Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

pon 11.07.2011 11:19

Hmm, Alpha1500 zmenšená o pětinu:)

Re: OMEGA 1200

pát 26.08.2011 16:02

Přidávám se k hodnocení Omegy-1200. Nyní jsem jí jednomu tady zalítával a učím ho s ní lítat. Rozhodně to není model pro začátečníky a už vůbec né pro samouky. Je trošku nestabilní a to obzvlášť při menší rychlosti, ráda padá do vývrtky třeba i v zatáčce nebo při dojení na přistávání. Motorově, no nahoru se dostane i za větru 4-5ms, ale cloumá to s ní a chce reagovat jemně. Jinak je to dost ostré na řízení a to i s nastavenýma menšíma výchylkama. Výkrytu, záda, lopasy to zvládá a nemám strach o křídla. Vývrtku radši né, nabírá v ní dost rychlost a to není dobré na testování pevnosti křídel. Termiku umí, ale raději má vítr než klidné podnebí, to jde rychle dolů - velké plošné zatížení, při malém rozpětí. Zdá se mi, že má dosti velký úhel náběhu a je to znát při různých rychlostech - pak majiteli dost houpe a dá mu to práci ji uklidnit. Chci ho někdy změřit kolik ten náběh je. Těsně před přistáním na malé rychlosti už je výškovka málo citlivá a tak je s tím potřeba počítat dříve a nedojit to ve vejšce. Když pěkně fouká, tak zas klouže daleko líp a je furt řiditelná. Já myslím, že Alpha-1500 je na učení lepší a nebo pak Beta. Pevnostně nevím, zatím je s tím uděláno cirka 20-25 normální přistání a ty menší hvězdy ho nepoškodí.

Re: OMEGA 1200

ned 28.08.2011 7:52

Hoki píše:Zdá se mi, že má dosti velký úhel náběhu a je to znát při různých rychlostech - pak majiteli dost houpe a dá mu to práci ji uklidnit. Chci ho někdy změřit kolik ten náběh je. Těsně před přistáním na malé rychlosti už je výškovka málo citlivá a tak je s tím potřeba počítat dříve a nedojit to ve vejšce. Když pěkně fouká, tak zas klouže daleko líp a je furt řiditelná. Já myslím, že Alpha-1500 je na učení lepší a nebo pak Beta. Pevnostně nevím, zatím je s tím uděláno cirka 20-25 normální přistání a ty menší hvězdy ho nepoškodí.

Pravda úhel náběhu bude tak 3-4 stupně na motorového větroně nesmysl.

Pokud by měl někdo zájem zdarma o nepoškozená křídla/směrovku/výškovku bez elektroniky rád přenechám.

Re: OMEGA 1200

čtv 22.09.2011 20:22

Dobrý den, zdravím letce modeláře.
Mám prosbu na majitele OMEGA 1200.
Protože jsem koupil trup, křídla a ocasní plochy, potřeboval bych vidět umístění serv, přijímače a baterek a hlavně těžiště. Není to můj první model, ale chci něco s křidélky a taky trochu rychlejší éro. Zajisté se ptáte, proč si nepostavím něco podle plánu, ale já nemůžu pracovat s balsou ani s pryskyřicí, proto hotový model. Děkuji moc.

Re: OMEGA 1200

ned 25.09.2011 11:59

bigbenc píše:Dobrý den, zdravím letce modeláře.
Mám prosbu na majitele OMEGA 1200.
Protože jsem koupil trup, křídla a ocasní plochy, potřeboval bych vidět umístění serv, přijímače a baterek a hlavně těžiště. Není to můj první model, ale chci něco s křidélky a taky trochu rychlejší éro. Zajisté se ptáte, proč si nepostavím něco podle plánu, ale já nemůžu pracovat s balsou ani s pryskyřicí, proto hotový model. Děkuji moc.

Psal jsem... zbytek toho poletucha věnuji včetně manuálu, pokračování na SZ.

Re: OMEGA 1200

stř 25.04.2012 13:38

Koupil jsem si to a nevím co s tím ale snad se to nějak naučím už mi to 3 krát ruplo

Re: OMEGA 1200

sob 05.05.2012 5:22

beginner99 píše:Koupil jsem si to a nevím co s tím ale snad se to nějak naučím už mi to 3 krát ruplo

Mal som presne ten isty problem ako Ty. Co let to havaria! Nakoniec som sa rozhodol kupit Toro 900 a komplet vsetko z Omegy som prelozil do Tora. Lieta perfektne a som uplne spokojny. Mna inspirovala tato stranka http://ds107.trojankovi.cz:5002/blog/#param=id_314 . Precitaj si hlavne komentare na spodku. Popripade si kup SWIFT 2.

Re: OMEGA 1200

pon 07.05.2012 9:03

Obrazky su na: http://www.rcalbum.com/index.php?action=dtl&amode=&id=7045

Re: OMEGA 1200

pon 07.05.2012 12:53

Zjistil jsem ,že za rozbití může moje netrpělivost stačilo se naučit na simulátoru , zajet na letiště s dlouhou trávou a poprosit o pomoc zkušěnějších modelářů a jsem nadšený protože je opravdu hodná , ale nevím jak v větších výchylkách , protože já ji mám zatím na těch úplně nejmenších.

Pelikán Omega 1200

ned 15.07.2012 14:15

Ahoj.
Postavil jsem Omegu 1200 z náhradních dílů, takže nemám návod. Těžiště (a úhel motoru) jsem odhadl, ovšem zjevně docela špatně :) protože zálet vypadal tak, že chvíli to letělo rovně, ale pak, přes maximální potlačení stále stoupala, tak se zastavila a spadla do ošklivé vývrtky. A to jsem si myslel, že jsem těžiště dal hodně dopředu, pro jistotu.
Takže bych se rád zeptal někoho, komu to už letí, jak bych to měl při druhém pokusu nastavit, aby dopadl lépe :)
Díky moc :)

Re: Pelikán Omega 1200

ned 15.07.2012 14:49

zuban píše:Ahoj.
Postavil jsem Omegu 1200 z náhradních dílů, takže nemám návod. Těžiště (a úhel motoru) jsem odhadl, ovšem zjevně docela špatně :) protože zálet vypadal tak, že chvíli to letělo rovně, ale pak, přes maximální potlačení stále stoupala, tak se zastavila a spadla do ošklivé vývrtky. A to jsem si myslel, že jsem těžiště dal hodně dopředu, pro jistotu.
Takže bych se rád zeptal někoho, komu to už letí, jak bych to měl při druhém pokusu nastavit, aby dopadl lépe :)
Díky moc :)

Nerad tě zklamu tohle letadlo nelétá :( měl jsem ji krátce přes několik letů dva pády na vývrtku. Můžeš mít těžiště úplně ve předu a potvora bude spínat pořád. Chyba je úhel náběhu 5-6 stupňů pokud ztratíš rychlost konečná.
Investuj do jiného létavce Beta nebo Gama, máš pak opravdu radost z nezáludného stroje.

Re: Pelikán Omega 1200

ned 15.07.2012 17:46

Mám ji taky nachystanou na zálet ...
To by znamenalo změnit úhel náběhu na cca 2.5 stupně. (chystám se přeříznout trup, zabrousit a zase slepit)
Zkoušel jste to někdo?

Re: Pelikán Omega 1200

ned 15.07.2012 18:12

HLA píše:Mám ji taky nachystanou na zálet ...
To by znamenalo změnit úhel náběhu na cca 2.5 stupně. (chystám se přeříznout trup, zabrousit a zase slepit)
Zkoušel jste to někdo?

Byla drastická úprava... co třeba klín do výškovky moje řešení a jednoduché.

Re: OMEGA 1200

stř 04.12.2013 15:25

Před týdnem jsem to zahlédl a napadlo mě, že bych si mohl doplnit vzdělání. Lehce jsem to přitunil a, jako začátečník v této kategorii, nevidím důvod ke stížnostem. A navíc se to vejde do auta bez demontáže, stejně jako vrtulníček.
omega.jpg

Re: OMEGA 1200

sob 04.01.2014 20:35

Tak už mi otrnulo a začal jsem zkoušet, jak to padá. Do neúmyslné vývrtky nespadne ani při plném přitažení. Úmyslná vývrtka s použitím plné směrovky je bez problémů. Vybere se ihned po vrácení kormidel do neutrálu.
Odeslat odpověď