Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 15.02.2022 19:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Dneska poprvé konečně letělo i mé Kiwi (hodně dlouho čekalo rozestavěné na skříni)
Z letovými vlastnostmi jsme se synem spokojeni, hlavně teda s velmi pomalým kluzem :) rychlost stoupání v motorovém letu ale nic moc (pro naše pohodové relax létání bude ale v pohodě) napájení 2S, letová váha 482 gramů


Přílohy:
IMG_20220215_163745.jpg
IMG_20220215_163745.jpg
[ 334.66 KiB | Zobrazeno 5963 krát ]


_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...
Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 9:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
To jsi si dal na čas, je to jeda z úplně prvních stavebnic. Díry v odtokovkách byly jen na samotném začátku výroby. Nevím co máš za motor, ale jestli ten ode mně, tak 2S je opravdu málo. Optimální pohon do Kiwi je 2225 kv 1600 a 3S a 6,5x4.

Testuju teď pohony do elektro Wiki na 2S, motor nemá ani 20g a jde to velmi hezky nahoru!
Celý pohon se dá dotlačit na hranici 50g a nejdražší dílem sestavy je uhlíková vrtule s kuželem 25mm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 13:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Začal jsem stavět a pak nějak nebyl čas, prioritou začly být jiné letadla a takhle to pak dopadá ;)
Jinak motor tam je nějaký Dualsky, označení teď přesně nevím, ale už jsem koukal že by snesl i 3S, jen musím koupit menší vrtuli abych ho neupekl a pak to bude jiná káva :)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: čtv 22.09.2022 15:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Nějak tu nemáme vlákno WIKI :-) Tak holt galérie ze stavby sem: https://adobe.ly/3S38Ewl
Model je už kompletní, o víkendu na F5J přidělám fotky celku a pár letových.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2022 21:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.5.2016
Příspěvky: 19
tomashr píše:
Nějak tu nemáme vlákno WIKI :-) Tak holt galérie ze stavby sem: https://adobe.ly/3S38Ewl
Model je už kompletní, o víkendu na F5J přidělám fotky celku a pár letových.


Díky, právě to mydlím doma a není to úplně "easypeasy, manuály nečíst". Rád půjdu cestou, kde mi napoví :-)

_________________
____________________________________
Taranis x9E, FunCub, Optima, TX16S, KIWI, Twigy, WIKI, Resík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 26.09.2022 7:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Jojo, chce to promyslet. Jinak o víkendu model opravdu létal, vše vypadá slibně a bez velkých komplikací, jen jsem nějak zapomněl fotit :-( Ale napravím a doplním brzy.

EDIT - jinak co je v mém vláknu malinko atyp je držák VOP - rozhodl jsem se jít cestou "zcela pure" a tak mám dřevěný, ale není to alternativné sada od Toma Hlavinky, nýbrž vlastní představa (logicky ale podobná). Za mne funkční, víc nemám co dodat. Šrouby používám "tuningové" z RC aut, tedy M3 kovové, ale hliníkové, takže lehké, matky se dají také sehnat alu, ale ty jsem zrovna neměl v šuplíku. Jen změna - na fotce jsem matky přilepil jen epoxydem, to ale nestačilo, tak jsem pak předělal na už dříve osvědčené Alteco "3ton" - taková černá pryskyřice, která je proti běžnému epoxydu neskutečně pevná sama o sobě a hodně dobře se chytá na kov.


Naposledy upravil tomashr dne pon 26.09.2022 7:42, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 26.09.2022 7:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
na Wiki vlákno se chystám již dlouho, ale né a né se k tomu dokopat.
Po roce a půl od začátku projektu už ani nevím kde začít. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2022 9:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
TomHlavinka píše:
na Wiki vlákno se chystám již dlouho, ale né a né se k tomu dokopat.
Po roce a půl od začátku projektu už ani nevím kde začít. :lol:


No ale možná bys to už udělat měl... Chce to, abys začal ty - na začátek úvod od výrobce o koncepci, verzích, pár fotek, odkaz na běžně odkazované galérie od L. Buška a teď třeba i ode mne a máš hotovo, dál ať už se projevují lidi sami :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2022 8:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Jo udělám to tedy ještě zpětně, hned jak bude MINIKiwi hotové. Hodně lidí se na to ptalo, ale na druhou stranu kdo Wiki chtěl už jej má hotové a asi i zalítané. Diskusní vlákno však udělám k příležitosti nového elektro trupu. Toto bude některé zajímat asi i více než RESka. Navíc technické parametry a použitá výbava, budou ve světe RES jedinečné a zatím nepoužívané.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2022 9:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 263
Bydliště: Kladno, ČR
To je určitě dobrý nápad, do té druhé skupiny jednoznačně patřím a sdílené informace se budou jistě hodit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2023 13:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2015
Příspěvky: 71
Bydliště: Střítež, TŘEBÍČ
Dnes mi došel elektromotor DYS z Ali,radostně ho tam jdu vyloženě narvat.......A...Musel jsem servat horní balzový potah,abych věděl co se tam s motorem děje.Vše totálně na pikaču!!!!!!
Výřez v překližkové krabici těsný,kabely od motoru natěsno na rotačním plášti motoru a ještě se trefit na montážní dírky bych musel bejt kouzelník.Když to zhrnu,tak ten skoro hotovej trup je tak na verzi jenom větroň...Taky jste tak dopadly???? asi budu muset objednat novej trup a neustále při osazování testovat vůle....Ten trup nešel udělat o 2 mm širší jak pro verzi tu a tu??J sem vytočenej jak dvoutakt. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2023 14:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Doporučuji nejprve studenou sprchu a zklidnit se...
A následně to teprve jít řešit - pro příklad by mělo pomoci oddělat motorovou přepážku a pak vzít dremel s takovým tím válcovým šmirglpapírem a trochu si výřezy v překližkovém zesílení rozšířit (vyjde to). Kiwi elektro mám a dělal jsem to takto, motor tam pak sedne snadno. Bohužel to u Kiwi nafoceno nemám, ale to samé je trochu vidět v galérii pro Purito - https://adobe.ly/3uS0ayb .
Tady na této fotce je vidět, jak u motoru je výztuha bez úpravy - https://lightroom.adobe.com/shares/3bfd ... bb90a9af2f , tady je pak (bohužel hůře) vidět, jak se to upraví https://lightroom.adobe.com/shares/3bfd ... 29dec3688a .
U Kiwi to fakt bylo dost podobné...
Jinak to ale není jediná varianta, pokud je problém jen s kabely, tak jde upravit horní (či spodní) potah výřezem a pak zakrytím další vrstvou balsy (obrousí se do takové kapky) - prostě trochu modelařit :-)

No pak je tu ještě varianta triviální, totiž koupit tohle, tím zmizí úplně všechny komplikace bezpracně: https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=4052 . Ale fakt to není nutné, sám v Kiwi mám také nezakrytou oběžku a není to nic extra složité.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2023 15:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
To jsi fakt slepil trup i s motorovou přepážkou na hotovo, aniž by jsi tam vyzkoušel nasadit motor? To bych si teda netroufl ani u kompozitovýho trupu :lol:

Děláme to takto
1. když je trup F3L tak nejprve vyřezat pilkou označené oblasti (obdélníčky pro motor) Je tam na nich napsané ERES, nalepit překližky na balsu (slepit bočnice na hotovo) když je trup F5L, tak jsou bočnice již vyřezané.
2. slepit dno a bočnice
3. našroubovat motor na přepážku a !!!orientovat ho, tak aby byly kabely do rohu trupu!!! (do slepu bočnice a dna) - tam je nejvíce místa. Ten kdo dá kabely přímo dolů a nebo o 90st do boku bude mít málo místa.
4. přilepit přepážku s našroubovaným motorem
5. nalepit horní balsové uzavření trupu
6. obrousit dokulata pro pěkný přechod na kužel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2023 15:44 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2015
Příspěvky: 71
Bydliště: Střítež, TŘEBÍČ
Máš pravdu.unáhlil jsem se.Ale když jsem odřezával špicu u Siesty tak místa na rozdávání..Letoun jsem od tebe zakoupil asi před 3 roky a nyní ho dodělával.Vše parádní práce až na to unáhlení okolo trupu.Hold chybama se člověk neustále učí a občas si pěkně naběhne.Abych to tedy dotáhl do cíle,budu potřebovat od Tebe díly na nový trup,toto bych asi zpětně nedal bez destrukce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2023 15:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Napiš do SZ co je třeba (pozice), pošlu obratem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz