Pravidla fóra


Pro modely do 250g.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 22.09.2021 15:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
BeneFitmodel píše:

Díky!
Toto je přesně ono co hledám. Dokonce i tento konkrétní model bych také volil jako první. :)
Mohl bych poprosit o foto nebo alespoň popis co vše bylo obsahem krabičky?



Par fotek ze stavby tohoto modelu jsem Ti nasdilel:
https://photos.app.goo.gl/TZMTjRqKxMrVbdtD7

Odpoved na vsechny Tvoje dotazy:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... n0VSIo-Yts


Naposledy upravil kaplik dne stř 22.09.2021 15:44, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 22.09.2021 15:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Tito prcci jsou fakt roztomili.
https://www.vintagemodelcompany.com/bat ... camel.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.09.2021 15:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
HONZIK 22 píše:


@HONZIK22

Teresa od rs-aero.com to sice neni (urcite pamatujes), ale "Vintage Model Company" doporucuju :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.09.2021 15:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ja te zdravim Kapliku. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.09.2021 16:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
HONZIK 22 píše:
Ja te zdravim Kapliku. :mrgreen:


Konecne doma v CR :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.09.2021 16:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Dobre Ty.!! Od tebe recenze beru za vlastniii.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.09.2021 16:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
Na revanc, pres zimu stavim Pluto, s DAFem jsem ho uz probrali vic nez podrobne:-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.09.2021 17:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
Ať je to "úplné" musím zmínít i nabídku místního výrobce, pana Alferiho.
Má to ale bohužel chybičky, modely nejsou konstrukční - jde o nějaké plastové výlisky. Pouze některé modely mají konstrukční nosné plochy. Druhak rozhodně nejde o propracované stavebnice ve smyslu vše v jedné krabici, alespoň z pohledu stavebního materiálu.
Škoda, ale alespoň už je možnost srovnávat či se inspirovat... ;-)
https://www.alfamodel.cz/index.php?_RQh ... Qid2=22011

Momentálně řeším obdobný problém, ale z pohledu informací - vše v jednom. :) Rád bych si v něčem klasickém početl...
Fakt mne v letecké funkční modelařině čím dál více schází literatura, alespoň nějaká o (ne)dostupnosti už ani nemluvě :-(
V této oblasti-specializaci modelařiny a dokonce v né tak vzdálené historii, nějaké knížky opravdu byli napsané. Jenom tá dostupnost...

Hledám jakékoliv info o titulu "Dvacetinky" od p. Koutného, alespoň obsah by byl do počátku fajn, abych se dozvěděl, zda má smysl se dále po ní pídít.
Další jeho knížu "Modely letadel s gumovým pohonem" alespoň díky on-line dostupnému obsahu budu hledat v knihovně.

Díky tomuto bádání, jsem zjistil, že plastikový modeláří jsou v psaní-překládání a vydávání mnohem aktívnější... :( Nechtěli by se někteří zdejši fachmani a machři inspirovat? :wink:


Přílohy:
DVACETINKY Plány a návody pro stavbu gumou poháněných maket letadel - Koutný Lubomír.jpeg
DVACETINKY Plány a návody pro stavbu gumou poháněných maket letadel - Koutný Lubomír.jpeg
[ 44.58 KiB | Zobrazeno 1488 krát ]

modely-letadel-s-gumovym-pohonem-lubomir-koutny.jpg
modely-letadel-s-gumovym-pohonem-lubomir-koutny.jpg
[ 62.71 KiB | Zobrazeno 1488 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.09.2021 17:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2019
Příspěvky: 47
Bydliště: Liberec
Mně se líbí https://willynillies.com/buy-here, vše označené 250 je do 250 g a jsou to "skládačky", většinou "polomakety" modelů, ale najdou se i modely podle velkých vzorů. Na stránkách jsou i videa ze stavby, nabídky pohonů i vybavení. Jen škoda, že doprava přes moře by asi byla dražší než stavebnice.

H.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.09.2021 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Pokud nechceš nic jiného, než stavebnici, tak to vyjde draho. Ale byl zde (minimálně 2x) odkaz na Outerzone.uk s tím, že tam jdou plánky volně stáhnout. Na tvém odkaze jsem třeba našel tento https://willynillies.com/buy-here/ols/p ... quantities model. Ten je na Outerzonu také a stavěli jsme ho na kroužku - https://cakovicky-orel.rajce.idnes.cz/C ... 1467220052. Pravda plán jsem malinko upravil, hlavně pro montáž elektromotoru. Stavba je jednoduchá a letové vlastnosti příjemné. Rozpětí je asi 900, letovka mě při stavbě vyšla na 440 g (přiznávám, že modely kluků jsem nevážil). Určitě by se dal plán zmenšit na nějakých 700 mm, volbou lehkého stavebního materiálu a vybavení byl šla hmotnost stlačit na těch vytoužených 250 g. Materiál (kompletní) by se mohl bez problémů cenově vejít do stejné sumy, jako inzeruje výrobce po slevě.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 8:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
Jan Kubica píše:
Mně se líbí https://willynillies.com/buy-here, vše označené 250 je do 250 g a jsou to "skládačky", většinou "polomakety" modelů, ale najdou se i modely podle velkých vzorů. Na stránkách jsou i videa ze stavby, nabídky pohonů i vybavení. Jen škoda, že doprava přes moře by asi byla dražší než stavebnice.

H.



Mala vsuvka:-) Kdyz jsem byl ted mimo CR, navic v zemi mimo EU, z USA objednat v dobe COVIDU kupodivu dobry. "Skladacky" od "Willyho" asi dobry, dost se to na americkych forech resi, za cenu co to prodava ve statech asi bezkonkurencni, ale komunikace s timto panem jedna velka katastrofa, spis zadna komunikace. "Objednej u me na netu, ale na nic se neptej", tento clovek mi neodepsal na jediny email. Dokonce jsem se odhlasil z FB skupiny, kterou maji separatne pro tyhle modely zalozenou :roll: Ale era posle a dle diskusi a youtube litat paradne :-)

M.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 9:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Koutneho Dvacetinky je nesehnatelna literatura. Ale mam je doma, pokud z toho neco potrebujes.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 11:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
BeneFitmodel píše:
Ať je to "úplné" musím zmínít i nabídku místního výrobce, pana Alferiho.
...

Tak stavebnice od Alfa model jsem ani nezmiňoval, protože jsi psal, že chceš výhradně konstrukční stavbu. Ale modely jsou to krásné.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 12:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
@kaplik & kope
Moc děkuji za jakékoliv info kolem mini-mikro RC modelů s elektro pohonem a nemusí to být jenom v provedení klasické konstrukce. Vzhledem k tomu jak se to zde rozjelo, věřím že to bude zajímat i jiné kolegy.
Na mne už v tomto vláknu není třeba brát ohledy, pokud bude zachován obsah vzhledem jeho názvu. :-)
Ja už mám jasno, první konstrukční model bude Hopper a vzhledem k tomu, že jeho autor na svých stránkách dal k dispozici jako FREE nejenom plánek a návod, ale jak jsem nedávno zjistil je tam volně ke stažení i Hopper ve formátu DXF, takže to vyřízne či vyfrézuje kde kdo... No a další kousky min. 2-3 jsou už rovněž jasné...

@Kuba78
Tak pokud je to taková pecka jako jeho "Modely letadel..." tak klidně celou, potěší ale rozhodně alespoň trochu čitelné foto stránek s obsahem. :wink:
Popravdě ty jeho "Modely ..." mne vyrazili dech čekal jsem nic moc brožuru velikosti A5 ale místo toho exkluzívní tuhá vazba na kříďáku velikosti A4 v příloze 3 archy asi A1 a na nich třináct plánků v měřítku 1:1 no a v knížce spousta dalších. Už se teším až si počtu... konec konců obsah Modely letadel... napoví. :D


Naposledy upravil BeneFitmodel dne pát 24.09.2021 9:22, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 13:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
Hele na ty vyrezy Hoppera pozor, bavime se o tom volne dostupnem DXF z netu, ne ty co prodava "Stickywood Classic". Probiral jsem ty volne siritelny zdroje s Rudou Hiesbökem (jednim z nejpovolanejsich na konstrukcni stavebnice v CR, "mistni" vedi o koho jde) a bavily jsme se o kvalite dat pro CNC rezani. Ver mi, ze jenom tak "kde-kdo" Ti to nevyrizne... na to, aby to slo opravdu smysluplne CNC cut, se to musi cele prekreslit a to uz takova sranda neni, ten shortkit co prodava Stickywood Classic jsem nevidel.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], kaplik, Seznam.cz [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz