo a letadlo s docela velkým plošným zatížením fajn výsledek :-) ale házet bych to nechtěl :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: stř 08.06.2022 20:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
A konečně i video samokřídla s raketovým pohonem 8)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz