Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: ned 30.03.2014 20:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.3.2014
Příspěvky: 3
No s tím visením to jen, že sem to viděl a líbilo by se mi s tím i takhle blnout:) Jinak živý jako Funtic to asi nebude, ale co sem se díval na videa, tak i s tímto obrem se dá dobře blbnout. Chci to jako rekreační polétání a na naučení se i s křidýlkama a klapkama a časem s kamerkou. Dál do budoucna bych chtěl nějakého dvojplošníka na akrobacii, ale na to je zatím čas. S letadlama jsem teprve začal... doted sem měl jen auto spalováka a dva vrtulníky:)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: ned 30.03.2014 22:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Fety píše:
Chci to jako rekreační polétání a na naučení se i s křidýlkama a klapkama a časem s kamerkou.


Pozor na to, Climber klapky nemá...

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pon 31.03.2014 7:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.3.2014
Příspěvky: 3
Klapky nemá, ale ty křydýlka dou použít jako klapky.

Jinak doporučil by mi někdo jaký motor a vrtuli, aby se dalo kolmo stoupat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pon 31.03.2014 20:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Fety, protože jak uvádíš jsi s modely letadel teprve začátečník nekoukej po motoru, který SC vytáhne kolmo nahoru. Rozumnější bude, když se pro začátek spokojíš s dodávaným vybavením. Pokud SC znám, tak dodávaný motor dost svižně s modelem stoupá.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pon 07.04.2014 12:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.4.2014
Příspěvky: 6
Zdravím všechny příznivce Sky Climbera,
měl bych na Vás jednu otázku ohledně regulátoru. O víkendu jsem si jednoho Climbera objednal a nyní čekám na doručení. Chtěl bych v něm vyměnit regulátor, který jak jsem se zde často dočetl, úplně v hodný není. Mám doma nepoužívaný regulátor RAY R-20B 20A http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=61369 - bude možné tento regulátor použít?

Moc děkuji za příspěvky, rady a porady :)

Letu zdar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pon 07.04.2014 12:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Obávám se, že ten regl bude slabý-v setu je 30A. Navíc má BEC jen 2A-to bych řek, že bude taky málo, v Climberovi jsou 4 serva...

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pon 07.04.2014 13:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.4.2014
Příspěvky: 6
Dříve jsem tento regulátor používal v Cessně 480 společně s motorem 2830/12 a čtyřmi sery. Nevím ale jak je na tom motor co je uložený v Climberu. Doporučoval bys tedy raději zainvestovat a pořídit reg. 30A? Předpokládám, že by stačil tento: http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=61370 pokud tedy RAY není nějaká úplně low-cost značka. Nebo raději nějaký jiný? :)

Ještě doplním: teď jsem si všiml, že různí dodavatelé píší různé údaje. Na stránkách http://www.jino.cz/sky-climber-arf-2m-rozpeti-s-vybavou-8844.html udávají regulátor 30A, ale na stránkách http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=61926 má Pelikán uvedený regulátor 20A. :lol:

Díky za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pon 07.04.2014 13:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
V Climberovi by měl být motor 2835 - 1050KV (viz. http://www.rcguru.cz/rc4240-sky-climber ... eti--d5925). Já za sebe bych do toho 20A nešel. Když jsem Climbera lítal, měl jsem tam nejprve 30A s BEC 2A, pak jsem "vyměkl" a dal jsem tam 45A (to už je asi zbytečé), ale šlo mi hlavně o to, že BEC byl 3A spínanej.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pon 07.04.2014 23:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2014
Příspěvky: 107
Bydliště: Český Brod - LMK Říčany
RonnDlear píše:
Zdravím všechny příznivce Sky Climbera,
měl bych na Vás jednu otázku ohledně regulátoru. O víkendu jsem si jednoho Climbera objednal a nyní čekám na doručení. Chtěl bych v něm vyměnit regulátor, který jak jsem se zde často dočetl, úplně v hodný není. Mám doma nepoužívaný regulátor RAY R-20B 20A http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=61369 - bude možné tento regulátor použít?

Moc děkuji za příspěvky, rady a porady :)

Letu zdar

Ahoj,

mám Sky Climbera z konce roku 2013 a dodaný regulátor "zvláštní ochrannou funkci" popsanou v papírovém návodu od Pelikána naštěstí nemá. Regl funguje úplně normálně, je asi 20A a jeho BEC bez problémů nakrmí 4 9g analogové serva.
Výkon motoru s dodávanou vrtulí je dostatečný na tento gumový model.
Úplně tragický je chod dodávaných serv - minimálně na výškovku dej lepší.
A pozor na EPP panty - při "akrobacii" se utrhlo celé křidélko a vlálo na táhle - chce to panty s čepem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: stř 09.04.2014 8:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.4.2014
Příspěvky: 6
Ahoj,
tak včera Climber přišel. I když jsem věděl o rozpětí 2 m, překvapila mě ta velikost :) Je opravdu slušivé.
Jinak co se týká provedení. Panty z EPP mě opravdu překvapily a bude to asi chtít jiné - jak píšeš. O servech jsem přemýšlel a při včerejším domácím sestavení a vyzkoušení funkcí se mi opravdu ta výškovka nezdála. Zdá se, že má tragicky malou účinnost, i když ve vzduchu jsem s tím ještě nebyl.

Mám ale ještě jednu technickou otázku. V popisech jsem se dočetl, že při dodání RTF verze lze pomocí páté "osy" zapnout křidélka do polohy "vztlakových křidélek". Půjde tato možnost udělat i v případě, že mám vysílač s přijímačem SPECTRUM DX5 http://www.astramodel.cz/cz/katalog/spektrum/dx5e-dsm-x-spektrum-air-pouze-vysilac-mode-1-p19821.html (přijímač: http://www.astramodel.cz/podrobnosti_prehled.php?kod=SPMAR500) ? Pokud to půjde, můžete poradit, jak propojit kabeláž?

Díky moc za rady a Letu zdar :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: stř 09.04.2014 8:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
RonnDlear píše:
Ahoj,
tak včera Climber přišel. I když jsem věděl o rozpětí 2 m, překvapila mě ta velikost :) Je opravdu slušivé.
Jinak co se týká provedení. Panty z EPP mě opravdu překvapily a bude to asi chtít jiné - jak píšeš. O servech jsem přemýšlel a při včerejším domácím sestavení a vyzkoušení funkcí se mi opravdu ta výškovka nezdála. Zdá se, že má tragicky malou účinnost, i když ve vzduchu jsem s tím ještě nebyl.

Mám ale ještě jednu technickou otázku. V popisech jsem se dočetl, že při dodání RTF verze lze pomocí páté "osy" zapnout křidélka do polohy "vztlakových křidélek". Půjde tato možnost udělat i v případě, že mám vysílač s přijímačem SPECTRUM DX5 http://www.astramodel.cz/cz/katalog/spektrum/dx5e-dsm-x-spektrum-air-pouze-vysilac-mode-1-p19821.html (přijímač: http://www.astramodel.cz/podrobnosti_prehled.php?kod=SPMAR500) ? Pokud to půjde, můžete poradit, jak propojit kabeláž?

Díky moc za rady a Letu zdar :wink:



ad panty .... pokud nemají nějakou chybu z výroby tak nějakou dobu vydrží. kontroluj je průběžně a řeš jen až se začnou na krajích více trhat. neupadnou obvykle najednou, ale trhají se obvykle od vnějších okrajů. až tam uvidíš třeba 3 cm trhliny, je čas začít vymýšlet náhradu za klasické.

ad motor a reg .... nové verze regu již problémy nemají - to bylo jen u prvých sérií ... ty byly nějak zmatené

ad výškovka .... má účinnosti habaděj .... vůbec neřeš nějakou změnu. částečně můžeš změnit výchylku přepákováním (tj. zda dáš táhlo do vnější střední nebo vnitřní dírky když připojuješ výškovku), ale i na střední i na tu vnější (nejmenší výchylka) to reaguje na výškovku velmi obstojně a zase je to jemnější a plynulejší

ad flaperony .... nastavit si to musíš na rádiu, se spektrem neporadím, jen vezmi v úvahu, že ty u SC nepotřebuješ vůbec "klapkovat" (to celkem nemá moc použití) když už tak si nastav na pátý kanál (nějaký přepínač) spojlery .... souhlasná částečná výchylka obou křidélek nahoru. pomůže ti to při přistání ... klesá pak rychleji a neklouže tak nad zemí a přitom zůstane celkem dobře řiditelný pokud si necháš cca 1/2 výchylky k dispozici. Pokud použiješ křidélka jako flaperony a "naklapkuješ" to (dáš je souhlasně dolů) tak SC má tendenci spíše trochu ztrácet stabilitu a letovým výkonům to nijak moc nepomůže (od houby bych v tomto směru nic moc převratného nečekal obecně)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: stř 09.04.2014 9:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.4.2014
Příspěvky: 6
Dobrá dobrá, díky za rady ohledně pantů, motoru i regu.
Co se týká těch flaperonů nebo spojlerů. Ať tak či tak bych tuto funkci chtěl dát na právě na pátý kanál (přepínač). Problém u mě ale je, že nevím jako "namixovat" nebo jak zapojit aby to fungovalo. Hledal jsem na netu jak na to, ale nikde nic - buď špatně hledám nebo to tam není :)

Přijímač mám tento: Obrázek a pátý kanál je podle mého pod označením GEAR.

Nějaký nápad jak to udělat?

Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: stř 09.04.2014 10:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
přijímače se to vůbec netýká ... na ten zapomeň .... ani kabeláže v letadle. Ty máš jen dvě serva v křídle na dvou křidélkách, takže použiješ z přijímače stále jen maximálně dva výstupy ... tady koukám to budou kanály 1 a 5. V rádiu si jen musíš napípat (a to ať ti poradí spektráci zda u tvého jde a jak), aby při nějakém přepínači šla obě serva s požadovanou výchylkou nahoru a přitom reagovala na ovládání křidélek. Hledal bych to v nějakých mixech. Zkrátka v letadle nebudeš měnit nic, ani v kabelech (pokud máš serva zapojená každé na svůj kanál a ne Y kabelem) a vše je jen otázka nastavení v rádiu.

P.S. pokud máš nyní serva obě zapojená přes Y kabel jen na 1. kanál, tak jediná změna bude, že jedno servo necháš na tom 1. kanále a to druhé odpojíš , vyhodíš ten Y kabel a dáš ho na 5. kanál (druhé křídélko) tak aby každé servo mělo svůj kanál


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: stř 09.04.2014 10:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.4.2014
Příspěvky: 6
Je mi to jasný. Vyzkouším až budu doma :-) Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: úte 06.05.2014 20:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.5.2014
Příspěvky: 5
Ahoj,chtěl bych se zeptat jak řešíte opravu takovéhoto defektu.Díky moc


Přílohy:
P5062557.JPG
P5062557.JPG
[ 60.14 KiB | Zobrazeno 1965 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz