Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 740 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 19:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Tak mi přišel dnes nový unašeč a je užší... Ach jo :( asi je na ten nový model alphy
Nejvíc mě štve že jsem včera koupil nový kužel a vrtuli s tím širším otvorem :(
Asi zítra uspořádáme rojnici na poli a zkusím najít můj kužel...

Odesláno z mého ALE-L21 a podpis odstraním

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: ned 08.01.2017 18:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Zdravím, protože už mám po x-tém lepení trupu docela problém udržet Alphu v rovném letu, natož při nějakém tom pokusu o akro prvky, řekl jsem si, že koupím nový trup. Ale protože mám první verzi a lepené VOP a SOP tak rovnou plánuji trup se SOP a VOP druhé generace (křídla jsou snad stejný). Ale trochu mi vrtá v hlavě červíček, jestli se přecejen trochu neposunout. Díval jsem se na různé další elektrovětroně a dost mě zaujal Fun Glider. Přijde mi to o trochu obratnější než Alpha, chtěl bych mít něco kvalitního od MPX... Na Aerofly jsem zkoušel i Easy Glider, ale ten mi přijde dost línej. Synkovi se zase hrozně líbí Fun Cub, ale nevím, jestli to na mě není už moc živý. Anebo prostě koupím dvojku Alphu a taky bude klid :)

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: ned 08.01.2017 19:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Já bych jednoznačně doporučil se posunout dále.

Ten FunCub je velmi dobrá volba, postavil jsem ho loni a létá skvěle. A živosti bych se nebál - umí létat i pomalu. Navíc pokud jsi zvládnul Alfu, tak FunCub je přesně ten další krok.

Dej si pozor jen na dvě věci:
1. Pokud nejsi v situaci, že nevíš co s penězi, tak nekupuj kompletně vybaveného - origo elektronika stojí šílené peníze. Kup kit a osadˇlevnějšími komponenty. Já jsem z doporučených komponent použil jen serva výškovky a směrovky. Zbytek z HK.

2. Existují dvě varianty - starší s plastovou motorovou přepážkou a novější s hliníkovou. Netuším jestli ty s plastovou ještě někdo nabízí, ale v každém případě si pohlídej, abys koupil s kovovou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: ned 08.01.2017 19:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
jo, díval jsem se na inzertní weby a zatím nic, ale uvidíme. A co ten Fun Glider? Na promo videu a jiných se mi fakt líbil. Ta plovoucí sundavací výškovka je super! Ale nějak se to nedá ani pořádně koupit, na inzerci taky nic..

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: ned 08.01.2017 20:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.11.2010
Příspěvky: 403
Bydliště: Velké Meziříčí
A co třeba Pioneer od Pelikána? Super letové vlastnosti, hodný, pomalý, nepadá na minimálce po křídle, základní akrobacii zvládne, a na baterku 2200mAh přes 15min letu. Ale pokud chceš větroně, není špatný ani FOX 2300, ten větší, krásný letový projev. Jen je trochu živější, ale po zvládnutí Alphy to zvládneš taky.
Pioneer se dá sehnat vybavený ARF kolem 3 300kč, Fox kolem 4 000kč.

_________________
T-REX450, Themik, EXCEL ,SU 31,Beagle, Acro MK2, Phoenix ,Tucano, Partenavia Olympik, Spitfire


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2017 0:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Myslím je potřeba uvážit, jestli máš velkou a rovnou plochu na přistávání. Jestli lítáš někde na trávě, brát letadlo s podvozkem je dost odvážné. Pokud máš k dispozici dobrý pevný povrch, pak by to byl určitě krok vpřed.

Pokud se týká pokračovacího obratnějšího tréningového větroně, Fox 2300 není úplně marný, ale je dost líný na křidélka a (obzvlášť starší typ) má pár dalších mušek, viz třeba https://www.youtube.com/watch?v=HgeXiUQhj_M&index=7&list=PLImLPMUABoZHhQdPkTtaQKHhRkAd85usK

Osobně můžu doporučit spíš třeba Funtic II. Je obratný a hodně vydrží. Podrobný popis je např. zde http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=118&t=77838

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2017 9:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Pokud bys byl ochoten lehce přidat, příp. měl štěstí na bazar, tak bych doporučil Soliuse. Mám to štěstí ho občas pozorovat (na rukách jsem ho ale neměl), v letu vypadá ještě víc jak letadlo než Alpha :D, tím že je výškovka nahoře, není problém ani s vyšší travou, stvoly a tak a týpek co ho má měl předtím taky Alphu. Prý je to jako nebe a dudy, že na Alphu si zvykl a ani mu nepřišlo, že by nějak moc padala do vývrtky nebo byla obtížně řiditelná, ale Solius je oproti tí prý fakt hodnější.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2017 13:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Hm, tak ten Solius je fakt hezkej, snad bych ho zvládnul, když ten tvůj kolega měl taky Alphu..
A ten Funtic - mám ještě Betu, tak nevím jestli bych chtěl druhý tlačný letadlo - i když, to je asi trochu jiná liga :D
Ohledně Funcuba - je fakt ze lítám u nás na loukách a nejsou zrovna ideálně rovný a posekaný, ale s těma obr kolama by to snad zvládnul.

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2017 14:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Solius je určitě krásná klasika. Jen bez klapek může být těžší přistávání - přeletí fotbalové hřiště metr nad zemí :)
Za úvahu stojí vylepšení s klapkami - Heron, srovnání zde https://www.youtube.com/watch?v=zZySRxJSdTk
https://www.youtube.com/watch?v=1APLMOIGEJ4

Jak říkáš - Funtic II je tlačná vrtule, ale jiná liga. Není to začátečnické letadlo, velké ovládací plochy, zvládá pěknou akrobacii :)
Podívej se třeba sem
https://www.youtube.com/watch?v=oeqx1O-kuO4
https://www.youtube.com/watch?v=JsUKjnG6a1U
https://www.youtube.com/watch?v=kUGwVzL-7kk
Já ho mám prostě z bublinek nejraději, dá se s ním dělat skoro všechno :D

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2017 19:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Musím říct, že ze všech těch videí co jsem v těch odkazech viděl se mi nejvíc líbí ten Funtic, i když bych to do sebe neřekl.. 8O
Je to fakt hbitý, obratný - jsem z toho překvapenej. U Bety mi dost vadí ten kvičivej zvuk, je to tady trochu lepší? Z videí se to moc nedá odpozorovat...
Ten Solius bez klapek by asi doopravdy mohl být problém, létám na loukách kde nemusí být tolik místa... A ten Heron je ještě větší, i když s klapkama. To už j na mě dost velký, protose mi tak líbí ten Fun Glider, je menší a přitom taky obratnej. Ale ten Funtic... 8O

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2017 21:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Ne že by kvičel, ale tlačná vrtule je vždycky víc slyšet než tažná (i když nechápu přesně proč).
Výhodou taky je, že Funtic II dám do kombíka vcelku (při sklopení sedadel), neoddělávám křídla.
Heron se rozloží zřejmě snadno, Funtic moc ne, to by se muselo uchycení křídel a kabeláž předělat.
Mé dojmy z něj jsou zde http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=118&t=77838
K FunGlideru nemůžu nic říct - o 30 cm menší, snadno demontovatelný.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Naposledy upravil zelkar dne pon 09.01.2017 21:35, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2017 21:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
zelkar píše:
Ne že by kvičel, ale tlačná vrtule je vždycky víc slyšet než tažná (i když nechápu přesně proč).
No asi proto, že je obvykle menší a tak se musí víc točit :) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2017 21:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
To asi bude jeden z důvodů, ale nemyslím, že jediný. Taky může jít možná o to, kam a jak jde vrtulový proud, jak pilon šíří vybrace apod.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 11.01.2017 10:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
No tak jsem porovnával rozměry vrtulí a Beta má 4,5x5,5 (1900KV), Funtic II 8x6 (nikde jsem nezjistil kolik KV) a Alpha 10x6 (1050KV), takže to asi nebude tak hrozný, když se to díky tomu vysokýmu pylonu rozměrem blíží Alphě a ta si jen brumlá. Od Bety je to rozměrově dost daleko, jen ještě jestli by mi někdo neřekl ty otáčky na volt u Funtica, ale asi do něj půjdu :-)

Edit: Funtic II podle vlákna o něm 1200KV? Nějak jsem to tam přehlédl. Je to tak? To by bylo úplně v cajku :-)

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 11.01.2017 11:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Motor by měl podle prodejce být BL 2812/1200KV.
Funtic II = Funtastic - starší název letadla pod jinou značkou.
https://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?kategorie=673&polozka=67760&stranka=0&polozek=288

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 740 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz