Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

Re: Hledám kolegu modeláře

čtv 01.11.2018 10:35

Ahoj, v létě se můžeme sejít u Lutové.

Re: Hledám kolegu modeláře

pát 07.12.2018 13:58

Ahoj,
Kdyby se našel někdo v okolí Liberce, kdo by se chtěl přidat mezi kolektiv leteckých modelářu rádi ho u nás na letišti v Mníšku přivítáme. Poslední dobou nás trochu ubylo a byla by škoda to zabalit.


Admin edit: Mám informaci, že se letiště zavírá.

Re: Hledám kolegu modeláře

pát 14.12.2018 16:41

Nebalte to.
Proniknete aspoň do některých škol a začněte od základu.
V Liberci přece byly kdysi pořádány 14 denní kurzy pro leteckomodelářské instruktory. Sám jsem tam v létě roku 1952 byl.
J.Lněnička

Re: Hledám kolegu modeláře

sob 29.12.2018 14:19

Kdo nauci letat s rc modelem Brno a okoli simulator nezabira deset modelu na padrt rozbite asi se to nenaucim

Re: Hledám kolegu modeláře

sob 29.12.2018 17:20

olegfrancie píše:Kdo nauci letat s rc modelem Brno a okoli simulator nezabira deset modelu na padrt rozbite asi se to nenaucim
Napiš co máš za model, jaké vybavení, případně zkušenosti.
Jaký létáš mode?

Re: Hledám kolegu modeláře

sob 29.12.2018 17:36

BoŠ píše:Napiš co máš za model, jaké vybavení, případně zkušenosti.
Jaký létáš mode?

beta 1400 samokridlo HODWING a dalsich asi pet modelu zkusenosti z mladi s upoutanyma modelama pouzivam mod 2

Re: Hledám kolegu modeláře

sob 29.12.2018 17:39

olegfrancie píše:

beta 1400 samokridlo HODWING a dalsich asi pet modelu zkusenosti z mladi s upoutanyma modelama pouzivam mod 2[/quo
neco malo zvladnu odstartovat ale vetsinou se neumim vratit a nejde mi let proti me takze stale chodim pro model daleko do pole

Re: Hledám kolegu modeláře

sob 29.12.2018 19:52

olegfrancie píše:Kdo nauci letat s rc modelem Brno a okoli simulator nezabira deset modelu na padrt rozbite asi se to nenaucim
Také jsem si připadal, že pořád mám jen samé havárie a létat se nenaučím. Možná to bylo věkem a pomalými reakcemi a pak už stresem, abych zase něco neudělal špatně. Naposled jsem před tím trochu létal s nějakou A3 někdy po roce 1970.

Pomohl mě mimořádně pomalý a téměř nerozbitný EzFly Trainer : https://premsvo.wordpress.com/ezfly-trainer/ . Ve srovnání s Sky Surfer X8 (podobné Beta 1400) létá poloviční rychlostí a vydrží daleko více. Například s EzFly jsem měl jen jednu lehkou havárii, s X8 cca 30 havárií, z toho několik těžkých, viz https://premsvo.wordpress.com/sky-surfer-x8/ .
Na EzFly jsem ztratil strach z létání, když jsem něco pokazil, tak byl čas to napravit. Jeho hlavní nevýhoda je, že stavebnice se prodává jen v USA, musel jsem si všechno udělat sám, včetně plánků.

V ČR ale lze koupit něco podobného jako stavebnici pod názvem Step One. Je o tom tady celé vlákno, doporučuji přečíst.

Ještě k simulátorům: většina bezplatných (FMS a pod.) mě nic nenaučila. Pomohl až bezplatný MULTI Flight Simulator od Multiplexu. Například simulace Easy Staru 2 (mám i uvedený model) je opravdu velice realistická, ale je jen pro verzi bez křidélek (bezplatná). Podrobněji na https://premsvo.wordpress.com/multi-flight-simulator/ .

Snad Ti moje zkušenosti pomohou. A kdybys potřeboval, tak Tě klidně nechám létat s mým EzFly, ten asi nerozbiješ. Bohužel jsem ale z Kladna a mám vysílačku mod 1.

Re: Hledám kolegu modeláře

sob 29.12.2018 21:17

PremSvo píše:Také jsem si připadal, že pořád mám jen samé havárie a létat se nenaučím. Možná to bylo věkem a pomalými reakcemi a pak už stresem, abych zase něco neudělal špatně. Naposled jsem před tím trochu létal s nějakou A3 někdy po roce 1970.

Pomohl mě mimořádně pomalý a téměř nerozbitný EzFly Trainer : https://premsvo.wordpress.com/ezfly-trainer/ . Ve srovnání s Sky Surfer X8 (podobné Beta 1400) létá poloviční rychlostí a vydrží daleko více. Například s EzFly jsem měl jen jednu lehkou havárii, s X8 cca 30 havárií, z toho několik těžkých, viz https://premsvo.wordpress.com/sky-surfer-x8/ .
Na EzFly jsem ztratil strach z létání, když jsem něco pokazil, tak byl čas to napravit. Jeho hlavní nevýhoda je, že stavebnice se prodává jen v USA, musel jsem si všechno udělat sám, včetně plánků.

V ČR ale lze koupit něco podobného jako stavebnici pod názvem Step One. Je o tom tady celé vlákno, doporučuji přečíst.


Ještě k simulátorům: většina bezplatných (FMS a pod.) mě nic nenaučila. Pomohl až bezplatný MULTI Flight Simulator od Multiplexu. Například simulace Easy Staru 2 (mám i uvedený model) je opravdu velice realistická, ale je jen pro verzi bez křidélek (bezplatná). Podrobněji na https://premsvo.wordpress.com/multi-flight-simulator/ .

Snad Ti moje zkušenosti pomohou. A kdybys potřeboval, tak Tě klidně nechám létat s mým EzFly, ten asi nerozbiješ. Bohužel jsem ale z Kladna a mám vysílačku mod 1.

dik za info simulator od multiplexu taky pouzivam

Re: Hledám kolegu modeláře

sob 29.12.2018 21:38

olegfrancie píše:dik za info simulator od multiplexu taky pouzivam
A na simulátoru ten let k sobě zvládneš?
Mám Step One, létám mode 1, mám rádia Frsky, Graupner a Jeti, co máš ty?
Naposledy upravil BoŠ dne sob 29.12.2018 21:43, celkově upraveno 1

Re: Hledám kolegu modeláře

sob 29.12.2018 21:41

BoŠ píše:A na simulátoru ten let k sobě zvládneš?

Obcas spis nemam moc casu sednu si ktomu pakrat za tyden ale je to lepsi

Re: Hledám kolegu modeláře

sob 29.12.2018 21:44

olegfrancie píše:Obcas spis nemam moc casu sednu si ktomu pakrat za tyden ale je to lepsi

ale zkusim stabilizaci a uvidim spis litam stim kridlem jak s betou pac jsem lital za mlada prave s upoutanymy combaty

Re: Hledám kolegu modeláře

pát 22.02.2019 11:59

Ahoj, hledám někoho kdo chodí (chtěl by) lítat do Nymburka na letiště. Snad jsem se konečně dopracoval tak, že budu moc chodit pravidelněji... Momentálně lítám hlavně se swishem, potom taky občas s čejkou a samokřídlem s800, občas taky točím nebo lítám s fpv..
Ideálně v úterý nebo o víkendu, ale je mi to vlastně asi jedno :D Prostě, abychom mohli lítat ve více, radit si atd...
Šnek

Re: Hledám kolegu modeláře

ned 24.02.2019 11:27

Nenašel jsem správné téma tak to píši sem,v MAXIBAZARU někdo píše že našel RC letadlo snad někde na LITOMĚŘICKU tak kdyby někomu náhodou chybělo ....

Hledám kolegu na létání - Jihlava

stř 20.03.2019 13:12

Ahoj,
hledám nějakého nadšence do létání.

Zatím jezdím/létám sám, většinou Komárovice letiště. Takže pokud by se někdo rád přidal budu jen rád.

Tento rok mě čeká druhá vážnější sezóna, kdy přecházím na pylony a akrobatické.

Klidně i začátečník..
Odeslat odpověď